Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμιση της ταινίας "Οι ψίθυροι των πνευμάτων" με τον Kevin Bacon στο Star και οι μόνοι στίχοι που έπιασα ήταν "...and confusion". Ευχαριστώ!:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Which Side Are You On :: A Bomb feat. Rachel Kelly. η εκτέλεση απο το Johnnie Walker.

Και πού το βρίσκουμε αυτό? Μόνο την έκδοση της Natalie Merchant βρίσκω στα P2P

Link to comment
Share on other sites

paidia ena tragoudi pou akoustike sto poli tin kiriaki stin arxi pou elege sto refren tonight ......... toniiiiiight etsi to profere , adrkika fwnitika . please opios to kseri as me voithisei...
Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Αν και χρησιμοποίησα το search δεν μπόρεσα να βρω απάντηση και έτσι ρωτάω: Ξέρει κανείς πώς λέγεται το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση του Milko με τους Goin' Through; Ευχαριστώ πολύ :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς σας το τραγούδι "Smells Like Teen Spirit" των Nirvana σε Version με βιολί; Το έχω ακούσει σε 2 επεισόδια του Μαμαλάκη στο Mega!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς σας το τραγούδι "Smells Like Teen Spirit" των Nirvana σε Version με βιολί; Το έχω ακούσει σε 2 επεισόδια του Μαμαλάκη στο Mega!

Πιθανόν του Ed Alleyne-Johnson, από το «Echoes». :)

Αν δεν είναι αυτό, δοκίμασέ το από The String Quartet, από το «Tribute to Nirvana» (αν δεν με απατά η μνήμη μου...). :)


Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως λεγεται το τραγουδι που ακουγεται στη φορμουλα 1?

 

Αν εννοεις ενα με μαρσαρισματα, τοτε ψαξε για: Formula One 2000 (Schumacher)

Link to comment
Share on other sites

oi stixoi tou perifimou tragoudiou apo ti diafimisi tis vodafone einai :

 

i'm here for you

i'm here for you

it's a dream when i'm with you

please call on me

i'll be there to lead you through the fire

cause i'm always beside you

forget that you're miles away from me

just tell me on the phone that you're coming back to me

please call on me

it's a dream when i'm with you

 

einai sigouro oti dn iparxei kanenas tropos na to vroume? gia na pai3ei sti diafimisi 8a prepei na exei ixografi8ei.. 8elw na to vrw opwsdipote!!!

Link to comment
Share on other sites

oi stixoi tou perifimou tragoudiou apo ti diafimisi tis vodafone einai :

 

i'm here for you

i'm here for you

it's a dream when i'm with you

please call on me

i'll be there to lead you through the fire

cause i'm always beside you

forget that you're miles away from me

just tell me on the phone that you're coming back to me

please call on me

it's a dream when i'm with you

 

einai sigouro oti dn iparxei kanenas tropos na to vroume? gia na pai3ei sti diafimisi 8a prepei na exei ixografi8ei.. 8elw na to vrw opwsdipote!!!

 

Δυστυχώς κι εγώ με την χαρά έμεινα! Τελικά γράφτηκε μόνο για τους σκοπούς της διαφήμισης. Μερικά ποστ πιο πίσω η Cristina δίνει ένα link με την απάντηση που δόθηκε σε κάποιον μέσω e-mail απ'την Vodafone για το τραγούδι! :blink:

RelaxTime! http://img513.imageshack.us/img513/3026/hi1pd.gif
Link to comment
Share on other sites

το ψαχνω κι εγω με βαση τους στοιχους σε διαφορα site με κανενα αποτελεσμα,δεν το βαζω κατω ομως αν δεν το βρω οσο και να μου παρει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορεί να μου πει κάποιος πού μπορώ να βρω σε video ή σε ήχο (mp3, wav)

τις διαφημίσεις:

"Ήρθε το τέλος!" &

"Πού είναι η γυάλα?"

Ευχαριστώ!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

το ψαχνω κι εγω με βαση τους στοιχους σε διαφορα site με κανενα αποτελεσμα,δεν το βαζω κατω ομως αν δεν το βρω οσο και να μου παρει.

 

ετσι.δεν πρεπει να το παρατισοθμε!κατι θα καταφερουμε,ειναι πολυ ωραιο για να το αφησουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

ετσι.δεν πρεπει να το παρατισοθμε!κατι θα καταφερουμε,ειναι πολυ ωραιο για να το αφησουμε!

 

Άντε βρε! Μιας και είστε τόσο αποφασισμένοι........:respect: δεν βρίσκετε κι εκείνο που έπαιζε στις δαφημίσεις της NOVA?

Σας παραθέτω και το στίχο:

Ου-λα-λα-λα-λα-λα :tease: :w00t:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

anarxaki νομιζω οτι εχει απαντηθει χωρις να ξερω την απαντηση,κανε ενα search κι ευχομαι να το βρεις :happy:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Καλό μ', ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ούτε το ένα ούτε το άλλο τραγούδι!!!! Όσο κι αν ψάξετε........ΔΕΝ θα το βρείτε γιατί απλούστατα ΔΕΝ κυκλοφορεί στο εμπόριο!!!! Όσα κι αν γνωρίζετε για το τραγούδι (στίχους, ερμηνευτή, συνθέτη - ακόμα και το όνομα της καθαρίστριας που δούλευε εκείνη τη μέρα στο studio) αν δεν αποφασίσει η εταιρία να το δώσει στην κυκλοφορία... ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ!

Το μόνο που μπορείτε να βρείτε είναι την ηχογράφηση από την ίδια τη διαφήμιση.

Πού? Στο:

http://rapidshare.de/files/16730834/Vodafone_ad__Don_t_look_for_the_song_-_it_s_not_on_the_market____.mp3.html (Παρακαλώ :p )

 

Άντε για να συζητήσουμε και για τίποτα άλλο.... :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ Αναρχάκι!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

anarxaki ποιος ειπε οτι ψαχνει στο εμποριο;στο νετ ΟΛΑ τα βρισκεις,απλα ειναι θεμα χρονου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

anarxaki ποιος ειπε οτι ψαχνει στο εμποριο;στο νετ ΟΛΑ τα βρισκεις,απλα ειναι θεμα χρονου.

 

ΑΡΝΟΥΜΑΙ να ασχοληθώ άλλο με το τραγούδι!!! :!:

Το μόνο που έχω να δηλώσω είναι ότι μοιάζει τοοοοοοοοοοσο πολύ με το I'll stand by you (The Pretenders) που....προτείνω να ακούτε αυτό μέχρι........νεοτέρας!!!! :happy:

 

Sorry, που σας έβαλα τις φωνές αλλά... ασχολείστε 2 σελίδες με αυτό.. :O :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

anarxaki ποιος ειπε οτι ψαχνει στο εμποριο;στο νετ ΟΛΑ τα βρισκεις,απλα ειναι θεμα χρονου.

Δηλαδή πιστεύεις πως στο net θα βρεις εκτέλεση του τραγουδιού που δεν έχει ηχογραφηθεί για την διαφήμηση; :worry:

Μην λέμε ό,τι θέλουμε... :)

 

Μου φαίνεται θα γίνει κι αυτό το τραγούδι σαν την εμμονή για το τραγούδι του Johnny Walker που έβγαινε ο καθείς και έλεγε το μακρύ του και το κοντό του... :cry:


Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...