Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Τωρα είμαι στην διαδικασία δημιουργίας back up μέσω smart switch.

 

Απλά στο samfirm, θα βάλεις SM-G965F που είναι για το plus και όχι G960F. Μην μπερδευτείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει αγοράσει κανείς από Phone Gallery Πειραιά να μας πει από ποια χώρα είναι? Και αν έχει πάρει την 9. Ευχαριστώ

 

Μπες στις πληροφοριες για το λογισμικό κ δες τί γράφει στο εκδ.λογισμ.παρ.υπηρεσιων. Αν δεν βαριεσαι πες το κ εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά. Εκανα τη γνωστή αναζήτηση αναβάθμισης και μου βγήκε ότι έχει έρθει. Αλλά. Πάτησα αργότερα για να το μελετήσω λίγο πως θα το κάνω. Να κάνω και ένα back up. Οπότε κάντε και εσείς ένα check. Το. Δικό μου είναι αυστριακό... Θα ψάξω στα προηγούμενα μνματα για το πως θα κάνω καθαρή εγκατάσταση!!!

 

Α, σου έχει έρθει ήδη;

Απλά κάνε download, κάνε κανονικά την εγκατάσταση και αφού τελειώσει, κάνε ένα factory reset.

Μην μπλέξεις με odin κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Α, σου έχει έρθει ήδη;

Απλά κάνε download, κάνε κανονικά την εγκατάσταση και αφού τελειώσει, κάνε ένα factory reset.

Μην μπλέξεις με odin κλπ.

Με τα sumsung είμαι λίγο άσχετος. Τι είναι το samfirm??Εκανα τώρα το buck up αλλά όταν το έκανα έλεγε 2.1 giga και μόλις έγινε και πήγα να το τσεκάρω αν έγινε γράφει 1.2 γιγα. Παράξενο ε; Περιμένω να βρω WiFi για να κατεβάσω την αναβάθμιση. Έχω ενθουσιάστει. Το περίμενα για πιο μετά είναι η αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Του Δεκεμβρίου έχω...Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει νέα γερμανική. OTA δεν μου έχει έρθει οπότε μαλλον κάτι δεν πάει καλά....

 

στο software information τι συ γραφει? EUR/EUR,EUR/EUR ή κατι άλλο? αν εχεις 4 EUR, πιστευω κι εγω οτι κατι δεν παει καλα. Αν εχεις DBT σωστα λεει ο UsualSuspect οτι δεν θα σου ερθει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με πορτογαλικό ακόμα τίποτα...

Συνεπώς και η Πορτογαλία είναι πιο πίσω από την Ελλάδα σε αναβαθμίσεις.. Θα περιμένω που θα πάει θα έρθει...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα EUR/ και μένα μέσω Odin φυσικά, έτσι το πήρα απ τον φίλο... ας το παρακολουθήσουμε και βλέπουμε
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

στο software information τι συ γραφει? EUR/EUR,EUR/EUR ή κατι άλλο? αν εχεις 4 EUR, πιστευω κι εγω οτι κατι δεν παει καλα. Αν εχεις DBT σωστα λεει ο UsualSuspect οτι δεν θα σου ερθει

 

Πληροφοριες για το λογισμικο - εκδοση λογισμ.παροχ.υπηρ. γραφει EUR/EUR,EUR/EUR.

Δηλ 4 EUR....Επίσης πιο πάνω γράφει SAOMC_SM-G965F_OXM_EUR_PP και λοιπά.

Δεν ξέρω, μαλλον θα περάσω την ελληνική με home να δω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης να πω οτι στο smartswitch μου γράφει ότι το λογισμικό είναι ενημερωμενο: RLI(EUR).

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ελληνική μόλις..φυσικά παραμένει eur/eur/eur/tph (Πορτογαλία) δηλ.

Τώρα με τα ΟΤΑ...βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ελληνική μόλις..φυσικά παραμένει eur/eur/eur/tph (Πορτογαλία) δηλ.

Τώρα με τα ΟΤΑ...βλέπουμε

 

Το τελευταίο ΔΕΝ θα αλλάξει ποτέ.

Το τελευταίο είναι η χώρα προέλευσης της συσκευής να στο πω έτσι.

OTA θα παίρνεις Ελληνικό όμως αφού έχεις EUR τα υπόλοιπα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πληροφοριες για το λογισμικο - εκδοση λογισμ.παροχ.υπηρ. γραφει EUR/EUR,EUR/EUR.

Δηλ 4 EUR....Επίσης πιο πάνω γράφει SAOMC_SM-G965F_OXM_EUR_PP και λοιπά.

Δεν ξέρω, μαλλον θα περάσω την ελληνική με home να δω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης να πω οτι στο smartswitch μου γράφει ότι το λογισμικό είναι ενημερωμενο: RLI(EUR).

 

Άστο λίγο όπως είναι και λογικά θα σου έρθει OTA.

Το κινητό σου είναι full Ελληνικό και το βλέπεις απ τα 4 EUR που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο ΔΕΝ θα αλλάξει ποτέ.

Το τελευταίο είναι η χώρα προέλευσης της συσκευής να στο πω έτσι.

OTA θα παίρνεις Ελληνικό όμως αφού έχεις EUR τα υπόλοιπα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Άστο λίγο όπως είναι και λογικά θα σου έρθει OTA.

Το κινητό σου είναι full Ελληνικό και το βλέπεις απ τα 4 EUR που έχει.

Αυτό φαντάστηκα και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Edit

 

ΤΙ σημαίνει το active csc code? ffa435fccc7af5ad742d70eb3a5acd27.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Τώρα εσύ όπως το έχεις, θα παίρνεις OTA Πορτογαλίας, εκτός αν κάνεις factory reset και γίνει αυτό EUR.

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει μέσω odin την pie.

Τώρα είναι EUR/EUR,XEU/MEO θα μου έρχονται update ota;

 

Την πέρασες με HOME csc απ ό,τι βλέπω όμως, αλλιώς θα ήσουν EUR/EUR/EUR/MEO άρα περιμένεις και εσύ Πορτογαλικό.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες με HOME csc απ ό,τι βλέπω όμως, αλλιώς θα ήσουν EUR/EUR/EUR/MEO άρα περιμένεις και εσύ Πορτογαλικό.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Οπότε έκανα μαλ....

Για να κατεβάσω την ελληνική τι βάζω στο samfirm;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Οπότε έκανα μαλ....

Για να κατεβάσω την ελληνική τι βάζω στο samfirm;

 

EUR και ξεκινάει το κατέβασμα !

 

Κάνε κάτι άλλο όμως πριν απ αυτό.

Κάνε backup τα αρχεία σου και κάνε ένα factory reset όπως είσαι για να σου γυρίσει αυτόματα σε EUR και θα σου έρθει και το update λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει την Γερμανική, το κινητό μου είναι 4 EUR, και δεν έλαβα το update. Τι κάνουμε; Περιμένουμε το επόμενο update? Ή να του φορέσω το τωρινό;
Link to comment
Share on other sites

EUR και ξεκινάει το κατέβασμα !

 

Κάνε κάτι άλλο όμως πριν απ αυτό.

Κάνε backup τα αρχεία σου και κάνε ένα factory reset όπως είσαι για να σου γυρίσει αυτόματα σε EUR και θα σου έρθει και το update λογικά.

Είχα κάνει factory reset όταν πέρασα την 9 Αλλά έμεινε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει factory reset όταν πέρασα την 9 Αλλά έμεινε έτσι.

 

Πέρασε την ξανά αλλά όχι με home csc αυτή τη φορά, αλλά με το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Με εμάς που περάσαμε με odin Τώρα τι θα γίνει τελικά? Θα πρέπει να κάνουμε κάτι για να έχουμε πάλι ota ενημερώσεις?Γιατί βλέπω έχει βγει δεύτερη ενημέρωση Γερμανίας Αλλά δεν έχω λάβει κάποιο update ακόμα.Και ούτε το ελληνικό μου ήρθε σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

κ εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι!!! μου δείχνει 4 EUR και δεν μου κάνει την αναβάθμιση!!!

Ας βγει κάποιος να μας δώσει μία υπεύθυνη απάντηση :D:D:D:D:D:D:D (μην δείρετε προφανώς και κάνω πλάκα)

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι!!! μου δείχνει 4 EUR και δεν μου κάνει την αναβάθμιση!!!

Ας βγει κάποιος να μας δώσει μία υπεύθυνη απάντηση :D:D:D:D:D:D:D (μην δείρετε προφανώς και κάνω πλάκα)

 

Από την στιγμή που ανεβαίνει ένα firmware στο summobile μέχρι να μας έρθει ota νομίζω μεσολαβούν κάποιες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα κατεβασα απο sammobile την 8αρα την ελληνικη την περασα μεσω odin και μου ηρθε η pie κανονικα μεσω ota. εκανα και μια επαναφορα εργοστασιακων και ολα καλα με την ελληνικη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...