Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε στις ανακοινώσεις έχει βγει τίποτα http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient.action .. Σουβλάκι πού το είδες?? :confused: Μήπως είναι για συγκεκριμένο κατάστημα προσφορά?
Link to comment
Share on other sites

Μολις τηλ σε καταστημα vodafone και μ' ενημερωσαν. Αυτο που ισχυει ειναι το εξης...

Με νεα συνδεση, φορητοτητα κλπ με παγιο απο 35+ .. = επιδοτηση 300 ευρω στη συσκευη

με παγιο 50+ ... = 400 ευρω εκπτωση στη συσκευη, με παγιο 65+... = δωρο wii και με παγιο 75+..=δωρο ps3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι το σωστο μερος για το θεμα, αλλα επειδη αγορασα τη συσκευη απο καταστημα vodafone με επιδοτηση και επειδη εκρινα οτι μαλλον δε ταιριαζει στο θεμα με τα συμβολαια, το εκανα εδω.

 

Λοιπον αγορασα σημερα ενα Pixon 12 απο vodafone-shop με επιδοτηση που ειχα. Το κινητο ειναι 99% ελατωματικο, δεν κανει καθολου focus και βγαινουν θολες παντα οι φωτογραφιες. Επειδη φοβαμαι να μπλεξω με samsung service και επειδη μου ειπε ενας φιλος μου οτι οταν ειχε παρει ενα δικο του κινητο και ειχε προβλημα το γυρισε στο Γερμανο (αποκει το ειχε παρει) και του ειπαν οτι εφοσον ειναι εντος 7 ημερων απο την αγορα θα του κανουν αντικατασταση, θα ηθελα να ρωτησω αν εχω και εγω τετοιο δικαιωμα με τη vodafone...

 

Δηλαδη μπορω να παω αυριο πισω στο vodafone-shop και να ΑΠΑΙΤΗΣΩ αντικατασταση με καινουριο? Αν ναι, πως θα γινει η πιστοποιηση οτι εχει προβλημα απο τη στιγμη που δεν εχουν καποιο δικο τους service?

 

Πειτε μου να ξερω γιατι 2 εβδομαδες ταλαιπωρουμαι για να παρω αυτο το κινητο επειδη εχει εξαφανιστει απο παντου και ειχα ιστοριες και με την ενεργοποιηση επιδοτησης, τη χρηση της σε Πλαισιο που ποτε δεν εγινε οπως επρεπε κλπ και μετα απο 1000 κυματα το πηρα σημερα και εχω ξενερωσει απιστευτα που ειναι προβληματικο...

 

Ελπιζω να μπορω να παω αυριο στο καταστημα που το πηρα (και που νομιζω εχουν και αλλα κομματια) και να μου δωσουν ενα αλλο σφραγισμενο....αλλα θα ηθελα να ξερω απο εσας πρωτα τα δικαιωματα μου για να μη μασησω πχ αν μου πουν οτι δε γινεται κλπ κλπ....να ξερω τι μπορω να απαιτησω....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δικαιούσαι άμεση αντικατάσταση με καινούριο εντός 7 ημερών. Στα περισσότερα καταστήματα αυτό ισχύει, δεν ξέρω αν στην Vodafone ισχύει κάτι άλλο. Να πας πάντως να απαιτήσεις καινούρια συσκευή καθώς πρόκειται για εργοστασιακό ελάττωμα.
Link to comment
Share on other sites

Τελειο,θα παρω ps3!!

 

και γωωω!! :D:D:lol::lol:

Άμα είναι τόσο μαμάτη προσφορά,είναι φωτία..

Άντε γιατί ψαχνόμουν για σύνδεση τώρα που γύρισα ελλας..:D

 

Μολις τηλ σε καταστημα vodafone και μ' ενημερωσαν. Αυτο που ισχυει ειναι το εξης...

Με νεα συνδεση, φορητοτητα κλπ με παγιο απο 35+ .. = επιδοτηση 300 ευρω στη συσκευη

με παγιο 50+ ... = 400 ευρω εκπτωση στη συσκευη, με παγιο 65+... = δωρο wii και με παγιο 75+..=δωρο ps3

 

oo άμα είναι τότε να δώσω πιο πολλά για να χω το ps3 ...τα μαζεύω τσούκου τσούκου,και το παίρνω αν είναι για 75....

 

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8738

http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/res16413.jpg

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ποσους μηνες μπορεις να κατεβεις παγιο? Ισχυει ακομα το "μετα απο 3μηνες"?

 

 

γιατί με βάζεις σε σκέψεις;;;;);)

Γίνεται τέτοιο πράγμα; :shifty:

- - - -

Link to comment
Share on other sites

^ όπως τα λέει ο συνάδελφος.

Λογικά θα πρέπει να σου έχουν δώσει με την αγορά από το κατάστημα και ένα Α4 χαρτί που λέει ακριβώς αυτό, ότι αν είναι ελαττωματική η συσκευή μπορείς μέσα σε μια βδομάδα να πας πισω την συσκευή και να πάρεις άλλη.

Αλλά για να είμαστε σίγουροι, μήπως ο φακός έχει προστατευτική ζελατίνα μπροστά και δεν την έχεις αφαιρέσει; :p

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ποσους μηνες μπορεις να κατεβεις παγιο? Ισχυει ακομα το "μετα απο 3μηνες"?

 

Noμίζω έγινε 8.

Link to comment
Share on other sites

Δικαιούσαι αλλαγή της συσκευής, λόγω ελαττώματος ακόμα και 2 χρόνια μετά την αγορά της, αρκεί να αποδείξεις ότι το ελάττωμα υπήρχε από την αρχή της αγοράς.

 

Ελάττωμα εντός των πρώτων 6 μηνών θεωρείται ότι υπήρχε κατά τη στιγμή της αγοράς.

Οι 7 ή 14 ημέρες για αλλαγή που λένε μερικά καταστήματα, είναι δικής τους επινοήσεως.

Πήγαινε στο κατάστημα αγοράς και ζήτα αλλαγή της συσκευής σου με καινούρια και αν δεν έχουν άλλη, ζήτα τα χρήματά σου πίσω.

Οι νόμοι είναι σαφέστατοι ως προς τα δικαιώματά σου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

^ όπως τα λέει ο συνάδελφος.

Λογικά θα πρέπει να σου έχουν δώσει με την αγορά από το κατάστημα και ένα Α4 χαρτί που λέει ακριβώς αυτό, ότι αν είναι ελαττωματική η συσκευή μπορείς μέσα σε μια βδομάδα να πας πισω την συσκευή και να πάρεις άλλη.

Αλλά για να είμαστε σίγουροι, μήπως ο φακός έχει προστατευτική ζελατίνα μπροστά και δεν την έχεις αφαιρέσει; :p

 

τετοιο χαρτι δεν υπαρχει, περα απο την αποδειξη υπαρχουν μονο κατι χαρτια συμβολαιου που ειναι απλα για την ανανεωση της συνδρομης. Μονο στο ταμειο μου ειπαν να κρατησω τη συσκευασια αθικτη για 7 ημερες , υποθετω για τετοια περιπτωση...

 

Τεσπα, θα παω σε καμια ωρα απο το καταστημα και ο θεος βοηθος, ελπιζω να μη χρειαστει να "γκρινιαξω"...

Link to comment
Share on other sites

τετοιο χαρτι δεν υπαρχει, περα απο την αποδειξη υπαρχουν μονο κατι χαρτια συμβολαιου που ειναι απλα για την ανανεωση της συνδρομης. Μονο στο ταμειο μου ειπαν να κρατησω τη συσκευασια αθικτη για 7 ημερες , υποθετω για τετοια περιπτωση...

 

Τεσπα, θα παω σε καμια ωρα απο το καταστημα και ο θεος βοηθος, ελπιζω να μη χρειαστει να "γκρινιαξω"...

 

Nαι για αυτό τον λόγο σου είπαν κάτι τέτοιο. Πάνε στο μαγαζί με ότι περιείχε το κουτί, τις αποδείξεις κτλ και πες έχω αυτό το πρόβλημα και ζήτα να σου δώσουν μια άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

δλδ για το vf unlimited 35 θα δικαιούμαι επιδότηση 300ευρώ?

 

Tι εννοείς? Να κάνεις νέα σύνδεση?? ή ανανέωση του συμβολαίου σου , μετά την παροδο του 1 χρόνου? Γιατί δεν είδα τίποτα να λέει για ανανέωση συμβολαίου, αν εννοείς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

δλδ για το vf unlimited 35 θα δικαιούμαι επιδότηση 300ευρώ?

 

αυτο θα ρωτουσα κι εγω, αλλα το λογικο ειναι να δικαιουσαι αφου ειναι στα 35 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχουν κανει μπαχαλο η προσφορα ισχυει για νεες συνδεσεις ή φορητοτητα. Για παγιο 50+ 300 ευρω επιδοτηση και το wii και για παγιο 75+ 400 ευρω επιδοτηση και δωρο το ps3.Εγω ειμαι 6 χρονια συνδρομητης τα 2 τελευταια με παγιο στα 56 ευρω και μου ηρθε επιδοτηση 89 ευρω ελεος... Ετσι οπως τα εχουν κανει συμφερει να κανεις νεα συνδεση καθε χρονο... Αν και ειμαι πολυ ευχα<ριστημενος απο την voda με βλεπω να κανω φορητοτητα cosmote για την προσφορα. . .
Link to comment
Share on other sites

Τα εχουν κανει μπαχαλο η προσφορα ισχυει για νεες συνδεσεις ή φορητοτητα. Για παγιο 50+ 300 ευρω επιδοτηση και το wii και για παγιο 75+ 400 ευρω επιδοτηση και δωρο το ps3.Εγω ειμαι 6 χρονια συνδρομητης τα 2 τελευταια με παγιο στα 56 ευρω και μου ηρθε επιδοτηση 89 ευρω ελεος... Ετσι οπως τα εχουν κανει συμφερει να κανεις νεα συνδεση καθε χρονο... Αν και ειμαι πολυ ευχα<ριστημενος απο την voda με βλεπω να κανω φορητοτητα cosmote για την προσφορα. . .

Εχει βγάλει αντίστοιχη προσφορά η Cosmote. Πάρτους και πες τους ότι αν δεν σου δώσουν την προσφορά θα πας στην Cosmote.

 

δλδ για το vf unlimited 35 θα δικαιούμαι επιδότηση 300ευρώ?

αυτο θα ρωτουσα κι εγω, αλλα το λογικο ειναι να δικαιουσαι αφου ειναι στα 35 ευρω.

Ναι, δικαιούσαι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγάλει αντίστοιχη προσφορά η Cosmote. Πάρτους και πες τους ότι αν δεν σου δώσουν την προσφορά θα πας στην Cosmote.

 

ξερεις με πιο τμημα πρεπει να τους ζητησω να με συνδεσουν γιατι χθες πηρα για να δω αν ισχυει η προσφορα και το ειπα αλλα μου ειπαν δεν μπορουμε να κανουμε κατι ειναι για νεες συνδεσεις αλλα δεν ξερω αν ηταν και το αρμοδιο τμημα για τις επιδοτησεις.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις με πιο τμημα πρεπει να τους ζητησω να με συνδεσουν γιατι χθες πηρα για να δω αν ισχυει η προσφορα και το ειπα αλλα μου ειπαν δεν μπορουμε να κανουμε κατι ειναι για νεες συνδεσεις αλλα δεν ξερω αν ηταν και το αρμοδιο τμημα για τις επιδοτησεις.

Πάρε στο CC και ζήτησε το τμήμα επιδοτήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Για κάθε νέο συμβόλαιο ή φορητότητα (παροχέα) και κάρτα-->συμβόλαιο ισχύει μόνο.Για ανανεώσεις τίποτα!

 

Σημειώσεις

 

1. H προσφορά με δώρo ένα Nitendo Wii ισχύει μόνο για νέες συνδέσεις στα προγράμματα συμβολαίου με πάγιο 60 ευρώ μέχρι και πάγιο 75 €.

2. H προσφορά με δώρo ένα PS3 ισχύει μόνο για νέες συνδέσεις στα προγράμματα συμβολαίου με πάγιο 74 ευρώ και άνω

3. Δεν ισχύει για ανανέωση συμβολαίου ή αγορά απλής συσκευής.

4. Τα δώρα (PS3, Nintendo Wii, αποστέλλονται δωρεάν στη διεύθυνση που δηλώνετε κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας, μέσα σε 15 ημέρες από την ημέρα ενεργοποίησης της νέας σύνδεσης.

5. Στην προσφορά συμμετέχουν όλα τα προγράμματα (για τον Ιδιώτη κι Επαγγελματικά)

6. Ισχύει με νέα σύνδεση , φορητότητα αριθμού και μετατροπή καρτοκινητού σε σύνδεση.

7. Η προσφορά δεν ισχύει για ανανέωση συμβολαίου ή πώληση σκέτης συσκευής.

8. Από την προσφορά εξαιρούνται οι παρακάτω συσκευές: iPhone, netbooks, laptops, VMB, Vodafone για το Σπίτι/Γραφείο

 

Ότι συμβόλαιο 35< ,είναι επιδότηση 300ευρωζ,και ότι είναι 50<,είναι 400.Μετά πάει στα δώρα,που δεν βλέπω να συμφέρει να τα αποκτήσεις στα πακέτα που δίνουν.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...