Jump to content

Huawei MediaPad M5 10.8


maximos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως η μπαταρία στο δεκαρι θα την χαρακτήριζα απογοητευτική. Με το ζόρι 8 ώρες οθόνη την στιγμή που με το Lenovo tab 4 8 plus με μπαταρία 4800mah έβγαζα και 9. Και θα χαρακτήριζα τραγική την διαχείριση αφού από το 50% και μετά δεν βγάζω ούτε 2 ώρες οθόνη
8 ώρες θα έλεγα καλή οθόνη. Που να δεις τα Samsung.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 287
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

8 ώρες θα έλεγα καλή οθόνη. Που να δεις τα Samsung.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βλέποντας διάφορα review περίμενα με 10 και 12 ώρες περίμενα τουλάχιστον 9. Η διαχείριση είναι τραγική από το 50% και μετα, ενώ βγάζω σχεδόν 5 ώρες μέχρι το 50%

Link to comment
Share on other sites

Στο 8αρι τα πραγματα ειναι καλυτερα οχι πολυ αλλα λιγο καλυτερα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας διάφορα review περίμενα με 10 και 12 ώρες περίμενα τουλάχιστον 9. Η διαχείριση είναι τραγική από το 50% και μετα, ενώ βγάζω σχεδόν 5 ώρες μέχρι το 50%
Μπορείς να αλλάξεις και την ανάλυση εάν θέλεις.

 

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία στο δεκαρι θα την χαρακτήριζα απογοητευτική. Με το ζόρι 8 ώρες οθόνη την στιγμή που με το Lenovo tab 4 8 plus με μπαταρία 4800mah έβγαζα και 9. Και θα χαρακτήριζα τραγική την διαχείριση αφού από το 50% και μετά δεν βγάζω ούτε 2 ώρες οθόνη

 

8 ωρες οθόνης θεωρώ πως ειναι ΟΚ. Στο κάτω κάτω μην ξεχνάμε πως το tab 4 έχει τις μισές επιδόσεις απο τον 960 οπως επισης το Mediapad δίνει ρευμα σε ηχειάρες. Παιζουν και αυτα τον ρόλο τους.

 

Πάντως σχετικά με το update που θα μας ερθει (GPUTurbo) απο οσο έχω καταλάβει δεν θα δούμε διαφορά στην καθημερινή χρήση, παρα μόνο αν παίζουμε παιχνίδια. Νομιζω εκει γίνεται η ολη εξοικονομηση και αυξηση επιδόσεων και δεν αφορά το σύνολο της χρήσης.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

8 ωρες οθόνης θεωρώ πως ειναι ΟΚ. Στο κάτω κάτω μην ξεχνάμε πως το tab 4 έχει τις μισές επιδόσεις απο τον 960 οπως επισης το Mediapad δίνει ρευμα σε ηχειάρες. Παιζουν και αυτα τον ρόλο τους.

 

Πάντως σχετικά με το update που θα μας ερθει (GPUTurbo) απο οσο έχω καταλάβει δεν θα δούμε διαφορά στην καθημερινή χρήση, παρα μόνο αν παίζουμε παιχνίδια. Νομιζω εκει γίνεται η ολη εξοικονομηση και αυξηση επιδόσεων και δεν αφορά το σύνολο της χρήσης.

 

Ναι αν είναι σωστό αυτό που λέει ο φίλος το update είναι αδιάφορο. Εκτός αν επηρεάζει και την καθημερινή χρήση της συσκευής

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα PET film screen protector καθως και case. Επειδη μου άφησαν καλή εντύπωση και η αποστολη ηταν ταχύτατη σας δινω τα links

https://www.ebay.co.uk/itm/For-8-4-10-8-Huawei-MediaPad-M5-M5-Pro-PU-Leather-Stand-Protective-Case-Cover/112907987275?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=413303376968&_trksid=p2057872.m2749.l2649
και
https://www.ebay.co.uk/itm/Forefront-Cases-Huawei-MediaPad-M5-8-Screen-Protectors-Film-Shield-Guard-Foil/232706619515?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=532218266424&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Το Pet film... δεν χρειαζεται να πω κατι. Μια διαφάνεια, την βάζεις και τελος. Α! Δεν ειναι μέχρι της ακρες οποτε δεν υπαρχει προβλημα επειδη ειναι 2.5D glass.

 

Για την θήκη, εντυπωσιαστηκα γι αυτο που μου ηρθε σε συναρτηση με το χαμηλο κόστος. Πλαστικο case που κουμπωνει μια χαρα το ταμπλετάκι μέσα και faux leather cover το οποιο μέσα έχει και μαγνητες 1) που το κρατάνε κλειστο 2) οταν ανοιγεις το cover ανοιγει η οθονη 3) και οταν το διπλωνεις σε θεση stand οι μαγνητες το κλειδώνουν σε αυτη την θεση επισης. Μου εβαλε και ενα capacitive stylus με μαλακη (σαν γομα) κεφαλή.

 

Αν θελετε καμια φώτο πείτε μου.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό με την ώρα πάνω δεξιά στη status bar? Συμβαίνει μόνο σε landscape και είμαι με το τελευταίο firmware 151. Το δεκαρι έχω

26221436850f9b385910eb857b33691c.jpg

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό με την ώρα πάνω δεξιά στη status bar? Συμβαίνει μόνο σε landscape και είμαι με το τελευταίο firmware 151. Το δεκαρι έχω

26221436850f9b385910eb857b33691c.jpg

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε 8άρι μια χαρά.3736dee86692cba8e33e2568ee6f7fef.jpg
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό με την ώρα πάνω δεξιά στη status bar? Συμβαίνει μόνο σε landscape και είμαι με το τελευταίο firmware 151. Το δεκαρι έχω

26221436850f9b385910eb857b33691c.jpg

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε εμένα με 10αρι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ο ένοχος βρέθηκε. Ήταν η εφαρμογή navigation gestures του xda, είχα δώσει δικαιώματα μέσω adb να κρύβει την navigation bar και θυμήθηκα ότι μου έκανε το ίδιο όταν ενεργοποίησα αυτή την επιλογή. Αφού είχα κάνει απεγκατασταση την εφαρμογή αυτή η ρύθμιση είχε παραμείνει και μετά από reboot έγινε μόνιμη. Η λύση ήταν να δώσω ξανά δικαιώματα μέσω adb στην εφαρμογή που έκανα ξανά εγκατάσταση και ενεργοποιώντας το διακόπτη για να κρύψει τη navbar και απενεργοποιώντας τον ξανά επανήλθε το ρολόι.

Για κάποιο λόγο μετακινούσε ή έκανε τέντωμα της οθόνης προς τα δεξιά, εκτός από την ώρα πρόσεξα ότι και το εικονίδιο της κάμερας στη lockscreen κάτω δεξιά ήταν και αυτό μισό

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο φυσικό κτμ σε Αθήνα με θήκη μαγνητική για το συγκεκριμένο mediapad 8.4 tablet.

Οσο και να προσπαθώ, μόνο στο skroutz φαίνεται, αλλά δυστυχώς δεν μπορείς φυσικά να καταλάβεις απόλυτα από φωτογραφίες.

Edited by roxy
Link to comment
Share on other sites

Πουθενά σε όλο το διαδίκτυο δεν υπάρχει η έκδοση με τα 64GB ή τα 128GB. Ενώ λένε ότι υπάρχουν αυτές οι εκδόσεις δεν πωλούνται πουθενά! Μας δουλεύουν;
Link to comment
Share on other sites

Πουθενά σε όλο το διαδίκτυο δεν υπάρχει η έκδοση με τα 64GB ή τα 128GB. Ενώ λένε ότι υπάρχουν αυτές οι εκδόσεις δεν πωλούνται πουθενά! Μας δουλεύουν;
Στην Γερμανία θα είναι διαθέσιμη η 64gb αρχές Ιουλίου. Το θέλω κι εγώ πριν τις διακοπές που θα έρθω Ελλάδα.

 

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή (ελλειψει αλλων καλων εναλλακτικών) εχω καταληξει μεταξυ αυτου και του Galaxy Tab S3 γισ ταμπλετ που θα το κρατησω 4 χρονια σιγουρα θελω να ρωτήσω εχει μεγάλη διαφορα στο μέγεθος και στο βαρος με το Tab S3 ; Ειδα οτι 1-2 απο εδω ειχατε πρωτα το samsung. Παιζουν και τα 2 σε πολυ κάλες τιμες τωρα στο amazon.de
Link to comment
Share on other sites

Επειδή (ελλειψει αλλων καλων εναλλακτικών) εχω καταληξει μεταξυ αυτου και του Galaxy Tab S3 γισ ταμπλετ που θα το κρατησω 4 χρονια σιγουρα θελω να ρωτήσω εχει μεγάλη διαφορα στο μέγεθος και στο βαρος με το Tab S3 ; Ειδα οτι 1-2 απο εδω ειχατε πρωτα το samsung. Παιζουν και τα 2 σε πολυ κάλες τιμες τωρα στο amazon.de
Δεν έχουν μεγάλη διαφορά στο μέγεθος. Αλλά σαν προιν κάτοχος του Samsung πάνε σε Huawei.

 

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις παρέλαβα το δεύτερο 10.8 αλλά αυτή την φορά 64gb.παραγγελια από Αυστρία γιατί Γερμανία δεν υπήρχε και την άλλη βδομάδα φεύγω διακοπές Ελλάδα οπότε το χρειαζόμουν άμεσα.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το δεύτερο 10.8 αλλά αυτή την φορά 64gb.παραγγελια από Αυστρία γιατί Γερμανία δεν υπήρχε και την άλλη βδομάδα φεύγω διακοπές Ελλάδα οπότε το χρειαζόμουν άμεσα.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το απλό ή το PRO;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το απλό ή το PRO;
Το απλό. Το pro δεν υπήρχει ακόμα. Με βγήκε 380€. Το 32gb το είχα πάρει 400 μόλις βγήκε.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το δεύτερο 10.8 αλλά αυτή την φορά 64gb.παραγγελια από Αυστρία γιατί Γερμανία δεν υπήρχε και την άλλη βδομάδα φεύγω διακοπές Ελλάδα οπότε το χρειαζόμουν άμεσα.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από που το πήρες αν μπορεις να μας πεις?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες αν μπορεις να μας πεις?
https://www.electronic4you.de αλλά δεν το βρησκω άλλο εκεί, μόνο το lte έχει πλέον.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντός κορυφή τα Huawei σε διαχείριση μπαταρίας στην αναμονή. Όλο το βράδυ το έβγαλα κατά τις 10 από την πρίζα και έμεινε μέχρι τις 9 το πρωί 100%.βέβαια μέχρι να αφερεσεις τους περιορισμούς που έχει στις εφαρμογές που θέλεις να τρέχουν πάντα σε βγενει το λάδι...

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να λειτουργήσω σωστά την εφαρμογή smart screen on off αλλά λείπουν λειτουργίες σχετικά με proximity sensor,

δεν έχει το tablet τέτοιο sensor ;

 

Έχω το 10.8 4g , δεν έχω τοποθετήσει ακόμα sim, δεν ξέρω αν φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Οι εκδόσεις 4G υποστηρίζουν και τηλεφωνικές κλήσεις ή είναι μόνο για χρήση internet ;

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...