Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. Άσε μου φαίνεται είναι χειρότερο μετά την επαναφορά (από smart switch) η φροντίδα εκεί που δεν είχα θέμα, τώρα αργεί, γενικά μου φαινόταν πιο "snappy" πριν.

 

Εκανα κ γω επαναφορα απο περιεργεια κ εχω την εντύπωση μ γω πως καιει περισσότερο μπαταρία απο πριν τωρα..... Οσο αφορα την φροντιδα, παρα πολλοι το εχουν..θα φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Άστο να δουλέψει σε 2,3 μέρες θα έχει στρώσει

 

Περασαν 6 μερες...

Μπορει ο s wind η κάποιος αλλος γενικα απο υπηρεσιες κ απο προγράμματα του κινητού (android) μπορούμε να απενεργοποίησουμε χωρις πρόβλημα??? Απο τον ελεγχο παρασκηνιου στις επιλογες προγραμματιστη κ τις εφαρμογες ας. Πουμε .... Η κανα screen shot αν είχαμε...

Link to comment
Share on other sites

Περασαν 6 μερες...

Μπορει ο s wind η κάποιος αλλος γενικα απο υπηρεσιες κ απο προγράμματα του κινητού (android) μπορούμε να απενεργοποίησουμε χωρις πρόβλημα??? Απο τον ελεγχο παρασκηνιου στις επιλογες προγραμματιστη κ τις εφαρμογες ας. Πουμε .... Η κανα screen shot αν είχαμε...

 

Το θέμα είναι η σύγκριση να γίνει με παρόμοιο στήσιμο με πριν όμως, αλλιώς θα μιλάμε για χειρότερη απόδοση της pie

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειναι μια εφαρμογη του samsung good lock που λεγεται one hand+ ή καπως ετσι. την δουλευω πολυ καιρο τωρα για να εχω gestures.

 

Δυστυχως το good lock δεν εμφανιζεται στο ευρωπαικο εκτος και αν το εχεις περασει μεσω του bad lock απο xda

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι η σύγκριση να γίνει με παρόμοιο στήσιμο με πριν όμως, αλλιώς θα μιλάμε για χειρότερη απόδοση της pie

 

Με ΟΛΟΙΔΙΟ στησιμο γινεται... Για την ακριβεια περασα 23 Δεκεμβρίου την pie. Ειδα διαφορα... Εκανα κ τις συμβουλες τοη ποστ 514 κ το δούλεψα ετσι μια βδομαδα... Ολα καλα, ομορφα, μεγαλη διαφορα...6+ ωρες σοτ κ τετοια...με έτρωγε ομως να κανω hard reset ....

Εκανα το πρόηγουμενο σαββατο κ τωρα βλεπω χειρότερες ωρες σοτ με ΟΛΟΙΔΙΟ στήσιμο....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το good lock δεν εμφανιζεται στο ευρωπαικο εκτος και αν το εχεις περασει μεσω του bad lock απο xda
Ναι αλλά αν δεις την φωτό είναι λες και έχει goodlock
Link to comment
Share on other sites

Η έξυπνη σάρωση παντος βελτιώθηκε πανω απο 80% με την 9.τωρα μπορεις να την δουλεψεις κανονικα
Καιρός ήταν

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ΟΛΟΙΔΙΟ στησιμο γινεται... Για την ακριβεια περασα 23 Δεκεμβρίου την pie. Ειδα διαφορα... Εκανα κ τις συμβουλες τοη ποστ 514 κ το δούλεψα ετσι μια βδομαδα... Ολα καλα, ομορφα, μεγαλη διαφορα...6+ ωρες σοτ κ τετοια...με έτρωγε ομως να κανω hard reset ....

Εκανα το πρόηγουμενο σαββατο κ τωρα βλεπω χειρότερες ωρες σοτ με ΟΛΟΙΔΙΟ στήσιμο....

Δοκίμασε να βάλεις ποιο παλιά έκδοση Facebook. Μετά το update το Facebook τρώει ΠΟΛΛΥΥΥΥ μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις ποιο παλιά έκδοση Facebook. Μετά το update το Facebook τρώει ΠΟΛΛΥΥΥΥ μπαταρία

 

Την ιδια έκδοση έχω πριν κ τωρα.... Κατι αλλο παιζει, μαλλον στις υπηρεσιες κ στο παρασκηνιο λεω εγω

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια έκδοση έχω πριν κ τωρα.... Κατι αλλο παιζει, μαλλον στις υπηρεσιες κ στο παρασκηνιο λεω εγω

Μια από τα ίδια και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και εγώ...

 

Ειναι χαζο τελειως αυτο γιατι το ξαναδιαβασα καπου... Οτι εβαλα pie για λιγο, εκανα hard reset κ με ιδιο στήσιμο ειδαν χειρότερη μπαταρια.

Γιαυτο ζητουσα απο καποιον γνωστη να μας πει τι πρεπει να απενεργοποίηουμε απο υπηρεσιες παρασκήνιου κ τι όχι

Link to comment
Share on other sites

Από εχτές έβαλα την Pie.

Το έκανα με HOME CSC.

μέχρι τώρα όλα μια χαρά λίγο στην μπαταριά είδα ότι κατεβαίνει ποιο γρήγορα.... έχω βάλει το dark της Samsung μιας και το θέμα που είχα στην 8 δεν παίζει στην 9.

Θα δω τις επόμενες ήμερες....

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι εντυπωσιασμενος με την 9.0.να και κατι διαφορετικο που επρεπε να δουμε.καλο ειναι hard reset μετα και καθαρη εγκατασταση!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει ξανά αναφερθεί αλλά επειδή διάβαζω διαφορά. Εμείς με EUR. Που περάσαμε την γερμανική DBT (SRLI) με odin και μετά από hard RESET και λόγω sim ξανά είμαστε EUR. Θα πάρουμε Ota μόνο αν βγάλει με κατάληξη (SRLI)? η παίρνουμε ότι και να γίνει. Αν βγάλει (SRLO) όπως το ουγγρικό ασ πούμε?
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι εντυπωσιασμενος με την 9.0.να και κατι διαφορετικο που επρεπε να δουμε.καλο ειναι hard reset μετα και καθαρη εγκατασταση!

 

Καθαρή εγκατάσταση???

Τι εννοεις ??

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση???

Τι εννοεις ??

 

Απλά μόλις την περάσεις κάνε ένα factory reset και θα είσαι κομπλέ.

Αν θες να κάνεις καθαρή εγκατάσταση, υπάρχει οδηγός. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474491

Link to comment
Share on other sites

Απλά μόλις την περάσεις κάνε ένα factory reset και θα είσαι κομπλέ.

Αν θες να κάνεις καθαρή εγκατάσταση, υπάρχει οδηγός. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474491

 

Για καθαρη εγκατάσταση χρειαζόμαστε υπολογιστη, odin κτλ ....

Δεν ασχολουμαι καθόμουν με το επαγγελμα....

Πηρα pie μεσω ota, την δουλεψα λιγο, εκανα hard reset κ ξανα εστησα.

Link to comment
Share on other sites

Για καθαρη εγκατάσταση χρειαζόμαστε υπολογιστη, odin κτλ ....

Δεν ασχολουμαι καθόμουν με το επαγγελμα....

Πηρα pie μεσω ota, την δουλεψα λιγο, εκανα hard reset κ ξανα εστησα.

 

Ε κομπλέ είσαι τότε.

Άσε το forum και κοίτα να χαρείς την συσκευή σου :p

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει ξανά αναφερθεί αλλά επειδή διάβαζω διαφορά. Εμείς με EUR. Που περάσαμε την γερμανική DBT (SRLI) με odin και μετά από hard RESET και λόγω sim ξανά είμαστε EUR. Θα πάρουμε Ota μόνο αν βγάλει με κατάληξη (SRLI)? η παίρνουμε ότι και να γίνει. Αν βγάλει (SRLO) όπως το ουγγρικό ασ πούμε?

 

Κανένας να ξέρει σίγουρα?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει ξανά αναφερθεί αλλά επειδή διάβαζω διαφορά. Εμείς με EUR. Που περάσαμε την γερμανική DBT (SRLI) με odin και μετά από hard RESET και λόγω sim ξανά είμαστε EUR. Θα πάρουμε Ota μόνο αν βγάλει με κατάληξη (SRLI)? η παίρνουμε ότι και να γίνει. Αν βγάλει (SRLO) όπως το ουγγρικό ασ πούμε?

 

Αν βγάλει (SRLO) δεν θα έρθει οτα,πρέπει να περαστεί με

odin

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που είχα eur και πέρασα με Odin την γερμανική η οποία ως γνωστόν γυρνάει σε eur δεν θα περνω ota ενημερώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που είχα eur και πέρασα με Odin την γερμανική η οποία ως γνωστόν γυρνάει σε eur δεν θα περνω ota ενημερώσεις;

 

Απάντησες μόνος σου στον εαυτό σου με βάση όσων έχεις διαβάσει εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...