Jump to content

Samsung Galaxy A8 [2018]


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 836
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια πως μπορω να κλειδωνω την οθονη αντι να περιμενω το αυτοματο κλειδωμα απο μονο του.χωρις να παταω φυσικα κουμπια οπως το volume η το power Edited by sisos
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα από το upgrade.

 

Ούτε πιο όμορφο μου φαίνεται ούτε καλύτερο ούτε χρηστικότερο, το αντίθετο για μένα.

 

Για παράδειγμα η κατάργηση της on demand εμφάνισης των screen buttons και η αντικατάστασή τους από gestures ή μόνιμη εμφάνιση με έχει διαολίσει όσο δεν παίρνει.

 

Επίσης για κάποιο ακατανόητο λόγω έχουν εξαφανιστεί οι επιλογές του animation από τη μετάβαση από τη μια οθόνη στην άλλη στο home screen ή τα έχουν καταχώσει κάπου που δεν μπορώ να βρω, πανάθεμά τους.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα από το upgrade.

 

Ούτε πιο όμορφο μου φαίνεται ούτε καλύτερο ούτε χρηστικότερο, το αντίθετο για μένα.

 

Για παράδειγμα η κατάργηση της on demand εμφάνισης των screen buttons και η αντικατάστασή τους από gestures ή μόνιμη εμφάνιση με έχει διαολίσει όσο δεν παίρνει.

 

Επίσης για κάποιο ακατανόητο λόγω έχουν εξαφανιστεί οι επιλογές του animation από τη μετάβαση από τη μια οθόνη στην άλλη στο home screen ή τα έχουν καταχώσει κάπου που δεν μπορώ να βρω, πανάθεμά τους.

 

Αυτό με τα gestures στα screen buttons παντως εμένα με βόλεψε πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα gestures στα screen buttons παντως εμένα με βόλεψε πολύ

Μωρέ ας τα έχουν για όσους τους βολεύει. Εμείς που δεν βολευόμαστε είναι που καθίσαμε στον άξονα :(

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Πωωω απενεργοποίησαν το beaming service και δεν ενεργοποιείται ο αισθητήρας στην εφαρμογή beepngo. Κρίμα γμτ γιατί είχα όλες τις κάρτες με barcode (γυμναστηριο, σουπερ μαρκετ, μαγαζια κτλ) και με είχε βολέψει πάρα πολύ που τα σκάνερ τις διαβάζανε. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μου ήρθε και εμένα η αναβαθμίση 9 την κατέβασα αλλά δεν την πέρασα γιατί με την 8 λειτουργούν όλα άψογα,φοβαμε να μην έχω ασυμβατότητες με την καινούρια συνήθως μετά από κάποια update λειτουργούν σωστά εσείς τι λέτε που την περάσατε έχει πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Κυλάει ομαλά το καινούριο λειτουργικό. Αλλά ο samsùng browser έχει τους σελιδοδείκτες σε φάκελο και θες ένα κλικ παραπάνω πράγμα που δεν με βόλεψε και δεν ξέρω πως βγαίνει επί της οθόνης. Έτσι έφαγε σουτ κι έβαλα τον ίδιο beta. Επίσης στο πιο πάνω μνμ είναι και το beaming service που κατάργησαν οπότε θα επιστρέψω στο 8. Όμως η 9 του δίνει αέρα ανανέωσης του κινητού. Ποιο καλή και γρήγορη. Αυτά από μένα μέχρι στιγμής. Η μπαταρία τα ίδια Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ειμαστε στην αναμονη για το update, ποιος ειναι ο τροπος να το περασουμε με clean install οταν με το καλο μας ερθει?

Ενταξει αμα θες να εισαι "καθαρος" κανε πρωτα εγκατασταση το Ota μετα ριξε hard-reset.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αμα θες να εισαι "καθαρος" κανε πρωτα εγκατασταση το Ota μετα ριξε hard-reset.

 

Ετσι θα το κανω,thanks. Απο voda πηρε κανεις το update?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι θα το κανω,thanks. Απο voda πηρε κανεις το update?

 

Εγω έχω και παραεισαγωγης (Skroutz) και vodafone (Καλή Πρωτομαγιά ένα πράγμα) τιποτα ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Έφαγε σουτ τελικά η πιτούλα και επιστροφή στα παλιά λημέρια. Τι χαζοί που είναι εκεί στη σάμυ να μην εχουν αντικαταστήσει το beaming service με κάτι ανάλογο. Δεν ξέρω αν υπάρχει στο samsung pay που δεν ειναι διαθεσιμο στην χώρα μας
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως θα διαγράψω την ενημέρωση λογισμικού ώστε να μην βγαίνει συνέχεια,την έχω κατεβάσει αλλά το εικονίδιο είναι συνέχεια στην οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει ένα plactronic Bluetooth όταν είναι ενεργό οι ήχοι κλήσης και ειδοποιήσεων δεν ακούγονται από την συσκευή παρά μόνο από το Bluetooth

Που είναι η ρύθμιση να ακούγονται και στα δυο όπως στην 8?

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει ένα plactronic Bluetooth όταν είναι ενεργό οι ήχοι κλήσης και ειδοποιήσεων δεν ακούγονται από την συσκευή παρά μόνο από το Bluetooth

Που είναι η ρύθμιση να ακούγονται και στα δυο όπως στην 8?

Πηγαινε στο μενου ρυθμισεων του Bt και απενεργοποιησε μονο τον ηχο πολυμεσων.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο μενου ρυθμισεων του Bt και απενεργοποιησε μονο τον ηχο πολυμεσων.

 

Αυτό ψάχνω και εγώ Δεν έχει ήχο πολυμέσων

έχει κλήσεις, ήχος,& πρόσβαση σε επαφές !:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Πατησες το γραναζι και δεν εχει αυτο?

55833027_2192971254300269_7983253191376502784_o.jpg?_nc_cat=104&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=6213b28bb85f738e89dc469889af4849&oe=5D1419A9

 

54729603_2192971320966929_260827174838206464_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=c38dfcb02f2d0b5f3e4c69442a788e74&oe=5D01BCA9

οχι εχω αυτα τα 3 που εγραψα

δεν ξερω πως ανεβαζω screensot για να δεις!

Link to comment
Share on other sites

Πατας 2 κουμπια "ταυτοχρονα" το κουμπι on/off και το κουμπι ηχου απο την κατω μερια.
Link to comment
Share on other sites

Πατας 2 κουμπια "ταυτοχρονα" το κουμπι on/off και το κουμπι ηχου απο την κατω μερια.

το ξερω εδω δεν μπορω να ανεβασω

Link to comment
Share on other sites

Κανε εγκατασταση το παρακατω και μολις ανεβαινει μια φωτο θα κανεις copy url εδω

https://mega.nz/#!3BRhBKAD!cERas9WG0P7NRft3Lqp68BIBtwxev241rTRiPtG2X5w

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A8 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...