Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ποια είναι η πιο πρόσφατη? Εγώ έχω την 1.14.40.16 η οποία είναι η ποιο πρόσφατη στο site της Asus

 

Version V1.17.40.16(WW)

http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=ASUS+ZenFone+5&p=39&s=1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως όταν το δουλεύεις και είναι ανοιχτό πατάς απλά την οθόνη;

 

Ναι αν θυμάμαι καλά η δεύτερη περίπτωση που αναφέρω είναι όταν ήδη κάνω κάτι στο κινητό. Αυτό είναι δηλαδή; Θα το έχω στο νου μου να το τσεκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν θυμάμαι καλά η δεύτερη περίπτωση που αναφέρω είναι όταν ήδη κάνω κάτι στο κινητό. Αυτό είναι δηλαδή; Θα το έχω στο νου μου να το τσεκάρω.

Νομίζω έτσι είναι στα περισσότερα κινητά. Όχι μόνο στο δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά... η γραφή τύπου sms απαγορεύεται και αν το συνεχίσεις θα διαγραφούν όλα τα μηνύματα. Τα άλλα με greeklish έχουν ήδη διαγραφεί. Αν το συνεχίσεις θα υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού από το forum.

 

Συγγνωμη απλα δεν το γνωριζα,τωρα που με ενημερωσατε δεν θα ξανασυμβει,οσο για τα greeklish το ειδα καθυστερημενα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από μένα.

Είμαι στην φάση να πάρω κινητό, ήμουν ανάμεσα στο Jiayu G4S και στο Zen 5 στα 2Ghz.

Αλλά επειδή διάβασα στο myphone και τα 2 θέματα για αυτά τα κινητά αποφάσισα να πάρω το Asus.

Θέλω μια βοήθεια σας παρακαλώ με την παραγγελία... θα τα πάρω από to2c

http://www.to2c.com/asus-zenfone-5-2gb-ram-16gb-rom-intel-z2580-dual-core-2-0ghz-android-4-3-smartphone-5-0-inch-hd-screen.html

Δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορά έχει η Version Original multi-language με την Add Google Play Store and Remove Chinese Apps

Εγώ θέλω το κινητό να έχει ελληνικά, να μπορώ να κάνω τα updates από την Asus και να μπαίνει στο PlayStore.

Δεν πρόκειται να του κάνω root ή να του περάσω άλλη rom.

Τι να επιλέξω? Ας μου εξηγήσει σας παρακαλώ κάποιος τις διαφορές γιατί έχω διαβάσει τόσες απαντήσεις (49 σελίδες) και δε κατάλαβα! :p

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από μένα.

Είμαι στην φάση να πάρω κινητό, ήμουν ανάμεσα στο Jiayu G4S και στο Zen 5 στα 2Ghz.

Αλλά επειδή διάβασα στο myphone και τα 2 θέματα για αυτά τα κινητά αποφάσισα να πάρω το Asus.

Θέλω μια βοήθεια σας παρακαλώ με την παραγγελία... θα τα πάρω από to2c

http://www.to2c.com/asus-zenfone-5-2gb-ram-16gb-rom-intel-z2580-dual-core-2-0ghz-android-4-3-smartphone-5-0-inch-hd-screen.html

Δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορά έχει η Version Original multi-language με την Add Google Play Store and Remove Chinese Apps

Εγώ θέλω το κινητό να έχει ελληνικά, να μπορώ να κάνω τα updates από την Asus και να μπαίνει στο PlayStore.

Δεν πρόκειται να του κάνω root ή να του περάσω άλλη rom.

Τι να επιλέξω? Ας μου εξηγήσει σας παρακαλώ κάποιος τις διαφορές γιατί έχω διαβάσει τόσες απαντήσεις (49 σελίδες) και δε κατάλαβα! :p

Ευχαριστώ

 

 

 

μη ζητας ρουτ και google play θα τα εχει ετσι κι αλλιως και με αυτο τον μαλλον θα μπορεις να λαβεις κανονικα τις αναβαθμησεις

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Original Multi-language... το Play Store με ανησυχεί που το δίνει σαν διαφορετική επιλογή....
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Original Multi-language... το Play Store με ανησυχεί που το δίνει σαν διαφορετική επιλογή....

 

μην παραγγειλεις απο to2c..παρε απο vickmall και επελεξε την multilanguage version που εχει κανονικα play store και δεν εχει ακι ρουτ..οπως το θελεις...και στις αποστολες ειναι πολυ πιο αξιοπιστο και γρηγορο απο to2c

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κανείς τι κάνει η εφαρμογή "Unlock Device App: Unlock boot loader"που έβγαλε προχτές η Asus?

 

ακριβως αυτο που λεει φανταζομαι ξεκλειδωνει τον bootloader.....προς το παρον παντως δεν βρισκω λογο να τον κανω......με την official rom και με ρουτ το κινητο παει σφαιρα!πραγματικα η asus εχει κανει πολυ καλη δουλεια.και το zenui παναλαφρο.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο που λεει φανταζομαι ξεκλειδωνει τον bootloader.....προς το παρον παντως δεν βρισκω λογο να τον κανω......με την official rom και με ρουτ το κινητο παει σφαιρα!πραγματικα η asus εχει κανει πολυ καλη δουλεια.και το zenui παναλαφρο.

 

Τι σου προσφέρει το ξεκλείδωμα του bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Τι σου προσφέρει το ξεκλείδωμα του bootloader?

 

για φλασαρισμα custom kernel-custom rom-cwm

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]49100[/ATTACH][ATTACH]49101[/ATTACH]

Εγώ είμαι ευχαριστημενος από Αυτό και δεν έχω ενεργή την εξοικονόμηση ενέργειας

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες φορές όταν χτυπάει το τηλέφωνο η λειτουργία για να απαντήσεις είναι με σύρσιμο του δαχτύλου δεξίά, και ορισμένες άλλες είναι με πάτημα πράσινου πλήκτρου, σταθερού όμως (χωρίς slide του δαχτύλου δεξιά). Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Έτσι γίνεται σε όλα τα κινητά.

Όταν το κινητό είναι κλειδωμένο, η επιλογή που έχεις για να απαντήσεις σε μια κλήση είναι είτε οριζόντιο, είτε κάθετο σύρσιμο ,ανάλογα με τι θα έχει ως προεπιλογή κάθε εταιρία.

Όταν το κινητό είναι ξεκλειδωμενο και ασχολείσαι στο μενού του η επιλογή είναι το πάτημα του πράσινου πλήκτρου.

Btw,ωραίο το zen 5.Πολύ καλό για την τιμή που προσφέρεται.

Κάποια στιγμή, ίσως το τσιμπησω κι εγώ.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται σε όλα τα κινητά.

Όταν το κινητό είναι κλειδωμένο, η επιλογή που έχεις για να απαντήσεις σε μια κλήση είναι είτε οριζόντιο, είτε κάθετο σύρσιμο ,ανάλογα με τι θα έχει ως προεπιλογή κάθε εταιρία.

Όταν το κινητό είναι ξεκλειδωμενο και ασχολείσαι στο μενού του η επιλογή είναι το πάτημα του πράσινου πλήκτρου.

Btw,ωραίο το zen 5.Πολύ καλό για την τιμή που προσφέρεται.

Κάποια στιγμή, ίσως το τσιμπησω κι εγώ.

 

Ευχαριστώ πολύ. Είχα συνηθίσει με την CM10 στο Galaxy που σε οποιαδήποτε φάση κι αν χτυπούσε ήθελε σύρσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σας κουράζω με χαζές ερωτήσεις αλλά θέλω να κάνω μια τελευταία... :p

Αν πάρω αυτό με το Add play store and remove Chinese app.. για να μην έχει κινέζικες εφαρμογές μέσα...

Θα μπορώ να κάνω τα επίσημα update από την ASUS ?

Link to comment
Share on other sites

για φλασαρισμα custom kernel-custom rom-cwm

 

μπορει να βγαλει και win 8 που να μπορουμε να το φλασαρουμε οπως εκανε η htc και η sony...

εγω ειμαι στην αναμονη να ερθουν αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν πρεπει να περασω με την σειρα τις αναβαθμισεις η κατευθειαν την τελευταια?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σας κουράζω με χαζές ερωτήσεις αλλά θέλω να κάνω μια τελευταία... :p

Αν πάρω αυτό με το Add play store and remove Chinese app.. για να μην έχει κινέζικες εφαρμογές μέσα...

Θα μπορώ να κάνω τα επίσημα update από την ASUS ?

 

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που το θέλεις από το to2c; Γιατί τόσα άτομα εδώ (όπως κι εγώ) το πήραμε από βίκμαλ και μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι. Τικάρεις το international version και τα δώρα (όσο για το ρουτ, που κάνει και 5 δολάρια, δεν βλέπω το λόγο) και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Κανένας συγκεκριμένος λόγος. Θα το παραγγείλω από εκεί να τελειώνει η υπόθεση! :p

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

μπορει να βγαλει και win 8 που να μπορουμε να το φλασαρουμε οπως εκανε η htc και η sony...

εγω ειμαι στην αναμονη να ερθουν αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν πρεπει να περασω με την σειρα τις αναβαθμισεις η κατευθειαν την τελευταια?

Έχει βγάλει η Sony win8?

Τις αναβαθμίσεις εγώ προσωπικά, τις έκανα όλες με τη σειρά...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το thl w200s είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτό το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι η μνήμη είναι 1gb και παίζει συνέχεια στο 80-90%και τώρα τελευταία μου κάνει κάτι κοληματακια.αξίζει να πάρω το Asus ή δεν θα δω καμία διαφορα στην απόδοση, έχει κάποιος εμπειρία με octacore mtk να μας πει αν έχει διάφορες;;

Το thl μου βγάζει 27000+ στο antutu

Edited by delgr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το thl w200s είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτό το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι η μνήμη είναι 1gb και παίζει συνέχεια στο 80-90%και τώρα τελευταία μου κάνει κάτι κοληματακια.αξίζει να πάρω το Asus ή δεν θα δω καμία διαφορα στην απόδοση, έχει κάποιος εμπειρία με octacore mtk να μας πει αν έχει διάφορες;;

Το thl μου βγάζει 27000+ στο antutu

Eαν θες να αγορασες κντ με το σκορ του antutu κοιτα για αλλη συσκευη.

Δες και το Coolpad F1.:)

Kατα τα αλλα ειναι ενα πολυ καλο κντ.Αλλα σα αποδοση δεν φτανει τα octacore mtk......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Eαν θες να αγορασες κντ με το σκορ του antutu κοιτα για αλλη συσκευη.

Δες και το Coolpad F1.:)

Kατα τα αλλα ειναι ενα πολυ καλο κντ.Αλλα σα αποδοση δεν φτανει τα octacore mtk......

 

Δεν με νοιαζει τόσο το σκορ όσο να αποφυγω τα κοληματακια που κάνει και πιστεύω πως φταίει η ραμ αφού είναι στο 90% σχεδόν πάντα.άσε που γουσταρω τρέλα Asus από την εποχή που αλλαζαμε μητρικές και κάρτες γραφικών κάθε φορά που έβγαζε καινούργια μοντέλα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...