Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-12-2014 13:39 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-12-2014 08:05 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-12-2014 08:05 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-12-2014 08:05 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 16-12-2014 10:03 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 22-12-2014 12:21 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ ΑΠΟ 22-12. ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΤΗΝ ΥΕΔ....

κάποια βοήθεια????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πακέτο απο τέλη νοέμβρη και η τελευταία ενημέρωση ήταν: 2014-12-04 15:42 Despatched to overseas (Country code: GR)

Τι θα γίνει με αυτό το πακέτο θα φτάσει ή του χρόνου? Υπάρχει περίπτωση να είναι στο αεροδρόμιο και να μην ανοιχτεί μέχρι το 2015? Σε λίγες μέρες πρέπει να κάνω dispute στο paypal για να μήν τελειώσει η διορία. Είναι λογικό να γράφει το ίδιο πράγμα 26 ημέρες?

 

Tracking Number: RF299722761SG

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πακέτο απο τέλη νοέμβρη και η τελευταία ενημέρωση ήταν: 2014-12-04 15:42 Despatched to overseas (Country code: GR)

Τι θα γίνει με αυτό το πακέτο θα φτάσει ή του χρόνου? Υπάρχει περίπτωση να είναι στο αεροδρόμιο και να μην ανοιχτεί μέχρι το 2015?

 

:worry: - τελη νοεμβριου κι εγω αλλα το οριο λεει στο ebay ειναι 15 ιανουαριου 2015, 5/12/2014 ηταν η τελευταια φορα που σκαναριστηκε και εκτοτε σιγη που σημαινει υπομονη και αγωνια (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ08-12-201413:39ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ16-12-201408:05ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ16-12-201408:05ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ16-12-201408:05ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)16-12-201410:03ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ22-12-201412:21ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ ΑΠΟ 22-12. ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΤΗΝ ΥΕΔ....

κάποια βοήθεια????

Εμενα απο τις 15/12 ειναι κολλημενο στο υεδ θεσσαλονικης :mad:

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ AMAZON απο τις 29 νοεμβριου,μου το εστειλε με ysps

ειχα ενημερωση μεχρει εως και τις 30-11-2014

εχει περασει ενασ μηνας

 

December 4, 2014, 11:55 pm, New York UNITED STATES Package has left the carrier facility

τελευτεα ενημερωση ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 30-11-2014 19:11 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

απο τοτε δεν διχνει τιποτα

πηρα τηλεφ και στο ταχυδρομειο και μου ειπαν πως δεν εχει μπει ελλαδα ειναι ακομα αμερικη

κανω τρακ τον κωδικο και διχνει ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 30-11-2014 19:11 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

λετε να χαθηκε η καθυστέρησε λογο εορτων...:(

επικοινώνησα και με τον πολιτη και μου ειπε ....

αυτο ειναι το μήνυμα του πολιτη ...απαιτεί 23 εργάσιμες ημέρες για να ολοκληρώσει την έρευνά. USPS θα αποστείλει αίτημα στην ξένη διοίκηση και θα επικοινωνήσουμε μαζί σας το συντομότερο πληροφοριών.

 

λετε να χαθηκε η καθυστέρησε λογο εορτων...:(

γιατι τοσο μεγαλο διαστιμα διχνει ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ??

να ζητησω τα χρηματα μου απο paypal

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ AMAZON απο τις 29 νοεμβριου,μου το εστειλε με ysps

ειχα ενημερωση μεχρει εως και τις 30-11-2014

εχει περασει ενασ μηνας

 

December 4, 2014, 11:55 pm, New York UNITED STATES Package has left the carrier facility

τελευτεα ενημερωση ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 30-11-2014 19:11 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

απο τοτε δεν διχνει τιποτα

πηρα τηλεφ και στο ταχυδρομειο και μου ειπαν πως δεν εχει μπει ελλαδα ειναι ακομα αμερικη

κανω τρακ τον κωδικο και διχνει ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 30-11-2014 19:11 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

λετε να χαθηκε η καθυστέρησε λογο εορτων...:(

επικοινώνησα και με τον πολιτη και μου ειπε ....

αυτο ειναι το μήνυμα του πολιτη ...απαιτεί 23 εργάσιμες ημέρες για να ολοκληρώσει την έρευνά. USPS θα αποστείλει αίτημα στην ξένη διοίκηση και θα επικοινωνήσουμε μαζί σας το συντομότερο πληροφοριών.

 

λετε να χαθηκε η καθυστέρησε λογο εορτων...:(

γιατι τοσο μεγαλο διαστιμα διχνει ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ??

να ζητησω τα χρηματα μου απο paypal

Edited by mair
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ AMAZON απο τις 29 νοεμβριου,μου το εστειλε με ysps

ειχα ενημερωση μεχρει εως και τις 30-11-2014

εχει περασει ενασ μηνας

 

December 4, 2014, 11:55 pm, New York UNITED STATES Package has left the carrier facility

τελευτεα ενημερωση ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 30-11-2014 19:11 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

απο τοτε δεν διχνει τιποτα

πηρα τηλεφ και στο ταχυδρομειο και μου ειπαν πως δεν εχει μπει ελλαδα ειναι ακομα αμερικη

κανω τρακ τον κωδικο και διχνει ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 30-11-2014 19:11 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

λετε να χαθηκε η καθυστέρησε λογο εορτων...:(

επικοινώνησα και με τον πολιτη και μου ειπε ....

αυτο ειναι το μήνυμα του πολιτη ...απαιτεί 23 εργάσιμες ημέρες για να ολοκληρώσει την έρευνά. USPS θα αποστείλει αίτημα στην ξένη διοίκηση και θα επικοινωνήσουμε μαζί σας το συντομότερο πληροφοριών.

 

λετε να χαθηκε η καθυστέρησε λογο εορτων...:(

γιατι τοσο μεγαλο διαστιμα διχνει ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ??

να ζητησω τα χρηματα μου απο paypal

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ AMAZON απο τις 29 νοεμβριου,μου το εστειλε με ysps

ειχα ενημερωση μεχρει εως και τις 30-11-2014

εχει περασει ενασ μηνας

 

December 4, 2014, 11:55 pm, New York UNITED STATES Package has left the carrier facility

τελευτεα ενημερωση ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 30-11-2014 19:11 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

απο τοτε δεν διχνει τιποτα

πηρα τηλεφ και στο ταχυδρομειο και μου ειπαν πως δεν εχει μπει ελλαδα ειναι ακομα αμερικη

κανω τρακ τον κωδικο και διχνει ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 30-11-2014 19:11 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

λετε να χαθηκε η καθυστέρησε λογο εορτων...:(

επικοινώνησα και με τον πολιτη και μου ειπε ....

αυτο ειναι το μήνυμα του πολιτη ...απαιτεί 23 εργάσιμες ημέρες για να ολοκληρώσει την έρευνά. USPS θα αποστείλει αίτημα στην ξένη διοίκηση και θα επικοινωνήσουμε μαζί σας το συντομότερο πληροφοριών.

 

παιδια λετε να χαθηκε η καθυστέρησε λογο εορτων...:(

γιατι τοσο μεγαλο διαστιμα διχνει ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ??

να ζητησω τα χρηματα μου απο paypal

......................:(
Link to comment
Share on other sites

......................:(

 

Όλα λόγο γιορτών έχουν πάει πίσω.. Είναι και από Αμαζον Αμερικής οπότε λογικό να αργήσει.. Με το tracking number να μπαίνεις στο site των ΕΛΤΑ από εκεί θα το παρακολουθείς.. Δώσε μερικές μέρες ακόμα.

 

Επίσης τι PayPal αναφέρεις? Δεν πληρωσες με PayPal.. Για τα λεφτά αν καθυστερήσει πολύ θα μιλήσεις με το ίδιο το Amazon και θα στα επιστρέψουν εκείνοι..

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή λύση για την παρακολούθηση αποστολών δεμάτων είναι το http://www.trackitonline.ru

 

Σε πρόσφατη αγορά μου από Αμερική, έβαλα το tracking # που μου έδωσε το Amazon και μετά από μια βδομάδα, που έφτασε το δέμα στην Αγγλία, μου έδωσε το νέο tracking # της UPS και παρακολουθούσα την πορεία του δέματος τόσο στο ρώσικο όσο και στο site όσο και σ' εκείνο της UPS.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή λύση για την παρακολούθηση αποστολών δεμάτων είναι το http://www.trackitonline.ru

 

Σε πρόσφατη αγορά μου από Αμερική, έβαλα το tracking # που μου έδωσε το Amazon και μετά από μια βδομάδα, που έφτασε το δέμα στην Αγγλία, μου έδωσε το νέο tracking # της UPS και παρακολουθούσα την πορεία του δέματος τόσο στο ρώσικο όσο και στο site όσο και σ' εκείνο της UPS.

 

καλησπερα εβαλα το track number στο site που μου εδωσες αχ που βρισκεται:cry:

 

Date /////////////////Zipcode/////////////Location ////////////Event ////////// Weight//////////////////////////////////////Additional

30.11.-0001 00:00..................... Update item information .............. ...................... ...........................Greece

25.11.2014 17:15.......... ...... ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ........... ..... Accepted from sender

30.11.2014 20:11 ............. .... ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

................... ...................... .......... ..........................................Update item information .....................Greece

30.11.2014 19:11........... .......ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

25.11.2014 16:15 .......... .......ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ............. Accepted from sender

 

United States Postal Service:

 

Date Zipcode Location /////////// Event ///////////// Weight //////////////////// ////// ///// ////////////// ////////////////Additional

25.11.2014 01:00.......................... ................................Electronic notification of shipment..........

25.11.2014 16:19......PA 19150 .......Philadelphia ...... Electronic notification of shipment ...........................International Parcels Priority Mail International ................................................................................................................................................................Parcels

........................................................................................................................................................... Athens Air Mail Unit (amu) Greece

25.11.2014 17:15 PA 19150...................Philadelphia..................Picked up by Request

26.11.2014 03:03 PA 19116 ................ Philadelphia .......... Arrived origin post office

26.11.2014 06:55 PA 19116 ......... Philadelphia Left sorting center

30.11.2014 14:51 IL 60666.... ....Chicago .................. Arrived at sorting center

30.11.2014 20:11 Isc Chicago Il (usps) Arrived at sorting center

30.11.2014 20:13 Isc Chicago Il (usps) Send item abroad (Export)

01.12.2014 11:17 United States Chicago Arrived

01.12.2014 17:00 United States Chicago Departed

04.12.2014 00:58 United States New York Arrived

05.12.2014 00:55 United States New York Departed

Edited by mair
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες στο ρώσικο χώρα αποστολής Ελλάδα;

Εάν ναι, κάνε υπομονή γιατί αφενός καθυστερεί η ενημέρωση μέχρι να φτάσει Ευρώπη και Ελλάδα.

Άλλωστε, έχεις πλήρη ενημέρωση για τη διαδρομή του δέματος στις ΗΠΑ και στην Ελλάδα έχουμε πρόβλημα με το μειωμένο αριθμό προσωπικού στα ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες στο ρώσικο χώρα αποστολής Ελλάδα;

Εάν ναι, κάνε υπομονή γιατί αφενός καθυστερεί η ενημέρωση μέχρι να φτάσει Ευρώπη και Ελλάδα.

Άλλωστε, έχεις πλήρη ενημέρωση για τη διαδρομή του δέματος στις ΗΠΑ και στην Ελλάδα έχουμε πρόβλημα με το μειωμένο αριθμό προσωπικού στα ΕΛΤΑ.

 

 

η ενημερωση εχει σταματισει σε ολα τα site truck number απο τις 5-12-2014 στις ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ γιαυτο ανησυχω

και η προθεσμια(το χρονικο περιθωριο που βαζουν) απο amazon να φθασει ελλαδα εληξε απο τις 29-12-2014

και ο πολητης μου ειπε να του δωσω χρονο 23μερες να βρει το δεμα γιατι και αυτος δεν γνωριζει που βρισκετε :mad:

 

τελευτεα ενμερωση

05.12.2014 00:55 United States New York Departed

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια πηρα τηλεφ και στα ελτα και μου ειπαν δεν ειναι ελλαδα το πακετο μ και οτι ειναι ακομα εξωτερικο

υπαρχει περιπτση να ειναι ελλαδα και να μην το βλεπουν λογο το οτι δεν εχει σκαναριστει..?

υπαρχει καποιο τηλεφωνο για τελωνειο?

εχω ακουσει οτι αν εχεις paypal σου επιστρεφουν τα χρηματα ισχυει..?

Edited by mair
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παραπάνω τι σχέση έχουν με ΕΛΤΑ;

Αφού στέλνονται με ξένα ταχυδρομεία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες στο ρώσικο χώρα αποστολής Ελλάδα;

Εάν ναι, κάνε υπομονή γιατί αφενός καθυστερεί η ενημέρωση μέχρι να φτάσει Ευρώπη και Ελλάδα.

Άλλωστε, έχεις πλήρη ενημέρωση για τη διαδρομή του δέματος στις ΗΠΑ και στην Ελλάδα έχουμε πρόβλημα με το μειωμένο αριθμό προσωπικού στα ΕΛΤΑ.

 

:rolleyes: - αυτο το ρωσικο site ειναι μια χαρα,βοηθαει να δεις που ειναι το δεμα σου οταν αλλα ταχυδρομεια δεν δινουν αρκετα στοιχεια, οσον αφορα την USPS τα εχουμε ξαναπει

ειναι αναλυτικοι οταν παραλαβουν κατι και ειναι να το διανειμουν στην χωρα τους αλλα οταν στειλουν κατι μολις περασει τα συνορα δεν εχεις ενημερωση, τα ΕΛΤΑ δεν συνεργαζονται με USPS με την εννοια πως οταν περασει τα συνορα στα 2 site τους δεν μπορεις να το παρακολουθησεις, προσφατα η USPS αυξησε και τα μεταφορικα για Ελλαδα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο τις 15/12 ειναι κολλημενο στο υεδ θεσσαλονικης :mad:

 

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΑΠΟ 22-12 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΕΣ?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο τελωνειο με το invoice του paypal. 40 ευρω θα μου χρεωσουν για δεμα 100 ευρω απο μαλαισια μαζι με τα εξοδα αποστολης. Ειναι μια τυπισσα εκει πολυ τυπικη. Πεμπτη θα το παρω απο το ταχυδρομειο μου ειπε
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εdit: Σημερα τελικα με ενα τηλεφωνο στα κεντρικα της DHL μου ειπαν τα εξης.Το track ID το γερμανικο ισχυει μεχρι να ερθει Αθηνα στο κεντρο διαλογης.Εδω παιρνει αλλο νουμερο το οποιο μονο αν παρεις τηλεφωνο και δωσεις το γερμανικο σου λενε.Εγω πηρα σημερα τους εδωσα τα 4 tracking id και αμεσως μου δωσανε τα Ελληνικα μου ειπαν ποτε ηρθαν μου εξηγησαν αναλυτικα τι γινεται και ηταν ιδιαιτερα ευγενικοι.

Αυτα ολα γενικα 13 αποστολη απο Γερμανια αυριο 20 θα ειναι στα Χανιά. :)

 

Συγνώμη που σχολιάζω τώρα για ένα post 20 ημερών πριν, αλλα επειδή σε ακριβώς αυτή τη φάση είμαι κι εγώ, πού πήρες τηλέφωνο για να μάθεις το ελληνικό tracking id φίλε μου; Το δικό μου δέμα εστάλη στις 23/12/2014, και τελευταία ενημέρωση έγινε στις 31/12/2014, με κείμενο ίδιο με το δικό σου

 

Wed, 31.12.2014 05:36 h Feucht, Germany The international shipment has been processed in the export parcel center

 

Η DHL Ελλάδας το μόνο που μου λέει έπειτα από τηλεφωνική επικοινωνία, είναι πως το δέμα έχει φύγει από Γερμανία. Από εκεί και πέρα, δεν "ξέρουν" που είναι, ενώ ισχυρίζονται ότι δεν έχει έρθει καν Ελλάδα ακόμα. Από τη DHL Γερμανίας ωστόσο, ισχυρίζονται ότι το δέμα έχει φύγει και είναι στην Ελλάδα! Επειδή λοιπόν τα νεύρα μου έχουν γίνει κρόσσια, σε παρακαλώ, σε ποιό τηλέφωνο σου έδωσαν ελληνικό track number, μπας και βρω μια άκρη και εγώ; Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς κάπου είναι. Εμένα έφυγε 29/12 από feucht και έφτασε χτες Ελλάδα
Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 01-12-2014 22:06 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-12-2014 08:44 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

 

:confused: - εκλεισε ηδη ενας μηνας και ανεβαινουμε-αγωνια,να δουμε τελικα θα ερθει το δεματακι (?)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα ...

Στις 29/11/14 έφυγε το δέμα (λέει ο πωλητής αλλά και τα ξένα sites) από Κίνα, με απλό ταχυδρομείο (SwissPost Unregistered), και σήμερα έχουμε 8/1/15 (!!!).

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς κάπου είναι. Εμένα έφυγε 29/12 από feucht και έφτασε χτες Ελλάδα

 

Χμμ, λες ε; Δηλαδή αν πάει αναλογικά εμένα μπορεί να έχει ενημέρωση αύριο! :p Να'σαι καλά, με αναπτέρωσες! Άντε να δούμε!

 

Edit: Έτσι από περιέργεια, όταν λες ότι έφυγε 29/12 από feucht, ποιό ήταν το μήνυμα που σου έγραψε;

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, λες ε; Δηλαδή αν πάει αναλογικά εμένα μπορεί να έχει ενημέρωση αύριο! :p Να'σαι καλά, με αναπτέρωσες! Άντε να δούμε!

 

Edit: Έτσι από περιέργεια, όταν λες ότι έφυγε 29/12 από feucht, ποιό ήταν το μήνυμα που σου έγραψε;

 

 

2014-12-29 01:37

Feucht, Germany, The international shipment has been processed in the export parcel center

 

είναι δέμα από amazon έφυγε με dhl απλό πακέτο. Παραλαμβάνω από Ελτα "ταχυ"-μεταφορές...

επίσης συνεχίζει να ισχύει ο ίδιος αριθμός ανίχνευσης και εδώ.

 

Μόλις μίλησα και με τα κεντρικά γραφεία των ταχυμεταφορων, μου είπαν πως υπήρχε απεργία 7/1 και συνεπώς και καθυστερήσεις, οπότε συνυπολογίστε και αυτό

Edited by ditheo
Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

2014-12-29 01:37

Feucht, Germany, The international shipment has been processed in the export parcel center

 

είναι δέμα από amazon έφυγε με dhl απλό πακέτο. Παραλαμβάνω από Ελτα "ταχυ"-μεταφορές...

επίσης συνεχίζει να ισχύει ο ίδιος αριθμός ανίχνευσης και εδώ.

 

Μόλις μίλησα και με τα κεντρικά γραφεία των ταχυμεταφορων, μου είπαν πως υπήρχε απεργία 7/1 και συνεπώς και καθυστερήσεις, οπότε συνυπολογίστε και αυτό

 

Ωραία, κι εμένα αυτό ακριβώς είναι το τελευταίο μήνυμα! Άμα είχαν κι απεργία... βράστα! Άρα περιμένω κι ελπίζω...! :happy: Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

για να φανταστείς τί γίνεται, το site της dhl λέει πως ήρθαν και δεν με βρήκαν σήμερα στις 15:25 και οι ταχυμεταφορες πως ειναι ακομα στην αθηνα
Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...