Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Τι να σου πω. Εμένα δεν μου βγάζει διαφήμισεις.

 

Υπαρχει περίπτωση επειδή ζω στην Γερμανια κ εχω γερμανικη εταιρια να διαφερουν καποια πράγματα μεσω δικτυων πχ ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

S_wind .... Κ να φανταστείς οτι το εκανα.... Χαχαχαχα αλλα ειχα ξεχαστει τελειως...

 

Spithas11 ... Ευχαριστω αδερφε.... Δεν υπαρχει μια για αλλο κινητο... Καταλαβε με ...

 

Στο facebook lite γιατι βλέπω ακομα διαφήμισεις ??

Ελα καλημερα.Εμενα αρκετα καλα λειτουργει και εχω γρηγορο ιντερνετ χωρις διαφημισεις.Απο κει και περα επειδη δεν ξερουμε τι επιδραση εχει σε ολες τις εφαρμογες που υπαρχουν δοκιμασε κατι αλλο.Σβησε το dns που ορισες και βαλτο ανενεργο.Πηγαινε μετα στο google-play και κατεβασε μια εφαρμογη dns για συσκευες που δεν ειναι ρουτ Διαβασε και τα σχολια να μην ειναι καμια που δεν δουλευει.Εφοσον την κανεις εγκατασταση πηγαινε στις ρυθμισεις της και βαλε:

Dns1---> 176.103.130.132

Dns2---> 176.103.130.134

Για να δουμε μετα εαν βγαζει πουθενα τιποτα

Βεβαια τα παραπανω dns ειναι πολυ ισχυρα ουτε εφαρμογες απο το google play δεν κατεβαινουν γιαυτους που μισουν την google:lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν σου εκανα ποστ που σου ειπα οτι πλεον στην Pie εχει ενσωματωμενη λειτουργια να βαζεις dns .Βαζοντας τους σερβερ του adguard εχεις adblock χωρις να τρεχει το προγραμμα.

50327277_1055900757915402_8354968540532441088_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=8bf352abdd4f7fb715052fbeae749333&oe=5CC42B0F

Πηγαινε ρυθμισεις/συνδεσεις/περισσοτερες ρυθμισεις συνδεσης/προσωπικο Dns μπες και γραψε οτι εχω ανεβασει στην φωτο.:ninja::ninja::ninja:

Ας το βαλω τωρα φορτιστη γιατι ηρθε η ωρα του.

50058864_1055916274580517_5848454020615634944_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=fa94eb7549fbf3f5be93073398b9a62b&oe=5CC3460E

 

Απλά γράφουμε testdns.adguard.com και είμαστε έτοιμοι; τίποτα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Απλά γράφουμε testdns.adguard.com και είμαστε έτοιμοι; τίποτα άλλο;

Τονυ Πατας αποθηκευση και εισαι κομπλε.Εννοειται οτι δεν θα υπαρχει αλλο adblock προγραμμα εγκατεστημενο.Κρατα το για μερες να δεις εαν θα σε βολεψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο σαββατο ευχομαι εδω ειναι τα χθεσινα στατιστικα της μπαταριας στο Samsung Galaxy S9 SamsungS9 μετα την αναβαθμιση σε Pie 9.0 και μετα απο εργοσταστιακη επαναφορα ρυθμισεων και στισιμων ολων απο την αρχη. Πιστευω οτι την ρουφαει πιο πολυ απ οτι την ρουφουσεν πιο πριν εχω ενεργ την νυχτερινη λειτουργεια το μαυρο θεμα μπας και βοηθησει απο χθες.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα και καλο σαββατο ευχομαι εδω ειναι τα χθεσινα στατιστικα της μπαταριας στο Samsung Galaxy S9 SamsungS9 μετα την αναβαθμιση σε Pie 9.0 και μετα απο εργοσταστιακη επαναφορα ρυθμισεων και στισιμων ολων απο την αρχη. Πιστευω οτι την ρουφαει πιο πολυ απ οτι την ρουφουσεν πιο πριν εχω ενεργ την νυχτερινη λειτουργεια το μαυρο θεμα μπας και βοηθησει απο χθες τωρα να δουμε με τα σημερινα αυριανα δεδομενα της.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταις εσυ σε κατι απλα ειναι οι προκαθορισμενες ρυθμισεις και εφαρμογες που τρεχουν πολλα απο αυτα που λειτουργεις ασκοπα χωρις να τα θες ολα αυτα .Ενα τυχαιο παραδειγμα Βλεπεις πχ.οτι το google (μπαρα) τρεχει στο παρασκηνιο σου 10 ωρες και 7 λεπτα η τα Facebook-service αλλες 10 ωρες και αυτα Εκεινο το Samsung-Health ειναι ενεργο 11-ωρες...Ουτε πρωταθλητης Ελλαδας να ησουν...Το google play-store 9 ωρες στο παρασκηνιο και αυτο... Μπορεις να το περιορισεις να τρεχει μονο οταν μπαινεις εσυ στην εφαρμογη η να την απενεργοποιησεις να μην τρεχει καθολου εαν δεν την χρηιμοποιησεις...Πηγαινε στο παρακατω νημα και διαβασε πως πετυχαινεις καλυτερα αποτελεσματα με την συρρικνωση πορων κανοντας την διαδικασια On/Off/delete το οποιο το παρεχει η ιδια η Samsung στο μενου της συσκευης.---->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665 Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταις εσυ σε κατι απλα ειναι οι προκαθορισμενες ρυθμισεις και εφαρμογες που τρεχουν πολλα απο αυτα που λειτουργεις ασκοπα χωρις να τα θες ολα αυτα .Ενα τυχαιο παραδειγμα Βλεπεις πχ.οτι το google (μπαρα) τρεχει στο παρασκηνιο σου 9 ωρες Μπορεις να το περιορισεις να τρεχει μονο οταν μπαινεις εσυ στην εφαρμογη....Πηγαινε στο παρακατω νημα και διαβασε πως πετυχαινεις καλυτερα αποτελεσματα με την συρρικνωση πορων κανοντας την διαδικασια On/Off/delete το οποιο το παρεχει η ιδια η Samsung στο μενου της συσκευης.---->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665

 

Θα τα δοκιμασω φιλε μ μπας και πετυχω καλυτερα αποτελεσματα. Να πειραξω και αυτα που γραφεις στις επιλογες προγραμματισμου ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Θα τα δοκιμασω φιλε μ μπας και πετυχω καλυτερα αποτελεσματα. Να πειραξω και αυτα που γραφεις στις επιλογες προγραμματισμου ;

Ναι .

Να θυμασαι εαν τα κανεις οπως τα γραφω με την σειρα θα εχεις εντυπωσιακα αποτελεσματα.

Εαν τα κανεις μερικως θα εχεις καλα αποτελεσματα.

Εαν δεν τα κανεις καθολου θα εχεις τα παραπανω αποτελεσματα που ανεβασες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι .

Να θυμασαι εαν τα κανεις οπως τα γραφω με την σειρα θα εχεις εντυπωσιακα αποτελεσματα.

Εαν τα κανεις μερικως θα εχεις καλα αποτελεσματα.

Εαν δεν τα κανεις καθολου θα εχεις τα παραπανω αποτελεσματα που ανεβασες.

Τα εχω κανει ολα με την σειρα ομως στο bluetton εχω συνδεδεμενο το Gear Sport μου μπορω αυτο με καποιο τροπο να το κανω να ενεργοποιηται μονο οταν το φοραω στο χερι μου για εξοικονομιση μπαταριας ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πως λες οτι τα εκανες ολα ποτε προλαβες ενω βλεπω οτι οι φωτο που ανεβασες δειχνουν αλλα? Τελος παντων εαν προβαινει καποιος στις αναλογες ενεργειες θα ανεβαζει φωτο αλλιως δεν χρειαζεται να γραφουμε ποστ χωρις ουσια.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα έκανα πριν από λίγο θα ανεβάσω φωτογραφίες μόλις πέσει η μπαταρία και το ξανά φορτίσω για καλύτερα αποτελέσματα. Είμαι στο 40%.από χθες το μεσημέρι που το φορτισα πρώτη φορά μετά την αναβάθμιση σε pie.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αλλα δειχνουν οι φωτο σου.Βαλε τις εφαρμογες σε αδρανεια να μην τρεχουν οταν δεν τις χρησιμοποιεις.Ασε μονο αυτες που θελεις να ερχονται ειδοποιησεις πχ.κοιτα εμενα:

 

ΑΔΡΑΝΕΙΣ : που σημαινει οτι οταν βγω απο αυτες δεν τρεχουν αλογιστα στο παρασκηνιο.Υπαρχουν και αλλες που δεν περιεχονται στη φωτο:

 

50463143_1058314334340711_3220024148172472320_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=0da4caf9797ff3bd85efd3d5dfecf93f&oe=5CCCEB0A

 

 

ΕΝΕΡΓΕΣ :Που σημαινει οτι αυτες τρεχουν αχεδον συνεχεια και θελω να μου στελνουν ειδοποιησεις:

 

50477954_1058314844340660_1919199543442800640_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=e2df1e9d8546fbcb1d01b4ce188aa2e7&oe=5CCB0F20

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αλλα δειχνουν οι φωτο σου.Βαλε τις εφαρμογες σε αδρανεια να μην τρεχουν οταν δεν τις χρησιμοποιεις.Ασε μονο αυτες που θελεις να ερχονται ειδοποιησεις πχ.κοιτα εμενα:

 

ΑΔΡΑΝΕΙΣ : που σημαινει οτι οταν βγω απο αυτες δεν τρεχουν αλογιστα στο παρασκηνιο.Υπαρχουν και αλλες που δεν περιεχονται στη φωτο:

 

50463143_1058314334340711_3220024148172472320_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=0da4caf9797ff3bd85efd3d5dfecf93f&oe=5CCCEB0A

 

 

ΕΝΕΡΓΕΣ :Που σημαινει οτι αυτες τρεχουν αχεδον συνεχεια και θελω να μου στελνουν ειδοποιησεις:

 

50477954_1058314844340660_1919199543442800640_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=e2df1e9d8546fbcb1d01b4ce188aa2e7&oe=5CCB0F20

 

S_wind όταν λες αδράνεια, στο android 9 εννοείς τον αποκλεισμό ειδοποιήσεων? Εκεί να το κάνουμε off σε όποια εφαρμογή Θέλουμε να βάλουμε σε αδράνεια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλα δειχνουν οι φωτο σου.Βαλε τις εφαρμογες σε αδρανεια να μην τρεχουν οταν δεν τις χρησιμοποιεις.Ασε μονο αυτες που θελεις να ερχονται ειδοποιησεις πχ.κοιτα εμενα:

 

ΑΔΡΑΝΕΙΣ : που σημαινει οτι οταν βγω απο αυτες δεν τρεχουν αλογιστα στο παρασκηνιο.Υπαρχουν και αλλες που δεν περιεχονται στη φωτο:

 

50463143_1058314334340711_3220024148172472320_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=0da4caf9797ff3bd85efd3d5dfecf93f&oe=5CCCEB0A

 

 

ΕΝΕΡΓΕΣ :Που σημαινει οτι αυτες τρεχουν αχεδον συνεχεια και θελω να μου στελνουν ειδοποιησεις:

 

50477954_1058314844340660_1919199543442800640_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=e2df1e9d8546fbcb1d01b4ce188aa2e7&oe=5CCB0F20

 

S_wind όταν λες αδράνεια, στο android 9 εννοείς τον αποκλεισμό ειδοποιήσεων? Εκεί να το κάνουμε off σε όποια εφαρμογή Θέλουμε να βάλουμε σε αδράνεια?

 

Άκυρο το βρήκα..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλε μου οταν λενε αδρανεια σημαινει οτι μια εφαρμογη που δεν εχει επικοινωνια με μας δεν μας στελνει ειδοποιησεις παραμονο την λειτουργουμε και μετα θελουμε να βγουμε απο αυτη .

Να το πω λαικα δεν θελουμε αλλο παρε δωσε εφοσον την εκλεισα.

Αντιθετα μια εφαρμογη "Μη αδρανης" ειναι πχ.το facebook το οποιο θελουμε να εχουμε επικοινωνια με φιλους και η συσκευη να δεχεται ειδοποιησεις.

 

Δηλαδη να πουμε ενα απλο παραδειγμα: Εσυ απο ποιες εφαρμογες θες να επικοινωνεις και να δεχεσαι ειδοποιησεις ξερω γω απο 2 ε ολες τις αλλες βαλτες αδρανεια.Οσες σου δινει η φροντιδα στον καταλογο που θα σου βγαλει.

Πας φροντιδα / μπαταρια/ τρεις τελειες πανω δεξια /και βρες το μενου εφαρμογες για αδρανεια.Θα δεις πχ.την εφαρμογη καμερα.Θες να σου στελει καποιο μηνυμα η καμερα? Οχι βαλτην αδρανεια.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλε μου οταν λενε αδρανεια σημαινει οτι μια εφαρμογη που δεν εχει επικοινωνια με μας δεν μας στελνει ειδοποιησεις παραμονο την λειτουργουμε και μετα θελουμε να βγουμε απο αυτη .

Να το πω λαικα δεν θελουμε αλλο παρε δωσε εφοσον την εκλεισα.

Αντιθετα μια εφαρμογη "Μη αδρανης" ειναι πχ.το facebook το οποιο θελουμε να εχουμε επικοινωνια με φιλους και η συσκευη να δεχεται ειδοποιησεις.

 

Δηλαδη να πουμε ενα απλο παραδειγμα: Εσυ απο ποιες εφαρμογες θες να επικοινωνεις και να δεχεσαι ειδοποιησεις ξερω γω απο 2 ε ολες τις αλλες βαλτες αδρανεια.Οσες σου δινει η φροντιδα στον καταλογο που θα σου βγαλει.

Πας φροντιδα / μπαταρια/ τρεις τελειες πανω δεξια /και βρες το μενου εφαρμογες για αδρανεια.Θα δεις πχ.την εφαρμογη καμερα.Θες να σου στελει καποιο μηνυμα η καμερα? Οχι βαλτην αδρανεια.

 

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο,μόλις έστειλα το post μετά το βρήκα..

Θα βάλω σε αδράνεια πολυυυυ πράγμα.. ;)

Thank you.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο,μόλις έστειλα το post μετά το βρήκα..

Θα βάλω σε αδράνεια πολυυυυ πράγμα.. ;)

Thank you.

Ετσι μπραβο πολυ ωραια .Να κατανοουμε πληρως τις ιδιοτητες των μενου.Τοτε θα εχουμε επιθυμητα αποτελεσματα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αλλα δειχνουν οι φωτο σου.Βαλε τις εφαρμογες σε αδρανεια να μην τρεχουν οταν δεν τις χρησιμοποιεις.Ασε μονο αυτες που θελεις να ερχονται ειδοποιησεις πχ.κοιτα εμενα:

 

ΑΔΡΑΝΕΙΣ : που σημαινει οτι οταν βγω απο αυτες δεν τρεχουν αλογιστα στο παρασκηνιο.Υπαρχουν και αλλες που δεν περιεχονται στη φωτο:

 

50463143_1058314334340711_3220024148172472320_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=0da4caf9797ff3bd85efd3d5dfecf93f&oe=5CCCEB0A

 

 

ΕΝΕΡΓΕΣ :Που σημαινει οτι αυτες τρεχουν αχεδον συνεχεια και θελω να μου στελνουν ειδοποιησεις:

 

50477954_1058314844340660_1919199543442800640_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=e2df1e9d8546fbcb1d01b4ce188aa2e7&oe=5CCB0F20

Δωσε οδηγιες που παμε και πως το κανουμε αυτο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δωσε οδηγιες που παμε και πως το κανουμε αυτο ;

 

Το έγραψε ο άνθρωπος 2 post παραπάνω..

 

Πας φροντιδα / μπαταρια/ τρεις τελειες πανω δεξια /και βρες το μενου εφαρμογες για αδρανεια.Θα δεις πχ.την εφαρμογη καμερα.Θες να σου στελει καποιο μηνυμα η καμερα? Οχι βαλτην αδρανεια.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψε ο άνθρωπος 2 post παραπάνω..

 

Πας φροντιδα / μπαταρια/ τρεις τελειες πανω δεξια /και βρες το μενου εφαρμογες για αδρανεια.Θα δεις πχ.την εφαρμογη καμερα.Θες να σου στελει καποιο μηνυμα η καμερα? Οχι βαλτην αδρανεια.

 

Και σκεψου κιολας να διαβασουν τα παιδια το νημα με τις ρυθμισεις που εγραψα.Φαντασου εαν τα κανουν με την σειρουλα τι καλα αποτελεσματα θα δουν χεχε....Γιατι....μας τρολαρουν καργα οτι τα κανουν χαχαχα....

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψε ο άνθρωπος 2 post παραπάνω..

 

Πας φροντιδα / μπαταρια/ τρεις τελειες πανω δεξια /και βρες το μενου εφαρμογες για αδρανεια.Θα δεις πχ.την εφαρμογη καμερα.Θες να σου στελει καποιο μηνυμα η καμερα? Οχι βαλτην αδρανεια.

Για τις ενεργες λεω πως βαζω μια εφαρμογη να ναι ενεργη ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εκει παλι στο ιδιο μενου που την εχεις αδρανη πατα πανω της και ριξτην στο σκουπιδοτενεκε :p θα σου βγαλει καταργηση κατω δεξια Μετα θα ειναι ενεργη.
Link to comment
Share on other sites

Εκει παλι στο ιδιο μενου που την εχεις αδρανη πατα πανω της και ριξτην στο σκουπιδοτενεκε :p θα σου βγαλει καταργηση κατω δεξια Μετα θα ειναι ενεργη.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

Τις εβαλα με βαση την χρηση μπαταριας που καταναλωνουν αυτες οι εφαρμογες τωρα λογικα θα μαι οκ. Ειμαι στο 9% και το εβαλα να φορτιστη να παει 100% για να δω αποτελεσματα και εκανα ολες τις ρυθμισεις (σχεδον) επειδη ηθελα ενεργο το edge και τις συνθετες λειτουργιες.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραια δωσε γκαζι Μαρτον-Εστερχαζι....:p

Να σουπω εχεις βαλει και το fb εκει υπαρχει περιπτωση να σου κοπουν οι ειδοποιησεις .Εκτος και εαν δεν θες να ερχονται.Μη το βαζεις αδρανεια αυτο.

Επισης βλεπω οτι εχεις πολλες μαμα εφαρμογες εαν τις δουλευεις καλα κανεις εαν ομως οχι διεγραψε τες για να μην μπαινεις στην διαδικασια να κοιτας εαν σου τρωνε πορους στο παρασκηνιο.Καλο παντα ειναι σε γενικες γραμμες να μην αφηνουμε στην συσκευη εγκατεστημενες εφαρμογες που δεν προκειται να εργαστουμε πανω σαυτες Γιατι μπορει να λενε ελα μωρε ασε να υπαρχουν αλλα αυτες να κανουν κολπακια στο παρασκηνιο

Edit:

Αυτα τα διπλα messages σου χρειαζονται ολα αυτα για Sms?

Ποσα εικονιδια (Icon) της Google εχεις τι ειναι ολα αυτα?

Βλεπω εβαλες και την καμερουλα της google η μου φαινεται?

Η καμερα αυτη που γινεται ντορος προοριζεται κανονικα για σναπ επεξεργαστες σε exynos θα δημιουργησει προβληματα σε Ram , battery drain κτλ .Μη κοιτας δηθεν τις ζητωκραυγες του xda...

Κανεις δεν λεει να μη δοκιμαζουμε αλλα να προσεχουμε τι βαζουμε για "Μονιμα"στη συσκευη μας για μερες-βδομαδες.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...