Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, ισχύουν τα ίδια με το s9+

Θα το δοκίμαζα έστω για λιγο σαν εναλλακτική του note να δω μήπως με βολεύει λόγω μεγέθους αλλά χωρίς ηχογράφηση δεν...

Σε ευχαριστώ φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Από ταχύτητα πως σας είναι ; Ερχόμενος από 3τ, οφείλω να ομολογήσω ότι το νιώθω ένα κλικ πιο αργό... Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου ή όχι,πάντως απογοητευτικα λίγο. Επίσης, το super slow motion, όταν το βάζετε σας κάνει και εσάς ένα ζουμ συγκριτικά με το αυτόματο ή μόνο εμένα;
Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.it/gp/product/B079XF85SP/ref=as_li_qf_asin_il_tl?ie=UTF8&tag=lagonika0d-21&creative=21718&linkCode=as2&creativeASIN=B079XF85SP&linkId=83acbb694e0096ce9ee8914a67badd40

 

τρελο pricedrop! σε αυτα τα λεφτα νομιζω θα προσελκυσει πολλους!!!

 

 

εγω θα κανω λιγη υπομονη ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα κι εγώ...σαφώς πιο γρήγορο από το s8 που είχα.

Στήθηκε πολύ γρήγορα, τώρα θέλω να δω τη μπαταρία μόνο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο,για 5-6 μέρες θα σού φανεί κάπως η μπαταρία,μετά παίρνει τα πάνω της.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο,για 5-6 μέρες θα σού φανεί κάπως η μπαταρία,μετά παίρνει τα πάνω της.

 

Αυτό ακριβώς...στην αρχή είχα τρελαθεί, ήθελα να το δώσω αλλά μετά ευτυχώς έστρωσε.:rolleyes:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, θελω να παρω απο τον Γερμανο το s9 https://www.germanos.gr/product/samsung-galaxy-s9/20371619/ , επειδη θα κανω την αγορα online ειναι dual το συγκεκριμενο; προβληματιζομαι μην ερθει με μια καρτα

Επισης αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι ειχε αναφερθει προβλημα σε καποια πατηματα στην οθονη ,ισχυει; αν ναι πρεπει να προσεξω κατι;

Τελος εχω εκπτωση 150 ευρω, αξιζει να κανω την αγορα η να κοιταξω καλυτερα κατι αλλο; εχω και καρτα eurobank θα παρω και 10% εκπτωση; πρεπει να παω σε καταστημα η γινετε και online;

Καθε απαντηση δεκτη :)

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, θελω να παρω απο τον Γερμανο το s9 https://www.germanos.gr/product/samsung-galaxy-s9/20371619/ , επειδη θα κανω την αγορα online ειναι dual το συγκεκριμενο; προβληματιζομαι μην ερθει με μια καρτα

Επισης αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι ειχε αναφερθει προβλημα σε καποια πατηματα στην οθονη ,ισχυει; αν ναι πρεπει να προσεξω κατι;

Τελος εχω εκπτωση 150 ευρω, αξιζει να κανω την αγορα η να κοιταξω καλυτερα κατι αλλο; εχω και καρτα eurobank θα παρω και 10% εκπτωση; πρεπει να παω σε καταστημα η γινετε και online;

Καθε απαντηση δεκτη :)

Το αγορασα από Γερμανό και ήταν dual και unbranded. Χρησιμοποίησα και το κουπόνι και το 10% της επιστροφής κανονικά.Απλως εγώ το πήρα από το κατάστημα δεν μπορώ να σου απαντησω για οnline. Όσο για την οθόνη κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Edited by ivyhae
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα από Γερμανό και ήταν dual και unbranded. Χρησιμοποίησα και το κουπόνι και το 10% της επιστροφής κανονικά.Απλως εγώ το πήρα από το κατάστημα δεν μπορώ να σου απαντησω για οnline. Όσο για την οθόνη κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Ok φίλε, ευχαριστώ, καλό νέο αυτό διότι πριν λίγο επικοινώνησα στα κεντρικά και μου είπαν πως δεν φέρνουν το Dual, παράξενο, αν είναι να περάσω απο κατάστημα

Edit πέρασα από κατάστημα Γερμανός και δεν υπάρχει το duos, τώρα πως γίνεται αυτό δεν ξέρω, αλλού υπάρχει και αλλού όχι, παράξενα πράγματα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Ok φίλε, ευχαριστώ, καλό νέο αυτό διότι πριν λίγο επικοινώνησα στα κεντρικά και μου είπαν πως δεν φέρνουν το Dual, παράξενο, αν είναι να περάσω απο κατάστημα

Edit πέρασα από κατάστημα Γερμανός και δεν υπάρχει το duos, τώρα πως γίνεται αυτό δεν ξέρω, αλλού υπάρχει και αλλού όχι, παράξενα πράγματα

Φίλε μάλλον δεν έχουν ιδέα τι πουλάνε γιατί όταν το αγόρασα και εγώ ο πωλητής μου είπε ότι δεν υπάρχει dual. Ζήτησα να πάρω το κουτί στα χέρια μου και ότι στοκ είχαν εκεί ήταν duos.Αντε βγάλε άκρη τώρα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μάλλον δεν έχουν ιδέα τι πουλάνε γιατί όταν το αγόρασα και εγώ ο πωλητής μου είπε ότι δεν υπάρχει dual. Ζήτησα να πάρω το κουτί στα χέρια μου και ότι στοκ είχαν εκεί ήταν duos.Αντε βγάλε άκρη τώρα

 

Τι να πω φιλε δεν ξερω ,για να μην τα γραφω δυο φορες διαβασε εδω ποστ 73 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465839&page=5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περίπου 4 ώρες sot, με 4g, λίγο bt, η φωτεινότητα στο 50%, AOD ανοιχτό, και WiFi χρήση κυρίως.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπει σε σκέψεις για s.

S8 η S9?

S9 αφου εισαι στο νημα του S9 ειναι καλυτερο απο το S8 πιστευω προσωπικη μου αποψη.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπει σε σκέψεις για s.

S8 η S9?

S8 με λιγότερα χρήματα φυσικά! Δεν έχουν τόσο μεγάλες διαφορές, γνώμη μου

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπει σε σκέψεις για s.

S8 η S9?

 

S9 plus αν το βρεις σε καλη τιμή καινούργιο ή σε τέλειο μεταχειρισμένο αξίζει πιστεύω μια δυνατή αγορά κ να το κρατήσεις 2 με 3 χρόνια

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος μετά από πολύ σκέψη και έρευνα αγοράς.

 

Είμαι στην 3η ημέρα σήμερα και δηλώνω υπερευχαριστημένος με την επιλογή μου. Έχει στηθεί ήδη, έχω περάσει πάνω από 100 εφαρμογές, έχω απενεργοποιήσει έναν απίστευτο αριθμό επιλογών βέβαια τύπου "αποστολή/επεξεργασία προσωπικών δεδομένων για την καλύτερη/πιο στοχευμένη ενημέρωσή σας" και η συσκευή ανταποκρίνεται απίστευτα γρήγορα με μπαταρία που μου βγάζει την ημέρα.

 

Εξαιρετική επιλογή, μετάβαση από Note 4, μέρα με τη νύχτα..

 

Μέχρι και με το θέμα του root συνηθισμένος τόσα χρόνια, υπάρχουν πλέον αρκετές εναλλακτικές που νιώθω καλυμμένος.

 

PS. Μόνο η ηχογράφηση κλήσης είναι κάτι που μου έχει κοστίσει μέχρι στιγμής..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ χρονια πολλα,

Κανω καπως υπομονη για το S9 (υπομονη λογο τιμης!) Δεν εχω παρει ποτε μου καποια "ναυαρχιδα" παντα low budget συσκευες παιρνω αλλα καπως κολλησα με αυτο..

Ελλαδα (skroutz) το duos ειναι περιπου ενα 100ρικο κατω σε σχεση με το μονοκαρτο, duos ομως δε θελω..

Τι γινετε σε αυτη τη περιπτωση, η δευτερη θεση sim την κανεις κ υποδοχη sd?

Που αλλου θ "φαινετε" οτι η συσκευη θ ειναι duos κ τι καλυτερο εχει;

Βλεπω οτι οι περισσοτεροι προτιματε την duos γι αυτο ρωταω.

Αν ειναι μονο δευτερης sim οκ παω πασο δεν τη χρειαζομαι.

Συγχωρεστε με για τις χαζες ερωτησεις αλλα εχω αφησει καιρο τα της τεχνολογιας!

 

PS, θα πηγαινα κ για το S8 αλλα μονο κ μονο του διπλου ηχειου παω στο S9

Επισης το S9 plus μου φαινετε πολυ μεγαλο κ δε θελω τετοιο μεγεθος.

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ χρονια πολλα,

Κανω καπως υπομονη για το S9 (υπομονη λογο τιμης!) Δεν εχω παρει ποτε μου καποια "ναυαρχιδα" παντα low budget συσκευες παιρνω αλλα καπως κολλησα με αυτο..

Ελλαδα (skroutz) το duos ειναι περιπου ενα 100ρικο κατω σε σχεση με το μονοκαρτο, duos ομως δε θελω..

Τι γινετε σε αυτη τη περιπτωση, η δευτερη θεση sim την κανεις κ υποδοχη sd?

Που αλλου θ "φαινετε" οτι η συσκευη θ ειναι duos κ τι καλυτερο εχει;

Βλεπω οτι οι περισσοτεροι προτιματε την duos γι αυτο ρωταω.

Αν ειναι μονο δευτερης sim οκ παω πασο δεν τη χρειαζομαι.

Συγχωρεστε με για τις χαζες ερωτησεις αλλα εχω αφησει καιρο τα της τεχνολογιας!

 

PS, θα πηγαινα κ για το S8 αλλα μονο κ μονο του διπλου ηχειου παω στο S9

Επισης το S9 plus μου φαινετε πολυ μεγαλο κ δε θελω τετοιο μεγεθος.

Δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις το duos.Στην μια θέση βάζεις την sim και στην άλλη την sd αν δεν θέλεις δεύτερη sim.

Επίσης και εγώ ήμουν στο δίλημμα s9 η s9 plus αλλά το form factor υπερίσχυσε και πήρα το s9

 

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ χρονια πολλα,

Κανω καπως υπομονη για το S9 (υπομονη λογο τιμης!) Δεν εχω παρει ποτε μου καποια "ναυαρχιδα" παντα low budget συσκευες παιρνω αλλα καπως κολλησα με αυτο..

Ελλαδα (skroutz) το duos ειναι περιπου ενα 100ρικο κατω σε σχεση με το μονοκαρτο, duos ομως δε θελω..

Τι γινετε σε αυτη τη περιπτωση, η δευτερη θεση sim την κανεις κ υποδοχη sd?

Που αλλου θ "φαινετε" οτι η συσκευη θ ειναι duos κ τι καλυτερο εχει;

Βλεπω οτι οι περισσοτεροι προτιματε την duos γι αυτο ρωταω.

Αν ειναι μονο δευτερης sim οκ παω πασο δεν τη χρειαζομαι.

Συγχωρεστε με για τις χαζες ερωτησεις αλλα εχω αφησει καιρο τα της τεχνολογιας!

 

PS, θα πηγαινα κ για το S8 αλλα μονο κ μονο του διπλου ηχειου παω στο S9

Επισης το S9 plus μου φαινετε πολυ μεγαλο κ δε θελω τετοιο μεγεθος.

 

Στα DUOS...πίσω στην πλάτη γράφει τη λέξη "DUOS" κάτω χαμηλά ενώ στα μονόκαρτα δε γράφει τίποτα.

Δηλ.γράφει κανονικά το "Samsung" και πιό κάτω γράφει το "Duos".

Κατά τ'άλλα μπορείς να χρησιμοποιείς μία sim και μία κάρτα sd όπως και στο μονόκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος μετά από πολύ σκέψη και έρευνα αγοράς.

 

Είμαι στην 3η ημέρα σήμερα και δηλώνω υπερευχαριστημένος με την επιλογή μου. Έχει στηθεί ήδη, έχω περάσει πάνω από 100 εφαρμογές, έχω απενεργοποιήσει έναν απίστευτο αριθμό επιλογών βέβαια τύπου "αποστολή/επεξεργασία προσωπικών δεδομένων για την καλύτερη/πιο στοχευμένη ενημέρωσή σας" και η συσκευή ανταποκρίνεται απίστευτα γρήγορα με μπαταρία που μου βγάζει την ημέρα.

 

Εξαιρετική επιλογή, μετάβαση από Note 4, μέρα με τη νύχτα..

 

Μέχρι και με το θέμα του root συνηθισμένος τόσα χρόνια, υπάρχουν πλέον αρκετές εναλλακτικές που νιώθω καλυμμένος.

 

PS. Μόνο η ηχογράφηση κλήσης είναι κάτι που μου έχει κοστίσει μέχρι στιγμής..

Με root δε λύνεται το πρόβλημα με την ηχογράφηση?

Link to comment
Share on other sites

Με root δε λύνεται το πρόβλημα με την ηχογράφηση?

Υποψιάζομαι πως ναι, χωρίς να είμαι 100% σίγουρος.

Βέβαια υπενθυμίζω πως root = τέλος της εγγύησης, ρίσκο σε περίπτωση software/hardware failure, μειωμένη αξία μεταπώλησης κλπ.

 

Αρκετά "ακριβή" επιλογή αν με ρωτάς, για μία συσκευή η οποία έρχεται πλέον αρκετά πλήρης, σε σχέση πάντα με τα προηγούμενα μοντέλα.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...