Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://gr.gizchina.com/2018/12/31/galaxy-s9-s9-provlimata-me-ti-mpataria-meta-tin-anavathmisi-se-android-pie/

 

Να μην επαναλαμβάνομαι, απλά το παραθέτω για την ιστορικότητα της κουβέντας.

 

Και αν δεν γράψω κάτι μέχρι το βράδυ, ΚΑΛΉ ΧΡΟΝΙΆ να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως έκανα φιλε μου πριν ποσταρω το screenshot.φαινεται κανονικα η γραμμη. Απλα δεν εχω 2η συσκευη για να ελεγξω πως θα φαινεται εκει

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραια δεν ειναι τιποτα πηγαινε κανε καθαρισμο στο μενου εφαρμογες/youtube/αποθηκευση κανε clear cache και καθαρισμο δεδομενων.Μετα ξανα τρεξε την εφαρμογη youtube ορισε μαυρο θεμα και κοιτα εαν το εχεις παλι.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ωραια δεν ειναι τιποτα πηγαινε κανε καθαρισμο στο μενου εφαρμογες/youtube/αποθηκευση κανε clear cache και καθαρισμο δεδομενων.Μετα ξανα τρεξε την εφαρμογη youtube ορισε μαυρο θεμα και κοιτα εαν το εχεις παλι.
Και αυτο το εκανα τιποτα δεν αλλαξε. Αυτο που δεν ειχα κανει και εκανα τωρα ηταν το να κατεβασω απο το playstore wallpaper κοντα στο χρωμα της εφαρμογης (γκρι προς το μαυρο). Βρηκα μια εφαρμογη που ειχε πολλες αποχρώσεις του γκρι τις δοκιμασα μια μια και ιδού ξαναεμφανιστηκε. Συμπερασμα μονο στην συγκεκριμενη αποχρωση εμφανίζεται - φαινεται. Αρα εχω burn in ε? Και να εχω δεν πιστεύω να αξιζει για αυτο το λιγο(και κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες) να αλλαχτει η οθονη αν το δουν και αυτοι εκει στο service και δεν με κοροιδευουν οπως ο φιλος εδώ μεσα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by hrcivic
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο το εκανα τιποτα δεν αλλαξε. Αυτο που δεν ειχα κανει και εκανα τωρα ηταν το να κατεβασω απο το playstore wallpaper κοντα στο χρωμα της εφαρμογης (γκρι προς το μαυρο). Βρηκα μια εφαρμογη που ειχε πολλες αποχρώσεις του γκρι τις δοκιμασα μια μια και ιδού ξαναεμφανιστηκε. Συμπερασμα μονο στην συγκεκριμενη αποχρωση εμφανίζεται - φαινεται. Αρα εχω burn in ε? Και να εχω δεν πιστεύω να αξιζει για αυτο το λιγο(και κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες) να αλλαχτει η οθονη αν το δουν και αυτοι εκει στο service και δεν με κοροιδευουν οπως ο φιλος εδώ μεσα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εαν την φωτο που τραβηξες στην συλλογη την εχεις κανει περιστροφη και δειχνει το σημαδι να πηγαινει σε αλλη θεση και κει που ηταν δεν δειχνει τιποτα οχι δεν εχεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

Εαν την φωτο που τραβηξες στην συλλογη την εχεις κανει περιστροφη και δειχνει το σημαδι να πηγαινει σε αλλη θεση και κει που ηταν δεν δειχνει τιποτα οχι δεν εχεις κατι.
Αυτο και αν είναι χρησιμο tip. Που τα σκέφτεσαι? Θα το δοκιμάσω το βραδυ για να βγάλω ασφαλες συμπέρασμα. Καλη χρονια σε ολους με το καλο να μας μπει

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τί στο καλό να κάνω για να ακούγονται οι ειδοποιήσεις και από το τηλέφωνο κι όχι μόνο από τα ακουστικά Bluetooth?

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι θέμα οθόνης. Μετα το εξυπνο tip του s_wind κανοντας περιστροφή τη φωτο η γραμμη εμεινε εκει που ηταν και δεν γυρισε μαζι με τη φωτο. Αρα ζητω sorry και απο τον φιλο ch_makis που δεν τον κατάλαβα. Συμπερασμα τελικό : εμφανιζεται μονο σε συγκεκριμένο background χρώμα (γκρι προς μαυρο) οπως του youtube σε σκοτεινο δωμάτιο με τερμα χαμηλο φωτισμο οθόνης. Δεν το λες καθολου εντονο γιαυτο και δεν θα το πειραξω προς το παρων. Ισως με την 9 αλλαξει κατι, ισως.. Παντως δεν ηξερα οτι το burn in εμφανιζεται σε συγκεκριμένα χρωματα και αν δεν είναι αυτο παιζει να ειναι θεμα καλιμπραρισματος οθονης. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Χρονια πολλα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται συγγνώμη. Καλή καρδιά. Εδώ είμαστε να βοηθάμε.

Σε προηγούμενα κινητά, προσωπικά το έβλεπα στο μαύρο background του tapatalk, και ήταν πολύ έντονο. Μιλάω για εποχές Nore 2.

Με το που είπες για το σκούρο φόντο και τη χαμηλή φωτεινότητα, ήμουν σίγουρος ότι είναι αυτό.

 

Με μια επίσκεψη στο σέρβις λύνονται όλα.

 

Καλή χρονιά να έχουμε.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι θέμα οθόνης. Μετα το εξυπνο tip του s_wind κανοντας περιστροφή τη φωτο η γραμμη εμεινε εκει που ηταν και δεν γυρισε μαζι με τη φωτο. Αρα ζητω sorry και απο τον φιλο ch_makis που δεν τον κατάλαβα. Συμπερασμα τελικό : εμφανιζεται μονο σε συγκεκριμένο background χρώμα (γκρι προς μαυρο) οπως του youtube σε σκοτεινο δωμάτιο με τερμα χαμηλο φωτισμο οθόνης. Δεν το λες καθολου εντονο γιαυτο και δεν θα το πειραξω προς το παρων. Ισως με την 9 αλλαξει κατι, ισως.. Παντως δεν ηξερα οτι το burn in εμφανιζεται σε συγκεκριμένα χρωματα και αν δεν είναι αυτο παιζει να ειναι θεμα καλιμπραρισματος οθονης. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Χρονια πολλα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Μου έχει τύχει αρκετές φορές. Δεν χρειάζεται να το πας τώρα στη σμαρτεκ εκτός κ αν σε στεναχωρεί.. Κοιτα να το χαρείς κ πριν κλείσεις τα δύο χρόνια με τη συσκευή το πας κ στο αλλάζουν σε μια ωρίτσα.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρα αυτο θα κανω, πριν κλεισω τα 2 χρόνια θα κάνω μια επίσκεψη απο smartec. Το συγκεκριμένο κινητό είναι το μόνο που με κάνει να νοιωθω ότι θα το κρατησω τουλάχιστο για 2 χρόνια για πρωτη φορα. Σκοτώνει το άτιμο σε γενικες γραμμές και με την 9αρα αποσα διαβαζω εδω μεσα ακομα καλυτερο.. Αντε να δούμε πότε θα μας έρθει στα ελληνικα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το bixby το απενεργοποίησα τελειως απ τις επιλογες προγράμματιστη... Κ δεν τρεχει καν, ουτε στο παρασκήνιο ουτε φωνητικά ουτε με το κουμπί ουτε με καρτελες...
Μπήκα στις επιλογές προγραμματιστή αλλά δεν βρήκα κάτι.

Είναι εύκολο να δώσεις τα φώτα σου ;

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά μια δύσκολη ερώτηση...

 

Συνδέω s9 plus με τηλεοράσεις smart ασύρματα με smart view εικόνες βλέπω κανονικά αλλά βιντεακια που έχω τραβήξει με το κινητό μ κ ταινίες που έχω μέσα κάνει ένα κυκλακι φέρνει γύρω γύρω κ σταματά κ δεν παίζει

ΑΛΛΆ όταν βάζω να παίξει ταινία με άλλο player μου το Παιζει αλλά με της Samsung όχι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στις επιλογές προγραμματιστή αλλά δεν βρήκα κάτι.

Είναι εύκολο να δώσεις τα φώτα σου ;

 

Επιλογες προγράμματιστης - - > Τερμα κατω scrollαρεις.... Κοιτα πανω, λεει καπου ελεγχος παρασκηνιου .... Μπαινεις μεσα κ κλείνεις bixby voice, bixby wake up και bixby services ....

Απο κει κλεινεις κι αλλα που δεν χρειάζονται καν κ δεν τα δουλευεις

Link to comment
Share on other sites

Επιλογες προγράμματιστης - - > Τερμα κατω scrollαρεις.... Κοιτα πανω, λεει καπου ελεγχος παρασκηνιου .... Μπαινεις μεσα κ κλείνεις bixby voice, bixby wake up και bixby services ....

Απο κει κλεινεις κι αλλα που δεν χρειάζονται καν κ δεν τα δουλευεις

 

 

Αυτό ισχύει για την έκδοση με το android 9 γιατί με το 8 δεν το βρήκα εγώ?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για την έκδοση με το android 9 γιατί με το 8 δεν το βρήκα εγώ?

 

Με την 9 ναι... Με την 8 ειχα κλεισει το bixby απ το μενου του προγράμματος.... Το ανοιγες, εκανες τα πρωτα βήματα κ μετα το εκλεινες... Κ δεν λειτουργούσε το κουμπι του στην ουσια

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά μια δύσκολη ερώτηση...

 

Συνδέω s9 plus με τηλεοράσεις smart ασύρματα με smart view εικόνες βλέπω κανονικά αλλά βιντεακια που έχω τραβήξει με το κινητό μ κ ταινίες που έχω μέσα κάνει ένα κυκλακι φέρνει γύρω γύρω κ σταματά κ δεν παίζει

ΑΛΛΆ όταν βάζω να παίξει ταινία με άλλο player μου το Παιζει αλλά με της Samsung όχι

Δοκίμασε μεσω Google Photos.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα καλη χρονια με υγεια και Μπολικο Χιουμορ στη ζωη σας.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Επιλογες προγράμματιστης - - > Τερμα κατω scrollαρεις.... Κοιτα πανω, λεει καπου ελεγχος παρασκηνιου .... Μπαινεις μεσα κ κλείνεις bixby voice, bixby wake up και bixby services ....

Απο κει κλεινεις κι αλλα που δεν χρειάζονται καν κ δεν τα δουλευεις

Ευχαριστώ πολύ φίλε.

Καλή Χρονιά σε όλους.

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Με την 9 ναι... Με την 8 ειχα κλεισει το bixby απ το μενου του προγράμματος.... Το ανοιγες, εκανες τα πρωτα βήματα κ μετα το εκλεινες... Κ δεν λειτουργούσε το κουμπι του στην ουσια

 

Στην 8 έχει επιλογή να κλείσεις να μην τρέχουν στο παρασκήνιο όμως ? Κάτι τέτοιο βλέπω κάτω κάτω στις επιλογές για προγραμματιστη. Έκλεισα αρκετά και εκεί

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παίδες. Μια κλασική ερώτηση. Πήρα μια tempered glass πρόσοψη και η ευαισθησία αφής χάλασε.

Έχω αλλάξει την σχετική ρύθμιση, αλλά πάλι δεν είναι καλά.

1) Να βρω κάποια άλλη καλύτερης ποιότητας; Έχετε κάποια μάρκα να προτείνετε;

2) Στο παλιό s8 που είχα, η Samsung έδινε ένα φιλμ ζελατίνα. Έφαγα τον κόσμο να βρω για s9+, αλλά δεν υπάρχει πια;

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παίδες. Μια κλασική ερώτηση. Πήρα μια tempered glass πρόσοψη και η ευαισθησία αφής χάλασε.

Έχω αλλάξει την σχετική ρύθμιση, αλλά πάλι δεν είναι καλά.

1) Να βρω κάποια άλλη καλύτερης ποιότητας; Έχετε κάποια μάρκα να προτείνετε;

2) Στο παλιό s8 που είχα, η Samsung έδινε ένα φιλμ ζελατίνα. Έφαγα τον κόσμο να βρω για s9+, αλλά δεν υπάρχει πια;

 

Ναι εαν συμβαινει αυτο δεν εκατσε καλα . Γιατι δεν βαζεις Nano να ξεμπερδευεις ? Εισαι Αθηνα μηπως ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μένω γενικά Ελλάδα. Έρχομαι όμως συχνα.

Φαντάζομαι nano είναι κάποια μάρκα;

 

Το παρακατω εδω Ελλαδα το περνας με 15-19ε μαζι με εργασια και ξεμπερδεψες δεν ασχολεισαι ξανα με τζαμακια.Εχεις και αισθηση οταν πατας σαν να βουλιαζει το πατημα .

2f3f79b3fa39056fca3526de6ca509a5.jpg

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...