Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες σε συσκευές της HTC & Qtek


iliu_n
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε θα έχει ένα pda αχρηστο...άρα θα κλαίει τα λεφτά του...Τώρα εγώ προσωπικά δεν θα το δοκίμαζα καν...
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 582
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί θα έχει ένα PDA άχρηστο;

Ίσα ίσα θα έχει ένα PDA με δυνατότητες PC.

Στο Qtek μου έχω βάλει το GPE linux και έχω περάσει προγράμματα που έχω και στο PC μου(ubuntu). Όπως xmms, vlc κλπ. Επίσης εργαλεία όπως kismet τα οποία κάποιος ψαγμένος ξέρει πολύ καλά τι κάνουν...

Αν κάποιο PPC υποστηρίζει linux και ο χρήστης του έχει μια κάποια εμπειρία από Linux του συνιστώ ανεπιφύλακτα να το βάλει. Δεν έχει να χάσει τίποτα. Προσοχή όμως αν έχετε συσκευές wm2003SE και κατώτερες, γίνετε hard-reset κάθε φορά που bootάρετε το linux.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είπα πως δεν υπάρχει έκδοση linux για το touch.(όχι ακόμα τουλάχιστον....)Εσύ ποιό pda έχεις?Το τηλέφωνο δουλεύει με το xanadux?
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Είπες ότι θα έχει ένα PDA άχρηστο.

Τέσπα. Εγώ linux έχω GPE σε Qtek 9100 + 9090. Αλλά όχι μόνιμο. Το χρησιμοποιώ κυρίως για σκοπούς πχ όταν δεν είμαι σπίτι και θέλω έναν σοβαρό web browser(firefox) ή πραγματικές networking ικανότητες(SSH, port scanner κλπ). Ξέρω, υπάρχουν και για wm τέτοια προγράμματα αλλά τπτ δεν συγκρίνεται με την κονσόλα.

 

Έχω και ένα Dell X51v αλλά δεν έχει προχωρήσει η ανάπτυξη πολύ σε αυτό και έχει σοβαρές ελλείψεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν υπάρχει WM6 έκδοση, και ούτε και θα υπάρξει στο μέλλον μάλλον, μιας και δεν υπάρχει κάποια σχετική ανακοίνωση για το συγκεκριμένο μοντέλο ως τώρα.

Έχουν γίνει κάποιες προσπάθειες από το xda developers αλλά δεν έχει βρεθεί ακόμη τρόπος να περαστούν τα WM6 μέχρι τώρα, αν καί από εκεί μπορεί να βρεθεί κάποια λύση στο μέλλον. Για official wm6 όμως, μάλλον χλωμό.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ο ξάδερφος μου εβαλε κωδικό στο smartphone του τον οποίο ξέχασε . Τι μπορεί να κάνει για να το ανοίξει?
Link to comment
Share on other sites

Ποιό smartphone έχει;

Η διαδικασία διαφέρει από συσκευή σε συσκευή.

 

 

(Υπόψιν, με το hard reset χάνονται τα πάντα από την συσκευή! Πρέπει να έχει κρατήσει backup!)

Link to comment
Share on other sites

Ποιό smartphone έχει;

Η διαδικασία διαφέρει από συσκευή σε συσκευή.

 

 

(Υπόψιν, με το hard reset χάνονται τα πάντα από την συσκευή! Πρέπει να έχει κρατήσει backup!)

 

Ε τι να κανει ας τα χασει . Εδω και δύο μέρες είναι στισς μαυρες του .Εχει το QTEK 8500

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και άνοιξε την επισυναπτόμενη εικόνα.

Ελπίζω να βοηθήσει.

 

Φίλε σε ευχαριστώ , του το ξεκλείδωσα. Βέβαια έχασε ότι είχε αλλά , τι να κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους...Πριν 3 ημέρες το αγαπημένο μου HTC TyTN έπεσε στην άγρια άσφαλτο ενός parking του Ελ.Βενιζέλος και απέκτησε τα παρακάτω σημάδια:

 

http://www.imageshack.gr/thumbs/dzyoynom2wm12mwzmbit.jpg

 

 

http://www.imageshack.gr/thumbs/nqwwi2nz5yirwmtjlzrw.jpg

 

 

Επειδή δεν μπορώ να το βλέπω έτσι θέλω να του αλλάξω όλο το εξωτερικό κάλυμμα.Βρήκα λοιπόν αυτά τα 2:

 

http://cnn.cn/shop/tytn-grey-housing-p-1295.html

 

και

 

http://cnn.cn/shop/tytnsoftbank-x01ht-white-housing-p-1979.html

 

Καταρχήν ποιό νομίζετε ότι του πάει πιο πολύ?Σε λευκό δεν το έχω δει ποτέ!Τι λέτε?

 

Και τώρα να ρωτήσω,έχει επιχειρήσει ποτέ κανένας τέτοια επέμβαση?Εσείς τι έχετε να προτείνετε?

 

Παρακαλώ βοηθήστε δεν μπορώ να βλέπω το αγαπημένο μου μηχανηματάκι τραυματισμένο από μια άδοξη πτώση!

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να αναφέρω ότι η τιμή με τα μεταφορικά είναι περίπου 60 δολλάρια δηλαδή γύρω στα 42 ευρώ.Σε ελληνικό site που βρήκα το ίδιο πακέτο η τιμή ήταν 100 ευρώ!!!!ΕΛΕΟΣ!Για τόσο ηλίθιους μας περνάνε ορισμένοι αετονύχηδες???????
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

θα πας στην ACE Hellas, θα αγοράσεις μια καινούργια, και θα σου την βάλουν κιόλας χωρίς φόβο.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για την άμεση ανταπόκριση...Ξέρει κανείς τιμές Ace hellas?
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Φίλε για ACE ξέχνα το! Για αλλαγή καλύμματος μπρος πίσω του 8310 μου μου ζήτησαν πάνω από 150 ευρώ! Φαντάσου για το Tytn τι θα σου πουν! Πέφτει πολύ κλέψιμο στην συγκεκριμένη αντιπροσωπεία.
Link to comment
Share on other sites

Όπως το φαντάστηκα...Οπότε μένει να διαλέξω το χρώμα...Τι προτείνετε?Λευκό ή το κλασσικό?
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Όπως το φαντάστηκα...Οπότε μένει να διαλέξω το χρώμα...Τι προτείνετε?Λευκό ή το κλασσικό?

 

λευκο ειναι πιο ομορφο.

αντε καλη τυχη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ψηφίζω λευκό!:D

Δυστυχώς δε μπορώ να σου πω πόσο εύκολο είναι το εγχείρημα. Ειδικά για το tytn που έχει slide το πράγμα περιπλέκεται. Ψάξε κανένα tutorial μήπως υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Qtek 9090 το οποίο έχει κι αυτό slide keyboard έχω κάνει τέτοιο εγχείρημα και δεν είναι τίποτα δύσκολο. Βίδες ξεβιδώνεις και βγάζεις προσεκτικά τα καπάκια και αποσυνδέεις την κορδέλα που ενώνει την μητρική με την οθόνη. Στο Tytn μπορεί να διαφέρει βέβαια..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες σε συσκευές της HTC & Qtek

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...