Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα πλακα κανετε εχετε δει τι γινεται στα ελτα

 

εγω εχω δεματα απο 7/11/19 και ακομα περιμενουν τελωνειο :lol::lol:

 

θα πληρωσεις 15+ οσο ειναι το φπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

βιαζεσαι φιλε μου

 

αντιλαμβάνομαι τι λές , όπως επίσης αντιλαμβάνομαι οτι τα έστειλα λίγο πρίν τις γιορτές των Χριστουγέννων, γνωρίζω οτι θα έχει καθυστερήσεις κλπ . Το θέμα που περιγράφω είναι οτι έχω πάρει πράγματα μετά απο αυτές τις ημερομηνίες των 3ων αποστολών πάνω + οτι δε βρίσκονται στο τελωνείο να πώ οτι καθυστερούν. Έχω άλλα στο τελωνείο ήδη και βλέπω τι γίνεται.

 

Το θέμα είναι , παίζει να βρίσκονται ακόμα στο αεροδρόμιο και να μην έχουν σκαναριστεί απο τότε...; ή παίζει κάτι άλλο απο Κίνα μεριά. Μιλάμε για 50+ ημέρες ήδη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως που είχα κάνει παραγγελίες από eBay, από Ιταλία, Αγγλία και ένα από Κίνα, στις 14 Δεκεμβρίου, στις 10 Δεκεμβρίου και στις 4 Δεκεμβρίου αντίστοιχα, τα παρέλαβα όλα στις πρώτες δέκα μέρες Ιανουαρίου. Το πακέτο από Αγγλία μάλιστα, ήρθε τέλος Δεκεμβρίου.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

αντιλαμβάνομαι τι λές , όπως επίσης αντιλαμβάνομαι οτι τα έστειλα λίγο πρίν τις γιορτές των Χριστουγέννων, γνωρίζω οτι θα έχει καθυστερήσεις κλπ . Το θέμα που περιγράφω είναι οτι έχω πάρει πράγματα μετά απο αυτές τις ημερομηνίες των 3ων αποστολών πάνω + οτι δε βρίσκονται στο τελωνείο να πώ οτι καθυστερούν. Έχω άλλα στο τελωνείο ήδη και βλέπω τι γίνεται.

 

Το θέμα είναι , παίζει να βρίσκονται ακόμα στο αεροδρόμιο και να μην έχουν σκαναριστεί απο τότε...; ή παίζει κάτι άλλο απο Κίνα μεριά. Μιλάμε για 50+ ημέρες ήδη

Φίλε το κοπριταριο στα ΕΛΤΑ φταίει και τίποτα άλλο να το κλείσουν το σαβουρομαγαζο με τα βολεμενα πελατακια τους Αϊ σιχτιρ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το κοπριταριο στα ΕΛΤΑ φταίει και τίποτα άλλο να το κλείσουν το σαβουρομαγαζο με τα βολεμενα πελατακια τους Αϊ σιχτιρ
Φάε κοροναϊό τώρα και περίμενε :D

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φάε κοροναϊό τώρα και περίμενε :D

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα εμενα τα δεματα ειναι τοσο παλια που ο κοροναιος δεν ειχε ανακαλυφθη καν :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπα εμενα τα δεματα ειναι τοσο παλια που ο κοροναιος δεν ειχε ανακαλυφθη καν :lol::lol:
Από τα γραπτά σου όμως φαίνεται ότι τον έχεις κολλήσει ήδη :D

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

πλακα πλακα το γελαμε αλλα ποτε δεν ξερεις τι γινεται με το κορονοιο δεν ξερουμε απο ποσα χερια εχουν περασει τα δεματα και το κυριοτερο απο πια πολη ερχονται και το λεω γιατι μην ξεχνατε οτι ειναι 5 πολεις αποκλεισμενες,,και καταρχην ποτε θα ερθουν αν ειναι να εφευγαν απο τις αποκλεισμενες πολεις ,,που σκεφτειται οτι επειδη δεν ξερουμε απο που γινονται οι αποστολες μπορει να εχουν τα ιντερνετομαγαζα τους και σε αυτες τις πολεις ακομα,,ολοκληρη κινα ειναι αυτη...Δηλαδη παιζει το σεναριο να μην φυγουν δεματα απο αυτες τις πολεις λογω αποκλεισμου τους...Αν ειναι ετσι καλα κρασια δηλαδη για το ποτε μπορει να παραλαβουμε δεματα..Δεν θελω να δημιουργησω κανα πανικο αλλα για σκεφτειται λιγο με αυτα που ακουμε..
Link to comment
Share on other sites

πλακα πλακα το γελαμε αλλα ποτε δεν ξερεις τι γινεται με το κορονοιο δεν ξερουμε απο ποσα χερια εχουν περασει τα δεματα και το κυριοτερο απο πια πολη ερχονται και το λεω γιατι μην ξεχνατε οτι ειναι 5 πολεις αποκλεισμενες,,και καταρχην ποτε θα ερθουν αν ειναι να εφευγαν απο τις αποκλεισμενες πολεις ,,που σκεφτειται οτι επειδη δεν ξερουμε απο που γινονται οι αποστολες μπορει να εχουν τα ιντερνετομαγαζα τους και σε αυτες τις πολεις ακομα,,ολοκληρη κινα ειναι αυτη...Δηλαδη παιζει το σεναριο να μην φυγουν δεματα απο αυτες τις πολεις λογω αποκλεισμου τους...Αν ειναι ετσι καλα κρασια δηλαδη για το ποτε μπορει να παραλαβουμε δεματα..Δεν θελω να δημιουργησω κανα πανικο αλλα για σκεφτειται λιγο με αυτα που ακουμε..

 

https://itechnews.gr/2020/01/agores-apo-kina-telika-prepei-na-fovamai-gia/

Link to comment
Share on other sites

Τεχνητές καθυστερήσεις στα δέματα το «αντίδοτο»

 

Παρά ταύτα, ο Ντέιβιντ Τζινκς της ParcelHero επισήμανε ότι για κάθε ενδεχόμενο η Κίνα έχει ήδη θέσει σε ισχύ αυστηρά μέτρα για τον κοροναϊό. «Η κινεζική υπηρεσία εξπρές της China Post EMS (Express Mail Service) ανακοίνωσε ότι θα καθυστερεί τις αποστολές για να “απολυμάνει” τα δέματα. Η EMS συγκεκριμένα ανέφερε: “Για να διασφαλίσουμε το κοινό, θα κάνουμε “διπλές – απολυμάνσεις” στα δέματα και στα οχήματα που περνάνε από τη Γουχάν, καθυστερώντας τη διαδικασία αποστολής» προσέθεσε ο Τζινκς.

 

Σύμφωνα με το στέλεχος της ParcelHero, παρότι ο κίνδυνος μετάδοσης του κοροναϊού μέσω δεμάτων είναι πολύ μικρός, η έξαρση του κοροναϊού μπορεί να «μολύνει» την αγορά, προκαλώντας σοβαρά προβλήματα σε όσους εισάγουν προϊόντα από την Κίνα. Ο Τζινκς εξέφρασε μάλιστα την πεποίθηση ότι το ζήτημα του κοροναϊού θα πλήξει οικονομικά και μεγαθήρια όπως η Alibaba και η Aliexpress.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Τεχνητές καθυστερήσεις στα δέματα το «αντίδοτο»

 

 

 

Παρά ταύτα, ο Ντέιβιντ Τζινκς της ParcelHero επισήμανε ότι για κάθε ενδεχόμενο η Κίνα έχει ήδη θέσει σε ισχύ αυστηρά μέτρα για τον κοροναϊό. «Η κινεζική υπηρεσία εξπρές της China Post EMS (Express Mail Service) ανακοίνωσε ότι θα καθυστερεί τις αποστολές για να “απολυμάνει” τα δέματα. Η EMS συγκεκριμένα ανέφερε: “Για να διασφαλίσουμε το κοινό, θα κάνουμε “διπλές – απολυμάνσεις” στα δέματα και στα οχήματα που περνάνε από τη Γουχάν, καθυστερώντας τη διαδικασία αποστολής» προσέθεσε ο Τζινκς.

 

 

 

Σύμφωνα με το στέλεχος της ParcelHero, παρότι ο κίνδυνος μετάδοσης του κοροναϊού μέσω δεμάτων είναι πολύ μικρός, η έξαρση του κοροναϊού μπορεί να «μολύνει» την αγορά, προκαλώντας σοβαρά προβλήματα σε όσους εισάγουν προϊόντα από την Κίνα. Ο Τζινκς εξέφρασε μάλιστα την πεποίθηση ότι το ζήτημα του κοροναϊού θα πλήξει οικονομικά και μεγαθήρια όπως η Alibaba και η Aliexpress.

Οι Αμερικάνοι κατασκεύασαν τον ιό, για να πλήξουν την αγορά της Κίνας και τα νεύρα του @mples :D

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στα ΕΛΤΑ πάντως η έλλειψη προσωπικού και γενικά το μπάχαλο που άρχισε να επικρατεί ειναι εμφανέστατο ακομη και στην εσωτερική διανομή των πακέτων.. Πέραν του ότι τα πακέτα μένουν στην ενδιάμεση διανομή για περισσότερο απο 1-2 ημέρες, ενώ παλιότερα με το που ξεκίναγαν βράδυ απο Θεσσαλονίκη το ίδιο πρωι, ήταν στο κεντρικό κατάστημα και έβρισκες και το χαρτάκι παραλαβής στο σπίτι, τώρα υπάρχουν και εκει καθυστέρησεις..

προχθες στο κεντρικό κατάστημα της Κοζάνης η υπάλληλος του ταμείου προσπαθούσε επί πόση ώρα να βρει ένα πακέτο πελάτη και στο τέλος φώναξε και τον πελάτη να μπει απο μέσα και κοιτούσανε μαζί για κανένα 10λεπτο τουλάχιστον την γεμάτη ντουλάπα απο πακέτα μέχρι να το βρουν και οι υπόλοιποι περιμέναμε στην ουρα..

Στις "καλές εποχές" σε περίπτωση που υπήρχε τέτοια δυσκολία μετά απο 2-3 λεπτά το πολύ οι υπάλληλοι φώναζαν τον έξτρα υπάλληλο απο την αποθήκη και έψαχνε αυτός και οι υπόλοιποι πελάτες εξυπηρετούνταν για τις άλλες υποθέσεις τους άμεσα..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Στα ΕΛΤΑ πάντως η έλλειψη προσωπικού και γενικά το μπάχαλο που άρχισε να επικρατεί ειναι εμφανέστατο ακομη και στην εσωτερική διανομή των πακέτων.. Πέραν του ότι τα πακέτα μένουν στην ενδιάμεση διανομή για περισσότερο απο 1-2 ημέρες, ενώ παλιότερα με το που ξεκίναγαν βράδυ απο Θεσσαλονίκη το ίδιο πρωι, ήταν στο κεντρικό κατάστημα και έβρισκες και το χαρτάκι παραλαβής στο σπίτι, τώρα υπάρχουν και εκει καθυστέρησεις..

προχθες στο κεντρικό κατάστημα της Κοζάνης η υπάλληλος του ταμείου προσπαθούσε επί πόση ώρα να βρει ένα πακέτο πελάτη και στο τέλος φώναξε και τον πελάτη να μπει απο μέσα και κοιτούσανε μαζί για κανένα 10λεπτο τουλάχιστον την γεμάτη ντουλάπα απο πακέτα μέχρι να το βρουν και οι υπόλοιποι περιμέναμε στην ουρα..

Στις "καλές εποχές" σε περίπτωση που υπήρχε τέτοια δυσκολία μετά απο 2-3 λεπτά το πολύ οι υπάλληλοι φώναζαν τον έξτρα υπάλληλο απο την αποθήκη και έψαχνε αυτός και οι υπόλοιποι πελάτες εξυπηρετούνταν για τις άλλες υποθέσεις τους άμεσα..

 

Δεν φταίει η έλλειψη προσωπικού, φταίει ότι τα ΕΛΤΑ είναι δημόσια έχουν πολλούς υπαλλήλους που παίρνουν 2κ μισθό και δεν δουλεύουν.

Στον ΟΤΕ τους είπαν είτε συμβάσεις με 400ευρω είτε την πόρτα της εξόδου. Όλοι θέλουν μείωση προσωπικού αλλά την αυξημένη δουλειά να την βγάζουν όσοι μείνουν στην ώρα τους χωρίς καθυστερήσεις.

Link to comment
Share on other sites

:mad: - απο τις 20 δεκεμβριου στο τελωνειο ενα δεματακι απο κινα μεσω τουρκιας,ιος τοτε δεν υπηρχε να πεις το καθυστερουν για αυτον τον λογο

το UH*********TR φυσικα και ΔΕΝ το αναγνωριζει το συστημα των ΕλΤα παρα μονο ΟΛΑ τα site αναζητησης παγκοσμιως και ακομα περιμενο να παρει το μαμαημενο QA απο τα ΕλΤα για να ξεκινησει και να δουμε ποτε θα ερθει το πλανταμι για ανταλλακτικακι και φυσικα θα στηθω στην ουρα γιατι παρ'ολο που εχω κανει εξουσιοδοτηση ενα πραγματακι μεγεθους σπιρτοκουτι ειναι πολυ βαρυ για να το φερει η φιρμα ο ταχυδρομος (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:mad: - απο τις 20 δεκεμβριου στο τελωνειο ενα δεματακι απο κινα μεσω τουρκιας,ιος τοτε δεν υπηρχε να πεις το καθυστερουν για αυτον τον λογο

το UH*********TR φυσικα και ΔΕΝ το αναγνωριζει το συστημα των ΕλΤα παρα μονο ΟΛΑ τα site αναζητησης παγκοσμιως και ακομα περιμενο να παρει το μαμαημενο QA απο τα ΕλΤα για να ξεκινησει και να δουμε ποτε θα ερθει το πλανταμι για ανταλλακτικακι και φυσικα θα στηθω στην ουρα γιατι παρ'ολο που εχω κανει εξουσιοδοτηση ενα πραγματακι μεγεθους σπιρτοκουτι ειναι πολυ βαρυ για να το φερει η φιρμα ο ταχυδρομος (!)

 

Και να πάρει QA... δε θα το μάθεις ποτέ!

Το UH...... ΤR θα σου έρθει σαν απλό αντικείμενο!

Αν είναι μικρό, πρέπει να στο φέρει στο σπίτι. Βασικά μπορείς να το διεκδικήσεις αυτό! Μόνο τα πολύ ογκώδη ή βαριά προβλέπεται να ειδοποιούνται.

Link to comment
Share on other sites

Δεμα απο Αμερικη τα Χριστούγεννα το παρελαβα 10 μερες αφου εφτασε Ελλαδα, που ειχαμε αργιες και αδειες υπαλλήλων, και τωρα που υποτίθεται οτι πρέπει να λειτουργουν πιο γρηγορα, εχω ενα 2ο δεμα 15 μερες στην Ελλαδα, και δεν λενε να μου το παραδώσουν
Link to comment
Share on other sites

Δεμα απο Αμερικη τα Χριστούγεννα το παρελαβα 10 μερες αφου εφτασε Ελλαδα, που ειχαμε αργιες και αδειες υπαλλήλων, και τωρα που υποτίθεται οτι πρέπει να λειτουργουν πιο γρηγορα, εχω ενα 2ο δεμα 15 μερες στην Ελλαδα, και δεν λενε να μου το παραδώσουν

 

με planet express?

Link to comment
Share on other sites

Και να πάρει QA... δε θα το μάθεις ποτέ!

Το UH...... ΤR θα σου έρθει σαν απλό αντικείμενο!

Αν είναι μικρό, πρέπει να στο φέρει στο σπίτι. Βασικά μπορείς να το διεκδικήσεις αυτό! Μόνο τα πολύ ογκώδη ή βαριά προβλέπεται να ειδοποιούνται.

 

:mad: - α μπα φιλε μου,δεν φερνει τιποτα οσο μικρο και ελαφρυ κι ας ειναι, απλα αφηνει ειδοποιηση καθ'οτι ''ζορικος'' ο δικος σου

 

2103542143 : ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑ ΑΘΗΝΑΣ - ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

2103542144 : ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑ ΑΘΗΝΑΣ - ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

2103542145 : ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑ ΑΘΗΝΑΣ - ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

2103542479 : ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑ ΑΘΗΝΑΣ - ΤΜΗΜΑ ΑΖΗΤΗΤΩΝ

 

απο 20 δεκεμβριου ειναι στο τελωνειο, υπαρχει περιπτωση εαν παρω τηλεφωνο να μαθω τιποτα? το εχει δοκιμασει κανεις και βγηκε ακρη?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Εσείς μιλάτε για δέματα / γράμματα από εξωτερικό. Εδώ στην πεθερά μου ή εθνική τράπεζα έχει στείλει από 10/01/2020 μια κάρτα μετά ΕΛΤΑ (σε επαρχία), είναι 03/02/2020 και πήγε να την αναζητήσει και η απάντηση ήταν, μη βιάζεστε τόσο, έχει γίνει χαμός. Μιλάμε για περίπου 1 μήνα ανάμεσα σε δύο νόμους εντός Ελλάδας.
Link to comment
Share on other sites

έχω δέμα που είναι 100 μέρες στον δρόμο μάλλον ασκαναριστο στο αεροδρόμιο εμφανίστηκε μπήκε τελωνείο για κάνα μήνα και τώρα είναι 8 μέρες στο κέντρο διαλογής μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα Edited by XP130TD
χαρακτηρισμοί απαγορεύονται
Link to comment
Share on other sites

:blink: - τελικα το αποφασισα και πηρα τηλεφωνο,μου εδωσαν καποιο αλλο και μετα με εκαναν πασα σε αλλο οπου ειχαμε τα κλασικα

''δεν το βλεπω στο site των ΕλΤα-το ξερω δεν βγαινει-κι εσεις που ξερετε πως ειναι στο τελωνειο-το βρηκα εδω και καιρο απο αλλο site αναζητησης-λυπαμαι δεν πρεπει να εχει ερθει ακομη-μα τοτε πως ολοι οι αλλοι το βλεπουν-α να τωρα βλεπω στο 17track πως λεει πως απο 20/12/2019 ειναι στο τελωνειο-μα τι σας λεω τοση ωρα,αυτο το ξερω-πρεπει να περιμενετε να σκαναριστει-και θα παρει αλλο κωδικο τυπου QA;-αυτο δεν το ξερω-και ποιος το ξερει-τι να σας πω υπαρχει φορτος πρεπει να περιμενετε''

πιασε το αυγο και κουρευτο,αναθεμα την ωρα που δεν υπαρχει το εξαρτηματακι αυτο στην Ελλαδα ακομη και πιο ακριβο,ρε που εχουμε μπλεξει μεσα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

3/2/2020, 20:18:13 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ)

3/2/2020, 18:10:14 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ)

3/2/2020, 16:10:14 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

30/1/2020, 18:46:54 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

30/1/2020, 18:45:15 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

30/1/2020, 17:36:10 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

30/1/2020, 15:19:59 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

14/1/2020, 06:31:38 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

29/12/2019, 19:08:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

29/12/2019, 13:19:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

6/12/2019, 18:29:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Αύριο παραλαβή για να ξέρετε πάνω κάτω πόσο χρόνο κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στα ΕΛΤΑ είναι σουργελα από τα λίγα

έχω δέμα που είναι 100 μέρες στον δρόμο μάλλον ασκαναριστο στο αεροδρόμιο εμφανίστηκε μπήκε τελωνείο για κάνα μήνα και τώρα είναι 8 μέρες στο κέντρο διαλογής μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα

 

Δεν υπάρχει προσωπικό στα ΕΛΤΑ

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει προσωπικό στα ΕΛΤΑ
όντως! τώρα επιστρέφουν σιγά-σιγά από τις διακοπές των εορτών!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όντως! τώρα επιστρέφουν σιγά-σιγά από τις διακοπές των εορτών!

Εσύ πρέπει να έχεις πολύ υψηλό δείκτη νοημοσύνης :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πρέπει να έχεις πολύ υψηλό δείκτη νοημοσύνης :ninja:
από σένα σίγουρα πολύ υψηλότερο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...