Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια με πείσατε να ο κανω με οντιν αλλα απο που λετε να κατεβάσω την ρομ sammmobile η υπάρχει καπου να κατέβει πιο γρηγορα

 

samfirm.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

Link to comment
Share on other sites

Επομένως εγώ περιμένω αναβάθμιση Αγγλίας ή Ελλάδας :p ?

 

Αν δεν κάνω λάθος το active csc είναι που καθορίζει την Ota και νομίζω πως είναι το πρώτο στην σειρά. Ασ μας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Όντως δεν βλέπω να έρχεται επίσημα στην Ελλάδα σύντομα, υπάρχει κάπου ο οδηγός για update μέσω Odin για να μην ψάχνω όλες τις σελίδες.

Ευχαριστώ..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακολούθησα αυτές στην πρώτη σελίδα ...

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/how-to/official-stock-firmware-thread-samsung-t3764479

 

Και το λογισμικό το κατεβασα μέσω samfirm

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα και εγω Pie το Πολωνικό αλλα λογικα κατι εκανα λαθος :( γιατι το κινητό ειναι απο Ελλαδα voda και τωρα μου λεει οτι πρεπει να το παω σε ενα σερβις κατάστημα τωρα που το ξαναβλεπω δεν το λεει απλα λεει updated λογικα δεν θα περνει OTA η δεν εχει σχέση
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα και εγω Pie το Πολωνικό αλλα λογικα κατι εκανα λαθος :( γιατι το κινητό ειναι απο Ελλαδα voda και τωρα μου λεει οτι πρεπει να το παω σε ενα σερβις κατάστημα τωρα που το ξαναβλεπω δεν το λεει απλα λεει updated λογικα δεν θα περνει OTA η δεν εχει σχέση

 

Τι σκατά έκανες; Που στο λέει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Τι σκατά έκανες; Που στο λέει αυτό;

Πηγα και εκανα έλεγχο για update ετσι απο περιεργια αλλ μου λεει οτι δεν ειναι σωστο να πατε σε ενα κατάστημα σέρβις καπως ετσι... Το ξανακανω δεν μου το λεει λεει ειναι update τωρα που το σκαλιζω δεν βλεπω καπιο προβλημα αλλα λογικα οτα δεν θα περνω η δεν εχει σχέση που ηταν πολωνική η ρομ το κινητο απο βονταφον Ελλάδας??

I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για μερικούς είναι μεγάλο μειονέκτημα.
Εμένα η ηχογράφηση κλήσεων δουλεύει κανονικά με ένα πρόγραμμα που λέγεται call recorder.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως μπορείς να ξέρεις ποιος το έχει και ποιος οχι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αμα μπορεί καποιος να μας ενημερώσει γι αυτη την λειτουργία και απο που το ενεργοποιούμε!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα στην έκδοση λογισμικού γράφει EUR/EUR,EUR/EUR δλδ τι χώρα είναι? Από public το αγόρασα
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο αδερφέ (το αγόρασα από phone gallery) περιμένουμε την ελληνική pie. Ερώτηση : όταν έρθει η pie επιτέλους επειδή δυστυχώς το λάπτοπ σταμάτησε να δουλεύει και δεν έχω πρόσβαση σε Odin για καθαρή εγκατάσταση αμα την κάνω εγκασταση την pie και μετά κάνω wipe data/cache θα υπάρχει κανένα θέμα? πάνω κάτω το ίδιο πράγμα δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν έμαθε τίποτα...Πότε θα την πάρουμε την 9 εδώ Ελλάδα.???? Το δικό μου είναι από public s9 plus

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν έμαθε τίποτα...Πότε θα την πάρουμε την 9 εδώ Ελλάδα.???? Το δικό μου είναι από public s9 plus

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρά σάς πάίδια..και γω το μοντελο το ελληνικο εχω εκδοδη euro.Εχω παλαβωσει καθε μερα κοιταω στο sammobile μπας κ την δω ν σκαει μυτη ...τελευταια το πηρε η Ουγγαρια...αντε ν δουμε η σειρσ μας ποτε θ ερθει...προσωπικα δε θελω ν τη βαλω μεσω οντιν....και αν προσεξατε στην ουγγαρια σημερα παλι αλλαξε ονονα το firmware...προφανως υπαρχουν bugs .Ισως δεν εχει σταθεροποιηθει για αυτο κ την δινουν λιγο λιγο...με το σταγονομετρο..Ελπιζώ τις επομενες μερες ν ερθει...Υπομονη σε ολους μας...ArV2RKT.jpg

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρά σάς πάίδια..και γω το μοντελο το ελληνικο εχω εκδοδη euro.Εχω παλαβωσει καθε μερα κοιταω στο sammobile μπας κ την δω ν σκαει μυτη ...τελευταια το πηρε η Ουγγαρια...αντε ν δουμε η σειρσ μας ποτε θ ερθει...προσωπικα δε θελω ν τη βαλω μεσω οντιν....και αν προσεξατε στην ουγγαρια σημερα παλι αλλαξε ονονα το firmware...προφανως υπαρχουν bugs .Ισως δεν εχει σταθεροποιηθει για αυτο κ την δινουν λιγο λιγο...με το σταγονομετρο..Ελπιζώ τις επομενες μερες ν ερθει...Υπομονη σε ολους μας...ArV2RKT.jpg

 

 

Ποιο είναι το ποιο ενημερομένο;

 

http://samsung-updates.com/device/?id=SM-G965F

 

λέει Ελβετία

 

ή

 

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s9-plus/SM-G965F/

 

Ουγγαρία

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..2 μικρά bug...

1. Δεν αλλάζει κομμάτια, ούτε κάνει pause από τα bluetooth ακουστικά στον samsung player.

2. Δεν βγάζει το (x) για να κλείσεις τον samsung player!!

κατά τα άλλα..κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε αναφέρει πάρα πολλές φορές.

Πάς πληροφορίες για το τηλέφωνο, πληροφορίες για το λογισμικό, και κοιτάς το "εκδ. λογισμ. παροχ. υπηρ" και πες μας τι γράφει.

Καλήμέρα εμένα λέει EUR/EUR/ATO/ATO. Έχει κανείς ιδέα πως μπορώ να βρω χώρα προελεύσεως;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..2 μικρά bug...

1. Δεν αλλάζει κομμάτια, ούτε κάνει pause από τα bluetooth ακουστικά στον samsung player.

2. Δεν βγάζει το (x) για να κλείσεις τον samsung player!!

κατά τα άλλα..κομπλέ!

 

Το 2 το εχω παρατηρησει κι εγω... Καθως κ στις ειδοποίησεις, οταν εχεις ανοίχτη την μουσικη, ενω υπάρχουν τα κουμπιά pause, forwaed κ rewind, δεν φαίνονται... Μαλλον ειναι στο χρώμα άσπρο, γιαυτο

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα εμένα λέει EUR/EUR/ATO/ATO. Έχει κανείς ιδέα πως μπορώ να βρω χώρα προελεύσεως;;

 

Open Austria λέει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποιου προορισμού OTA ρομ θα περιμένω, Cosmote ή Vodafone;

Για την γερμανική δεν ρωτάω, αφού έχει κυκλοφορήσει και δεν την έλαβα, δεν...7e2bed758128b859efa1c7908d08b7d1.jpg

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποιου προορισμού OTA ρομ θα περιμένω, Cosmote ή Vodafone;

Για την γερμανική δεν ρωτάω, αφού έχει κυκλοφορήσει και δεν την έλαβα, δεν...7e2bed758128b859efa1c7908d08b7d1.jpg

 

Δεν έχει κυκλοφορήσει η συγκεκριμένη Γερμανική (aka DTM)

Είναι η T-Mobile Germany και όχι η DBT που παίρνει πρώτη αναβαθμίσεις.

Γενικά θα αργήσεις πολύ εσύ να πάρεις. Όλοι οι πάροχοι αργουν.

 

Προτείνω να περάσεις κάποια rom με odin και να κάνεις και ένα ωραίο factory reset μετά για να παίρνεις τις αναβαθμίσεις τουλάχιστον 1 μήνα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλάτε ρε παιδιά με την αναβάθμιση μην σκατε όποτε έρθει μην σας γίνεται ψυχωση

Εγώ έτσι σκέφτομαι κ τώρα κάνω μόνο 24 φορές τη μέρα χειροκίνητη ρυθμιση λήψης και μ έρχεται να το σπάσω χα χα ααααα.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...