Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες σε συσκευές της HTC & Qtek


iliu_n
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι δεν θα κατεληγε πουθενα? πιστευω πως εκτος απο μια επιπλεον επιλογη..με δυνατο hardware το symbian μπορει και να ηταν πολυ καλυτερο!

 

Δε χρειάζεται 1Ghz για να τρέξει το symbian, Γι'αυτό άλλωστε δε του βάζουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 582
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι δεν χρειαζεται...αλλα αμα εχει και 1ghz δεν με χαλαει καθολου :p πολυ θα ηθελα να δω παντως symbian στο HD2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξερω αν η ερωτηση μου ειναι τρελη,ηλιθια η εφικτη..αλλα θελω να την κανω :p στο HTC HD2 για παραδειγμα..εβαλαν wp7 και android. symbian δεν γινεται η δεν ασχοληθηκε καποιος?

 

Θα φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν ο καθένας μας άνοιγε και από ένα θέμα με κάθε απορία του! :wacko:

 

Γιαυτό υπάρχει το θέμα του HD2, για να απευθυνθείς εκεί.

 

Εν ολίγοις, αυτοί που ασχολήθηκαν και μπήκε στη συσκευή WM6.5.X, WP7, Android, Meego και Ubuntu, όχι... δεν ασχολήθηκαν με το Symbian και ούτε πρόκειται.

 

:lock:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε σε ολους,

ειμαι νεος στο forum οπως επισης στα htc

Σε λιγες μερες (την αλλη εβδομαδα) θα εχω στα χερια μου ενα HTC desire και θα ηθελα να κανω 3 απλες ερωτησεις και αν γινεται να μου απαντησετε

1.Χρειαζεται να εχω καποιο συγκεκρημενο προγραμα στον υπολογηστη για να το κανω activate ?οπως εχουν τα iPhone,δηλ. κατι αναλογω του iTunes οπως και για να περναω μουσικη,φωτος,βιντεο??(εχω mac και οχι windows)

 

2.θα μπορω να κανω sync τα contact με το iSync η πρεπει να κατεβασω αλλο appication?

 

3.γενικα ειναι compatible με mac??

 

Eλπιζω να γραφω στο σωστο topic,αλλιως pls να μεταφερθει για να μην σας μπερδεψω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου νεε ;)

 

Eδω θα γραψεις ο,τι θες σχετικα με το HTC Desire:

 

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου νεε ;)

 

Eδω θα γραψεις ο,τι θες σχετικα με το HTC Desire:

 

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ

 

Thanks,αλλα δωσε και καμια απαντηση!!:lol::lol::lol:

Καλως σας βρηκα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πως μπορώ να βάλω κάποιο mp3 ως ήχο κλήσης στο HTC wildfire μου;

 

Ευχαριστώ....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!

 

Θα ρωτησεις εδω: [Επίσημο] HTC Wildfire

 

 

(απορια: το βιβλιαρακι οδηγιων του κινητου... εχμμ το ανοιξεις?)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά.

Πως μπορώ να βάλω κάποιο mp3 ως ήχο κλήσης στο HTC wildfire μου;

 

Ευχαριστώ....

 

Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν όλοι ανοίγαμε από ένα τέτοιο θέμα; :wacko:

 

Γιαυτό υπάρχει το θέμα της συσκευής σου, απευθύνσου εκεί...

 

:lock:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια πως τραβανε βιντεο με htc wildfire; κανω επιλογη στο βιντεο ,παταω πανω στην οθονη το τρτραγωνακι οπως οταν τραβαμε φωτο αλα τιποτα μονο ο ηχος ακουγετε. τι κανω λαθος;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Απευθύνσου στο θέμα της συσκευής σου...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=273448

 

Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν ανοίγαμε όλοι από ένα τέτοιο θέμα;

 

:lock:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ας μου εξηγησει καποιος.....

 

γιατι τοσο μεγαλες διαφορες στις τιμες απο μαγαζι σε μαγαζι;..π.χ htc desire hd , το βρισκω στο skroutz απο 420,00 εως 600,00 ευρω. Η επισημη τιμη λιανικης στην Ελλαδα απ οσο γνωριζω ειναι 579,00 . Πως μπορει καποιος να πουλαει τοσο κατω απο αυτην την τιμη ? μιλαμε για διαφορες των 150,00 ευρω και ανω . Θελω να καταληξω , ειναι οντως τιμες πραγματικες στα πλαισια του ανταγωνισμου ή τα κινητα αυτα ειναι π.χ προιοντα εισαγωγης , μη συμβατα με τα ελληνικα δικτυα , κτλ...υπαρχει περιπτωση ενα τηλεφωνο με τον ιδιο κωδικο να ειναι κατι διαφορετικο απο αυτο που πουλανε μεγαλα μαγαζια , π.χ. πλαισιο , γερμανος , κωτσοβολος , get it now? τα μεγαλα μαγαζια πουλανε στην ενδεικτικη τιμη λιανικης της εκαστοτε αντιπροσωπειας... να εμπιστευτω ενα αλλο "αγνωστο" μαγαζι το οποιο πουλαει σε τιμες 20-30% κατω ή υπαρχουν παγιδες στην αγορα ενος κινητου...

 

αυτο συμβαινει και με αλλες μαρκες και μοντελα κινητων ...το παραδειγμα με το htc desire hd ειναι ενδεικτικο...οποιο κινητο που να με ενδιαφερει και να χτυπησω στο skroutz οι διαφορες στην τιμη ειναι τεραστιες.....μπορει καποιος να με συμβουλεψει και να με καθοδηγησει ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος αγόρασε πριν 4 μέρες το Desire HD από ελληνικό site καινούριο μόλις 420 ευρώ. Μιλάμε για τεράστιο κέρδος, απίστευτη τιμή. Έβαλε μέσα την καρτούλα της κοσμοτέ, λειτουργεί τέλεια, έχει και 2 χρόνια εγγύηση και είναι τζάμι ;)

 

Και το συγκεκριμένο γενικά έχει τέλειες τιμές. Μόνο το wildfire το έχει 5 ευρώ ακριβότερο από τη vodafone (199 η voda 204 εκεί) αλλά πολύ φτηνότερο από public κτλ που το έχουν πολύ πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Φίλος αγόρασε πριν 4 μέρες το Desire HD από ελληνικό site καινούριο μόλις 420 ευρώ. Μιλάμε για τεράστιο κέρδος, απίστευτη τιμή. Έβαλε μέσα την καρτούλα της κοσμοτέ, λειτουργεί τέλεια, έχει και 2 χρόνια εγγύηση και είναι τζάμι ;)

 

Και το συγκεκριμένο γενικά έχει τέλειες τιμές. Μόνο το wildfire το έχει 5 ευρώ ακριβότερο από τη vodafone (199 η voda 204 εκεί) αλλά πολύ φτηνότερο από public κτλ που το έχουν πολύ πιο πάνω

 

ευχαριστω για την απαντηση...ουσιαστικα αυτο θελω να διευκρινησουμε...οχι να θαψουμε τα μεγαλα μαγαζια...απλα να ξερω , υπαρχει καποια διαφορα , καποιες παγιδες? τωρα εψαξα και xperia arc...μια απο τα ιδια , διαφορα 100 ευρω....το ιδιο και με το nokia n8 , το i phone κτλ , κτλ ...τρελες διαφορες....η πιο χαρακτηριστικη παντως παραμενει στα κινητα της htc με το hd7 να ειναι στα top των διαφορων στις τιμες...απο 309 εως 629 !!!!!!!!!!! πραγματικα αν μπορει καποιος να μας εξηγησει πως μπορει να συμβαινει αυτο τοτε εγω παω πασο....

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια αγορασα το hd7 με 315euro απο site!δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα..εγω το ερμηνευω ως εξης..τα εξοδα μιας αλυσιδας καταστηματων ειναι πολυ μεγαλυτερα απο οτι ενος μικρου μαγαζιου..και δευτερον η αισχροκερδεια ειναι το αγαπημενο αθλημα των ελληνικων καταστηματων!!!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

στην αγορά ο καθένας κάνει ό,τι του γουστάρει! Και την αγορά κινητών απ' ότι φαίνεται την κινούν μεγάλες αλυσίδες όπως vodafone, cosmote (βάλε μέσα και γερμανό) άντε και public, πλαίσιο κτλ. Ο κόσμος όταν θέλει κινητό θα πάει σε αυτά τα καταστήματα, τους δένουν κιόλας βέβαια με την επιδότηση που δίνουν με τις νέες συνδέσεις και τις ανανεώσεις.

 

Ίσως αν ψαχνόταν και ο κόσμος λίγο παραπάνω και εντόπιζαν όλο και περισσότεροι αυτές τις ευκαιρίες να έβαζαν μυαλό και οι μεγάλοι! :worry:

Link to comment
Share on other sites

στην αγορά ο καθένας κάνει ό,τι του γουστάρει! Και την αγορά κινητών απ' ότι φαίνεται την κινούν μεγάλες αλυσίδες όπως vodafone, cosmote (βάλε μέσα και γερμανό) άντε και public, πλαίσιο κτλ. Ο κόσμος όταν θέλει κινητό θα πάει σε αυτά τα καταστήματα, τους δένουν κιόλας βέβαια με την επιδότηση που δίνουν με τις νέες συνδέσεις και τις ανανεώσεις.

 

Ίσως αν ψαχνόταν και ο κόσμος λίγο παραπάνω και εντόπιζαν όλο και περισσότεροι αυτές τις ευκαιρίες να έβαζαν μυαλό και οι μεγάλοι! :worry:

 

μην αγχωνεστε

99% η απαντηση ειναι παραεισαγωγη και λιγα κομματια χωρις συνηθως αμεσες διαθεσιμοτητες

 

και μετα κλαμα με τις αντιπροσωπειες που παρανομα βεβαια δεν αναγνωριζουν την εγγυηση γιατι δεν ειναι επισημη εισαγωγη (ειδικα κατι sony ericsson htc samsung)

σπανια προιον ελληνικο (με συσκευασια μεταφρασμενο manual και τα λοιπα) εχει τοσο μεγαλες διαφορες τιμης.

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι ειναι θεμα αξιοπιστιας στα μαγαζια!

Ξερει οτι αγοραζοντας ενα μαγαζι απο (voda/cosmote/plaisio/germano) ξερει οτι μπορει να παει και να βρει το δικιο του!! ενω στα αλλα οχι!!

 

προσωπικη εμπειρια..ειχα παει με εναν φιλο στο κεντρο να δει ενα Νοκια που στο πλαισιο ειχε 175€ ενω σε αυτο ειχε 140€ και το παρουσιαζε καινουργιο. Οταν πηγαμε ολα τα κουτια που ειχε ηταν ανοιχτα - χωρις τα αυτοκολλητα προστασιας στην οθονης και πωλητες..κατι πακιστανοι που ουτε ελληνικα μιλαγαν. ( ετυχε στην περιπτωση μας..δεν λεω οτι ειναι ολα ετσι)

Link to comment
Share on other sites

Παραεισαγωγές είναι παιδιά....

Σε πολλές περιπτώσεις οι αντιπροσωπίες δεν θέλουν να αναγνωρίσουν εγγύηση(παρανόμως βέβαια). Σε έχουν πρόβλημα τα κινητά, ούτε ασυμβατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευασίες είναι ανοικτές πολλές φορές για αν περαστούν... τα Ελληνικά.

Πάντως και στο Γερμανό αν ζητήσεις π.χ. να δεις το Ν8, θα το ξεσφραγίσουν χωρίς να τους νοιάζει αυτός που θέλει το δικό του να είναι τελείως κλειστό, αφού το πληρώνει αναλόγως...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι ειναι θεμα αξιοπιστιας στα μαγαζια!

Ξερει οτι αγοραζοντας ενα μαγαζι απο (voda/cosmote/plaisio/germano) ξερει οτι μπορει να παει και να βρει το δικιο του!! ενω στα αλλα οχι!!

 

προσωπικη εμπειρια..ειχα παει με εναν φιλο στο κεντρο να δει ενα Νοκια που στο πλαισιο ειχε 175€ ενω σε αυτο ειχε 140€ και το παρουσιαζε καινουργιο. Οταν πηγαμε ολα τα κουτια που ειχε ηταν ανοιχτα - χωρις τα αυτοκολλητα προστασιας στην οθονης και πωλητες..κατι πακιστανοι που ουτε ελληνικα μιλαγαν. ( ετυχε στην περιπτωση μας..δεν λεω οτι ειναι ολα ετσι)

 

μου χει τυχει να προσπαθουν να μου πλασαρουν ανοιγμενο απο το πλαισιο στο συνταγμα προπερσι με σκισμενο αυτοκολλητο με την δικαιολογια οτι σκιστηκε κατα την μεταφορα και τα περιεχομενα ανακατα μεσα στο κουτι και σε ερωτηση μου να το δω αν λειτουργει η αν γινεται κατι καλυτερο στην τιμη η μονη απαντηση ηταν να δωσω την τιμη και μετα το τεσταρουμε και αν εχει θεμα παραγγελια και οποτε εχει παλι αποθεμα. σε αλλο υποκαταστημα βεβαια υποδειγματικη συμπεριφορα και ολα προβλεπομενα. τα ιδια και σε αλλα μαγαζια και πολυ σπανια προσφορα για καλυτερη τιμη αλλα οχι κατι προς το συμφερον μου. τωρα για τετοιες περιπτωσεις απλα τηλεφωνημα στο αλλοδαπων γγ καταναλωτη και ασ τους να ψαχνονται.

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν ξερω αν τα κουτια του desire S εχουν ναιλον απεξω...οταν το πηρα απο το πλαισιο..στο κατω μερο το αυτοκολλητο ηταν μισοανοιγμενο...και τν εβαλα να το ανοιξει..για να δω οτι ΟΛΑ ειναι στην εντελεια...και με ζελατινες στην οθονη..κλειστα τα παρελκομενα (οπως και ηταν) και μετα του ειπα το περνω το τηλεφωνο!
Link to comment
Share on other sites

αυτό για το πλαίσιο με το desire s το επιβεβαιώνω κι εγώ, το αυτοκόλλητο ήταν μισοξεκολλημένο, σαν να είχε ανοιχθεί και έγινε προσπάθεια να ξανακολληθεί, το πρώτο που μου έδωσαν είχε ελάττωμα, δεν έκανε power up, αμέσως μου έκαναν αντικατάσταση (τελικά το δεύτερο το πήρα μετά από μια ώρα, γιατί 'επρεπε να φέρουν από άλλο κατάστημα). Και το δεύτερο είχε πάλι μισοξεκολλημένο το αυτοκόλλητο αλλά δούλευε κανονικά. Πάντως το desire s όπως έχω ξαναγράψει σε μαγαζί του κέντρου το βρήκα μετά στα 450, σφραγισμένο και ελληνικό και πιο παλιά το galaxy s σφραγισμένο και ελληνικό πάλι 50 ευρώ κάτω από μεγάλα μαγαζιά, θέλει ψάξιμο γενικώς και όντως τα μικρά μαγαζιά συνήθως δεν έχουν πολλά κομμάτια. μια βόλτα γύρω από την ομόνοια εκεί στην πανεπιστημίου δεν βλάπτει πάντως, με το φώς της μέρας φυσικά :lol:
Link to comment
Share on other sites

βασικά τα μεγαλα μαγαζια σου πουλανε το ονομα τους, και την δηθεν εγγυηση τους (τωρα τι ειναι καλυτερο η εγγυηση του μαγαζιου ή της εταιριας? νοκια, σονυ κτλ?) για αυτο ειναι και πιο πανω οι τιμες, ενα αυτο, δευτερο ανοιχτες εινια οι συσκευασιες σε πολλα αν οχι σε ολα γιατι πολλες φορες εχει τυχει να σου γυριζουν πισω το τηλ ή οτιδηποτε αλλο και να σου λενε απο το κουτι ελειπε το ταδε πραγμα και αντε να αποδειξουν τα μαγαζια οτι εσυ λες ψεματα, οποτε λενε στους υπαλληλους να τα ανοιγουν και να βλεπουν οτι ολα ειναι σωστα, τουλαχιστον ετσι εκαναν στο μαγαζι που δουλευα εγω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες σε συσκευές της HTC & Qtek

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...