Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαίνοντας σε κατάστημα Vodafone μπορείτε να ζητήσετε την ενεργοποιήση του smart code. Μετά απο 5 ημέρες έρχεται ένας 5ψήφιος κωδικός. Πλέον πηγαίνοντας σε οποιοδήποτε κατάστημα, δεν χρειάζονται έγγραφα, ούτε καν η ταυτότητα. Μόνο ο κωδικός αυτός. Σύντομα θα μπουν και ΑΤΜs για αυτόματες συναλλαγές, ενώ καλώντας την εξυπηρέτηση η μόνη επιβεβαίωση θα είναι 2 από τα 5 ψηφία.

 

Επίσης στα καταστήματα, δεν θα υπογράφεις πλέον σε χαρτιά (άσχετο με το smart code) αλλά πάνω σε tablet pc.

 

Τέλος να αναμένουμε μια υπηρεσία των άλλων 2 σε πολύ πιο εξελιγμένη μορφή. ;)

takeovernet δεν ισχυει ακομα για ολα τα καταστηματα αλλα για καποια ιδιοκτητα...

τι παραπανω πληροφοριες μπορεις να δωσεις για το ATMs? θα γινετε εξοφληση λογαριασμων ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

γειά σε όλους! Έχω το Nokia 6680 (όχι το vodafone live) και θα ήθελα να μάθω αν η υπηρεσία Live TV είναι συμβατη με το συγκεκριμένο κινητο (είχα ακούσει διάφορα...)
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

γειά σε όλους! Έχω το Nokia 6680 (όχι το vodafone live) και θα ήθελα να μάθω αν η υπηρεσία Live TV είναι συμβατη με το συγκεκριμένο κινητο (είχα ακούσει διάφορα...)

Όχι ακόμα... Νεότερα όταν θα υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

pesame gioutso... paei i ipiresia enimerosis SMS gia sindromites CU. To sistima epese (kai auto mou to eipan apo to cc tis vodafon)! Ante, kai eis anotera...
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και μερικές μέρες το Sharp 703 (η συσκευή μάλλον δεν έχει σημασία).

Ενώ τις πρώτες ημέρες συνδεόμουνα κανονικά στο VL τις τελευταίες ημέρες δεν μπορώ να συνδεθώ και παίρνω το μήνυμα "Connection Unavailable". Το εικονιδιάκι του GPRS δεν εμφανίζεται καν στην οθόνη.

Σημειωτέον ότι μπορώ να λαμβάνω email από pop3 server, δηλαδή φαίνεται ότι το GPRS δουλεύει (τώρα το εικονίδιο του GPRS εμφανίζεται και τα email κατεβαίνουν κανονικά).

Βάζω μία άλλη κάρτα SIM (άλλο νούμερο) στο κινητό και γίνεται κανονικά σύνδεση στο VL. Αρα βγάζω το συμπέρασμα ότι: α) μάλλον δεν φταίει η συσκευή, β) πιθανόν να φταίει η κάρτα SIM, η οποία μάλιστα έκλεισε 5 χρόνια λειτουργίας.

Αγοράζω σήμερα καινούρια κάρτα SIM στο πρώτο νούμερο και πάλι σύνδεση στο VL δεν γίνεται ενώ τα email από τον email client του κινητού συνεχίζουν να κατεβαίνουν κανονικά.

Δοκιμάζω τρίτη κάρτα SIM (τρίτο νούμερο - όλα είναι συνδέσεις συμβολαίου) και μπαίνει και αυτή κανονικά.

Στο 13830 δεν βλέπουν κανένα πρόβλημα στο νούμερο που δε συνδέεται στο VL?

 

Υπάρχει καμία εξήγηση???

Link to comment
Share on other sites

kata 99% euthinetai i karta sim sou.fusika auto apodeikneietai parapano kai apo tis dokimes tis opoies ekanes.apo tin vodafone einai logiko na min blepoun tetoiou eidous problima.kata tin prosopiki mou apopsi den euthinetai oti den exeis karta sim 3G alla kurios sto oti i karta sou einai polu palia kai sigoura exoun yparksei kai alles endiameses allages typon sim.gnomi mou einai na kaneis antikatastasi tis sim sou me mia nea texnologias 3G gia eisai sigouros.
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα SIM που έχω το συμβόλαιο της Vodafone είναι από τον Μάρτιο του 1999 και δουλεύουν όλα άψογα. Και live tv και videoκλήση. Γενικά τα πάντα. Σιγά μην κάτσω να τους πληρώσω χρήματα για αντικατάσταση κάρτας εφόσον όλα δουλεύουν τέλεια... Έχω το Motorola V1050.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

kata 99% euthinetai i karta sim sou.fusika auto apodeikneietai parapano kai apo tis dokimes tis opoies ekanes.apo tin vodafone einai logiko na min blepoun tetoiou eidous problima.kata tin prosopiki mou apopsi den euthinetai oti den exeis karta sim 3G alla kurios sto oti i karta sou einai polu palia kai sigoura exoun yparksei kai alles endiameses allages typon sim.gnomi mou einai na kaneis antikatastasi tis sim sou me mia nea texnologias 3G gia eisai sigouros.

 

Μα έκανα αντικατάσταση της SIM !!!!

Χθές το βράδυ.

Και συνεχίζει να μην μπαίνει ούτε με την καινούρια ενώ από τα άλλα δύο νούμερα μπαίνει κανονικά στο Internet !!!!!

Εδώ είναι το περίεργο της υπόθεσης. Οτι και με την καινούρια SIM δεν άλλαξε τίποτα (τζάμπα και τα 17.6 ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, από ότι είπε σήμερα κάποιος στο 13830, που φαινόταν σχετικός, κάτι είχε "κολλήσει" σχετικά με τη σύνδεσή μου στο Internet και θα αποκατασταθεί σε μία ώρα.

Ακούγεται λογικό...

Link to comment
Share on other sites

Τρόμαξα αλλά λύθηκε η παρεξήγηση

Είδα στις χρεώσεις μου κάτω των 30 δευτερολέπτων 0.34 ενώ στο site λένε 0.33

Αλλά τελικά έμαθα πως έπεσα στην αλλαγή γιατί από εδώ και πέρα θα είναι 0.33 για όλους

Link to comment
Share on other sites

pesame gioutso... paei i ipiresia enimerosis SMS gia sindromites CU. To sistima epese (kai auto mou to eipan apo to cc tis vodafon)! Ante, kai eis anotera...

apo oti paratirisa..i ipiresia doulevei pali kanonika...alla nai gia 2 meres eixe provlima...ena meta to allo peftoun stin voda....thelw na allaksw diktioo...alla pou na paw? ola skata einai :) ase pou i sms card me volevei afantasta....

Link to comment
Share on other sites

tha borouses na pas stin cosmote (mono an se endiaferei kati gia antikatastasi tis sms card) kai sto what's up me to SMS choice (erxetai to idio i kai fthinotera) omos ekei den exeis 3G, xamiles xreoseis GPRS ka... Aytos einai kai o logos pou efiga apo tin cote...
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

tha borouses na pas stin cosmote (mono an se endiaferei kati gia antikatastasi tis sms card) kai sto what's up me to SMS choice (erxetai to idio i kai fthinotera) omos ekei den exeis 3G, xamiles xreoseis GPRS ka... Aytos einai kai o logos pou efiga apo tin cote...

cosmote e? hm exei provlima spiti mou! exw sima mia grammi (oso kai stin vodafone vasika) alla stin cosmote mou argoune minimata den mporw na milisw me afti tin mia grammi kai ta loipa! moufes ellinika diktia!!

Link to comment
Share on other sites

πως καποιες πωλητριες και συγκεκριμενα σε καταστημα βονταφον το ειδα και επαθα πλακα!! :D

περνουσα το πρωι να παω στη δουλεια και μπηκα μεσα να πληρωσω ενα λογαριασμο..(οχι δικο μου!!) :D βλεπω μια πωλητρια γυρω στα 30 με κολλητο μπλουζακι (δεν φορουσε την βονταφον μπλουζα)και για να μη γινω χυδαιος..το μπλουζακι τι το φορουσε τι δεν το φορουσε το ιδιο ηταν!!! :w00t: :w00t: και αφου εγινε η εξοφληση...μου λεει ενδιαφερεστε για οικογενειακο πακετο?? ετοιμος ημουν...αλλα οχι για πακετο για οικογενεια!! :lol: :lol:

μηπως ειναι ενα εργαλέιο πωλησης και αυτο???? :O

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

πως καποιες πωλητριες και συγκεκριμενα σε καταστημα βονταφον το ειδα και επαθα πλακα!! :D

περνουσα το πρωι να παω στη δουλεια και μπηκα μεσα να πληρωσω ενα λογαριασμο..(οχι δικο μου!!) :D βλεπω μια πωλητρια γυρω στα 30 με κολλητο μπλουζακι (δεν φορουσε την βονταφον μπλουζα)και για να μη γινω χυδαιος..το μπλουζακι τι το φορουσε τι δεν το φορουσε το ιδιο ηταν!!! :w00t: :w00t: και αφου εγινε η εξοφληση...μου λεει ενδιαφερεστε για οικογενειακο πακετο?? ετοιμος ημουν...αλλα οχι για πακετο για οικογενεια!! :lol: :lol:

μηπως ειναι ενα εργαλέιο πωλησης και αυτο???? :O

 

Όσο υπάρχουν πελάτες που κάνουν συνδέσεις, αγορές κλπ επειδή χαίρονται βλέποντας αυτό το μπλουζάκι, θα υπάρχουν και πωλήτριες που θα τα φοράνε... Δεν το θεωρώ κακό προσωπικά ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Good day MATE!!!

Auto einai ekshphrethsh!

Ti dhladh poio polu tha xairosoun na eblepes prwi prwi ena kurio agouroskhpnhmeno na sou leei ti thes?

Oi wraies parousies einai panta euprosdektes!

Bravo Voda!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παραξενο μου φανηκε..ενταξει ζεστη εχει ακομα..δεν λεω..

αλλα εμενα με φανηκε καπως..

δεν ειμαι τοσο συντηριτικος..αλλα ας ειμαστε σεμνοι!

δεν λεω η μερα μου μια χαρα πηγε..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Twra milas swsta!

Basika en merh exeis dikio.Tha prepe h kopela na fora to mplouzaki ths etairias h thn stolh-endumasia pou endeiknhtai en wra eregasias.

 

Bebaia tha mporouse na sou fora to mplouzaki kai na to exei OLO KSEKOUMPOTO!!!!!!

 

 

Tha thela na ksera poso tha parakalages na skupsei na parei to apokoma tou logariasmou pou tuxaia tha eruxnes apo ta xeria sou!!!!!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Billakosss τα κατάφερες πάλι! Άρχισε να γίνεται επικίνδυνα ΡΟΖ το θέμα!!!

Οπότε, όπως καταλαβαίνεις... :X :whistle:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

γιατο p900 δεν ξερω αλλα οταν μπενω απο το δικο μου για μια ωρα μου περνει 20-25ευρο

http://images.google.com.gr/images?q=tbn:Q-OdFZM-6EIJ:www.dingdongsonline.com/marilyn_manson_012.jpg

 

Αγριο Κολλημα!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου πει την χρεωση οταν μπενω στο ιντερνετ απο το P900? εχω cu

 

Otan les oti mpaineis internet apo to p900 soy ennoeis oti mia efarmogh pou exeis hdh egkatestimenh mpainei internet (GPRS) H mpaineis Internet apo to pc soy meso toy P900 ?

 

 

Internet Meso 3G? Exeis kartokinito H simvolaio?

 

Genika i xrewsh gia tetious hdous ipiresies einai : 0.01 Euro /KB

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...