Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη φίλε μ αλλά αν είχες πάει σε s9 plus θα ήσουν πολύ πιο χαρούμενος κ θα το συνηθιζες το. Μέγεθος ένα δάχτυλο πιο μεγάλο θα ήταν απτό s7 edge

 

Μα και το S7Edge πολύ μεγάλο μου ερχόταν. Ο κυριότερος λόγος που προτίμησα το S9 ήταν ότι ήταν μικρότερο....

(Τα προηγούμενα τηλέφωνά μου ήταν από τη σειρά compact της Σονυ...)

Link to comment
Share on other sites

Μα και το S7Edge πολύ μεγάλο μου ερχόταν. Ο κυριότερος λόγος που προτίμησα το S9 ήταν ότι ήταν μικρότερο....

(Τα προηγούμενα τηλέφωνά μου ήταν από τη σειρά compact της Σονυ...)

 

Ωχ κατάλαβα κ σε καταλαβαίνω.. Αλλά τα καλούδια του s9 plus την διπλή κάμερα και τα 6 gb ram και η οθόνη είναι πιο χορταστική. Πιστεύω μόνο με το μεγάλο θα καταλάβαινες ακόμα περισσότερο την αναβάθμιση απτό εξαιρετικό s7 edge που είχα κ γω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατάλαβα κ σε καταλαβαίνω.. Αλλά τα καλούδια του s9 plus την διπλή κάμερα και τα 6 gb ram και η οθόνη είναι πιο χορταστική. Πιστεύω μόνο με το μεγάλο θα καταλάβαινες ακόμα περισσότερο την αναβάθμιση απτό εξαιρετικό s7 edge που είχα κ γω
εγώ αντιθέτως κουράστηκα με το μέγεθος του s8 plus κ σκέφτομαι για s9.....το μόνο που με κρατάει ειναι η μπαταρία μήπως ξενερώσω πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα 1+ 6 αφού ψάχνεσαι για αλλαγή, με μικρή σχετικά διαφορά χρημάτων θα πάρεις αφρό... Προσωπικά δεν μ'αρέσει το notch με τίποτα ( είχα Huawei p20 pro 3,4 μέρες) και έχοντας αγοράσει το S8 plus μου 515 ευρώ καινούριο δεν μου πάει το 580αρι(ευρώ) για 1+ όχι ότι δεν αξίζει αλλά λέμε τώρα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλό μήνα. Ένας φίλος μου αγόρασε το εν λόγω τηλεφωνο απο Ελλάδα και έλεγε ( only Europe ). Είναι καπετάνιος και τώρα εδώ στη Σαουδική Αραβία που βρισκόμαστε έβαλε την κάρτα την δικιά τους κ δεν την αναγνωρίζει. Ξέρει κανείς γιατί? Γίνεται κάτι??

Ευχαριστώ πολύ και περιμένω νέα γιατί εδώ καταλαβαίνεται πόσο απαραίτητο είναι το τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλό μήνα. Ένας φίλος μου αγόρασε το εν λόγω τηλεφωνο απο Ελλάδα και έλεγε ( only Europe ). Είναι καπετάνιος και τώρα εδώ στη Σαουδική Αραβία που βρισκόμαστε έβαλε την κάρτα την δικιά τους κ δεν την αναγνωρίζει. Ξέρει κανείς γιατί? Γίνεται κάτι??

Ευχαριστώ πολύ και περιμένω νέα γιατί εδώ καταλαβαίνεται πόσο απαραίτητο είναι το τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δουλεύει μόνο εντός ευρωπαϊκής ένωσης λογικά..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος S8 το οποίο στο 6μηνο και παρά ότι είχα θήκη της Samsung (η οποία ανοίγει όμως στο μπροστινό μέρος) μου έσπασε η οθόνη από πτώση κάτω δεξιά. Κόστος αποκατάστασης 300 ευρώ..

 

Ως μέγεθος βρίσκω το S8 τέλειο και έχω μπει στη διαδικασία (γιατί πραγματικά δεν μπορώ να βλέπω το σπασμένο κομμάτι αν και δεν καλύπτει μεγάλο μέρος της οθόνης) μήπως πάρω το S9 ή το Note 8 μιας και οι τιμές τους έχουν πέσει από ότι βλέπω στα 560 και 615 αντίστοιχα.

 

Μιας και είμαι λάτρης της κυρτής οθόνης θα ήθελα να πείτε μια γνώμη εάν αξίζει μια τέτοια αγορά - εάν ίσως πρέπει να περιμένω να πέσουν κι άλλο οι τιμές και εσείς πως αντιμετωπίζετε ενδεχόμενες φθορές στο κινητό (εάν προτείνετε άλλου τύπου προστασία οθόνης ή εάν το ασφαλίζετε κλπα).

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

S9 plus n καλύτερη κ πιο ολοκληρωμένη πρόταση αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν πολλά καλό μεταχειρισμένα διαφορετικά s8 plus επίσης εξαιρετικο και σε πολύ προσιτή τιμή αυτή την στιγμή.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω εδω και 4 ημερες με το S9 και το κινητο ζεματαει στο πι και φι... Εχετε κι εσεις παρομοιο προβλημα;

σε αναμονη η σε χρηση??? φυσικα και το s8 τωρα το καλοκαιρι ειχε καποια θερμοκρασια ,μηπως τρεχεις καμια εφαρμογη στο προσκηνιο που θελει ενεργεια??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως τα πάει το κινητό σε καθημερινή χρήση,έχει lag;

Κάτι τέτοια διάβαζα για το s8 λόγω του samsung experience ui.

Σκέφτομαι να το πάρω αλλά δεν μπορώ το lag είμαι φαν του στοκ αντροιντ και θέλω να κυλάνε όλα ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Πως τα πάει το κινητό σε καθημερινή χρήση,έχει lag;

Κάτι τέτοια διάβαζα για το s8 λόγω του samsung experience ui.

Σκέφτομαι να το πάρω αλλά δεν μπορώ το lag είμαι φαν του στοκ αντροιντ και θέλω να κυλάνε όλα ρολόι.

 

Lag ακομη και το s6 που ειχα δεν ειχε ,ουτε το s7 αλλα ουτε και το s8 που εχω τωρα, λες να εχει το s9;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Πως τα πάει το κινητό σε καθημερινή χρήση,έχει lag;

Κάτι τέτοια διάβαζα για το s8 λόγω του samsung experience ui.

Σκέφτομαι να το πάρω αλλά δεν μπορώ το lag είμαι φαν του στοκ αντροιντ και θέλω να κυλάνε όλα ρολόι.

Ανετοτατο!! 2 μερες στην κατοχη μου..και οπως ειπα και σε αλλο ποστ ηρθε και εδεσε και εσβσηε τις οποιες αδυναμιες ειχα με το s8 .γνωμη αξιζει περισσοτερο και απο το s8 και για την μιση ιντσα μικροτερο που ειναι.ομως τα ηχεια ειναι αυτα που κανουν την διαφορα.νομιζω και η ποιοτητα ακουστικου ειναι καλυτερη απο το αλλο.καμερα και τα σχετικα δεν εχω παιξει ακομη.απο μπαταρια θα σας πω σε 1 βδομαδα χρησης μολις στρωσει το κινητο.σε coral blue που το πηρα ειναι πολυ ομορφο.:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ παιδιά.. Είχα χρόνια να πάω σε ναυαρχίδα, όλο δευτερατζες και κινεζιες βαρέθηκα.. Όπως και να το κάνουμε η οθόνη των Samsung δεν συγκρίνεται με κανένα.. Άλλωστε το κινητό οθόνη δεν είναι? Δεν πήγα στο plus, ελπίζω να μην το μετανιώσω. Προς το πάρω όλα καλά. Ελπίζω να μην χρειαστεί να τα λέμε συχνά για προβλήματα..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλό δουλευτο, αυτές οι οθόνες όλα τα λεφτά ;) ✌

 

Ευχαριστώ.. Είναι άλλη εμπειρία χρήσης όπως και να το κάνουμε..

Μια ερώτηση, η μπαταρία το βράδυ σε stand By, πόσες μονάδες σας χάνει? Γενικά δεν είναι το ατού του ή μπαταρία από ότι έχω καταλάβει.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το βραδυ με δεδομενα και ασυρματο δυκτιο κλειστα περιπου 2-5%.Και ναι γενικα η μπαταρια δεν ειναι στα ατου του αλλα με τετοια οθοναρα σε τσιγκλαει να την κοιτας συνεχεια.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλό μήνα. Ένας φίλος μου αγόρασε το εν λόγω τηλεφωνο απο Ελλάδα και έλεγε ( only Europe ). Είναι καπετάνιος και τώρα εδώ στη Σαουδική Αραβία που βρισκόμαστε έβαλε την κάρτα την δικιά τους κ δεν την αναγνωρίζει. Ξέρει κανείς γιατί? Γίνεται κάτι??

Ευχαριστώ πολύ και περιμένω νέα γιατί εδώ καταλαβαίνεται πόσο απαραίτητο είναι το τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον έχει το region lock που για να αφαιρεθεί πρέπει να κάνει ή δεχτεί 5λεπτη κλήση στην Ελληνική sim και μετά θα ξεκλειδωσει. https://www.techadvisor.co.uk/how-to/mobile-phone/how-remove-samsung-region-locking-3590401/

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει τις εμφανισιακές πινελιές του Android P ala Samsung, χωρίς απαραίτητα το λειτουργικό ή να προχωρήσει σε root, μπορεί να κατεβάσει τις εφαρμογές της Samsung από εδώ.

 

Αλλάζουν μεμονωμένα (και όχι ως θέμα) notifications, recents, edge lightning notifications, lock screen κλπ.

 

Κι ένα βίντεο ενδεικτικά με τα βασικά εδώ.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Xiaomi redmi note 4x πήρα το S9 με ενα καινούριο συμβόλαιο της γυναίκας μου. Είμαι πολύ απογοητευμένος και με ενοχλεί το γεγονός οτι πρέπει να κλείνω εφαρμογές, ενημερώσεις και οτι αλλο καταναλώνει μπαταρία για να μου βγάλει λίγο περισσότερο απο μισή ημέρα. Κάμερα και οθόνη υπέροχα αλλά εως εκεί.

Με το Xiaomi αξίας 125€ και 4000mAh μπαταρία χωρίς κανέναν συμβιβασμό φόρτιζα το κινητό μετά απο 1,5 ημέρα.

Ταξιδευω πάντα με Google Maps και σήμερα πρόσεξα οτι με κλειστή οθόνη χάνει το σήμα GPS μετά απο περίπου 3 με 5 λεπτά. Μόλις την ανάβεις το βρίσκει αμέσως. Εννοείται οτι η συσκευή ηταν μόνιμα στο ρεύμα του αυτοκινήτου.

 

Σε καμία περίπτωση δεν θα έδινα τα 500€ για αυτή την συσκευή.:!:

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Xiaomi redmi note 4x πήρα το S9 με ενα καινούριο συμβόλαιο της γυναίκας μου. Είμαι πολύ απογοητευμένος και με ενοχλεί το γεγονός οτι πρέπει να κλείνω εφαρμογές, ενημερώσεις και οτι αλλο καταναλώνει μπαταρία για να μου βγάλει λίγο περισσότερο απο μισή ημέρα. Κάμερα και οθόνη υπέροχα αλλά εως εκεί.

Με το Xiaomi αξίας 125€ και 4000mAh μπαταρία χωρίς κανέναν συμβιβασμό φόρτιζα το κινητό μετά απο 1,5 ημέρα.

Ταξιδευω πάντα με Google Maps και σήμερα πρόσεξα οτι με κλειστή οθόνη χάνει το σήμα GPS μετά απο περίπου 3 με 5 λεπτά. Μόλις την ανάβεις το βρίσκει αμέσως. Εννοείται οτι η συσκευή ηταν μόνιμα στο ρεύμα του αυτοκινήτου.

 

Σε καμία περίπτωση δεν θα έδινα τα 500€ για αυτή την συσκευή.:!:

 

έχω την εντύπωση οτι εισαι υπερβολικός και άκυρος ταυτοχρονα ..Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα . Βαλε τα δυο κινητα δίπλα δίπλα και δες τι σου προσφέρει το ενα και τι το αλλο..Παλι καλα που δεν μας ειπες οτι νοκια 3210 είναι καλύτερο επειδή έχει κουμπιά και κρατάει η μπαταρία μια εβδομάδα..

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση οτι εισαι υπερβολικός και άκυρος ταυτοχρονα ..Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα . Βαλε τα δυο κινητα δίπλα δίπλα και δες τι σου προσφέρει το ενα και τι το αλλο..Παλι καλα που δεν μας ειπες οτι νοκια 3210 είναι καλύτερο επειδή έχει κουμπιά και κρατάει η μπαταρία μια εβδομάδα..

Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι ανόμοια. Υπερβολικός όμως γιατι; Βγαζει κάποιος με το S9 μια ημέρα χρήσης; Θα με ρωτησεις και πολυ σωστά τι χρήση; Email με συχνή ενημέρωση, Viber, Facebook και μερικές φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι ανόμοια. Υπερβολικός όμως γιατι; Βγαζει κάποιος με το S9 μια ημέρα χρήσης; Θα με ρωτησεις και πολυ σωστά τι χρήση; Email με συχνή ενημέρωση, Viber, Facebook και μερικές φωτογραφίες.

 

:p:lol::lol::lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Xiaomi redmi note 4x πήρα το S9 με ενα καινούριο συμβόλαιο της γυναίκας μου. Είμαι πολύ απογοητευμένος και με ενοχλεί το γεγονός οτι πρέπει να κλείνω εφαρμογές, ενημερώσεις και οτι αλλο καταναλώνει μπαταρία για να μου βγάλει λίγο περισσότερο απο μισή ημέρα. Κάμερα και οθόνη υπέροχα αλλά εως εκεί.

Με το Xiaomi αξίας 125€ και 4000mAh μπαταρία χωρίς κανέναν συμβιβασμό φόρτιζα το κινητό μετά απο 1,5 ημέρα.

Ταξιδευω πάντα με Google Maps και σήμερα πρόσεξα οτι με κλειστή οθόνη χάνει το σήμα GPS μετά απο περίπου 3 με 5 λεπτά. Μόλις την ανάβεις το βρίσκει αμέσως. Εννοείται οτι η συσκευή ηταν μόνιμα στο ρεύμα του αυτοκινήτου.

 

Σε καμία περίπτωση δεν θα έδινα τα 500€ για αυτή την συσκευή.:!:

Υπερβολικος! και μια ερωτηση?? γιατι την πηρες??

 

εχωντας samsung σ8 & τωρα S9 η μπαταρια ειναι ενα τσακ χειροτερη απο το s8 ομως βγαζω ανετα ημερα και με ενα powerbank εχω φουλ μπαταρια σε 1 ωρα.ομως ο οθονορα του και ολη χρηση με αποζημειωνει και με το παραπανω.αλλα ολες οι ναυρχιδες με ολα αυτα τα καλουδια εχουν παρομοιες αποδοσεις στην μπαταρια.επισης το κινητο ειναι καινουργιο..βγαλε οτι περιττο εχεις και κλεισε εφαρμογες που τρεχουν στο προσκηνιο και θα δεις καλυτερη αποδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...