Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια στις φωτογραφιες εχει το εφε βαθος πεδιου η αυτο το κανει μονο το s9+?
Όσο και να βοηθήσει το λογισμικό, χρειάζεται και το αντίστοιχο hardware για τέτοιου είδους αποτέλεσμα.. το υποστηρίζει μόνο το S9+ μοντέλο.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Στο thread του plus έχουν αναφερθεί πολλά παράπονα για drop calls...

 

Έχετε και σεις το ίδιο θέμα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Στο thread του plus έχουν αναφερθεί πολλά παράπονα για drop calls...

 

Έχετε και σεις το ίδιο θέμα ?

 

Είναι μερικά παιδιά που το έχουν πάθει αλλά δεν το έχουμε όλοι στο s9 plus το ίδιο θα ισχύει και εδώ.. Θα λυθεί με ένα update..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση πόσο λίγο ενδιαφέρον υπάρχει για το S9. Στο thread του S9+ οι απαντήσεις έχουν φτάσει τις 1600+ ενώ σε αντίστοιχο χρονικό διάστημα από την κυκλοφορία του S8 οι απαντήσεις στο νήμα του ήταν 250+.

 

Κανένας δεν το έχει αγοράσει;

 

Τόσο χάλια κινητό δεν είναι πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση πόσο λίγο ενδιαφέρον υπάρχει για το S9. Στο thread του S9+ οι απαντήσεις έχουν φτάσει τις 1600+ ενώ σε αντίστοιχο χρονικό διάστημα από την κυκλοφορία του S8 οι απαντήσεις στο νήμα του ήταν 250+.

 

Κανένας δεν το έχει αγοράσει;

 

Τόσο χάλια κινητό δεν είναι πάντως...

Χάλια δεν είναι, απλά οι διαφορές του από το περσινο s8 είναι ελάχιστες. Μη σου πω και από άποψη hardware ακόμα και από το s7 edge (αν εξαιρέσεις φυσικά τη διαφορετική διάσταση) . Οπότε κάποιος που θέλει να το πάρει αν το καλοσκεφτει παίρνει το S8 με πολύ λιγότερα χρήματα!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση πόσο λίγο ενδιαφέρον υπάρχει για το S9. Στο thread του S9+ οι απαντήσεις έχουν φτάσει τις 1600+ ενώ σε αντίστοιχο χρονικό διάστημα από την κυκλοφορία του S8 οι απαντήσεις στο νήμα του ήταν 250+.

 

Κανένας δεν το έχει αγοράσει;

 

 

 

Τόσο χάλια κινητό δεν είναι πάντως...

 

Η κίνηση να κάνει ότι και η Apple κ σε αυτό το θέμα να βγάζει διαφορετικές συσκευές χωρίς λόγο ήταν μεγάλο φαουλ. ΔΕΝ θέλουν όλοι μεγάλο κινητό οι διαφορες έπρεπε να ήταν μόνο σε ίντσες και μπαταρία

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η samsung έχει κάνει εξαιρετική δουλειά στο s9.

Σε θέματα ταχύτητας το σύγκρινα με 2 φίλους οι οποίοι έχουν p20 pro ο ένας και xz2 ο άλλος.

Στα περισσότερα ήταν μπροστά το s9.

Το s8 πέρυσι,αν και ήμουν και πάλι ευχαριστημένος,είχε βαρύτερο δούλεμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στον Κωτσοβολο έχει προσφορά με 85000 πόντους Bonus αν πληρώσεις με πιστωτική Alpha Bank. Επίσης 95000 για το S9+ και 80000 για το P20Pro. Και τα τρία πλέον είναι πολύ καλές προσφορές αλλά εγώ λόγω form factor τελικά προτίμησα το απλό S9.

O υπάλληλος μου είπε ότι η προσφορά αύξησε πολύ τη ζήτηση και δεν είχε άλλα διαθέσιμα...

Link to comment
Share on other sites

Στον Κωτσοβολο έχει προσφορά με 85000 πόντους Bonus αν πληρώσεις με πιστωτική Alpha Bank. Επίσης 95000 για το S9+ και 80000 για το P20Pro. Και τα τρία πλέον είναι πολύ καλές προσφορές αλλά εγώ λόγω form factor τελικά προτίμησα το απλό S9.

O υπάλληλος μου είπε ότι η προσφορά αύξησε πολύ τη ζήτηση και δεν είχε άλλα διαθέσιμα...

Αν έχεις κάρτα eurobank πάρτο από πλαίσιο με 20% επιστροφή.

Αν δεν έχεις eurobank πήγαινε στο Public και ζήτα να σου κάνουν 20% έκπτωση

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ πριν προχωρήσω σε αγορά της συσκευής δοκίμασα αρκετές και κατέληξα σε S9.

 

Ερχόμενος από Note 4 τελικά επέλεξα μικρότερο μέγεθος.

Σκέφτηκα φυσικά να προχωρήσω σε S8 λόγω τιμής αλλά στο σύνολο μιλάμε για μια πλέον ολοκληρωμένη συσκευή, βελτιωμένη στα σημεία με μόνο σχετικά μελανό σημείο τη μπαταρία.

 

Για όσους με γνωρίζουν ξέρουν πως είμαι απαιτητικός με τις συσκευές μου και αν και μου ήταν αδιανόητο το να μη rootάρω, πλέον έχω πάνω από μήνα με τη συσκευή, έχω κρατήσει Samsung ux/Grace/TouchWiz όπως θέλετε πείτε το και δηλώνω ευχαριστημένος. Έκανα 2 επανεκκινήσεις προχθές μέσα στο μήνα και αυτές για να περάσω themes μέσω Substratum, μιας και η συσκευή είναι πραγματικά γρήγορη, με μηδέν κολλήματα, άψογη οθόνη και κόσμημα όσον αφορά την εμφάνιση.

 

Ηχείο και κάμερα επίσης μιλάμε για εντελώς άλλη αίσθηση σε σχέση πάντα με τη συσκευή από την οποία έρχομαι.

Για όποιον το σκέφτεται την προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το Amazon.it το έχει στα 599 € με version italiana

μήπως κάποιος που παρακολουθεί το θέμα είναι Ιταλία και γνωρίζει τις διαφορές αυτής της ROM σε σχέση με τις international;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει χρειαστεί να πάει κανείς τη συσκευή του στο service της Θεσσαλονίκης;

Φαίνεται να μην κάνει καλή επαφή η θύρα των ακουστικών και το σκέφτομαι.. για πολλούς λόγους.

 

Σε προηγούμενες μου συσκευές έχω μείνει 100% ευχαριστημένος από το service τους αλλά επειδή πρόκειται για νέο μοντέλο με στεγανοποίηση και τα σχετικά, το σκέφτομαι ένα παραπάνω.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει χρειαστεί να πάει κανείς τη συσκευή του στο service της Θεσσαλονίκης;

Φαίνεται να μην κάνει καλή επαφή η θύρα των ακουστικών και το σκέφτομαι.. για πολλούς λόγους.

 

Σε προηγούμενες μου συσκευές έχω μείνει 100% ευχαριστημένος από το service τους αλλά επειδή πρόκειται για νέο μοντέλο με στεγανοποίηση και τα σχετικά, το σκέφτομαι ένα παραπάνω.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Μονο για σμαρτεκ ξέρω Αθήνα που είναι φοβεροί κ θα σ έλεγα πως δεν θα έχεις κανένα θέμα με την αδιάβροχοποίηση λογικά κ στη Σαλονίκη καλό θα είναι. Κ είναι κρίμα Ναμη το διορθώσεις κάποια στιγμή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μονο για σμαρτεκ ξέρω Αθήνα που είναι φοβεροί κ θα σ έλεγα πως δεν θα έχεις κανένα θέμα με την αδιάβροχοποίηση λογικά κ στη Σαλονίκη καλό θα είναι. Κ είναι κρίμα Ναμη το διορθώσεις κάποια στιγμή
Ναι η αλήθεια είναι πως αποφάσισα να το πάω από βδομάδα, το έχω αψεγάδιαστο, ελπίζω να το πάρω πίσω το ίδιο.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέο update το οποίο μάλλον διορθώνει το πρόβλημα με τις dropped calls.1e8934d0aff5523aa4833a7b82821196.jpg

 

Επίσης η τελευταία έκδοση της εφαρμογής εδώ ηχογραφεί κανονικά απευθείας μέσω γραμμής.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εκτος απο το πλαϊνό κουμπι, υπαρχει αλλος τροπος να κλειδωνω την οθονη?

 

κατι σαν την αιωρουμενη μπαλα στο iphone/huawei?

Link to comment
Share on other sites

είναι κάποιος που να εχει περάσει απο s8 σε s9? έχουν διαφορά στην μπαταρία??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
είναι κάποιος που να εχει περάσει απο s8 σε s9? έχουν διαφορά στην μπαταρία??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο s7 edge μεταβαση σε s9, μεγαλη αναβαθμιση σε ποιοτητα - ηχο - καμερες -μπαταρια τα ιδια - δικαρτο και μικροτερο μεγεθος με μεγαλυτερη οθονη = το ιδανικο μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

απο s7 edge μεταβαση σε s9, μεγαλη αναβαθμιση σε ποιοτητα - ηχο - καμερες -μπαταρια τα ιδια - δικαρτο και μικροτερο μεγεθος με μεγαλυτερη οθονη = το ιδανικο μεγεθος
η μπαταρία δεν σε ενοχλεί ετσι την μερα την βγάζεις;;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία δεν σε ενοχλεί ετσι την μερα την βγάζεις;;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο την εμπειρια χρησης δεν ενιωσα ποτε οτι κρατα λιγοτερο απο το s7edge παρολο το αυτονοητο σκισιμο των πρωτων ημερων

εκεινο ομως που πραγματικα ξεχωριζει για εμενα ειναι οτι εχεις ενα συγχρονο πακετο σε ενα μικρο μεγεθος που μπορω να βαλω ξανα το κινητο στην τσεπη

Link to comment
Share on other sites

απο την εμπειρια χρησης δεν ενιωσα ποτε οτι κρατα λιγοτερο απο το s7edge παρολο το αυτονοητο σκισιμο των πρωτων ημερων

εκεινο ομως που πραγματικα ξεχωριζει για εμενα ειναι οτι εχεις ενα συγχρονο πακετο σε ενα μικρο μεγεθος που μπορω να βαλω ξανα το κινητο στην τσεπη

 

Ακριβώς για τον ίδιο λόγο έκανα και εγώ το ίδιο πέρασμα s7edge σε s9. H μπαταρία νομίζω λίγο χειρότερη στο s9, αλλά πλέον αντίστοιχη με την εναμιση έτους μπαταρία του s7Edge. Ο αισθητήρας πίσω πιο δύσκολος και αρκετά πιο αργός από τον μπροστά του s7, αλλά το τηλέφωνο μικρότερο σε αίσθηση, όπως όμως και η οθόνη που στο s9 είναι πολύ μακρόστενη... Η κάμερα μάλλον καλύτερη, αλλά δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα. Ο στερεοφωνικός ήχος θετικός.

Κοινώς, ανάμικτα συναισθήματα...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς για τον ίδιο λόγο έκανα και εγώ το ίδιο πέρασμα s7edge σε s9. H μπαταρία νομίζω λίγο χειρότερη στο s9, αλλά πλέον αντίστοιχη με την εναμιση έτους μπαταρία του s7Edge. Ο αισθητήρας πίσω πιο δύσκολος και αρκετά πιο αργός από τον μπροστά του s7, αλλά το τηλέφωνο μικρότερο σε αίσθηση, όπως όμως και η οθόνη που στο s9 είναι πολύ μακρόστενη... Η κάμερα μάλλον καλύτερη, αλλά δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα. Ο στερεοφωνικός ήχος θετικός.

Κοινώς, ανάμικτα συναισθήματα...

 

Συγγνώμη φίλε μ αλλά αν είχες πάει σε s9 plus θα ήσουν πολύ πιο χαρούμενος κ θα το συνηθιζες το. Μέγεθος ένα δάχτυλο πιο μεγάλο θα ήταν απτό s7 edge

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη σκεφτομαι μηπως ηταν καλυτερα τα πραγματα με το μικρο.

Πρωτη φορα σε τετοιο μεγεθος (S9+) το τελευταιο που ειχα ηταν ηταν 5" 16:9 και δεν το εχω συνηθισει ακομα ουτε το μεγεθος ουτε το βαρος..

 

Οταν ομως κοιταω φωτογραφιες ή ακομα καλυτερα βαλω καποιο βιντεο τα ξεχναω ολα αυτα γμτ.

 

Μετα ξαναθελω πιο μικρο για all day use..

 

Αβυσσος.

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...