Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει και το ηλεκτρονικό κατάστημα της vodafone...

Μπορεί απο εκεί να είναι πιο γρήγορα

 

nomizw pws den sto dinei apo to e-shop xwris sumvolaio (estw sto xwris pagio)... Kai polla katasthmata enw ehoun stock protimoun na to dinoun me sumvolaio afou pairnoun bonus apo th Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

nomizw pws den sto dinei apo to e-shop xwris sumvolaio (estw sto xwris pagio)... Kai polla katasthmata enw ehoun stock protimoun na to dinoun me sumvolaio afou pairnoun bonus apo th Vodafone...

Στο Vodafone.gr πωλείται χωρίς συσκευή - αλλά μπορείς να αγοράσεις χωρίς πιστωτική, με αντικαταβολή; Και τι αναμονή έχει για να στο στείλουν σε σχέση με τα καταστήματα;

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Θα τους περάσει... σύντομα, όταν θα δουν ότι ΔΕΝ υπάρχουν ουρές για νέες συνδέσεις με το iphone, και τότε θα αρκεστούν και στις πωλήσεις σε συνδρομητές άλλων δικτύων, που είναι και εκείνοι που το αγοράζουν ως συσκευή (κυρίως)...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.

 

Τέτοιες αμερικανιές να δένεις συσκευή με συμβόλαιο αποκλειστικά, μόνο στην Αμερική γίνονται :)

 

Προσωπικά, που να χτυπιούνται κάτω, καλύτερα να πάρω οποιαδήποτε άλλη συσκευή, καλύτερα να κόψω το κινητό εντελώς, παρά να γίνω συνδρομητής τους...

 

Κάτι ακούω θα το φέρει και η Wind προς τα Χριστούγεννα. Ελπίζω αυτοί να φανούν πιό έξυπνοι.

 

Φιλικά,

Link to comment
Share on other sites

Στο Vodafone.gr πωλείται χωρίς συσκευή - αλλά μπορείς να αγοράσεις χωρίς πιστωτική, με αντικαταβολή; Και τι αναμονή έχει για να στο στείλουν σε σχέση με τα καταστήματα;

Noμίζω γίνεται με αντικαταβολή. Μπορείς όμως να μου πεις πώς ακριβώς επιλέγεις τη συσκευή χωρίς πρόγραμμα? Γιατι είναι η μόνη συσκευή που δεν με αφήνει να την επιλέξω σκέτη.

Θα τους περάσει... σύντομα, όταν θα δουν ότι ΔΕΝ υπάρχουν ουρές για νέες συνδέσεις με το iphone, και τότε θα αρκεστούν και στις πωλήσεις σε συνδρομητές άλλων δικτύων, που είναι και εκείνοι που το αγοράζουν ως συσκευή (κυρίως)...

Εκ των πραγμάτων είμαστε μια χώρα που δεν θα δεις ουρές για κανένα τέτοιου είδους προιόν. Σε πληροφορώ όμως ότι έχουν γίνει πολλές νέες συνδέσεις και ακόμα περισσότερες ανανεώσεις συμβολαίων, τρίβουν τα χέρια τους στη Vodafone. Πάει πολύ καλά το iPhone στην Ελλάδα. To αν συμφωνούμε ή όχι με τη πρακτική αυτή είναι άλλο θέμα...

Συμφωνώ.

 

Τέτοιες αμερικανιές να δένεις συσκευή με συμβόλαιο αποκλειστικά, μόνο στην Αμερική γίνονται :)

 

Προσωπικά, που να χτυπιούνται κάτω, καλύτερα να πάρω οποιαδήποτε άλλη συσκευή, καλύτερα να κόψω το κινητό εντελώς, παρά να γίνω συνδρομητής τους...

 

Κάτι ακούω θα το φέρει και η Wind προς τα Χριστούγεννα. Ελπίζω αυτοί να φανούν πιό έξυπνοι.

 

Φιλικά,

 

Δεν βρίσκω το λόγο για τέτοιο μένος. Αφενός γιατι σίγουρα αν βρεις κατάστημα που να το έχει και τους τρίξεις λίγο τα δόντια θα αναγκαστούν να στο δώσουν σκέτο, αφετέρου διότι τα προγράμματα με τα οποία το δίνει δεν μπορείς να πεις ότι είναι πιο ακριβά από τα υπόλοιπα προγράμματα κινητής της ελληνικής αγοράς, ενώ σου δίνουν και bonus επιδότηση.

 

Όσο για τη Wind, η Αpple δεν έχει ανακοινώσει κάτι τέτοιο, παπαγαλάκια της Wind τα λένε. Πάντως και να το φέρει δεν ξέρω κατα πόσο θα έχει νόημα αφού μιλάμε για Χριστούγεννα όταν κυκλοφόρησε από τη Vodafone τον Αύγουστο, είναι πολύ αργά και οι περισσότεροι θα το έχουν ήδη πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Θα τους περάσει... σύντομα, όταν θα δουν ότι ΔΕΝ υπάρχουν ουρές για νέες συνδέσεις με το iphone, και τότε θα αρκεστούν και στις πωλήσεις σε συνδρομητές άλλων δικτύων, που είναι και εκείνοι που το αγοράζουν ως συσκευή (κυρίως)...

Μπα, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό. Το κέρδος που βγάζει η Vodafone απο την πώληση σαν σκέτη συσκευή είναι τόσο μικρό που θα προτιμήσει να τα "φάει" παρά να τα δίνει σε συνδρομητές άλλων δικτύων.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Στο Vodafone.gr πωλείται χωρίς συσκευή - αλλά μπορείς να αγοράσεις χωρίς πιστωτική, με αντικαταβολή; Και τι αναμονή έχει για να στο στείλουν σε σχέση με τα καταστήματα;

 

χωρίς συσκευή;;;; Πάρα πολύ μπροστά!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!μετά από επιλογή συσκευής έπειτα απο γενναιόδωρη επιδότηση συσκευής επέλεξα ενα NOKIA N78, το προμηθεύτηκα την περασμένη τρίτη οπου και το έβαλα σε φόρτιση να το ξεψαχνίσω την επομένη :) .Την τετάρτη έπειτα απο ελέγχους-δοκιμές ξεκίνησε να ΄΄ κολλάει ΄΄. τι απο εδώ τι απο εκεί δεν κατάφερα κάτι! το πάω στην vodafone για την εγγύησή αλλαγής συσκευής με μία ιδια του ίδιου τύπου. Μέχρι εδώ έχω την σιγουριά της vodafone που την μου έδωσε αυτή συσκευή. Η πρώτη έκπληξη δεν έχω το δικαίωμα αλλαγής συσκευής λόγο ότι έχω μιλήση 55 λεπτά σε 1 μέρα. Η δεύτερη έκπληξη το αφήνω εκεί και θα το πάρω όταν θα είναι έτοιμο, χρόνος άγνωστος με μικρότερη διάρκεια 10 εργάσιμες μέρες!!!(μου είπε εμπιστευτικά ο υπάλληλος μήνας και βλέπω !!!!!!) θα ήθελα την γνώμη σας-εμπειρία σας για αυτή την κατάσταση . Γιατί αν δεν μπορούν να υποστηρίζουν τις συσκευές τότε γιατί να πουλάνε ; Και αν η εταιρία τους δημιουργή προβλήματα γιατί συνεργάζονται ακόμα μαζί . Η wind δίνει εγγύηση επισκευής ο Gερμανός το ίδιο!!! Έχουν πέραση αρκετές μέρες μέχρι σήμερα χωρίς να έχω πίσω την συσκευή ,είχα και 3 μήνες δώρο δωρεαν χάρτες από nokia που έχει μειωθή χωρίς να τους έχω διαθέσιμους . Ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας κούρασα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρ'το σε ένα Nokia Shop με την απόδειξη αγοράς και πες του το πρόβλημα.Σε περίπτωση που δεν σε βοηθήσουν πάρ'το με την απόδειξη αγοράς στο ''Γερμανό'' γιατί ο ''Γερμανός''επισκευάζει συσκευές απο όλα τα δίκτυα(Cosmote,Vodafone,Wind).:)
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν εχει πεσει καθολου η τιμη του χωρις συνδεση???

Οχι και δεν προβλέπεται να πέσει. Ενδέχεται να βγουν κάποιες προσφορές μέσα στις γιορτές αλλά θα είναι με σύνδεση ή ανανέωση και όχι για σκέτη συσκευή.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Οχι και δεν προβλέπεται να πέσει. Ενδέχεται να βγουν κάποιες προσφορές μέσα στις γιορτές αλλά θα είναι με σύνδεση ή ανανέωση και όχι για σκέτη συσκευή.

 

Νομιζω μου ειχε πει ενας γνωστος οτι το πηρε 450 αλλα δεν ξερω αν ειχε επιδοτηση...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

χωρίς συσκευή;;;; Πάρα πολύ μπροστά!!!

Ωχ, μου ξέφυγε τελείως!!:lol:

 

Αν και εκ παραδρομής, έτσι που καταντήσαμε όντως, χωρίς συσκευή το δίνουν:/

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μου ειχε πει ενας γνωστος οτι το πηρε 450 αλλα δεν ξερω αν ειχε επιδοτηση...

Επιδότηση είχε και μάλιστα μικρή για να το πήρε 450.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Nokia Shop..Ανεξαρτητα δικτυου και καταστηματος αγορας του κινητου..Υπαρχει εγγυηση 1 χρονου απο την Nokia(μπορει και 2 δεν ειμαι σιγουρος)
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα 55 λεπτά μούφα μου ακούγεται. Δεν έχω ξανακούσει τέτοιο όρο. Άλλοι μιλάνε 3 ώρες τη μέρα στο κινητό. Αφού το πήγες την επόμενη μέρα είναι υποχρεωμένοι να το αλλάξουν.

 

2 χρόνια εγγύηση έχεις από νόκια.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . τελικά πήρα το τηλέφωνο μέσα στις μέρες που μου είχαν πει ! Ζήτησα να μου δώσουν τους όρους εγγύησης της NOKIA και έλεγε στους όρους 7 μέρες ή 30 λεπτά ομιλίας να στο αντικαταστήσουν . Ευτυχώς ήθελε μόνο αναβάθμιση το δικό μου!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σήμερα από το πρωϊ δεν μπορώ να δεχτώ sms στο κινητό μου (το οποίο έχει αριθμό Vodafone) από COSMOTE (δοκίμασα από το mail.mycosmos.gr). Γνωρίζει κανείς αν το πρόβλημα υπάρχει στην COSMOTE ή στην VODAFONE?
Link to comment
Share on other sites

Σύμπτωση ή όχι; Κάλεσα πριν από 10 λεπτά το Customer Care εταιρικών πελατών της Vodafone. Μου είπανε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Είπα ΟΚ και το έκλεισα. Μετά από 5 λεπτά, τσουπ... κοντά στα 8 sms ήρθαν στο κινητό μου. Πως γίνεται αυτό; Θα πρέπει να πιστέψω σε συμπτώσεις; Το μόνο που με φοβίζει είναι για ποιο λόγο "κόλλησαν" τα sms στο sms center; Για ποιο λόγο; Για ποιο λόγο;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά. Για την αποστολή SMS προς το κινητό σας ευθύνεται αποκλειστικά το SMSC(Short Message Service Center) της εταιρείας του αποστολέα. Η συνήθης μέθοδος που χρησιμοποιείται στα SMSC(πέραν ελαχίστων εξαιρέσεων) είναι το Store 'n' Forward. Αν το Κέντρο Σύντομων Μηνυμάτων της εταιρείας του αποστολέα παρουσιάζει πρόβλημα όταν αποκατασταθεί η βλάβη θα λάβετε όλα τα μηνύματα μαζί εφόσον αυτά είχαν αποθηκευτεί (Store). Μετά έγιναν Forward.

Δεν υπάρχει τρόπος από τις άλλες εταιρείες να διαπιστώσουν οι τεχνικοί το πρόβλημα εφόσον τα SMSC διασυνδέονται μόνον εντός του εσωτερικού δικτύου μιας εταιρείας. Η εξυπηρέτηση πελατών θα καλέσει την άλλη εταιρεία για να πάρει πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κι εγώ έχω πρόβλημα με τα σμς σήμερα. Μου στέλνουν και τα λαμβάνω μαζεμένα μετά απο αρκετή ώρα.

Σημειώνω πως είμαι συνδρομητής Vodafone Cu, και ο αποστολέας είναι επίσης συνδρομητής Vodafone Cu.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις συσκευή 3g? Μου είχε συμβεί κανά δυό φορές όταν είχα το V630 και ενεργοποιημένο το 3g. Τύχαινε να κολλάει η συσκευή μεταξύ των δύο δικτύων, οπότε το άλλαζα χειροκίνητα. Από τότε που πήρα το W580 που δεν είναι 3g δεν μου έχει ξανατύχει ποτέ.

 

Μου είχαν δώσει και μια εντολή στο 13830 που ξεκολλούσε τα πάντα (απενεργοποίηση φραγών): #330*1234# και κλήση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...