Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκ παραδρομής έγραψα mail αντί να γράψω ότι επικοινώνησα μέσω της φόρμας επικοινωνίας που έχει στην ιστοσελίδα τους. http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/opinionRequest.action?opinionType=13

Η διακοπή πάντως ήταν άμεση, παρά το ότι δεν απάντησαν, από την αμέσως επόμενη μέρα έπαψαν να έρχονται ενημερωτικά sms.

Αυτό δείχνει ότι είναι τουλάχιστον ουσιαστικοί.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να ακούσω κάποιον που να κέρδισε... τόσα μέλη εδώ... τόσοι συνδρομητές voda...

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

'' Tσικνήσεις, δεν τσικνήσεις, η Vodafone σου ετοιμάζει μια έκπληξη για απόψε'' :lol::lol:

 

Η εκπληξη της vodafone θα σου ερθει οταν βγει ο λογαριασμος.

Θα ειναι μεγαλη η εκπληξη τοτε!

-
Link to comment
Share on other sites

Τοπικός ενισχυτής σήματος για ένα χώρο. Εαν είσαι αρκετά καλός πελάτης θα στο δώσουν. Κάνεις αίτημα μέσω καταστήματος ή 13830, το εξετάζει αρμόδιο τμήμα και σου απαντούν!

 

Το καλος πελάτης πως το ενοεις???

 

Γιατι οταν ειχα ρωτησει πριν 2 χρόνια το καλός πελατης ηταν ΕΤΑΙΡΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΙΘΜΟ ΣΥΝΔΕΣΕΩΝ (π.χ. τουλάχιστον 15-20 "καλές" συνδέσεις)

 

Δεν το κανανε για μεμονομένους πελάτες!

Link to comment
Share on other sites

Το καλος πελάτης πως το ενοεις???

 

Γιατι οταν ειχα ρωτησει πριν 2 χρόνια το καλός πελατης ηταν ΕΤΑΙΡΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΙΘΜΟ ΣΥΝΔΕΣΕΩΝ (π.χ. τουλάχιστον 15-20 "καλές" συνδέσεις)

 

Δεν το κανανε για μεμονομένους πελάτες!

Μόλις επικοινωνησα με την Cosmote και μου είπαν τα ιδια ακριβώς, μόνο εταιρικοί πελάτες. Η συσκευή κοστίζει γύρω στις 3000€.

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε τωρα...

Θα σταματησουν να με ενοχλουν?

 

Δυστυχως εξακολουθουν να στελνουν μηνυματα παρα το email.

Προφανως δεν τους ενδιαφερει αν ο αλλος ενοχλειται ή οχι.

-
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εξακολουθουν να στελνουν μηνυματα παρα το email.

Προφανως δεν τους ενδιαφερει αν ο αλλος ενοχλειται ή οχι.

 

Δεν είναι έτσι.. Το mail που έστειλες από την επικοινωνία του http://www.vodafone.gr μέχρι να το διαβάσουν οι υπεύθυνοι μπορεί να πάρει και 7-8 μέρες... Έχει περάσει τέτοιο διάστημα? Γιατί δεν παίρνεις το 13830 να τους το πεις?

Link to comment
Share on other sites

Nαι μόνο που πλέον, τουλάχιστον η Vodafone, βάζει πιλοτικά και femtocells που δεν κοστίζουν τόσο πολύ και λειτουργούν μέσω της σύνδεσης ADSL του συνδρομητή (=κανένα σχεδόν κόστος για την εταιρεία).
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πάρει μέρος στο διαγωνισμό και θες να σταματήσεις να λαμβάνεις, το 1238 παίρνεις σε εργάσιμες ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι υπαρχει αυτο το τετραψηφιο.

Ωραια,θα τους παρω τη Δευτερα να δουμε τι θα γινει

-
Link to comment
Share on other sites

Η εκπληξη της vodafone θα σου ερθει οταν βγει ο λογαριασμος.

Θα ειναι μεγαλη η εκπληξη τοτε!

 

2 μηνύματα μόνο έχω στείλει εγώ.. Έτσι για την πλάκα.. Δυστηχώς τώρα λαμβάνω 7-10 sms τη μέρα από αυτήν την υπηρεσία.. Κάνω υπομονή... Αλλά μερικά ομολογώ ότι έχουν πολύ πλάκα :p

Link to comment
Share on other sites

2 μηνύματα μόνο έχω στείλει εγώ.. Έτσι για την πλάκα.. Δυστηχώς τώρα λαμβάνω 7-10 sms τη μέρα από αυτήν την υπηρεσία.. Κάνω υπομονή... Αλλά μερικά ομολογώ ότι έχουν πολύ πλάκα :p

 

Τα περισσότερα είναι βλακώδη...

θέλει πολλή σκέψη ας πούμε να διαλέξεις το σωστό ανάμεσα στην Αχίλλειο Πτέρνα η την Αχίλλειο γάμπα? :lol:

Μερικά είναι οντως πετυχημένα αλλά είναι όντως υπερβολικός ο αρθιμός των μηνυμάτων που στέλνει η vodafone. εγω έστειλα 4-5 αλλά νόμιζα οτι ισχύουν για ολη την εβδομάδα οι συμμετοχές , όχι μόνο για την ίδια μέρα. μετα απο αυτή τη διαπίστωση δεν ξανάστειλα:cry:

Link to comment
Share on other sites

lol, αλλά και εκ παραδρομής να απαντήσεις λάθος, δεν τρέχει και τίποτα, συνεχίζεις από εκεί που σταμάτησες. Θέλω να πω, δεν μηδενίζουν οι πόντοι κλπ. Πάντως, είναι λίγο tricky οι όροι, συστήνω σε όποιον ενδιαφέρεται να συμμετέχει να τους διαβάσει καλά. (πχ το θέμα με τα wallpapers). Ά, έστω και αν κάποιος κληρωθεί, τον ειδοποιούν μέσα σε 72 ώρες. Αν δεν τον βρουν, συνεχίζουν να τον πρώτο επιλαχόντα! Γενικά προσοχή με τους όρους!!
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπιση από VODAFON. Πόσα χρόνια εγγύηση έχει το τηλέφωνο? Έχω ένα LG KS20, 2 χρόνια, τιμολόγιο αγοράς (18.01.2008) με ελάχιστη χρήση για ένα τρίμηνο στην αρχή της αγοράς, μετά πακεταρίστηκε αφαιρέθηκε η μπαταρία και αποθηκεύτηκε. Πριν από ένα δίμηνο αποφάσισα να το ξαναχρησιμοποιήσω λόγο βλάβης μιας άλλης συσκευής. Το τηλέφωνο είχε προβλήματα πολλά, έκλινε μόνο του με γεμάτη μπαταρία και κόλλαγε. Το πήγα VODAFON (12.01.2010) και το έστειλε για επισκευή. Με πήραν τηλέφωνο από VODAFON και μου είπανε ότι το τηλέφωνο δεν έχει εγγύηση και ότι θέλει αλλαγή πλακέτας με κόστος 260,00 €.

Τους απάντησα ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν την ίδια μέρα μαζί μου για την διευθέτηση του θέματος. Στέλνω την ίδια μέρα email στην LG και την επόμενη 02.02.2010 μου απαντούν ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση. Σήμερα 08.02.2010 πήγα πάλη στην VODAFON και μου είπαν ότι το τεχνικό τμήμα περιμένει απάντηση από την LG για το πόσα χρόνια έχει εγγύηση το κινητό. Δεν δίνω σημασία στο τηλέφωνο γιατί έχω άλλο που με καλύπτει. Δεν μου αρέσει όμως η κοροϊδία και ο εμπαιγμός για το ότι η εγγύηση είναι όσο θέλει η εκάστοτε εταιρεία και όποτε θέλουμε την διακόπτουμε. Περίμενα διαφορετική αντιμετώπιση από μία εταιρεία που θέλει να είναι σοβαρή. Eυχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή πρέπει να κατεβάζουμε και wallpapers για να είναι έγκυρη η συμμετοχή μας; το αίμα μας (1.19/sms) δε φτάνει;

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πάρει μέρος στο διαγωνισμό και θες να σταματήσεις να λαμβάνεις, το 1238 παίρνεις σε εργάσιμες ώρες.

 

Στο 1238 όντως μπορείς να κάνεις διακοπή. Μιλάς με έναν αντιπρόσωπο, επιλογή στο μενού μηδέν (0), λες το νούμερο του κινητού σου και τελειώνει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs213.snc3/22053_315265294272_106290854272_3392203_3974273_n.jpg

 

* Η προσφορά δεν ισχύει για το i-phone!

* Για σύνδεση σε προγράμματα λιανικής με πάγιο 50€ και άνω Έκπτωση 400€ σε όλες τις συσκευές (εξαιρείται το iPhone).

Ισχύει με νέα σύνδεση , φορητότητα αριθμού και μετατροπή καρτοκινητού σε σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι υπαρχει αυτο το τετραψηφιο.

Ωραια,θα τους παρω τη Δευτερα να δουμε τι θα γινει

 

Επιτελους,σταματησαν να με ενοχλουν.Μπορω να κοιμαμαι ησυχος οτι δεν θα μου χτυπησει τη πορτα μεσημεριατικα καμμια mercedes:lol::lol::lol:

-
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους,σταματησαν να με ενοχλουν.Μπορω να κοιμαμαι ησυχος οτι δεν θα μου χτυπησει τη πορτα μεσημεριατικα καμμια mercedes:lol::lol::lol:

 

Ε ετσι κι αλλιώς σε καμιά δεκαριά μέρες τελειώνει και ολοκληρωτικά ο διαγωνισμός... Θα σε ξαναθυμηθούν σε λίγο :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τις προάλλες διαπίστωσα πρόβλημα στις εξής περιoχές:

 

Αθήνα - Huawei K4505 21Mbps

 

Κέντρο (Καλαμιώτου & Αθηναϊδος) - 300Kbps ~ 1Mbps και πολλές αποσυνδέσεις

 

Αγ. Παρασκευή (Αγ. Ιωάννου κοντά στο Αμερικάνικο Κολλέγιο) - 450Kbps ~ 600Kbps

 

Δάφνη - 4,5 Μbps

 

Στη Δαφνη πάντως τρέχει μια χαρά...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...