Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nMIK-3 (27 Ιαν. 2004 , 23:07)

 

AAAAAAAAA SuRfer !!!!

Se epiasa edo!!!

Exo apo persi pou sou leo kai fonazo oti i Verizon ine kai g@mo tous ponokefalous gia to Vodadone Group kai itan to megalitero tous lathos na agorasoun to %45 autis tis etairias,malista eipa apo persi oti mia mera tha apoxorisei telios apo tin Verizon i Vodafone agorazontas oloklirotika mia alli GSM etairia pou diakinite stin Ameriki.

...Ο "Πονοκέφαλος" ήταν, είναι και θα είναι στο roaming.

Είχε "ακουστεί" το σενάριο... αλλά αν θυμάσαι, το είχε αρνηθεί η Voda.

Στα οικονομικά αποτελέσματα... δεν υπήρχε "πρόβλημα".

Γενικά... είχαν άριστη συνεργασία $$$$$$$$$$$$$ :p :p :alien:

Wait... να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nMIK-3 (27 Ιαν. 2004 , 23:07)

 

Otan kai an i Vodafone apofasisei na agorasi tin AT&T tous perimenei para ma para poly douleia gia na sineferoun autin tin etairia...

 

Πράγματι... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ!

Αν σε ενδιαφέρει... κοίτα τι "παρουσιάζει" η AT&T Wireless, ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ:

 

"AT&T Wireless will allow customers to make unlimited calls to other AT&T Wireless users." :cool:

 

Φoρητότητα... προς ΑΤ&Τ, πληρώνεις $40/month και έχεις unlimited προς AT&T Wireless (εφόσον συνάψεις συμβόλαιο 2 ετών με την AT&T). ;)

Link to comment
Share on other sites

H χρέωση του Vodafon GPRS αφορά το πόσα kb κατεβάζεις? Η πλοήγηση είναι δωρεάν? Πάγιο υπάρχει?

 

Υποσημείωση: Έχει κανείς την Vodafone Mobile Connecting Card?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό το παιχνίδι Surfer - Voda (Newbury Vs Μαρούσι ? ;) ) με τα υπονοούμενα και τις μπηχτές έχει καταλήξει κουραστικό...

 

Παιδιά αν θέλετε να τα λέτε μεταξύ σας στείλτε pm, emails, sms κτλ. Εδώ είναι δημόσιο forum και σε κανέναν δεν αρέσει να ακούει υπονοούμενα. Ή πείτε ότι έχετε να πείτε ή μην πρήζετε άλλο τον κόσμο με πράγματα που μόνο λίγοι καταλαβαίνουν ;)

 

Όσο για τις αυξήσεις γνωρίζουν όλοι οι παροικούντες την Ιερουσαλήμ τι γίνεται τόσο στις πολυεθνικές όσο και στις ελληνικές (πχ περίπτωση Otenet που είχε βγει και παραέξω)

 

Καλό είναι η κάθε εταιρία να "μοιράζεται" την ανάπτυξή της με τους υπαλλήλους της. Αλλιώς θα τα βρει μπροστά της.

 

PS: Κι ας ανοιχτεί ένα thread να βγάζει ο καθέ πικραμένος τη χολή του για τη Voda

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akakios ( 1 Φεβ. 2004 , 19:37)

 

H χρέωση του Vodafon GPRS αφορά το πόσα kb κατεβάζεις? Η πλοήγηση είναι δωρεάν? Πάγιο υπάρχει?

 

Υποσημείωση: Έχει κανείς την Vodafone Mobile Connecting Card?

 

Η πλοήγηση δεν είναι δωρεάν γιατί ακόμη και όταν βλέπεις απλά μια σελίδα πάλι κατεβαίνουν κάποια kb.H απόλυτη λύση προς το παρόν για GPRS είναι η cosmote που αναβάλλει από μήνα σε μήνα την ογκοχρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι ο Surfer αφηνει υπονουμενα πουθενα!

 

Γραφει πολυ καθαρα και χωρις υπεκφυγες πως αντιμετωπιζει η ελληνικη Voda τους υπαλλιλους της....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Μιας και την έχω κοπανίσει εδώ και καιρό από την εταιρία έχω και γω να πω δυο κουβέντες.

Στην απογραφή εμπορευμάτων των καταστημάτων τον Ιανουάριο κάποιοι έξυπνοι διευθυντές καταστημάτων με την παρότρυνση κάποιων πιο έξυπνων περιφερειαρχών έδωσαν ρεπό σε υπαλλήλους (μετά από σερί χωρίς ρεπό για δεκαπέντε μέρες λόγω εορταστικού) και τους αναγκάσανε να πάνε το απόγευμα για την απογραφή.

Άτομα που δουλεύουν σε καταστήματα με διακεκομμένο ωράριο μένουν μακριά από τα καταστήματα αυτά με αποτέλεσμα Τρίτη Πέμπτη και Παρασκευή να φεύγουν από το σπίτι τους το πρωί και να γυρνάνε το βράδυ (12+ ώρες).

Η αξιολόγηση που τελικά βάση αυτής έβγαιναν οι αυξήσεις (τώρα δεν ξέρω τι γίνεται) ενώ έχουν άριστα το 5, είχε δοθεί γραμμή να μην πάνε πάνω από 3.

Τώρα το με τι κριτήρια προωθούνται άτομα και με τι κριτήρια άλλοι καταρρακώνονται είναι υποκειμενικό θέμα και δεν θα το θίξω, το μόνο που θα πω είναι πως όλοι γνωρίζουμε την περίπτωση ενός φίλου ο οποίος απολύθηκε με την κατηγορία ότι έδινε απαντήσεις στο φόρουμ αντί να δουλεύει (πράγμα το οποίο είναι και ψέμα).

Τώρα γιατί όλοι χτυπάν τον serfer που λέει την αλήθεια τι να πω μάλλον είναι επειδή δεν είναι υπάλληλος τους και δεν μπορούνε να τον απολύσουν.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (29 Ιαν. 2004 , 13:29)

 

3 - 5% ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ.

 

Εδώ και 3 χρόνια όλες σχεδόν οι πολυεθνικές δίνουν άυξηση 0+0=0 !!!

Μπράβο στη Vodafone που δίνει έστω και αυτό το μικρό ποσοστό.

Καλύτερα 5% παρά 0% :(

 

 

vampyre... η πολυεθνική που πληρώνει 1500, 2000 και 3000 ευρώ με τα Χ οικονομικά αποτελέσματα και 0% αύξηση, με τα Χ ετήσια Bonus, ΟΚ. Ξέρεις τι με "χαλάει"?

 

"Διαφημίζουν", υπερηφανεύονται για τα κέρδη τους ως πολυεθνική και παροτρύνουν τους υπαλλήλους σε καλύτερες επιδόσεις ... αφού "είμαστε και θέλουμε να είμαστε" μια από τις πιο κερδοφόρες επιχειρήσεις παγκοσμίως. Η "μοιρασιά" των κερδών γίνεται άδικα. Bonus στον ταδε δήμαρχο... στα "χαμηλότερα επίπεδα" ό,τι ορίζει ο νόμος - τπτ παραπάνω (κάποτε ούτε τα "νόμιμα" δεν πλήρωναν, "μίλησα" στην παλιά στέγη του myPhone και "βρέθηκε" λύση). Παράλληλα, συνεχίζουν να "προβάλλουν" την κερδοφορία τους. ΑΝ ήμουν υπάλληλος... θα είχα "σπαστεί" ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ... "Μας δουλεύουν?" θα σκεφτόμουν... " Δουλέψτε εσείς με 450,600,800 ευρώ και εγώ ταξιδεύω στην Ευρώπη με λεφτά της εταιρίας ενώ παράλληλα ο μισθός μου αυξάνει κατά 10-15% +++? :worry: "

 

Vodafone

Σεβασμός στον πελάτη.

Σεβασμός, όμως και στον υπάλληλο που σου "φέρνει ή εξυπηρετεί" τον πελάτη. Τον πελάτη, δε λέω ότι τον ενδιαφέρει να "μάθει" τα εσωτερικά θέματα... τον "ενημερωμένο πελάτη" (όπως, εγώ) ίσως, τον "αγγίξει" το θέμα, δημιουργήσει ένα thread σε ένα forum και σχολιάσει! Αφού, πλέον, διαβάζουν και στο "Μαρούσι" :rolleyes: Μπορείτε να διεξάγετε μία "έρευνα" σχετικά με την πολιτική της εταιρίας σε κάποια θέματα (όπως το οικονομικό) και να δείτε τα "αποτελέσμετα".

 

Όσον αφορά τις θέσεις parking που ανέφερα σε άλλο thread (στο νέο κτίριο στο Χαλάνδρι)... ότι δλδ είναι ανύπαρκτες... ΝΑΙ, όντως υπάρχουν 700 μισθωμένες θέσεις... ΔΕΝ αρκούν αφού εκτός του ότι τα αυτοκίνητα των υπαλλήλων θα είναι περισσότερα, μάλλον κάποιοι ξέχασαν και τους visitors. Τεσπα... θα μου πεις από το τπτ, καλές είναι και οι 700 θέσεις.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmac ( 2 Φεβ. 2004 , 01:27)

 

Πάντως αυτό το παιχνίδι Surfer - Voda (Newbury Vs Μαρούσι ? ;) ) με τα υπονοούμενα και τις μπηχτές έχει καταλήξει κουραστικό...

 

Παιδιά αν θέλετε να τα λέτε μεταξύ σας στείλτε pm, emails, sms κτλ. Εδώ είναι δημόσιο forum και σε κανέναν δεν αρέσει να ακούει υπονοούμενα. Ή πείτε ότι έχετε να πείτε ή μην πρήζετε άλλο τον κόσμο με πράγματα που μόνο λίγοι καταλαβαίνουν ;)

 

Όσο για τις αυξήσεις γνωρίζουν όλοι οι παροικούντες την Ιερουσαλήμ τι γίνεται τόσο στις πολυεθνικές όσο και στις ελληνικές (πχ περίπτωση Otenet που είχε βγει και παραέξω)

 

Καλό είναι η κάθε εταιρία να "μοιράζεται" την ανάπτυξή της με τους υπαλλήλους της. Αλλιώς θα τα βρει μπροστά της.

 

PS: Κι ας ανοιχτεί ένα thread να βγάζει ο καθέ πικραμένος τη χολή του για τη Voda

 

 

gmac, believe me... αν ήμουν μέσα στην εταιρία, δε θα ανέφερα τπτ σε forum (θα είχα απολυθεί εδώ και κάτι χρόνια :wacko: ), εξάλλου το Newbury δεν ασχολείται με όλα τα "ελληνικά" θέματα (ΔΕΝ είμαι στο Newbury. :o "Μαθαίνω", όμως, αρκετά ΚΑΙ από εκεί). Πολλές φορές είναι χρήσιμα και τα forum - να δημοσιεύεται κάτι, γιατί αν περιμένεις από δημοσιογράφους... ΞΕΧΑΣΕ το. Η κυρα-Vodafone είναι μία από τις πολυ-διαφημιζόμενες εταιρίες... ΚΑΝΕΝΑΣ διευθυντής σύνταξης ή εκδότης ή καναλάρχης δε θα δεχτεί να "προβάλλει" ένα τέτοιο θέμα... το οποίο δεν έχει αναλυθεί πλήρως στο forum και δε χρειάζεται. Γι' αυτό ίσως κάποιοι δεν "καταλαβαίνουν" γιατί έγραψα ό,τι έγραψα.

Το μήνυμα... "έφτασε" εκεί που έπρεπε. Σε καμία περίπτωση δε θέλω να "δημιουργήσω" προβλήματα. Μήνυμα ελήφθη, "κύριε" maroysi.

 

 

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ 2000 hits... ΜΟΝΟ ΤΥΧΑΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ! Αν αδιαφορεί κάποιος, μπορεί να μην το ξαναδιαβάσει ή να μην "απαντήσει".

 

Η "φωνή των υπαλλήλων" δεν πρέπει να είναι o SuRfer και ο κάθε SuRfer - πρέπει να θεσπιστεί το "inside-View" ... γιατί αν η "γραμμή" που έχουν καθορίσει κάποια στελέχη "λέει" τα Χ,Υ και δεν υπάρχει περίπτωση να "αλλάξει" κάτι, αφού ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να "διαμαρτυρηθεί"... τότε άδικος κόπος τα όσα κάθομαι και γράφω.

 

Τέλος... "κύριε maroysi" θα μου πείτε το e-mail επικοινωνίας (...@vodafone.com) που δε θα "διαγραφεί" από το PC σας?

 

Το e-mail μου:

surfer_myphone@yahoo.de (Περιμένω τα μηνύματα, τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας.)

 

Όσον αφορά τα "απόρρητα" στοιχεία που υποτίθεται ότι έχω "καταχωρήσει" στο myPhone... να είστε σίγουρος "κύριε maroysi" ότι δε θα διαβάζετε τπτ εδώ... αν δεν έπρεπε. Αν σας ενοχλούν κάποια "καταχωρηθέντα στοιχεία"... μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου με e-mail: surfer_myphone@yahoo.de.

 

Όποιος μέσα από τη Voda θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου... εδώ είμαι:

surfer_myphone@yahoo.de.

 

Καλό μήνα... :o με live! αποκλειστικότητες! :alien:

 

Από αυτό το μήνα επιβάλλεται η έντονη διαφημιστική προβολή του live! σε συνδυασμό με τις "live! συσκευές"... you know the reason! i-mode, ήρθε... "φέρνει" και στην Ελλάδα τον πιο προηγμένο "κόσμο" επικοινωνίας. CosmOTE - Πάμε μπροστά... :wacko:

 

P.S.: (1) Ένσημα... ΟΚ, από Voda... no problem.

(2) TakeOverNet, λίστα με τις παροχές της CosmOTE vs Voda... νικητής CosmOTE (πανηγυρικά).

ΤΙΜ vs Voda ... Αυξομειώσεις, η "νίκη" κλίνει προς ΤΙΜ.

Συμπέρασμα? Επανεξέταση των μισθών.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone was tightlipped yesterday over reports linking it to a US$30 billion (£16.5 billion) bid for AT&T Wireless.

 

Chief executive Arun Sarin is understood to have ordered financial advisers to draw up a draft document to help persuade investors that the acquisition makes commercial sense.

 

A successful bid for the US firm would be Vodafone’s biggest acquisition since it bought German rival Mannesmann for about £100bn in 1999.

 

However, some of Sarin’s major shareholders could reportedly block the bid, amid fears an aggressive move in the US would hold back earnings growth. City sources believe Sarin would fight hard for a takeover, which is set to receive initial bids on 13 February.

Link to comment
Share on other sites

όπως αναφέρθηκε και ποίο πανω χρεώνεσαι ανάλογα με τα ΚΒ που κατεβάζεις και όχι την ώρα που είσαι μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Ερχομαι λοιπον εγω να σου το αποκλεισω πως θα δουλεψει με αλλη καρτα! Το μπλε λαμπακι που αναβοσβηνει οταν τη χρησιμοποιεις, ΤΕΛΕΙΟ? :)

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer ( 3 Φεβ. 2004 , 16:05)

 

Ερχομαι λοιπον εγω να σου το αποκλεισω πως θα δουλεψει με αλλη καρτα! Το μπλε λαμπακι που αναβοσβηνει οταν τη χρησιμοποιεις, ΤΕΛΕΙΟ? :)

 

 

Καλό είναι μωρέ. bluetouth μου θιμίζει, κατί υποδοχές που έχει γιατί είναι;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone Sweden's prepay customers can now communicate even more by SMS. Vodafone Sweden is today lowering its SMS price to SEK 1.25 each and continues to offer the market's lowest SMS prices for prepaid cards -- SEK 0.75 each -- during the Happy Hour period 18.00-20.00, 7 days a week.

 

Both the price of SEK 1.25 per SMS and the Happy Hour price of SEK 0.75 apply to all Swedish operators' networks.

 

"Not only do our prepaid cards offer the best value for money in the market, we are also pulling out all the stops when it comes to functionality. Our prepaid card customers can, among other things, buy refill coupons and top up their prepaid cards when they are abroad. We are also focusing more on adapting our package of Vodafone live! services for our prepaid card customers by extending our range of value- for-money cameraphones for Vodafone live!", said Paul Moonga, Commercial Director Consumer, Vodafone Sweden.

Link to comment
Share on other sites

Προς τις Η.Π.Α. κοιτά η Vodafone

 

Θα "κυνηγήσει" την AT&T Wireless η Vodafone; Αυτό είναι το μεγάλο ερώτημα που απασχολεί την παγκόσμια αγορά των τηλεπικοινωνιών τις τελευταίες ημέρες, καθώς ο διευθύνων σύμβουλος της Vodafone, Αρούν Σαρίν, μπορεί να επιμένει ότι ο βρετανικός όμιλος έχει ισχυρή συνεργασία με τη Verizon Wireless, αντίστοιχα, όμως, επιμένει και η φημολογία, που φέρει τη Vodafone έτοιμη ακόμη και να ανταλλάξει το μερίδιό της (45%) στη Verizon Wireless, τη μεγαλύτερη εταιρεία κινητής των Η.Π.Α., για να αποκτήσει τον έλεγχο της ATTW. Η τελευταία έχει βάλει πλέον και επισήμως πωλητήριο και όρισε ως καταληκτική προθεσμία για την κατάθεση προσφορών τη 13η Φεβρουαρίου. Φαβορί παραμένει η Cingular, η δεύτερη μεγαλύτερη εταιρεία της χώρας, μπροστά από την ATTW, όμως στη λίστα δεν αποκλείεται, πέραν της Vodafone, να προστεθούν η T-Mobile και η NTT DoCoMo, που ελέγχει ήδη το 15% της ATTW.

Πολλοί αναλυτές υποστηρίζουν ότι οι μέτοχοι της Vodafone δε θα πειστούν εύκολα, δεδομένου ότι ο όμιλος ενδιαφέρεται να αποκτήσει πλειοψηφικό έλεγχο στη γαλλική SFR και να αυξήσει το μερίδιό του στην πολωνική Polkomtel.

Πάντως, η πορεία της συνδρομητικής βάσης της Vodafone ήταν εντυπωσιακή το 2003, καθώς έφθασε στα 130,4 εκατομμύρια, χάρη σε 4,3 εκατ. νέους συνδρομητές. Το μεικτό ετήσιο ARPU αυξήθηκε κατά 4 ευρώ στην Ιταλία, φθάνοντας τα 359 ευρώ, στη Γερμανία παρέμεινε σταθερό στα 311 ευρώ, ενώ στην Ιαπωνία σημείωσε μικρή πτώση κατά 1,901 γεν, στα 82,917 γεν, σε σχέση με το προηγούμενο τρίμηνο. Εξαιρώντας την αύξηση κατά 4 λίρες, που προέκυψε από την απόκτηση της Singlepoint, το ARPU στη Μ. Βρετανία παρουσιάστηκε βελτιωμένο κατά 2 λίρες, φτάνοντας τις 299 λίρες. Τα έσοδα από υπηρεσίες δεδομένων αυξήθηκαν στο 15,9% του συνόλου των εσόδων από υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας, σε σχέση με το 13,9% της αντίστοιχης περσινής περιόδου. Οι συνδρομητές Vodafone live! στις εταιρείες στις οποίες η Vodafone κατέχει πλειοψηφικό πακέτο μετοχών έφτασαν τα 4,5 εκατομμύρια, με επιπλέον 400.000 συνδρομητές σε εταιρείες με τις οποίες συνεργάζεται.

 

 

source http://www.smartpress.gr

Link to comment
Share on other sites

Eida mia diafhmisi stin tileorasi gia ena sim reader tis Vodafone...

 

Elege oti bazeis ti sim kai diabazei ton katalogo kai meta mporeis na to metafereis se alli karta!

 

Kai me timi 9 eyro (an den kano lathos)!!!!

 

Kserei kaneis tipota?

 

Edit: Allagi tou titlou apo SIM reader se SIM saver pou einai kai to sosto!

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

το είχε σε ένα διαφημιστικό τους φυλλάδιο πριν από καιρό.. ακούγεται χρήσιμο και καλό... που να υπήρχε η ίδια δυνατότητα και για μηνύματα...
Link to comment
Share on other sites

nai paidia toso kanei to eida ki egw.einai polu polu mikro kai ontws einai arketa xrhsimo.na kserete omws oti swzei MONO ton thlefwniko katalago kai oxi sms klp.etsi mou eipane toulaxiston...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...