Jump to content

Samsung Galaxy A8 [2018]


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου για να το γράφω σημαίνει πως συμβαίνει κάτι, απλά μου φαίνεται παράξενο να δουλεύει στις εφαρμογές ακαριαία όντως, αλλά, στο ξεκλείδωμα να χωλαίνει....

 

 

 

Θα το δοκιμάσω αυτό που είπες αν και νομίζω δεν θα γίνει κάτι, φαίνεται να λειτουργεί σωστά, αλλά, μόνο στις εφαρμογές.

Επισης Πιστευω να εχεις βαλει στις επιλογες προγραμματιστη την τριτη κλιμακα Off και τις δυο πρωτες 0.5 αλλιως θα σου ανοιγει αργα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 836
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, ήταν από τα πρώτα πράγματα που έκανα μόλις διάβασα τις οδηγίες σου....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Επισης Πιστευω να εχεις βαλει στις επιλογες προγραμματιστη την τριτη κλιμακα Off και τις δυο πρωτες 0.5 αλλιως θα σου ανοιγει αργα.
Δε το βρίσκω αυτό ρε συ και δε θυμάμαι αν το είχα κάνει

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δε το βρίσκω αυτό ρε συ και δε θυμάμαι αν το είχα κάνει

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:secret:πηγαινε ρυθμισεις / πληροφοριες για το τηλεφωνο /πληροφοριες για το λογισμικο / αριθμος κατασκευης πατα 7 φορες επανω του θα ενεργοποιηθει το μενου επιλογες προγραμματιστη . Βγες εξω πηγαινε ρυθμισεις κατω-κατω επιλ.προγραμματιστη μπες και πηγαινε κατω κατω θα βρεις τις τρεις κλιμακες ειναι τωρα στο 1x .Βαλε τις 2 πρωτες 0.5 την τριτη Off.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλά πολύ pro καταστάσεις! :D

 

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε τωρα πιστευω να εχεις ααααλλο τηλεφωνο ....:D

Link to comment
Share on other sites

Καλά πολύ pro καταστάσεις! :D

 

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από το 2010 βάζουμε 0 τα 3 animations. Πολυ πιο σφαιρατα κινητα σε κάθε περίπτωση. Όπως και με τα gestures με το swipe home button.

Link to comment
Share on other sites

Από το 2010 βάζουμε 0 τα 3 animations. Πολυ πιο σφαιρατα κινητα σε κάθε περίπτωση. Όπως και με τα gestures με το swipe home button.

 

Δεν βαζουμε ποτε και τα τρια Off .Οχι οτι ειναι κατι κακο .Το λειτουργικο μετα απο κανα 3-5 λεπτα αδρανειας οταν το ξυπνας εαν τα εχεις και τα τρια Off τα μενου χανουν την ομαλοτητα και αναβοσβηνουν σπαστικα για καποια δεκατα σαν να κανουν διακοπες.Γιαυτο υπαρχουν κλιμακες και η υπαρξη τους οφειλεται να δινει το δικαιωμα χρονου εναλλαγης προσφεροντας στον κατοχο το αναλογο εφε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαζουμε ποτε και τα τρια Off .Οχι οτι ειναι κατι κακο .Το λειτουργικο μετα απο κανα 3-5 λεπτα αδρανειας οταν το ξυπνας εαν τα εχεις και τα τρια Off τα μενου χανουν την ομαλοτητα και αναβοσβηνουν σπαστικα για καποια δεκατα σαν να κανουν διακοπες.Γιαυτο υπαρχουν κλιμακες και η υπαρξη τους οφειλεται να δινει το δικαιωμα χρονου εναλλαγης προσφεροντας στον κατοχο το αναλογο εφε.

Δεν το έχω παρατηρήσει αυτό που λες. Εννοείς κάτι σαν flickering? Παντα στο 0 τα έχω δεν τα μπορώ αυτά τα εφέ. Αλλους τους αρέσει όμως αρκετά. Nova launcher πάντα. Ίσως το κάνει αυτό που γράφεις σε stock?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω παρατηρήσει αυτό που λες. Εννοείς κάτι σαν flickering? Παντα στο 0 τα έχω δεν τα μπορώ αυτά τα εφέ. Αλλους τους αρέσει όμως αρκετά. Nova launcher πάντα. Ίσως το κάνει αυτό που γράφεις σε stock?

 

Δεν συμβαινει οταν εισαι μονιμα ενεργος και κρατα τις εφαρμογες στη μνημη.Εαν θες να το δεις καλυτερα Εχοντας και τα τρια στο Off κανε κλεισιμο ολων τον εφαρμογων και ασε την συσκευη να πεσει για κανα τριλεπτο σε αδρανεια .Εκει θα δεις τις καθυστερησεις πιο εντονα οταν θα ξαναμπεις και πλοηγηθεις στο μενου της συσκευης.Λεπτομερειες συζηταμε βεβαια τωρα οκ.Για πρωτη φορα στο Android 9 ολα αυτα λαμβανουν τελος γιατι τα ζητηματα των animation τα εμπλουτισε η samsung με εχτρα επιλογες.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το κινητό καμια βδομάδα αλλά δεν έχω ασχοληθεί πολύ θέλω να πάρω θήκα και γυαλί. Απο θήκες λέω αυτές https://www.skroutz.gr/s/13969544/Spigen-Liquid-Air-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-A8-2018.html#reviews , https://www.skroutz.gr/s/13969556/Spigen-Slim-Armor-Metal-Slate-Galaxy-A8-2018.html , για κάτι πιο καλό και λεπτό, απο γυαλάκι τι να πάρω? καμια ιδέα για κάτι λεπτό? να έχει κολλα η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή που πετάει διαφημιστικά ξεκίνα να διαγράφεις τις τελευταίες που έβαλες
Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή που πετάει διαφημιστικά ξεκίνα να διαγράφεις τις τελευταίες που έβαλες
Έχω πολύ καιρό να εγκαταστήσω κάτι
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
AdGuard - Mod.

43684202_2095398850724177_5101083510148431872_n.jpg?_nc_cat=107&oh=47eafa38a238079287ebe4f13cad80a8&oe=5C6066D5

Μονο την συγκεκριμενη εκδοση η οποια δεν προκαλει απωλεια μπαταριας σε σχεση με αλλες εκδοσεις .Εαν εχετε αλλη εκδοση διαγραψτε τη πρωτα και μετα βαλτε αυτη.

Εαν σας ζητηθει να κανετε update δεν θα κανετε.

 

https://mega.nz/#!LcYiRaiR!BLpXwSgngqQAh3BPUOqSTmrZVIEk8pMhYLfhzBTUVN4

 

Χρειάζεται καμία ιδιαίτερη ρύθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καινούρια αναβάθμιση ήρθε σήμερα σε εμένα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομάδα φιλε s wind εχω παθει πλακα με τη παρτη σου :)..Φοβερό το support σου στην ομάδα εχω κρατησει πολλα trick σου στη φωτογραφία..Λοιπον ψήνομαι για αμεση αγορά,Το μονοκαρτο ειναι καμια 25 ευρω πιο φθηνό!!Παιζει ομως το Dual sim να εχει πιο ισχυρό σήμα;λογω διπλης κεραίας;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρέλαβα φοβερό φαίνεται..Αλλά ήρθε με android 8.0.0 είναι λογικό;;;Με nougat δεκ βγήκε;

Και εχει και μια εφαρμογη myvodafobe μεσα,τι φαση;

Edited by Giannis114
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρέλαβα φοβερό φαίνεται..Αλλά ήρθε με android 8.0.0 είναι λογικό;;;Με nougat δεκ βγήκε;

Και εχει και μια εφαρμογη myvodafobe μεσα,τι φαση;

 

Και εγώ με 8 το πήρα, πριν τρεις μήνες σχεδόν....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρέλαβα φοβερό φαίνεται..Αλλά ήρθε με android 8.0.0 είναι λογικό;;;Με nougat δεκ βγήκε;

Και εχει και μια εφαρμογη myvodafobe μεσα,τι φαση;

 

Οι νέες παρτίδες περιέχουν την νέα εκδοση, λογικό. Έχει λειτουργικό απο πάροχο vodafone γι αυτό θα χει την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το χρόνο σας..Το κακό είναι ότι η μία Vodafone όχι μόνο δεν διαγράφετε αλλά ούτε απενεργοποιείτε..Κατά τα άλλα το τηλεφωνακι είναι πιστόλιιιιι :D :) :S

Φοβερές καμερούλες ακόμα και σε βραδινές!!!!Αυτονομια;;;Λιώσιμο με στήσιμο και 3 κ μισή ώρες οθόνη και είναι ακόμα στο 63%..Η καλύτερη επιλογή στα χρήματα του και μου :)..Φτου να μην το ματιασω το διαμαντάκι!!

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της κάμερας που είναι οι χειροκίνητες ρυθμίσεις?

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της κάμερας που είναι οι χειροκίνητες ρυθμίσεις?

 

Εκεί που λέει επαγγελματική.Οπως μπαίνουμε στη κάμερα το πρώτο mode είναι το αυτόματο,αν κάνουμε 2 swipe αριστερά είναι η "επαγγελματική"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A8 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...