Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στον κοτσοβωλο ήθελαν 140 ευρώ ασφάλεια τρομάρα τους, για 35 ευρώ το συζητάω.. Ευχαριστώ παιδιά για της απαντήσεις.. και εννοείτε αχρείαστη να είναι.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Στον κοτσοβωλο ήθελαν 140 ευρώ ασφάλεια τρομάρα τους, για 35 ευρώ το συζητάω.. Ευχαριστώ παιδιά για της απαντήσεις.. και εννοείτε αχρείαστη να είναι.
Ναι αλλά με εντελώς διαφορετικές παροχές, όπως άμεση αντικατάσταση αν κριθεί απαραίτητο, παροχή συσκευής μέχρι να γυρίσει από το service, δυνατότητα επέκτασης της εγγύησης αν και ήδη θα είναι περισσότερο από χρόνο, δε χρειάζεται να πληρώσεις πρώτα εσύ την εγγύηση και μετά να στα επιστρέψουν κλπ.

 

Γι'αυτό και η πιο "τσουχτερή" τιμή, δεν είναι παράλογη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με εντελώς διαφορετικές παροχές, όπως άμεση αντικατάσταση αν κριθεί απαραίτητο, παροχή συσκευής μέχρι να γυρίσει από το service, δυνατότητα επέκτασης της εγγύησης αν και ήδη θα είναι περισσότερο από χρόνο, δε χρειάζεται να πληρώσεις πρώτα εσύ την εγγύηση και μετά να στα επιστρέψουν κλπ.

 

Γι'αυτό και η πιο "τσουχτερή" τιμή, δεν είναι παράλογη.

Τι ώρα είπες; εδώ γελάμε :p

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε update για το κινητο μας.περιπου 310 mb. αναφερει εξτρα λειτουργιες της google και βελτιωση της συσκευης.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε update για το κινητο μας.περιπου 310 mb. αναφερει εξτρα λειτουργιες της google και βελτιωση της συσκευης.
Εμένα με Cosmote μόλις τσέκαρα και δεν υπάρχει διαθέσιμο. Είναι εύκολο να βάλεις ένα screenshot τι αλλαγές φέρνει ή είναι.μονι αυτά που αναφέρεις?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά εσείς που έχετε s9 από μπαταρία πως είστε?

Σίγουρα είστε μια μέρα, αλλά με τι ποσοστό στο τελείωμα ης μέρας?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ήρθε το update αλλά θα το κάνω το βράδυ απο το σπίτι..

Για την μπαταρία που ρωτάει ο φίλος, εγώ με 2 -2,5 ώρες οθόνη για σερφάρισμα, κλήσεις, χωρίς παιχνίδια, στο "τέλος" της ημέρας έχω ένα 20%, αλλά τα έχω όλα ανοιχτά.. φαντάσου μόνο το Always on display μου τρώει 10%, επίσης σχεδόν όλη μέρα το BT ανοιχτό, όοοοολες οι εφαρμογές της SAMY στο παρασκείνειο, άννετα αν τα κλέισω όλα αυτά ίσος βγάζω και 2 μέρες αλλά δεν με χαλάει να το φορτίζω μία ώρα την ημέρα και να τα έχω όλα αυτά ανοιχτά.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ήρθε το update αλλά θα το κάνω το βράδυ απο το σπίτι..

Για την μπαταρία που ρωτάει ο φίλος, εγώ με 2 -2,5 ώρες οθόνη για σερφάρισμα, κλήσεις, χωρίς παιχνίδια, στο "τέλος" της ημέρας έχω ένα 20%, αλλά τα έχω όλα ανοιχτά.. φαντάσου μόνο το Always on display μου τρώει 10%, επίσης σχεδόν όλη μέρα το BT ανοιχτό, όοοοολες οι εφαρμογές της SAMY στο παρασκείνειο, άννετα αν τα κλέισω όλα αυτά ίσος βγάζω και 2 μέρες αλλά δεν με χαλάει να το φορτίζω μία ώρα την ημέρα και να τα έχω όλα αυτά ανοιχτά.

 

οκ αρκετά χρήσιμες οι πληροφρίες σου, γιατί είμαι αναμέσα σε αυτό και το s9 plus, απλά λόγω μεγέθους με βολευει το s9.

σιγουρα το aod σου τρώει αρκετά

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

οκ αρκετά χρήσιμες οι πληροφρίες σου, γιατί είμαι αναμέσα σε αυτό και το s9 plus, απλά λόγω μεγέθους με βολευει το s9.

σιγουρα το aod σου τρώει αρκετά

 

Και εγώ λόγο μεγέθους το πήρα, και απο την κάμερα είμαι ευχαριστημένος, κανένα πρόβλημα- bug- κόλλημα εώς τώρα..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω και εγώ αύριο τελικά.. Μια μέρα νωρίτερα θα το πάρω. Απ αυτά που διαβάζω πάντως, σίγουρα θα κλείσω πολλές εφαρμογές που τρέχουν από πίσω :P
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Cosmote μόλις τσέκαρα και δεν υπάρχει διαθέσιμο. Είναι εύκολο να βάλεις ένα screenshot τι αλλαγές φέρνει ή είναι.μονι αυτά που αναφέρεις?
Δε βλέπω κάποια αισθητή διαφορά, σωστά δούλευε η συσκευή πριν, σωστά και τώρα.

Για του λόγου το αληθές είχα να προχωρήσω σε επανεκκίνηση συσκευής 25 ημέρες και θεωρώ τον εαυτό μου σχετικά απαιτητικό χρήστη.

f0784ab19afb8956519e9fe651d9d1cc.jpgcf532f93b1ece020ff7de4723f818139.jpg

Γνωρίζει κανείς άμα μπορώ να αλλάξω το κόμμα στο πληκτρολόγιο με ερωτιματικο?
Δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοια επιλογή όπως γνωρίζω στο προεπιλεγμένο πληκτρολόγιο.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά νομίζω ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση βλέπω ότι έχει βελτιωθεί η αυτονομία της μπαταρίας, σε stand by ενώ έχανε 5-6 μονάδες την ώρα έχει πάει στις 2-3. (θα το επιβεβαιώσω σε 2-3 μέρες)

Επίσης μου απελευθέρωσε σχδόν 1 giga αποθηκευτικού χώρου.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα.

Τσέκαρα με cpu-z από περιέργεια να δω τι φοράει και έλεγε exynos κλπ.

Μπήκα στο http://www.imei.info να τσεκάρω imei κτλ και μου βγάζει δίπλα πως φοράει snapdragon το συγκεκριμένο μοντέλο.

Τι φάση; Έτσι γράφει σε όλους σας; Για μπείτε να δείτε μια γιατί σκάλωσα :P

 

Επίσης ζεματάει αλλά φταίει ο καιρός μάλλον που αν βάλεις αυγά πάνω σε αμάξι, θα στα έχει έτοιμα σε 10 sec.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά νομίζω ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση βλέπω ότι έχει βελτιωθεί η αυτονομία της μπαταρίας, σε stand by ενώ έχανε 5-6 μονάδες την ώρα έχει πάει στις 2-3. (θα το επιβεβαιώσω σε 2-3 μέρες)

Επίσης μου απελευθέρωσε σχδόν 1 giga αποθηκευτικού χώρου.

Ισχυει.και γω σημερα το λιωσα το κινητο με wifi , gps και η μπαταρια δεν λεει να πεσει. :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έφυγα απ το σπίτι στις 19:10 με 86% μπαταρία, άκουγα μουσική 2 ώρες σερί με το pi music player, όλη την ώρα 4g και full chat στο fb messenger, instagram, πολλές φωτο, πάρα πολλά βιντεάκια σε 4k 60 fps και μπήκα τώρα σπίτι στις 23:00 και είμαι στα 14%.

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται η μπαταρία αν καλοσκεφτείτε πως το 4g σε ξεσκίζει ανελέητα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει.και γω σημερα το λιωσα το κινητο με wifi , gps και η μπαταρια δεν λεει να πεσει. :up:

 

Δώσε μας μια πιο αναλυτική εικόνα όταν λες ότι δεν πέφτει, δλδ πόσ σου κρατάει?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδία ποίο browser χρησιμοποιείτε, τον default ή chrome??

εγω chrome.εχω ολους το σελιδοδεικτες και απο αλλαες συσκευες..και ειναι συγχρονισμενα ολα μαζι και ειναι μια χαρα.σε ολα τα κινητα παντα google chrome εκανα χρηση.

 

Δώσε μας μια πιο αναλυτική εικόνα όταν λες ότι δεν πέφτει, δλδ πόσ σου κρατάει?

εχω 43% μπαταρια και σχεδον μετα απο 23 ωρες λειτουργιας του κινητου...και 3.2 ωρες οθονης .ολο social media και gps .επισης μονο wifi.θεωρω οτι το κινητο μετα το update τα παει καλα με το θεμα μπαταριας.οχι οτι πριν ειχα καποιο σημαντικο προβλημα..αλλα τωρα αυτο ειναι ευχαριστη εκπληξη..και θεωρω λανθασμενα οτι το s9 εχει κακη μπαταρια σε σχεση με το s8.θεωρω ιδια..ειδικα μετα το τελευταιο update.εγω εχω συσκευη unbranded ελληνικη.

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδία ποίο browser χρησιμοποιείτε, τον default ή chrome??

Ο εργοστασιακός μαμά browser, με μια λέξη, εξαιρετικός!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

εγώ αντιθέτως κουράστηκα με το μέγεθος του s8 plus κ σκέφτομαι για s9.....το μόνο που με κρατάει ειναι η μπαταρία μήπως ξενερώσω πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά τι έκανες φίλε, γιατί και εγώ το ίδιο δίλημμα έχω δηλαδή να πάρω s9 ή s8 plus ? Προέρχομαι από s7 το 5.1 ίντσες

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Θα του δώσω μια ευκαιρία τού μαμά browser τότε, αφού λέτε ότι είναι καλός.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ο εργοστασιακός μαμά browser, με μια λέξη, εξαιρετικός!
Επίσης θα συμφωνήσω.

Γενικά 3 πράγματα δεν περίμενα να αφήσω ποτέ, Nova launcher, Chrome και Titanium Backup, τελικά τα άφησα και τα τρία με τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...