Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες σκέφτομαι για ασύρματη φόρτιση, του s8 κάνει? Λογικά ναι, φαντάζομαι.. , η έχει βγει για το s9 άλλο dock?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σκέφτομαι για ασύρματη φόρτιση, του s8 κάνει? Λογικά ναι, φαντάζομαι.. , η έχει βγει για το s9 άλλο dock?

 

Φυσικα και κανει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πως σας φαίνεται;

Εμένα προς το παρόν χαμηλότερη απόδοσή από το s8.

Πάω η για 5η η για 6η φόρτιση σήμερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το s9+ μου εβγαλε με μέτρια χρήση και συνεχη συνδεση wifi περίπου 38 ωρες. Λίγο άβολο το μεγεθος όταν είναι σε θήκη . Αγορασμενο από Κορέα για λογαριασμό φίλου 256/6 gb στα 800 ευρω! Εδώ ποιος ξέρει στα ποσα θα το διαθέσουν και πότε... Πάντως το s9 έχει το ιδανικό μέγεθος κινητού ,κατά την άποψη μου.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κρατάει μια μέρα φουλ, με μέτρια χρηση όπως δηλαδή και με το s8. Πιο αναλυτικά, το βγάζω από την πρίζα 12 το πρωί και το βράδυ κατά τις 1 που το κοιτάζω έχω 15 με 20%. βέβαια με την κατάργηση της εφαρμογής που έχω αναφέρει πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα μολις το παρελαβα και εγω η καμερα με ενθουσιασε περισσοτερο απ οτι του S8.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κρατάει μια μέρα φουλ, με μέτρια χρηση όπως δηλαδή και με το s8. Πιο αναλυτικά, το βγάζω από την πρίζα 12 το πρωί και το βράδυ κατά τις 1 που το κοιτάζω έχω 15 με 20%. βέβαια με την κατάργηση της εφαρμογής που έχω αναφέρει πιο πάνω.

 

Μέρα την βγάζει κι εμένα.

Συγκεκριμένα 15-18 ώρες.

Τα στατιστικά χρήσης ομως χαμηλότερα σε σχέση με το s8.

Την εφαρμογή σαφώς και δε την παγώνω γιατί την χρειάζομαι.

Ευελπιστώ σε ανέβασμα της αυτονομίας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα μολις το παρελαβα και εγω η καμερα με ενθουσιασε περισσοτερο απ οτι του S8.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Kαλοφορετο cyprus

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημενοι γενικα οι ελαχιστοι κατοχοι του S9? Σκεφτομαι την αλλαγη για κατι πιο ευκολο στο πιασιμο στο χερι αλλα δυστυχως η συσκευη βλεπω οτι ειναι σχεδον στα αζητητα... :(

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημενοι γενικα οι ελαχιστοι κατοχοι του S9? Σκεφτομαι την αλλαγη για κατι πιο ευκολο στο πιασιμο στο χερι αλλα δυστυχως η συσκευη βλεπω οτι ειναι σχεδον στα αζητητα... :(

 

Η συσκευη ειναι αριστη, μην το σκεφτεσαι καθολου

Το μονο μειονεκτημα για μενα ειναι η μπαταρια, αλλα αυτο αφορα και την χρηση που κανει ο καθενας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημενοι γενικα οι ελαχιστοι κατοχοι του S9? Σκεφτομαι την αλλαγη για κατι πιο ευκολο στο πιασιμο στο χερι αλλα δυστυχως η συσκευη βλεπω οτι ειναι σχεδον στα αζητητα... :(

 

Είχα το mate 10 pro. Το μεγάλο πλεονέκτημά του, είναι το μέγεθος. Οι μεγάλες διαφορές του είναι καλύτερο σε διαστάσεις, χειρότερο σε μπαταρία. Αυτές οι διαφορές είναι εσθητές, όλα τα άλλα είναι θέμα προτιμήσεων. Συνεπώς, πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα τηλέφωνα, άσχετα από το ότι δεν βλέπεις πολύ κόσμο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το mate 10 pro. Το μεγάλο πλεονέκτημά του, είναι το μέγεθος. Οι μεγάλες διαφορές του είναι καλύτερο σε διαστάσεις, χειρότερο σε μπαταρία. Αυτές οι διαφορές είναι εσθητές, όλα τα άλλα είναι θέμα προτιμήσεων. Συνεπώς, πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα τηλέφωνα, άσχετα από το ότι δεν βλέπεις πολύ κόσμο εδώ.

 

Οτιδηποτε σχεδον ειναι χειροτερο σε μπαταρια απο το Mate οποτε αυτο το εχω δεχτει αν παω σε αλλαγη. Απο την αλλη οκ αν μου βγαζει την ημερα δεν εχω θεμα. Στη καμερα δε ξερω τι ακριβως παιζει επειδη δεν εχει την 2πλη που εχει το Mate (μεγαλο φαουλ που το διαφοροποιει απο το s9plus) και οσο για την λιγοτερη RAM δε ξερω ποσο θα φανει στη καθημερινοτητα μιας και το Mate εχει αρκετα επιθετικη διαχειριση στο θεμα εφαρμογων στο παρασκηνιο.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Οτιδηποτε σχεδον ειναι χειροτερο σε μπαταρια απο το Mate οποτε αυτο το εχω δεχτει αν παω σε αλλαγη. Απο την αλλη οκ αν μου βγαζει την ημερα δεν εχω θεμα. Στη καμερα δε ξερω τι ακριβως παιζει επειδη δεν εχει την 2πλη που εχει το Mate (μεγαλο φαουλ που το διαφοροποιει απο το s9plus) και οσο για την λιγοτερη RAM δε ξερω ποσο θα φανει στη καθημερινοτητα μιας και το Mate εχει αρκετα επιθετικη διαχειριση στο θεμα εφαρμογων στο παρασκηνιο.

 

 

 

Η αλήθεια είναι ότι το μέγεθος του κινητού είναι το ιδανικό, τα μεγάλα τηλέφωνα καλά και άγια αλλά όταν είναι καλοκαίρι ειδικά είναι δύσχρηστα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα σπιρτάδα/ταχύτητας πως σας φαίνεται? Τα 4gb είναι ικανοποιητικά?

Μικρό -lag έχετε εντοπίσει ή είναι smooth και fast?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάπου, κάπου μου κάνει κάποια κολλήματακια στο μενού, εχθές δεν ανοίγε της φωτογραφίες και έκανα επανακινηση για στρώσει
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το s8 plus η αυτονομία πως ειναι; καλύτερη η χειρότερη;

 

Η λογικη συμφωνα με τους αριθμους λεει οτι θα ειναι χειροτερη.. Οπως ηταν χειροτερη και του κανονικου S8 σε σχεση με το plus.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που είχε πριν το s8 plus και τώρα έχει το s9 plus μπορεί να μας πει;

 

Τώρα είδα ότι είμαι στο forum του S9. Sorry

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα lag ποως είναι παιδιά;;

Λειτουργούν όλα ακαριαια;

Αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει και note 8 θα ήθελα την άποψή του.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ως δια μαγείας η κατάσταση με την μπαταρία άλλαξε,σαφώς προς το καλύτερό.

Πλέον μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από την απόδοσή.

Στο θέμα ταχύτητας τώρα,το τηλέφωνο δουλεύει πολύ καλά και με μόλις μία αναβάθμιση στο ενεργητικό του.Πιστεύω ότι θα δούμε ακόμα καλύτερή απόδοσή.

Σαφώς και το προτείνω.99bb9618132e1aebb9b92eb42cd0b2a7.jpge35094bdbf7ad579ac667eb0e8dc46a6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Kαλοφορετο cyprus

Καλημερα σε ευχαριστω πολυ. Εχω μια απορια ομως ο ηχος AKG ενεργοποιηται μονο με τα ακουστικα της Samsung που περιεχονται στο πακετο του κινητου και πως ενεργοποιηται απο τις ρυθμισεις --> ηχος ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα lag ποως είναι παιδιά;;

Λειτουργούν όλα ακαριαια;

Αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει και note 8 θα ήθελα την άποψή του.

Ευχαριστώ.

 

Ένα κλικ πιο γρήγορο από το νότε 8 είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...