Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες σε συσκευές της HTC & Qtek


iliu_n
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πω πω ρε φιλε γκαντεμια!!!:(

300 Ευρω ???????????

Αν ειναι δυνατον!!!!!:mad:

ΑΣΤΑ ΦΙΛΕ. ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ . ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ . ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΣ ΚΙΟΛΑΣ... ΚΑΙ Η ΠΛΑΚΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ? ΟΤΙ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ "ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΠΟΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ? " ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ... ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 582
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΣΤΑ ΦΙΛΕ. ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ . ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ . ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΣ ΚΙΟΛΑΣ... ΚΑΙ Η ΠΛΑΚΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ? ΟΤΙ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ "ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΠΟΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ? " ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ... ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ....

ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΘΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΜΕ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΔΩΡΕΑΝ (ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΧΟΥΝ) 1-3 ΧΡΟΝΙΑ . ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ ΣΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SOFTWARE ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 99.9% ΠΑΝΤΑ ΧΕΙΡΙΣΤΗΚΟ ΛΑΘΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σερβις στο κόσμο που να του πας κινητό με σπασμένη οθόνη και να δεχτεί οτι έσπασε......μόνη της!!!!

Λογικό και αναμενόμενο να χρεωθείς την επισκευή.

Δεν μπορω να καταλάβω γιατι διαμαρτύρεσαι!!!

Ακόμα και στη περίπτωση που όντως έσπασε μόνη της δεν μπορείς να το αποδείξεις και ουτε να απαιτήσεις να σε καλύψει η εγγύηση.

Αν ήταν έτσι σε όλους όσους μας σπάει η οθόνη απο πτώση ή πρόσκρουση θα έπρεπε να τις αντικαθιστούν δωρεάν.

 

Αν στην εταιρία πληροφορικής που δουλεύεις έρθει κάποιος πελάτης με κομματιασμένη την TFT οθόνη που αγόρασε απο σένα θα δεκτείς οτι......έσπασε μόνη της και θα την αντικαταστήσεις???? Αν ναι πες μου που δουλεύεις να ερθω να αγοράζω οθόνες και λίγο πριν λήξει η εγγύηση να τις κοπανάω κάτω και να μου δίνεις καινούριες!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σερβις στο κόσμο που να του πας κινητό με σπασμένη οθόνη και να δεχτεί οτι έσπασε......μόνη της!!!!

Λογικό και αναμενόμενο να χρεωθείς την επισκευή.

Δεν μπορω να καταλάβω γιατι διαμαρτύρεσαι!!!

Ακόμα και στη περίπτωση που όντως έσπασε μόνη της δεν μπορείς να το αποδείξεις και ουτε να απαιτήσεις να σε καλύψει η εγγύηση.

Αν ήταν έτσι σε όλους όσους μας σπάει η οθόνη απο πτώση ή πρόσκρουση θα έπρεπε να τις αντικαθιστούν δωρεάν.

 

Αν στην εταιρία πληροφορικής που δουλεύεις έρθει κάποιος πελάτης με κομματιασμένη την TFT οθόνη που αγόρασε απο σένα θα δεκτείς οτι......έσπασε μόνη της και θα την αντικαταστήσεις???? Αν ναι πες μου που δουλεύεις να ερθω να αγοράζω οθόνες και λίγο πριν λήξει η εγγύηση να τις κοπανάω κάτω και να μου δίνεις καινούριες!!!

ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΓΑΛΕ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΑΝ ΧΤΥΠΙΘΕΙ Η ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ Η ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑ . ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΑ SIEMENS ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΕΛΛΑΤΩΜΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΕΣΠΑΓΑΝ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΟΘΟΝΗΣ ΜΟΥ ΤΙΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Δ Ω Ρ Ε Α Ν . ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ??? ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΤΗΝ SIEMENS ??? ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ !

Link to comment
Share on other sites

H siemens έχει ταλαιπωρήσει τόσο με τα κινητά της που και σε 8 κομμάτια να το πήγαινες θα έπρεπε να το αλλάζουν δωρεάν...

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Φίλε rousos καταλαβαίνω την οργή σου σε συμπονώ αφάνταστα καθότι κι εγώ έχω διάφορες εμπειρίες με service και πολιτικές που εφαρμόζουν διάφορες εταιρίες, αλλά δεν μπορώ να πω ότι από ποιότητα κατασκευής φταίει όλη η οικογένεια qtek πόσο μάλλον hi-end μοντέλα όπως το δικό σου..

 

Το ότι (το πιο πιθανό κάτω απο τις συνθήκες που αναφέρεις) να είναι ελλατωματική η οθόνη είναι καθαρά θέμα γκαντεμιάς :(

 

Προσωπικά πιστεύω ότι γι' αυτούς τους λόγους ταιριάζει περισσότερο κάποιος τίτλος σαν "Προσοχή μακριά απο την &(^#%*#(!&*# ACE"

 

Επίσης επειδή πολλά έχουν λεχθεί για την σοβαρότητα της εταιρίας μπορούμε να εκφράσουμε άμμεσα στην Qtek κάπως το παράπονό μας για τον αποκλειστικό της αντιπρόσωπο;:mad:

 

"ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ "ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΠΟΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ? " ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ... ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ...."

 

Κάτι τέτοια είναι τραγελάφικά και μακάρι σε λίγο καιρό να τα βλέπουμε μόνο σαν ανέκδοτα σε ανάλογες λίστες και όχι σε topics (χωρίς να θέλω στο ελάχιστο να μειώσω την αξία του "και πολύ καλά έκανες και το είπες" thread σου) :up:

Eimai fantastikos..
Link to comment
Share on other sites

H siemens έχει ταλαιπωρήσει τόσο με τα κινητά της που και σε 8 κομμάτια να το πήγαινες θα έπρεπε να το αλλάζουν δωρεάν...

 

αυτο ξαναπεστω ισως η χειρωτερη παγκοσμιος!!!!! ειμαι και εγω κατοχος ενος 9100 qtek και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος αλλα το πουλαω γιατι θελω αν παρω ενα dell

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΛΕΞΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!! ΠΕΤΑΞΑΜΕ ΕΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΑΚΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΧΩΡΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν περίμενα να διαβάσω κάτι τέτοιο για την κιου. Καθότι ως χρήστης του 8080 έχω διαπιστώσει ότι το κινητό είναι ψιλοθωρηκτό. Φτου φτου φτου σκόρδα
Link to comment
Share on other sites

Virgin Mobile launches Lobster 700

http://msmobiles.com/news.php/5559.html

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε ολους σας.

 

Τελευταία απέκτησα το QTEC 2020i και μπορώ να πω πως δυσκολεύομαι λίγο (έως πολύ) στη χρήση του αφού οι εργαστηριακές οδηγίες δεν είναι και τόσο κατατοπιστικές.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με ενημερώσει πως μπορώ να μεταφέρω από το pc μου κάποια αρχεία excel που έχω;;;;

 

Θα σας είμουν υπόχρεη μιας και πήρα το συγκεκριμένο κινητό για να το χρησιμοποιήσω στη δουλειά μου και μπορώ να πω πως είμαι έτοιμη να το πετάξω από το παράθυρο!!!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ψυχραιμια:D βασικα κανε εδω τις ερωτησεις σου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=60914&page=44 που μιλανε τα παιδια για το 2020i;) οντως απο το βιβλιο δεν θα βγαλεις ακρη,κατα αρχας το εκανες συνδεση με το pc μεσω βασης;δηλαδη ετρεξες το active syn για συνχρονισμο;αν τα εχεις κανει αυτα τοτε μπορεις ευκολα να στειλεις με δεξι κλικ απο το pc σου οτι θελεις στο 2020 και να το βρεις στα εγγραφα του,παντως αν ειναι να το πεταξεις απο το παραθυρο στειλε ενα pm να μου πεις που μενεις και τι ωρα θα το πεταξεις να περιμενω απο κατω:Dκαλως ηρθες:)
Link to comment
Share on other sites

Lobster 700 TV smartphones goes on sale at Virgin Mobile UK

http://msmobiles.com/news.php/5622.html

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Review:

http://www.filesaveas.com/lobster700.html

http://www.modaco.com/WIP-Paul-Reviews-The-Virgin-Mobile-Lobster-700-t247039.html

 

Παιδιά, το κινητό είναι πολύ ιδιαίτερο και δεν είναι δα και κακάσχημο...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
κανε εδω την ερωτηση σου φιλε μου για να μην ανοιγουμε θεματα γιατι θα χαθουμε σε λιγο,http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329&page=105 η στο thread του 2020i λιγο παρακατω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά πήρα μία UltraClear (μάρκα δεν θυμάμαι) από το pd4u me 4ευρώ

Ήταν λίγο μεγαλύτερη από την οθόνη του ΜΙΟ350 που έχω αλλά με ένα καλό κοπίδι κόβεται πάρα πολύ εύκολα

Ήταν η πρώτη μου και την έβαλα/έβγαλα 100 φορές,οπότε έχει γεμίσει σκόνη κι εφαρμόζει μέτρια. Αλλά γι'αυτό ευθύνομαι εγώ :O

Το σημαντικό όμως είναι ότι ενώ με σβησμένη την οθόνη φαίνεται τραγικό μόλις ανάψεις το pda για να δουλέψεις δεν έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.Όλα φαίνονται όπως πριν και το πενάκι δουλεύει άψογα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδικό thread για το 2020i.

 

Συνέχεια εκεί. :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά σε Qtek αγγλικό γίνετε να μου βάλω ελληνικά η ace hellas?

Μπορώ να περάσω μόνος μου την ελληνικη firmware??

Αν είναι κάτι που δεν πρέπει να το πούμε δημόσια πείτε μου με πμ σας παρακαλω! :)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες σε συσκευές της HTC & Qtek

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...