Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πρώτη φωτό είναι τραβηγμένη με S9 και Oreo. H δεύτερη με S9+ και Pie. Δες το dynamic range στις ταμπέλες. Τεράστια διαφορά. Βελτίωση επίσης στη διάθλαση στις λάμπες.

Σημείωση 1η: Το ότι η μια φωτό είναι τραβηγμένη με S9 και η άλλη με S9+ δεν παίζει ρόλο. Όταν και τα δύο φορούσαν oreo έδιναν το ίδιο αποτέλεσμα.

Σημείωση 2η: Έχω μειώσει φυσικά το μέγεθος/ανάλυση της φωτογραφίας για να φορτώνει γρήγορα. Δεν κοιτάμε εδώ θόρυβο αλλά τη διαφορά στο dynamic range.

 

camera-oreo-vs-pie.jpg

εδωσα το p20 pro να παρω το s9 plus λογο οθονης και video πιστευοντας απο αυτα που διαβαζα οτι η καμερα θα ειναι χειροτερη αλλα σε νορμαλ επιπεδα.

εχω φαει μεγαλη ξενερα.στις νυχτερινες οπου υπαρχει λαμπα η καποιο φωτεινο σημειο το ξεσκιζει.

κατεβασα iso τερμα αλλα δεν αλλαζει κατι.παραδειγμα αν υπαρχε καποια φωτεινη ταμπελα κ βγαλω φωτογραφια τα καιει ολα κ δεν φαινονται τα γραματα της ταμπελας.ειναι οντως τοσο χαλια στις βραδυνες , κανω κατι λαθος εγω;

αν βαλω gcam διορθωνεται καθολου η κατασταση; :(:(

ipred αυτο ηταν το πρωτο μου μυνημα οταν πηρα το s9 plus, και ηταν το μονο πραγμα που με ξενερωσε με τη συσκευη , με την οποια καταταλα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.οποτε καταλαβαινεις τη χαρα που μου εδωσες με το μυνημα σου. :):)

Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε κάνει το pie update έχετε παρατηρήσει βελτίωση στο face unlock? Μιλάμε είναι τραγικό στο Oreo.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε κάνει το pie update έχετε παρατηρήσει βελτίωση στο face unlock? Μιλάμε είναι τραγικό στο Oreo.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Στο note 9 η έξυπνη σάρωση, είναι σαν καινούργια λειτουργία, τόσο μεγάλη η διαφορά. Οπότε και εδώ φαντάζομαι θα ισχύει κάτι αντίστοιχο. Λειτουργεί άψογα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο τσακ ειμαι να περάσω μεσω οντιν την 9 αλλα βαριέμαι παρα πολύ να στήσω το κινητό απο την αρχη να περάσω εφαρμογες τραπεζες κλπ αλλιως θα το ειχα κανει με την βλακια που δέρνει την Σαμσουνγκ
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Στο τσακ ειμαι να περάσω μεσω οντιν την 9 αλλα βαριέμαι παρα πολύ να στήσω το κινητό απο την αρχη να περάσω εφαρμογες τραπεζες κλπ αλλιως θα το ειχα κανει με την βλακια που δέρνει την Σαμσουνγκ

 

Και εγώ με Odin την πέρασα δεν χρειάζεται στήσιμο από την αρχή μένουν όπως έχουν τα πάντα απλα βάζεις το home csc.

Link to comment
Share on other sites

Στο τσακ ειμαι να περάσω μεσω οντιν την 9 αλλα βαριέμαι παρα πολύ να στήσω το κινητό απο την αρχη να περάσω εφαρμογες τραπεζες κλπ αλλιως θα το ειχα κανει με την βλακια που δέρνει την Σαμσουνγκ
δεν χρειαζεται καθαρη εγκατασταση .περνα τη απο πανω ,ολα δουλευουν ρολοι ....τουλαχιστον σε μενα .να πω επισεις στα τοσα χρονια στο android ειναι η πρωτη φορα που αλαγη λογισμικου οχι μονο δεν φερνει προβληματα αλλα βελτιωνει τη συσκευη [[ για τις συσκευες που ειχα φυσικα]]
Link to comment
Share on other sites

την περασα και εγω με odin αν και γερμανικο το τηλ μου το γυρισε σε eur.την περασα χωρις την καρτα sim!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση κρισεως το ισραηλ βγηκε τωρα με Security Patch Level 2019-01-01 μπορουμε να την περασουμε με οντιν το θεμα ειναι θα λειτουργει οπως οι ευρωπαικες η θα εχουμε προβλημα...???
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ περιμένω να έρθει η επίσημη αναβάθμιση παντού ώστε να αγοράσω το τηλ και να κάνω με το άνοιγμα την αναβάθμιση και μετά στήσιμο.....?

Από σκρουτζομαγαζα από ποια χώρα σας έχει έρθει το κινητό?

 

Εμένα από kaizer είναι πορτογαλικό..μάλλον Αργώ ακόμη!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από το 7edge Πορτογαλίας που είχα, κάπου στην μέση και προς το τέλος έπαιρνα τις αναβαθμίσεις
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από το 7edge Πορτογαλίας που είχα, κάπου στην μέση και προς το τέλος έπαιρνα τις αναβαθμίσεις

 

Κοίτα κάτι security patches τα έχω πάρει νωρίς (σχετικά), τώρα για το pie..με βλέπω τελευταίο και καταϊδρωμένο!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το S8 2 χρόνια τώρα φορτίζω στο αμάξι με φορτιστή fast charge και ένα συγκεκριμένο καλώδιο. Σήμερα πήρα το S9 plus και φορτίζει cable charging.. Τι να έγινε;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα και εγώ την pie... Και έχω να πω ότι πλέον είναι EUR/EUR/EUR/VGR (πριν ήταν EUR/xeu/EUR/VGR άσχετο απλά είχαμε απορια αν θα αλλάξει)

 

Επίσης αυτό έχει νόημα να το ανοίξω;fd4626a1c166fadd40149eb63bf9cf05.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά να το ανοίξεις! Δωρεάν SMS σε όσους έχουν την ίδια δυνατότητα ή έχουν ως SMS client το Google messages.
Link to comment
Share on other sites

Καθότι άσχετος, μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορούμε να δούμε την χώρα προορισμού του τηλεφώνου; Το πήρα από σκρουτζομάγαζο και τα συνοδευτικά ήταν στα ελληνικά...
Link to comment
Share on other sites

Καθότι άσχετος, μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορούμε να δούμε την χώρα προορισμού του τηλεφώνου; Το πήρα από σκρουτζομάγαζο και τα συνοδευτικά ήταν στα ελληνικά...

 

Το έχουμε αναφέρει πάρα πολλές φορές.

Πάς πληροφορίες για το τηλέφωνο, πληροφορίες για το λογισμικό, και κοιτάς το "εκδ. λογισμ. παροχ. υπηρ" και πες μας τι γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε αναφέρει πάρα πολλές φορές.

Πάς πληροφορίες για το τηλέφωνο, πληροφορίες για το λογισμικό, και κοιτάς το "εκδ. λογισμ. παροχ. υπηρ" και πες μας τι γράφει.

 

XEU/EUR, XEU/COS

Link to comment
Share on other sites

XEU/EUR, XEU/COS

 

Από που το πήρες; Για κοσμοτέ προορίζεται η συσκευή κανονικά αλλά βλέπω και United Kingdom (XEU)

Μπερδεύτηκα :p

 

Το τελευταίο είναι η χώρα / πάροχος που προορίζεται το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες; Για κοσμοτέ προορίζεται η συσκευή κανονικά αλλά βλέπω και United Kingdom (XEU)

Μπερδεύτηκα :p

 

Το τελευταίο είναι η χώρα / πάροχος που προορίζεται το κινητό.

 

Επομένως εγώ περιμένω αναβάθμιση Αγγλίας ή Ελλάδας :p ?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια με πείσατε να ο κανω με οντιν αλλα απο που λετε να κατεβάσω την ρομ sammmobile η υπάρχει καπου να κατέβει πιο γρηγορα
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά να το ανοίξεις! Δωρεάν SMS σε όσους έχουν την ίδια δυνατότητα ή έχουν ως SMS client το Google messages.
Αυτό πως μπορείς να ξέρεις ποιος το έχει και ποιος οχι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...