Jump to content

Samsung Galaxy A8 [2018]


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 836
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά! Την επιστροφή σε 8αρια την κάνω κανονικά ή θα έχω κανένα απρόσμενο brick ?Δεν εμεινα ευχαριστημενος απο τα 9αρια.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Την επιστροφή σε 8αρια την κάνω κανονικά ή θα έχω κανένα απρόσμενο brick ?Δεν εμεινα ευχαριστημενος απο τα 9αρια.Ευχαριστώ.

 

Κανονικά...εδώ είσαι αν θες eur...κάνε clean flash...

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα, έχω το τηλέφωνο κανα 2μηνο. ολα καλα μέχρι στιγμής, η κάμερα με απαγοήτευσε όμως αρκετά. την ημέρα με πολύ φως είναι καλή αλλά αν πέσει λίγο το φως η κάμερα δεν τραβαει, δεν βγαζει καθολου καλές φωτο, ειναι παραμορφωμενες με πολυ εντονα ψευτικα χρωματα.. υπαρχει καμια ρυθμιση για βελτίωση της ποιότητας? επίσης το bluetooth μου έχει δυσκολία στη σύνδεση με πολλές συσκευές, τον υπολογιστη μου τα ακουστικά μου κλπ... εχει κανεις αλλος παρόμοιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα κατά λάθος εγκατάσταση Την 9 και Δεν λειτουργούν κάποιες εφαρμογές όπως ηχογράφηση κλήσεων μπορώ να επιστρέψω στην 8 η θα έχω πρόβλημα;Επίσης Δεν έχω ιδέα πως γίνεται υπάρχει κάποιες οδηγιες
Link to comment
Share on other sites

Τρελή επιτυχία τελικά το 9άρι βλέπω.

 

Δεν είμαι εγώ ο μόνος παράξενος.

 

Μια χαρά είναι το 9. Εμφανώς καλύτερο απ το 8, πιο ελαφρύ και το τηλέφωνο ρολάρει καλύτερα. Απλώς, κόβει κάποια πράγματα που εχουμε βολευτεί (πχ εγγραφή κλήσης, beaming service) και μας κακοφαίνεται. Ως πότε όμως θα μένουμε με το 8; Το πολύ μέχρι να χαλάσει το κινητό, αφού πλέον τα καινούρια τηλέφωνα θα παράγονται με αρχικό λειτουργικό το 9

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε παιδιά η pie!την έβαλα κατευθείαν..Δεν έχει τρομερές αλλαγές..Έχει κάποια κολπάκια για λειτουργία με ένα χέρι είναι πιο εύκολο στη χρήση πλέον.. Μου άρεσε πολύ το μενού κλήσεων που πλέον όλα είναι κάτω πιο κοντά στον αντίχειρα..Δεν μου άρεσε που στην κάμερα έβγαλε τη λειτουργία νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε παιδιά η pie!την έβαλα κατευθείαν..Δεν έχει τρομερές αλλαγές..Έχει κάποια κολπάκια για λειτουργία με ένα χέρι είναι πιο εύκολο στη χρήση πλέον.. Μου άρεσε πολύ το μενού κλήσεων που πλέον όλα είναι κάτω πιο κοντά στον αντίχειρα..Δεν μου άρεσε που στην κάμερα έβγαλε τη λειτουργία νύχτα!

 

η λειτουργία νύχτας υπάρχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα στο android 8 είχε λειτουργία νύχτας

 

αυτο σου λεω και εγω οτι υπαρχει και στη 9

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ούτε εγώ βλέπω λειτουργία νύχτας πλέον.. επίσης έχει κανεις αλλος πρόβλημα με το bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ούτε εγώ βλέπω λειτουργία νύχτας πλέον.. επίσης έχει κανεις αλλος πρόβλημα με το bluetooth?

καμερα/ρυθμισεις καμερας/λειτουργειες καμερας και επιλεγεις τις λειτουργιες τοσο απλα

Link to comment
Share on other sites

καμερα/ρυθμισεις καμερας/λειτουργειες καμερας και επιλεγεις τις λειτουργιες τοσο απλα

 

Είσαι μεγάλος παίκτης :D ..Ναι ωραία οπότε εγώ δεν έχω κανένα θέμα με την Pie..Μικρές διαφορές πιο εύκολο στη χρήση!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό με την 9 που βρίσκω εγώ είναι πως κάνει kill όλα τα προγράμματα που έχω ανοιχτά οπότε μετά αργεί να τα ανοίξει ξανά γρήγορα, υπάρχει λύση σε αυτό;

Κατά τα άλλα μάθατε πως το Α8 το έχει συμπεριλάβει στις μηνιαίες αναβαθμίσεις η Samsung?

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 μήνες το τηλέφωνο εξακολουθεί να είναι super. Ωστόσο μετά την τελευταία "βαριά" αναβάθμιση απαλείφθηκε η δυνατότητα να συμπληρώνεται αυτόματα η νέα επαφή με σκανάρισμα της επαγγελματικής κάρτας! Η δυνατότητα που υπήρχε στο μενού Εισαγωγή Νέας Επαφής ήταν πολύ χρήσιμη γιατί έδινε την δυνατότητα να διαβάσει την κάρτα και άμεσα να συμπληρώσει τα στοιχεία της νέας επαφής και να κρατήσει φωτογραφία της κάρτας στην επαφή. Όσοι έχουν πολλές επαγγελματικές επαφές καταλαβαίνουν πόσο χρήσιμο ήταν. Ακόμα χάθηκε η δυνατότητα να προσθέτουμε τυποποιημένο κείμενο κατά την σύνταξη του μηνύματος sms. Για παράδειγμα όταν τελειώσουμε το κείμενο του sms γράφουμε το όνομά μας ή το όνομα και την εταιρεία. Και αυτή η δυνατότητα έχει καταργηθεί.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά την αναβάθμιση σε pie δεν μου αναγνωρίζει το κινητό ο υπολογιστής

καμία ιδέα?

 

7a5dce2f4b367cbf04efc90d8f9ac45c.jpg

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μου ήρθε security αναβάθμιση σε April 1 2019 (αν θυμάμαι καλά ~317 Mb).

 

Δεν βρήκα κάποια δραματική βελτίωση να σας πω την αμαρτία μου, το τηλέφωνο πήγαινε και πηγαίνει πολύ καλά παρόλο που κάποια πράγματα στην Pie μου σπάνε τα νεύρα.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετα την ενημέρωση σε pie έχω το εξής θέμα

Όταν κάνω μια κλήση πατώντας τον αριθμό κλήσης κάνει μια παύση κάπου στα 5’’ μέχρι να ακούσεις τον ήχο οταν καλεί

Συμβαίνει και σε άλλους?

Είμαι με cosmote

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A8 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...