Jump to content

Γενικά περί... PlayStation


tasos1971
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι; Περιμενεις Gamecube και εχεις και PS1; Ασε το Gamecube μεγαλε, ειναι ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΟ. Το PS3 απλα δεν συγκρινετε με τα αλλα που εχεις. Ειναι απλα ανωτερο. Αν ειναι ακριβο ειναι αλλο θεμα, οπως και αν το αξιζει, αλλα μην βαζεις το PS2, PS1, PSP και ελεος το Gamecube μπροστα απο το PS3. Αν και εγω δεν το πολυ συμπαθω παρα τα αλλα που εχεις θα σου αρεσει και εσενα παραπανω, και παιζει και PS1 and 2 games.

 

Γιατι δε κατάλαβα, τι διαφορά εχουν τα παιχνιδια του GC με Wii (που θεωρειται καιν.γενια κ ας μην ειναι) εκτός απο το τηλεχειριστήριο? καμια απολύτως!! Τα παιχνιδια του Play 2 κ 1 απλά τα βαρεθηκα τοοοσα χρονια, (ποια η διαφορα να τα παιζω το 3, με χειροτερα προς το παρον γραφικα κ μέσω εξομοίωσης) γι αυτο πηρα GC.. Κοίτα,εγω δεν ειμαι Fanboy καμιας εταιρείας (οχι,δεν υπονοω οτι εισαι εσυ,αφου δε σε ξερω) κ μετα απο τοσα χρονια Gaming, αν κ ειμαι λατρης των σουπερ-ντουπερ ουαου γραφικών (που διαφημιζει το 3) κ της φοβερης οσο κ να ναι τεχνολογιας που προσφερει το PS3 σε σχεση με οτιδηποτε αλλο, ας μη χανουμε την βαση ενος game, δηλ. gameplay=διασκεδαση/ποιοτητα +διαχρονικότητα. Πες με ρετρό κ παλαιομοδιτη (αφου ειμαι), πες μου οτι σκεπτομαι απλά, αυτό ειναι το resume στα παιχνιδια γενικοτερα ειτε ειναι high definition, ειτε οχι. * Αυτη ηταν κ η απορια του post μου: Αν αξιζει ή δεν αξίζει Τωρα να το χει κανεις (κ απο τους τιτλους που βλεπω να κυκλοφορουν,μαλλον οχι). Μακάρι αμα δεν την εχουν διαλυσει η MS κ Nintendo στις πωλησεις τόσο πολυ ,να βγάλει αξιολογους τιτλους κ αποκλειστικούς ετσι ωστε να εξασφαλισει κ παλι το θρονο του, πραγματικά το ευχομαι..

 

* π.χ. το Fear που χε σουπερ ντουπερ γραφικα, ειχε απλά μια ατμοσφαιρα καλή, τπτ παραπνω (α, εισηγαγε κ στα FPS το πολυκλεμενο Bullet time) απο κει κ πέρα σκοτωνες, επεφτε ησυχια, εμφανιζοταν το κοριτσακι, κ συνεχιζοταν αυτος ο φαβλος κυκλος μεχρι να τελειωσει.. να το θεωρησω ποιοτικο FPS?? sorry, ακόμη κ το Farcry (που ειναι καλο) εχει πολυ μεγαλυτερη επαναληψιμοτητα κ σεναριο. Αυτο θελουν να μας περασουν οι εταιρειες, τους συμφερει! παιρνε ενα παιχνιδι για τα γραφικα, κ μολις βγει ενα με καλυτερα γραφικα, συνεχιζε να παιρνεις! Σορρυ, αλλα δε θα παρω απ το μενου σας..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 574
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα εχει ολα αυτα το GC; Απο ποτε; Α, και το Playstation 3 το εχω πει δεν ειναι καλη αγορα τωρα... σε συγκριση με μια αλλη κονσολα. Δεν θελω να συζητησω ομως αυτο το θεμα σε αυτο το thread. Αλλα να μου το συγκρινεις με το GC, το οποιο, για εμενα προσωπικα, μια αποτυχια καθως ουτε gameplay εχει αλλα ουτε γραφικα, ειναι λαθος...
Link to comment
Share on other sites

Τα εχει ολα αυτα το GC; Απο ποτε; Α, και το Playstation 3 το εχω πει δεν ειναι καλη αγορα τωρα... σε συγκριση με μια αλλη κονσολα. Δεν θελω να συζητησω ομως αυτο το θεμα σε αυτο το thread. Αλλα να μου το συγκρινεις με το GC, το οποιο, για εμενα προσωπικα, μια αποτυχια καθως ουτε gameplay εχει αλλα ουτε γραφικα, ειναι λαθος...

 

Προφανως (ή μαλλον προφανέστατα) δε διαβασες προσεκτικα το post μου (κ σε δικαιολογω γιατι μου βγηκε ολιγον μεγαλο). Δεν ειπα ότι το GC έχει όλα αυτα..σταματησα να μιλω για το GC στην 2η σειρα! Σταματησα μάλιστα λέγοντας ότι το πηρα επειδη βαρεθηκα τα παιχνιδια του PS1/2. Μετά το γυρισα εντελώς στο θεμα για τα σημερινα παιχνιδια που μονο ποιοτικά δεν είναι κ προσπαθουν να μας πείσουν λόγω γραφικών ή επειδη είναι "High Definition". (Αλλά τόσα χρόνια στα PC με High Definition την ιδια αισθηση αφηνουν..) Αν το (ξανα)διαβασεις πιο προσεχτικα θα το καταλαβεις, διοτι όταν μίλησα για ποιοτικά παιχνιδια μιλαγα γενικα κ αοριστα, αφου σε ολες τις πλατφορμες υπαρχουν ουτως ή αλλως. Απλά επειδη μιλούσα πριν απο αυτο για το GC το συνδεσες.. :D

 

ΥΓ Αγαπητέ μου sonymobby (που κ μονο απο αυτο φαινεται ο Fanboyσμος σου) δεν ήσουν σημερα διαβασμενος.,. Κ αυτο διοτι θα ξερες ενα ασχολιοσουν και ελαχιστα με το χωρο του Console Gaming πως υπαρχουν μια χαρα τιτλοι με εθιστικό gameplay στο GC (μερικοι απο τους οποίους σειρές Mario,Donkey kong,ZELDA,Super Smash Bros,Starfox Adventures,κάτι Rpg που μου διαφευγουν οι τιτλοι τους,Tales of Symphonia,Star Wars: Rogue Squadron κ ΟΛΑ τα Resident Evil [0-4,Code Veronica X κτλ]), τα τεχνικά χαρακτηριστικα του GC είναι μακράν ΑΝΩΤΕΡΑ PS2 (δε συγκρινεται κ μονο επεξεργαστης 299 με 485 Mhz) κ τέλος ο μόνος λόγος αποτυχιάς του GC ήταν το τρελο συστημα προστασιας που χανε βαλει, για να μη τσιπαρεται (το οποιο βγηκε στο τελος της ζωης του) κ αντιστοιχως λόγος επιτυχιας για το PS2 (δηλ το τσιπαρισμα) αλλά κ το γεγονός ότι "έπαιζε" μπάλα μόνο του, (δηλ δεν ειχε σπουδαιο ανταγωνισμο εν σχεση με σημερα). Κ για να διαπιστωσεις μονος σου αυτο για τα γραφικά (διοτι συγκρινουμε κονσολες ΙΔΙΑΣ γενιάς, [6ης]) οριστε κ τα links απο Wikipedia για να αναθεωρησεις τα σωστα:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Gamecube#Hardware_specifications

http://en.wikipedia.org/wiki/PS2#Technical_specifications

 

 

Τελος,

Εχουμε κ μεις PSP-PS2-3 αλλά δεν αφηνουμε τον Fanboyσμου κ τη διαφημιση της καθε εταιρειας να μας επηρεαζει τη σκεψη!

Άρα μετα από ολα αυτα αναθεωρησε σε παρακαλω στον εαυτό σου ποιος ειναι λαθος..όχι τπτ άλλο να τις πεταμε πότε πότε αλλά όχι με ανακριβιες κ προσωπικες απόψεις αλλά αφήνοντας να μιλησουν τα γεγονοτα.. Αυτα!

 

Κ όπως πάντα φιλικά, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως (ή μαλλον προφανέστατα) δε διαβασες προσεκτικα το post μου (κ σε δικαιολογω γιατι μου βγηκε ολιγον μεγαλο). Δεν ειπα ότι το GC έχει όλα αυτα..σταματησα να μιλω για το GC στην 2η σειρα! Σταματησα μάλιστα λέγοντας ότι το πηρα επειδη βαρεθηκα τα παιχνιδια του PS1/2. Μετά το γυρισα εντελώς στο θεμα για τα σημερινα παιχνιδια που μονο ποιοτικά δεν είναι κ προσπαθουν να μας πείσουν λόγω γραφικών ή επειδη είναι "High Definition". (Αλλά τόσα χρόνια στα PC με High Definition την ιδια αισθηση αφηνουν..) Αν το (ξανα)διαβασεις πιο προσεχτικα θα το καταλαβεις, διοτι όταν μίλησα για ποιοτικά παιχνιδια μιλαγα γενικα κ αοριστα, αφου σε ολες τις πλατφορμες υπαρχουν ουτως ή αλλως. Απλά επειδη μιλούσα πριν απο αυτο για το GC το συνδεσες.. :D

 

ΥΓ Αγαπητέ μου sonymobby (που κ μονο απο αυτο φαινεται ο Fanboyσμος σου) δεν ήσουν σημερα διαβασμενος.,. Κ αυτο διοτι θα ξερες ενα ασχολιοσουν και ελαχιστα με το χωρο του Console Gaming πως υπαρχουν μια χαρα τιτλοι με εθιστικό gameplay στο GC (μερικοι απο τους οποίους σειρές Mario,Donkey kong,ZELDA,Super Smash Bros,Starfox Adventures,κάτι Rpg που μου διαφευγουν οι τιτλοι τους,Tales of Symphonia,Star Wars: Rogue Squadron κ ΟΛΑ τα Resident Evil [0-4,Code Veronica X κτλ]), τα τεχνικά χαρακτηριστικα του GC είναι μακράν ΑΝΩΤΕΡΑ PS2 (δε συγκρινεται κ μονο επεξεργαστης 299 με 485 Mhz) κ τέλος ο μόνος λόγος αποτυχιάς του GC ήταν το τρελο συστημα προστασιας που χανε βαλει, για να μη τσιπαρεται (το οποιο βγηκε στο τελος της ζωης του) κ αντιστοιχως λόγος επιτυχιας για το PS2 (δηλ το τσιπαρισμα) αλλά κ το γεγονός ότι "έπαιζε" μπάλα μόνο του, (δηλ δεν ειχε σπουδαιο ανταγωνισμο εν σχεση με σημερα). Κ για να διαπιστωσεις μονος σου αυτο για τα γραφικά (διοτι συγκρινουμε κονσολες ΙΔΙΑΣ γενιάς, [6ης]) οριστε κ τα links απο Wikipedia για να αναθεωρησεις τα σωστα:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Gamecube#Hardware_specifications

http://en.wikipedia.org/wiki/PS2#Technical_specifications

 

 

Τελος,

Εχουμε κ μεις PSP-PS2-3 αλλά δεν αφηνουμε τον Fanboyσμου κ τη διαφημιση της καθε εταιρειας να μας επηρεαζει τη σκεψη!

Άρα μετα από ολα αυτα αναθεωρησε σε παρακαλω στον εαυτό σου ποιος ειναι λαθος..όχι τπτ άλλο να τις πεταμε πότε πότε αλλά όχι με ανακριβιες κ προσωπικες απόψεις αλλά αφήνοντας να μιλησουν τα γεγονοτα.. Αυτα!

 

Κ όπως πάντα φιλικά, Χάρης.

 

xari nomizo ola auta pou les einai upokeimenika..esena sou aresei to mario kai to zelda..alous to metal gear kai to final fantasy ....akoma kai ta mame meta apo ligo ta variese... anyway to ps3 den einai mono paixnidomixani!!..an sou aresei to cinema tha to latrepseis...an pali oxi..poulato....an den kanw lathos omws sou to xarisan den eipes???pistepse me tha thelane polloi na einai sti thesh sou...!!i kathe consola sou dinei kati diko tis...to thema einai esy ti goustareis!!!oso gia tin nintendo, auto to mario mono se horror game pia menei na ton doume..mercy!!!

Link to comment
Share on other sites

Προφανως (ή μαλλον προφανέστατα) δε διαβασες προσεκτικα το post μου (κ σε δικαιολογω γιατι μου βγηκε ολιγον μεγαλο). Δεν ειπα ότι το GC έχει όλα αυτα..σταματησα να μιλω για το GC στην 2η σειρα! Σταματησα μάλιστα λέγοντας ότι το πηρα επειδη βαρεθηκα τα παιχνιδια του PS1/2. Μετά το γυρισα εντελώς στο θεμα για τα σημερινα παιχνιδια που μονο ποιοτικά δεν είναι κ προσπαθουν να μας πείσουν λόγω γραφικών ή επειδη είναι "High Definition". (Αλλά τόσα χρόνια στα PC με High Definition την ιδια αισθηση αφηνουν..) Αν το (ξανα)διαβασεις πιο προσεχτικα θα το καταλαβεις, διοτι όταν μίλησα για ποιοτικά παιχνιδια μιλαγα γενικα κ αοριστα, αφου σε ολες τις πλατφορμες υπαρχουν ουτως ή αλλως. Απλά επειδη μιλούσα πριν απο αυτο για το GC το συνδεσες.. :D

 

ΥΓ Αγαπητέ μου sonymobby (που κ μονο απο αυτο φαινεται ο Fanboyσμος σου) δεν ήσουν σημερα διαβασμενος.,. Κ αυτο διοτι θα ξερες ενα ασχολιοσουν και ελαχιστα με το χωρο του Console Gaming πως υπαρχουν μια χαρα τιτλοι με εθιστικό gameplay στο GC (μερικοι απο τους οποίους σειρές Mario,Donkey kong,ZELDA,Super Smash Bros,Starfox Adventures,κάτι Rpg που μου διαφευγουν οι τιτλοι τους,Tales of Symphonia,Star Wars: Rogue Squadron κ ΟΛΑ τα Resident Evil [0-4,Code Veronica X κτλ]), τα τεχνικά χαρακτηριστικα του GC είναι μακράν ΑΝΩΤΕΡΑ PS2 (δε συγκρινεται κ μονο επεξεργαστης 299 με 485 Mhz) κ τέλος ο μόνος λόγος αποτυχιάς του GC ήταν το τρελο συστημα προστασιας που χανε βαλει, για να μη τσιπαρεται (το οποιο βγηκε στο τελος της ζωης του) κ αντιστοιχως λόγος επιτυχιας για το PS2 (δηλ το τσιπαρισμα) αλλά κ το γεγονός ότι "έπαιζε" μπάλα μόνο του, (δηλ δεν ειχε σπουδαιο ανταγωνισμο εν σχεση με σημερα). Κ για να διαπιστωσεις μονος σου αυτο για τα γραφικά (διοτι συγκρινουμε κονσολες ΙΔΙΑΣ γενιάς, [6ης]) οριστε κ τα links απο Wikipedia για να αναθεωρησεις τα σωστα:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Gamecube#Hardware_specifications

http://en.wikipedia.org/wiki/PS2#Technical_specifications

 

 

Τελος,

Εχουμε κ μεις PSP-PS2-3 αλλά δεν αφηνουμε τον Fanboyσμου κ τη διαφημιση της καθε εταιρειας να μας επηρεαζει τη σκεψη!

Άρα μετα από ολα αυτα αναθεωρησε σε παρακαλω στον εαυτό σου ποιος ειναι λαθος..όχι τπτ άλλο να τις πεταμε πότε πότε αλλά όχι με ανακριβιες κ προσωπικες απόψεις αλλά αφήνοντας να μιλησουν τα γεγονοτα.. Αυτα!

 

Κ όπως πάντα φιλικά, Χάρης.

 

Και φυσικα το συνδεσα. Στην ιδια παραγραφο το βαζεις, το υπερασπιζεσαι και μειωνεις το HD gaming, τι κανει νιαου νιου στα κεραμιδια; Ενας κροκοδειλος φυσικα...

 

Μετα... Πας καλα; Επειδη ειναι sonyMOBBY; Και αν διαβαζες καλυτερα το ποστ μου θα καταλαβαινες πως ειμαι εναντιον του PS3 αλλα εσυ αμεσως εκει, πως ειμαι sonybot επειδη δεν μου αρεσει το GC. Εγω το 360 προτιμω μονο και μονο επειδη εκεινο εχει τα καλα παιχνιδια ΤΩΡΑ. Για αυτο και σου ειπα πως το PS3 δεν ειναι καλη αγορα για τωρα. Αυτοι οι τιτλοι που παρεθεσες εμενα δεν μου κανουν κλικ. Αυτον τον Μαριο τον εχουν βιασει 1000δες φορες. Η Zelda και το Metroid Prime ειναι τα μονα αξιολογα και ακομα και αυτα δεν μου αρεσουν. Ακου, δεν ειναι δικου μου προβλημα που το target group του GC ειναι τα 10χρονα.

 

Τελος, για να μην αρχισω επειδη με εχεις εκνευρισει παρα πολυ με αυτους τους ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ χαρακτηρισμους και για να μην σε αναφερω, σβηστα επειδη δεν ξερω τι καταλαβες ΕΣΥ, εγω sonybot δεν ειμαι. Αν νομιζεις πως επειδη το GC ειναι πιο δυνατο ειναι και καλυτερο τοτε τι να σου πω.

 

Και ολο αυτο δεν ηταν φιλικα οπως ουτε και το δικο σου post. Βλακας εγω που απαντησα στο ερωτημα σου. Και πριν πεις πως δεν σου απαντησα, σου ειπα πως ΔΕΝ ειναι καλη αγορα το PS3.

Link to comment
Share on other sites

@darklordvader77

"Γιατι δε κατάλαβα, τι διαφορά εχουν τα παιχνιδια του GC με Wii (που θεωρειται καιν.γενια κ ας μην ειναι) εκτός απο το τηλεχειριστήριο?" ....." ας μη χανουμε την βαση ενος game, δηλ. gameplay=διασκεδαση/ποιοτητα +διαχρονικότητα"

 

και λες οτι το GC ειναι καλυτερο απο το Wii?

μαλλον τα εχεις μπερδεψει λιγο και δεν ξερεις τι σου γινεται... το μοναδικο πραγμα που εχει το Wii ειναι gameplay

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι ρε συ.

 

Δεν είναι όπως τα λες. Αν ένα παιχνίδι το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να με εντυπωσιάσει για 30 λεπτά (γιατί παραπάνω ώρα δεν μένεις με ανοιχτό το στόμα σε κανένα παιχνίδι) και μετά εγώ θα βαριέμαι και μόνο που το βλέπω, ε όχι τότε να τα βράσω τα HD γραφικά και τις ******ς φωτοσκιάσεις.

 

Προσοχή, δε λέω πως τα καλά γραφικά δεν είναι σημαντικό κομμάτι! ΔΕΝ είναι όμως το σημαντικότερο. Εγώ στη ζωή μου ποτέ δεν κόλλησα τρελά με τα παιχνίδια που είχαν τα καλύτερα γραφικά. Κόλλησα με αυτά που είχαν γαμάτο σενάριο, ενδιαφέροντες γρίφους, καλό χειρισμό, πρωτότυπες ιδέες και φρέσκες "προτάσεις" στο χώρο τους το καθένα.

 

Αυτό δε σημαίνει πως ένα HD παιχνίδι δεν μπορεί να τα έχει αυτά, όπως δε σημαίνει και πως ένα μη-HD παιχνίδι τα έχει απαραίτητα. Για Wii έχουν βγει (και θα βγουν) χιλιάδες πατάτες, αυτό όμως δεν αλλάζει το γεγονός πως το gameplay (που είναι και το σημαντικότερο κομμάτι ενός παιχνιδιού) είναι αρκετά πρωτότυπο (θες λόγω το χειριστηρίου;; έστω και έτσι).

 

ΜΑΚΑΡΙ το Wii να είχε και HD γραφικά. Ποιός δε θα το ήθελε; Απλά ανάμεσα στα γαμάτα γραφικά και στις ατέλειωτες ώρες διασκέδασης, εγώ προτιμώ το δεύτερο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην πάρεις ένα PS3 με την ίδια λογική και να πάρεις ένα 360; Το Wii, καλώς ή κακώς (και μάλλον κρίνοντας από τις πωλήσεις, καλώς) είναι διαφορετικό. PS3 και Xbox είναι μεν διαφορετικά σαν παιχνιδομηχανές αλλά σαν φιλοσοφία ύπαρξης είναι ίδια. Γαμάτα γραφικά, τέλειος ήχος και gameplay (περίπου) ίδιο

 

Άλλωστε για PS3 και Xbox360 υπάρχουν πολύ περισσότερα κοινά παιχνίδια απ' ότι για Wii και Xbox ή Wii και PS3.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην πάρεις ένα PS3 με την ίδια λογική και να πάρεις ένα 360; Το Wii, καλώς ή κακώς (και μάλλον κρίνοντας από τις πωλήσεις, καλώς) είναι διαφορετικό. PS3 και Xbox είναι μεν διαφορετικά σαν παιχνιδομηχανές αλλά σαν φιλοσοφία ύπαρξης είναι ίδια. Γαμάτα γραφικά, τέλειος ήχος και gameplay (περίπου) ίδιο

 

Άλλωστε για PS3 και Xbox360 υπάρχουν πολύ περισσότερα κοινά παιχνίδια απ' ότι για Wii και Xbox ή Wii και PS3.

 

Ξεχασα αυτο το smiley μεγαλε!!! --->:p

Link to comment
Share on other sites

Τι; Περιμενεις Gamecube και εχεις και PS1; Ασε το Gamecube μεγαλε, ειναι ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΟ. Το PS3 απλα δεν συγκρινετε με τα αλλα που εχεις. Ειναι απλα ανωτερο. Αν ειναι ακριβο ειναι αλλο θεμα, οπως και αν το αξιζει, αλλα μην βαζεις το PS2, PS1, PSP και ελεος το Gamecube μπροστα απο το PS3. Αν και εγω δεν το πολυ συμπαθω παρα τα αλλα που εχεις θα σου αρεσει και εσενα παραπανω, και παιζει και PS1 and 2 games.

 

Προφανως δεν διαβασες κ τοσο καλα το post μου, διοτι θα παρατηρουσες πως σταματησα να μιλω για GC στη 2η σειρα λεγοντας πως το πήρα επειδη βαρεθηκα τα παιχνιδια του PS1-2.. Δεν συγκρινα τπτ με το PS3. Συμφωνώ με το οτι ειναι ανώτερο..αλλα μονο τεχνολογικά![προς το παρον] Επίσης, αμα ασχολιοσουν έστω κ λίγο με Console gaming, θα ξερες πως το GC έχει μια χαρα παιχνιδια που προσφερουν εθιστικό gameplay (Super Smash Bros,ZELDA,starfox,Donkey Kong,ΟΛΑ τα Resident Evil( από 0 μέχρι 4 +Code Veronica X) κ εκτος αυτου, οτο GC έχει κατα πολυ καλυτερα τεχνικα χαρ/κα εναντι του PS2 (συγκρινουμε παντα κονσολες ιδιας γενιας) αφού μη μου πεις πως συγκρινεται 299 επεξεργαστης με 485 ΜΗz.. Κ για του λογου το αληθες οριστε: http://en.wikipedia.org/wiki/Gamecube#Hardware_specifications

http://en.wikipedia.org/wiki/PS2#Technical_specifications

 

ελπιζω να μην αμφισβητεις κ τη Wikipedia!

 

και κατι τελευταιο για τον αρχηγο των Fanboys της Sony (εξού κ το username sonymobby). Το Α κ το Ω στα παιχνιδια ήταν είναι κ θα ειναι το gameplay (=ποιοτητα+διαχρονικοτητα) είτε αυτα ειναι High Definition είτε όχι.. Κ στα PC που χουν High Definition χρονια τωρα, ποια η διαφορα?? Καμια... ξυπνάτε κ σταματηστε να πιστευετε στις διαφημισεις της καθε εταιρειας! Τους συμφερει να αγοραζετε παιχνιδια καθε βδομαδα!! (με τη δικαιολογια φοβερα γραφικα)

 

 

θα σε δικαιολογουσα για ολα αυτα λογω του νεαρού της ηλικίας σου, Αλλά να μου σβήσετε το προηγουμενο post εσεις οι admin καθαρα κ μόνο επειδη εξήγησα στο παιδι την αλήθεια, δεν το βρισκω σωστο..[ΟΚ ηταν λιγο μεγαλο κ το post] Πόσα αχρηστα post υπαρχουν παντου που επαναλαμβανονται, το δικο μου τι σας πειραξε??[που δεν επαναλαμβανεται] (δε θελω να γινω κακος, αλλα μηπως ειστε κ σεις τπτ Fanboys??:) πλακα κανω... Ξέρετε πόσα Fanboys τουλαχιστον θα το διαβαζαν κ θα μαθαιναν κατι? Ενα γινεται παρακαλω να επαναφερθει το παλιο psot που ηταν στις 18:36 περιπου. Όχι τπτ αλλο να εξηγηθουν μερικα πραματα για να μην παρεξηγηθουν αλλη φορα.

 

Ευχαριστω..

 

Φιλικα Χαρης

Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδες,, μόλις ειδα το Off-Topic!

παρακαλω το μνμ μου να παει εκει, μιας κ δεν ειναι τοσο σωστο να μου λετε κατι, κ μετα να το κλειδωνετε αφου δεν απαντησα:

 

Λοπόν ενας ένας:

αγαπητε

elektro, συμφωνω πως ολα ειναι υποκειμενικα, (απ ολα βεβαια μου αρεσουν) κ θα συμφωνησω παντου μαζι σου. Συμφωνω επισης οτι καθε κονσολα σου προσφερει κατι δικο της, απλα εχω βαρεθει πραγματικα τα περισσοτερα παιχνιδια του ps1-2 τα οποία ειναι μια απ τα ιδια..κ θα βγουν πολλα τετοια στο 3 με τη δικαιολογια "μα ειναι HD! Αλλάζει αυτο!" Τελος,δεν ειπα πως παιζω Mario,κ γω το χω σιχαθει το θεμα, απα ανεφερα επιγραμματικα τους καλυτερους τιτλους τιτλους του GC, [που ζητημα να παιζω τους μισους κ λιγοτερο απο αυτους]ετσι για να θυμουνται οι νεοι κ να μαθαινουν οι νεοτεροι( δηλ στην προκειμενη περιπτωση ο Sonymobby)

 

sonymobby.. αχ! θα σε δικαιολογουσα λόγω του ατιθασου της ηλικιας σου, αλλά να ξέρουμε τι λεμε...Η επαναλαμβανομενη δικαιολογια target group 10 χρονων δεν ισχυει..κανε κ poll αμα θες να το διαπιστωσεις.. Το Wii (κ αυτο Nintendo ειναι) ξερεις ποσοι μεγαλοι εχουν ξετρελαθει? Επισης δεν μπηκες στο κοπο να δεις τα links για να δεις οτι κανεις λαθος τουλαχιστον στο ποια ειναι ισχυροτερη μηχανη (δεν ανεφερες κατι γι αυτο). ΔΕΝ το μειωνω καθολου παντως σε πληροφορω το HD,[απο οτι εχει μειωθει] απλα λεω πως εχουν τα πραγματα τωρα, που δεν ειναι κ πολυ ευνοικα. `Εω θελω να καθιερωθει...αληθεια διαβασε κανεις λεξη απο αυτα που ειπα?? Δεν υποστηριζω καμια παιχνιδομηχανη, λεω τα θετικα κ τα αρνητικα... Αλλοι λενε μονο τα θετικα..(δεν υπονοω κανενα)

 

Τελος, σορρυ για τον χαρακτηρισμο Fanboy, δεν προσβαλω ή μειωνω κανεναν αμα δεν το δειξει πρωτα.. Κ παλι δεν ηταν κατι προσωπικο. Αμα θες πιστεψε το αμα θες οχι.

 

Spidergr που με ειδες βρε να ειπα πως το GC ειναι καλυτερο του Wii??? Εννοειται πως ειναι καλυτερο το Wii, αφου υποστηριζει ΚΑΙ τα παιχνιδια του GC..

 

τέλος να υπενθιμισω οι Nintendo k Sega ειναι οι μονες εταιρειες που ξεραν απο την αρχη τι θελανε, δηλαδη να φτιαχνουν αξιολογα παιχνιδια κ μηχανες.

Η Microsoft κοροιδευε το Gaming αλλά με το που μυριστικε χρημα.. (εξου κ το M$) κ η Sony απλα σαν outsider δοκιμασε κ το πετυχε!!! (κ καλα εκανε) . Αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

γελα μου οσο θες. Το ξερω πως γελας απο αντιδραση κ επειδη δεν εχεις κατι αλλο να πεις... :cool:

κ παλι θα σου δωσω ελαφρυντικο λογω της ανωριμοτητας της ηλικιας που σε διακρινει. Μπορει αμα θες να το καταλαβεις τωρα, μπορει κ ποτε. (κ μαλλον ποτε)

 

Α, δε μου πες ομως, απο το nickname σου, το S O N Y m o b b y, απο που το πηρες το Sony? μαλλον το δημιουργησες εσυ..κ δεν το κατοχυρωσες!!

 

κριμα... τστστσς!

Link to comment
Share on other sites

ναι.. καμια σχεση.. αλλα ποιος μιλησε για το avatar σου? Εγω ανεφερα το nick (που παρεμπιπτοντως περιεχει μονο γραμματα). ΜΟΒΒΥθα σε γελασω τι σημαινει.. αλλα αμα το επισημανες για να το κανεις να φαινεται ξεχωριστο,πιστεψε με δε φαινεται ξεωριστο διοτι ειναι κολλητο.

 

ΥΓ δεν γραψαμε ιδια ωρα. Άλλο 2:06, αλλο 2:18.. πας 12 λεπτα μπροστα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum!!

Μόλις αγόρασα ένα psp και το τσίπαρα με την μία.

Έχω κατεβάσει απίσεις πολλά παιχνίδια τα οποία είναι σε αρχεία cso και iso. Τι πρέπει να

κάνω για να μπορώ νατα παίξω μέσο του memory stick;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι πληροφορίες που χρειάζεσαι υπάρχουν στο αρμόδιο επισημασμένο topic για το PSP, δηλαδή εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=57988
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πριν μία βδομάδα αγόρασα το Gran Turismo 4 Platinum για PS2 από αλυσίδα καταστημάτων ενοικιάσεων DVD. Το δισκάκι τη στιγμή της αγοράς ήταν ολοκαίνουργιο και άθικτο σε σφραγισμένη συσκευασία. Μετά από χρήση 3 ωρών περίπου το παιχνίδι κόλλησε. Βγάζοντας το δισκάκι παρατήρησα κάποιους κύκλους στην επιφάνειά του, σα να το είχε "κάψει" η κεφαλή της κονσόλας. :cry: Ο υπάλληλος του καταστήματος από το οποίο το αγόρασα μου είπε πως υπεύθυνη είναι η κονσόλα μου, δείχνοντας μου παρόμοια "δαχτυλίδια" και σε άλλα παιχνίδια που έχω νοικιάσει το τελευταίο διάστημα. Πρόβλημα κατά το παιχνίδι όμως μου εμφανίζει μόνο το GT4. Ο υπάλληλος του καταστήματος πιστεύει πως κάτι δεν πάει καλά με το lazer της κονσόλας μου και το πρόβλημα θα μεγαλώνει με τον καιρό καταστρέφοντας και αχρηστεύοντας και άλλα δισκάκια. Νομίζω ότι η εγγύηση της κονσόλας μου έχει λήξει. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για την κονσόλα και για το GT4; :( Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη...

 

Υ.Γ.: Η κονσόλα μου δεν έχει τσιπάκι. Την έχω χρησιμοποιήσει αρκετά τον ενάμιση χρόνο που την έχω, χωρίς όμως να την έχω κακομεταχειριστεί.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

PS2 είναι. Δεν την έχω όρθια και προσέχω όσο μπορώ να μην τη μετακινώ όταν λειτουργεί.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν κατι τριμερ διπλα στις κεφαλες,προσπαθησε να τα γυρισεις για να πηγαινει λιγοτερο ρευμα στην κεφαλη,αυτο παντως μπορει να κανει το μηχανημα να μη διαβαζει καλα τα cd,το καλυτερο παντως ειναι να το πας σε ηλεκτρολογο.
Link to comment
Share on other sites

Πριν μία εβδομάδα αγόρασα το Gran Turismo 4 Platinum για PS2 από αλυσίδα καταστημάτων ενοικιάσεων DVD. Το δισκάκι τη στιγμή της αγοράς ήταν ολοκαίνουργιο και άθικτο σε σφραγισμένη συσκευασία. Μετά από χρήση 3 ωρών περίπου το παιχνίδι κόλλησε. Βγάζοντας το δισκάκι παρατήρησα κάποιους κύκλους στην επιφάνειά του, σα να το είχε "κάψει" η κεφαλή της κονσόλας.

 

Ο υπάλληλος του καταστήματος από το οποίο το αγόρασα μου είπε πως υπεύθυνη είναι η κονσόλα μου, δείχνοντας μου παρόμοια "δαχτυλίδια" και σε άλλα παιχνίδια που έχω νοικιάσει το τελευταίο διάστημα, ενώ παράλληλα η κονσόλα του επαιζε κανονικά το χαλασμένο μου GT4. Πρόβλημα κατά το παιχνίδι όμως μου εμφανίζει μόνο το GT4. Ο υπάλληλος του καταστήματος πιστεύει πως κάτι δεν πάει καλά με το lazer της κονσόλας μου και το πρόβλημα θα μεγαλώνει με τον καιρό καταστρέφοντας και αχρηστεύοντας και άλλα δισκάκια.

 

Η εγγύηση της κονσόλας μου έχει λήξει. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για την κονσόλα και για το GT4; Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη...

 

 

Υ.Γ.: Η κονσόλα μου δεν έχει τσιπάκι. Την έχω χρησιμοποιήσει αρκετά τον ενάμιση χρόνο που την έχω, χωρίς όμως να την έχω κακομεταχειριστεί.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Μην ρωτάς το ίδιο πράγμα σε περισσότερα από ένα topics. Αρκεί το post σου εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=180935
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... PlayStation

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...