Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω με ενα search και στις 3 τελευταιες σελιδες βρηκα 2 τραγουδια απο διαφημισεις της vodafone.

το πρωτο στο εδωσα πιο πανω το 2 ειναι The Water Babies - Under the tree

Δυστυχώς δεν μιλάμε για αυτές τις διφημήσεις της Vodafone αλλά για μία εντελώς καινούρια που δείχνει σκηνές από παλιές διαφημήσεις. Για να βοηθήσω λίγω την κατάσταση θα γράψω μερικούς στίχους που μπόρεσα να πίασω. Όσο και να τους γκούγκλισα πάντως δεν βρήκα τίποτα. :( :( :(

 

"I'm here with you, it's a dream that I'm with you"

"forget that you 're miles away from here"

"please call on me and say that you' re coming back to me"

 

Heeeeeelp Uuuus.

Είναι πολύ ωραίο τραγούδι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για σας παιδία. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε το τραγούδι της διαφήμισης του SΑΑΒ 9-7X. Είναι η διαφήμιση στην οποία δείχνει ένα μαχητικό αεροπλάνο να μετατρέπεται σε αυτοκίνητο. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδία. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε το τραγούδι της διαφήμισης του SΑΑΒ 9-7X. Είναι η διαφήμιση στην οποία δείχνει ένα μαχητικό αεροπλάνο να μετατρέπεται σε αυτοκίνητο. Ευχαριστώ

Paul Oakenfold - Ready, Steady, Go

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς το τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμιση της Nokia για τη σειρά 7 (νομίζω);; :worry:

Το λέει γυναίκα και μάλλον στα γαλλικά (οπότε δεν υπάρχει ελπίδα να παραθέσω ούτε μία λέξη από τους στίχους) :whistle:

To psaxno kai ego....sillogi L'amour....??

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μιλάμε για αυτές τις διφημήσεις της Vodafone αλλά για μία εντελώς καινούρια που δείχνει σκηνές από παλιές διαφημήσεις. Για να βοηθήσω λίγω την κατάσταση θα γράψω μερικούς στίχους που μπόρεσα να πίασω. Όσο και να τους γκούγκλισα πάντως δεν βρήκα τίποτα. :( :( :(

 

"I'm here with you, it's a dream that I'm with you"

"forget that you 're miles away from here"

"please call on me and say that you' re coming back to me"

 

Heeeeeelp Uuuus.

Είναι πολύ ωραίο τραγούδι!!!

telika den kserei kaneis pos legete?

Link to comment
Share on other sites

kalispera! mipos xerei kaneis pos legete to komati pou pezetai stin teleftea diafimisi tis HEINEKEN , opou se polukatikia mesa kapios kanei party sto domatio tou kai enoxlei olous tous enoikous tis, alla tous kalei me ena mpoukali mpira pou exei valei exo apo tin porta tous sto domatio tou pou ginete kai to party!

 

Μήπώς ξέρει κανείς για αυτό το ψάχνω και εγω???

Επισης ξέρετε πςσ λέγετε το τραγούδι που ακουγόταν στο madforconcerts?? (η κάπώς έτσι λεγόταν νομίζω!!!)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου, μπήκα στη σελίδα αλλά δεν βρήκα Link για να το κατεβάσω, να το ακούσω και να σου πω ποιο είναι :O :blink: :worry:

Και δε μπορώ να θυμηθώ τη διαφήμιση.........

Άμα βρεις άκρη με το download πες μου ε? :shifty:

Το κατέβασα κανονικά, αλλά γράφει μόνο τον τίτλο "Everything Together". Πουθενά λόγος για artist.:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα κανονικά, αλλά γράφει μόνο τον τίτλο "Everything Together". Πουθενά λόγος για artist.:ninja:

 

Αμόλησα τα λαγωνικά στο internet αλλά δε βρήκαν τίποτα...... :O :wacko:

Η αλήθεια είναι ότι το τραγουδάκι δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο :cool: είμαστε σίγουροι ότι δεν γράφτηκε για τις ανάγκες της διαφήμισης?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπώς ξέρει κανείς για αυτό το ψάχνω και εγω???

Επισης ξέρετε πςσ λέγετε το τραγούδι που ακουγόταν στο madforconcerts?? (η κάπώς έτσι λεγόταν νομίζω!!!)

 

Gia to kommati pou akougetai stis heineken

 

TeddyBears ft. Mad Cobra - Cobrastyle

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιο ειναι το τραγουδι της διαφημισης απο την ursus ??

Που δειχνει παντου TONIGHT.

Ευχαριστω

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

eyxaristw poluuuuuuuuuu :D

 

e ok dn to h3era :O thx pantws :)

Το «ίσως» πήγαινε για το ότι δεν ήμουν σίγουρη αν είναι αυτό τραγούδι, γι αυτήν τη διαφήμιση. :grin: :rolleyes:


Link to comment
Share on other sites

Το «ίσως» πήγαινε για το ότι δεν ήμουν σίγουρη αν είναι αυτό τραγούδι, γι αυτήν τη διαφήμιση. :grin: :rolleyes:

 

oops!:X sorry:O

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι δεν είμαι η μοναδική που ψάχνει το τραγούδι από την τελευταία διαφήμιση της Vodafone! Ένας ακόμα στίχος (αν το άκουσα σωστά) είναι "I'll be there to lead you through the fire". Αν κάποιος γνωρίζει please ας ενημερώσει!
Link to comment
Share on other sites

ths Vodafone to soundtrack to teleytaio pleaaaaaaaaaaase! :-)

Το ρεφρέν τελειώνει λέγοντας "It's a dream when i'm with you"....

 

Αλλά πούυυ....Δεν το βρίσκω πουθενά....

Link to comment
Share on other sites

"I'm here with you, it's a dream that I'm with you"

"forget that you 're miles away from here"

"please call on me and say that you' re coming back to me"

 

Heeeeeelp Uuuus.

Είναι πολύ ωραίο τραγούδι!!!

 

Το ρεφρέν τελειώνει λέγοντας "It's a dream when i'm with you"....

 

Αλλά πούυυ....Δεν το βρίσκω πουθενά....

 

 

HELP HELP HELP

 

Αφηστε παιδια εδω και 5-6 μερες ψαχνω - ρωταω και εγω παντου για την διαφημιση της vodafone και το πανεμορφο κομματι που πρεπει να το βρουμε δεν γινεται αλλο. Δυστυχως ακομη δεν εχω βγαλει ακρη και ευελπιστω και εγω ΜΕΣΑ απο το myphone οπως πολλες φορες με εχει σωσει παλιοτερα να βρεθει γιατι πρεπει να βρεθει αυτο το πανεμορφο κομματι. Αναφερομαι και εγω βεβαια στο μιγμα απο παλιες διαφημισεις της vodafone τις δειχνει για λιγο ολες μαζι κλπ...........

 

hope someone to recognise and find it ;)

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.........

Link to comment
Share on other sites

Gia to kommati pou akougetai stis heineken

 

TeddyBears ft. Mad Cobra - Cobrastyle

 

To κομμάτι που ακούγετε στην καινούργια διαφήμιση της HEINEKEN που ειναι στην πολυκατικια και κάνουν το παρτύ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

paidia to teleytaio soundtrack tis VODAFONE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PLEEEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAAAASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...