Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

55 minutes ago, VIPdriver said:

Όταν εγώ σας τα έλεγα, με λέγατε χέιτερ... 

https://sofokleous10.gr/2024/05/22/vodafone-πτώση-κερδών-ταβάνια-που-στάζουν-κ/

Εμένα δεν μου κάνει εντύπωση οι συνθήκες εργασίας. Σε πολλές μεγάλες εταιρίες τα ίδια συμβαίνει κι όσοι έχουν καταφέρει να κάνουν σωματείο κάτι γίνεται. Πάντως όσες έχω περάσει, δεν θέλω να κατονομάσω τα ίδια γίνονται δυστυχώς. Δεν πάνε να την πουλήσουν, το θέμα είναι να γίνονται επενδύσεις στο δίκτυο και στους εργαζόμενους. 

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, cmvr said:

Άντε πλησιάζει η ώρα να φτιάξουμε την NODA 🤣

Ναι ναι, μολις ερθουν οι Εμιρατινοί, το cc σε παλάτια θα είναι...

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

Όταν εγώ σας τα έλεγα, με λέγατε χέιτερ... 

https://sofokleous10.gr/2024/05/22/vodafone-πτώση-κερδών-ταβάνια-που-στάζουν-κ/

Διάβασε λίγο τις οικονομικές καταστάσεις. 
Εχει χαμηλότερο EBITDA λόγω έκτακτων απομειώσεων.  Το οποίο σημαίνει ότι στο επόμενο έτος θα κάνει άλμα (σε αυτό που θα έπρεπε να ήταν + την αύξηση του έτους). 
 

Απο εκεί και πέρα δεν το λες σοβαρό  το άρθρο. Είναι γραμμένο με hater τρόπο και όχι δημοσιογραφικό, με ακριβώς ίδιο ύφος με το προηγούμενο. 
 

Σε τέτοια θέματα, αναλύσεις σωστές έχουν τα euro2day, capital κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Chrischal1908 said:

Δεν κοιτάται τα χάλια της united πρώτα 🤣 Όλα αυτά αναβαίνουν για να υποβαθμίστει η πώληση του ομίλου της united και να φανεί στον αγοραστικό κοινό ότι να και η Vodafone έχει πρόβλημα.

Στο ξαναλέω στις επιχειρήσεις η Cosmote ή Vodafone έχουν αρέσει δεν αρέσει. Η nova μόνο σε μικροκομματικές που τις έδινε πιο φθηνές.

Λες και  μας νοιάζει δηλαδή πια θα πάει που. Δεν πάνε όλες μαζί να τις πάρει όποιος γουστάρει σκορδοκαΐλα μας.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, cmvr said:

Δεν κοιτάται τα χάλια της united πρώτα 🤣 Όλα αυτά αναβαίνουν για να υποβαθμίστει η πώληση του ομίλου της united και να φανεί στον αγοραστικό κοινό ότι να και η Vodafone έχει πρόβλημα.

Στο ξαναλέω στις επιχειρήσεις η Cosmote ή Vodafone έχουν αρέσει δεν αρέσει. Η nova μόνο σε μικροκομματικές που τις έδινε πιο φθηνές.

Λες και  μας νοιάζει δηλαδή πια θα πάει που. Δεν πάνε όλες μαζί να τις πάρει όποιος γουστάρει σκορδοκαΐλα μας.

Μάλλον μας νοιάζει έμμεσα ας πούμε. Τους άμεσα εμπλεκομενους τουλάχιστον. Τώρα θα μου πεις, πώς μπορεί κάποιος να ξέρει τις προθέσεις του επενδυτή. Αλλά οι εργαζόμενοι τουλάχιστον θα εύχονταν να μην ξανάρθει και δεύτερη United να την αγοράσει και κάνει και αυτή τόσο γρήγορο πέρασμα... 😏

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johnny_htc said:

Μάλλον μας νοιάζει έμμεσα ας πούμε. Τους άμεσα εμπλεκομενους τουλάχιστον. Τώρα θα μου πεις, πώς μπορεί κάποιος να ξέρει τις προθέσεις του επενδυτή. Αλλά οι εργαζόμενοι τουλάχιστον θα εύχονταν να μην ξανάρθει και δεύτερη United να την αγοράσει και κάνει και αυτή τόσο γρήγορο πέρασμα... 😏

Δυστυχώς επειδή γνωρίζω κάποιους ανθρώπους εκεί πάντα έχουν ανησυχία το τι θα συμβεί. Ιδιαίτερα αυτοί που 50ριζουν και αν γίνει κάτι και φάνε παπούτσι δεν θα βρίσκουν να δουλέψουν στο αντικείμενο τους.

Και στον ΟΤΕ μην γελιωμαστε με τις εθελουσίες τώρα φεύγουν και οι 50 - 55. Όσα και να τους δώσουν ως αποζημίωση δεν φτάνουν για να πιάσουν τα 67. Από την άλλη οι νέοι που πάνε στα συνεργεία οι πιο πολλοί δεν αντέχουν την πίεση και την κάνουν στο τσακ μπαμ.

Και στην Vodafone έχει πολύ πίεση στα τμήματα αντίστοιχα και εκεί γίνονται ανακατατάξεις και φαίνεται πια.

Δυστυχώς η Ελλάδα είναι η χώρα που εάν έχεις μια επιστημονική κατάρτηση ή κάνεις κάτι άλλο εξειδικευμένο παίρνεις τρεις και εξήντα και σου φέρονται και κάκιστα. Μετά λέμε για τους νέους που φεύγουν. Δυστυχώς για όλους εμάς αλλά για αυτούς πολύ καλά κάνουν.

Τα είδα και τα ξέρω στο δικό μου συναφι των πληροφοριοδικτυαδων και σε άλλους κλάδους που έχω γνωρίσει μέσω της δουλειάς. Ageism τόσο για τις μεγάλες ηλικίες που "κοστίζουν ακριβά" τόσο και για τους νέους που τους τρέχουν σε άθλιες συνθήκες με μισθούς που αν δεν μένουν στους γονείς τους δεν τους φτάνει ούτε για το φαγητό τους.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cmvr said:

Δυστυχώς επειδή γνωρίζω κάποιους ανθρώπους εκεί πάντα έχουν ανησυχία το τι θα συμβεί. Ιδιαίτερα αυτοί που 50ριζουν και αν γίνει κάτι και φάνε παπούτσι δεν θα βρίσκουν να δουλέψουν στο αντικείμενο τους.

Και στον ΟΤΕ μην γελιωμαστε με τις εθελουσίες τώρα φεύγουν και οι 50 - 55. Όσα και να τους δώσουν ως αποζημίωση δεν φτάνουν για να πιάσουν τα 67. Από την άλλη οι νέοι που πάνε στα συνεργεία οι πιο πολλοί δεν αντέχουν την πίεση και την κάνουν στο τσακ μπαμ.

Και στην Vodafone έχει πολύ πίεση στα τμήματα αντίστοιχα και εκεί γίνονται ανακατατάξεις και φαίνεται πια.

Δυστυχώς η Ελλάδα είναι η χώρα που εάν έχεις μια επιστημονική κατάρτηση ή κάνεις κάτι άλλο εξειδικευμένο παίρνεις τρεις και εξήντα και σου φέρονται και κάκιστα. Μετά λέμε για τους νέους που φεύγουν. Δυστυχώς για όλους εμάς αλλά για αυτούς πολύ καλά κάνουν.

Τα είδα και τα ξέρω στο δικό μου συναφι των πληροφοριοδικτυαδων και σε άλλους κλάδους που έχω γνωρίσει μέσω της δουλειάς. Ageism τόσο για τις μεγάλες ηλικίες που "κοστίζουν ακριβά" τόσο και για τους νέους που τους τρέχουν σε άθλιες συνθήκες με μισθούς που αν δεν μένουν στους γονείς τους δεν τους φτάνει ούτε για το φαγητό τους.

Η Ελλάδα είναι ο απόλυτος εργασιακός μεσαίωνας πλέον φίλε και οι νέοι πραγματικά δεν μπορούν να ξεκινήσουν τη ζωή τους με τίποτα.. Με κάλυψες απόλυτα 

2 minutes ago, johnny_htc said:

Η Ελλάδα είναι ο απόλυτος εργασιακός μεσαίωνας πλέον φίλε και οι νέοι πραγματικά δεν μπορούν να ξεκινήσουν τη ζωή τους με τίποτα.. Με κάλυψες απόλυτα 

Μη σου πω ότι επειδή είμαστε πειραματοχωρα, θέλουν το μοντέλο που εφαρμόζεται πλέον εδώ να το πάνε και προς τα έξω. Επειδή κάποτε μας είχαν φλομώσει ότι είμαστε τεμπέληδες και τέτοια και οι έξω ψοφάνε στα εργοταξια, κάτι τέτοιο 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, johnny_htc said:

Μη σου πω ότι επειδή είμαστε πειραματοχωρα, θέλουν το μοντέλο που εφαρμόζεται πλέον εδώ να το πάνε και προς τα έξω. Επειδή κάποτε μας είχαν φλομώσει ότι είμαστε τεμπέληδες και τέτοια και οι έξω ψοφάνε στα εργοταξια, κάτι τέτοιο

Αυτό ακριβώς. Αυτά που γίνονται τώρα σε μια πενταετία θα έχουν πάει και έξω

Link to comment
Share on other sites

Εγκρίθηκε και η πώληση στην Ιταλία.

Πριν λίγες ημέρες ολοκληρώθηκε και η πώληση στην Ισπανία.

Να σημειωθεί ότι ο αγοραστής της Ιταλικής Vodafone είναι η κρατική εταιρεία της Ελβετίας Swisscom.

Εκεί, βλέπετε, δεν ξεπουλάνε τις βασικές υποδομές τους.

https://telecom.economictimes.indiatimes.com/news/industry/italys-government-approves-swisscoms-vodafone-italia-acquisition/110299284

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μας επηρεάζουν κάπως και τα ποστάρετε κάθε λίγο και λιγάκι ; 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, CaptainNickGR said:

Αυτά μας επηρεάζουν κάπως και τα ποστάρετε κάθε λίγο και λιγάκι ; 

Περί Vodafone λέγεται το νήμα.

Αντίστοιχα θα αναρτούμε και για την πώληση της Nova και για ό, τι προκύπτει με τον ΟΤΕ.

Όποιος δεν θέλει, δεν διαβάζει.

Καλό βράδυ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2024 at 9:27 ΜΜ, Chrischal1908 said:

Δεν κατανοώ το πνεύμα. Πες ότι 1 στο εκατομμύριο πωλείται και η Vodafone. Πες μου τότε ποιος θα ασχοληθεί για να πάρει τη Nova. Στα τάρταρα η τιμή της. 
 

Τος φήμες για πώληση της Vodafone δεν τις βγάζει η Nova, αλλά κάποιος που ίσως ενδιαφέρεται για τη Nova. Όποτε με το να σπεκουλάρεις στην πώληση της Vodafone, πιέζεις την τιμή της Nova Just saying….

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, TakeOverNet said:

Δεν κατανοώ το πνεύμα. Πες ότι 1 στο εκατομμύριο πωλείται και η Vodafone. Πες μου τότε ποιος θα ασχοληθεί για να πάρει τη Nova. Στα τάρταρα η τιμή της. 
 

Τος φήμες για πώληση της Vodafone δεν τις βγάζει η Nova, αλλά κάποιος που ίσως ενδιαφέρεται για τη Nova. Όποτε με το να σπεκουλάρεις στην πώληση της Vodafone, πιέζεις την τιμή της Nova Just saying….

Πολύ σωστός. Στο λέω εγώ που το αντικείμενο μου είναι τα οικονομικά

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατανοώ γιατί μας αφορά η τιμή πώλησης της οποιαδήποτε εταιρείας, εκτός φυσικά από τους μετόχους της 😌

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MIKU said:

Δεν κατανοώ γιατί μας αφορά η τιμή πώλησης της οποιαδήποτε εταιρείας, εκτός φυσικά από τους μετόχους της 😌

Είναι όπως μας αφορά η τιμή πώλησης ενός παίκτη σε άλλη ομάδα και όλα τα παρεμφερή... 😉

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω χάσει την απόδειξη αγορας ενός Samsung s22 το οποίο αγόρασα στις 5/7/22 με κάρτα από κατάστημα της Vodafone στην πόλη της Κομοτηνης. Έχω πάει τη συσκευή εξαιτίας ενός προβλήματος στην αντιπροσωπεία της Samsung και μου είπαν πως μιας και   ισχύει ακόμη η εγγύηση μπορεί να διευθετηθεί το πρόβλημα δωρεάν αρκεί να γίνει  προσκόμιση της απόδειξης αγορας. Ξέρω το imei του κινητού κ έχω και τον αριθμό του παραστατικού μέσω της πιστωτικής αλλά στο κατάστημα μου λένε πως δε μπορούν να με εξυπηρετήσουν επειδή έγινε πριν λίγο καιρό αλλαγή ιδιοκτησίας και τα στοιχεια δεν υπάρχουν. Μήπως γνωρίζει κάποιος με ποιο τρόπο μπορώ να βρω την απόδειξη αγορας; Συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα. Αν μπορούσατε να με βοηθήσετε θα σας ήμουν ευγνώμων. 
 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί να το δει πληκτρολογώντας το imei φαίνεται η ημερομηνία κατασκευής. Μάλλον ζητάνε την απόδειξη για επιβεβαίωση μη  κλοπής..

Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2024 at 2:40 ΠΜ, CaptainNickGR said:

Αυτά μας επηρεάζουν κάπως και τα ποστάρετε κάθε λίγο και λιγάκι ; 

Προσπαθούν να πείσουν τους εαυτούς τους να μείνουν μακριά από τη vodafone.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Serafeim1981 said:

Προσπαθούν να πείσουν τους εαυτούς τους να μείνουν μακριά από τη vodafone.

να κεράσουμε λίγο στα παιδιά 

IMG_4928.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εσείς οι ένθερμοι, μπορείτε να μας στείλετε από τα κέρδη σας.

Μην τα τρώτε όλα μόνοι σας 😉

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...