Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καμια εφαρμογη που να δειχνει σε full screen εικονα απο τον καλουντα?!

Η embedded του symbian (που την περνει απο το outlook) ειναι μικρη και σε κακη ποιοτητα!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

joikuspot premium wifi με νοκια 5800 κ με αϊνο που δοκιμασα συνδεεται κανονικα αλλα με android κινητο και με το λαπτοπ τπτ ,μηπως θελει καποια ρυθμιση? Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη που να δειχνει σε full screen εικονα απο τον καλουντα?!

Η embedded του symbian (που την περνει απο το outlook) ειναι μικρη και σε κακη ποιοτητα!

Στο ovi store υπάρχει αυτό που θέλεις, αλλά αν θες να σου δείχνει πάνω από μία επαφή, πρέπει να αγοράσεις την full έκδοση! Πάντως δείχνει σε όλη την οθόνη...:)

http://store.ovi.com/content/24958?clickSource=browse&contentArea=applications

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη που να δειχνει σε full screen εικονα απο τον καλουντα?!

Η embedded του symbian (που την περνει απο το outlook) ειναι μικρη και σε κακη ποιοτητα!

 

Λεγετε ting και ειναι πολυ καλη.Το μονο που θα προσεξεις ειναι οτι, για να βλεπεις σε ολοκληρη την οθονη σου,οποιαδηποτε επαφη εχεις καταχωρησει(βαλε οσες θελεις μεσα απο τις ρυθμισεις του)θα ΠΡΕΠΕΙ την φωτογραφια να την βγαζεις με το κινητο ΣΤΑ ΟΡΘΙΑ.

 

Στο ovi store υπάρχει αυτό που θέλεις, αλλά αν θες να σου δείχνει πάνω από μία επαφή, πρέπει να αγοράσεις την full έκδοση! Πάντως δείχνει σε όλη την οθόνη...:)

http://store.ovi.com/content/24958?clickSource=browse&contentArea=applications

 

Οχι φιλε μου δεν ισχυει αυτο που λες.εγω την εχω κατεβασει μεσω ovi store σε lite και παιρνει οσες θελω!

Edited by impreza_sti

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Πραγματικα καλο application!!

 

- Αγορασα την full version και δεν βρηκα διαφορα απο την λιτε (μεχρι στιγμης)

- Ξερει κανεις που αποθηκευονται οι ρυθμισεις της εφαρμογης ωστε να τις παρω backup!? Ειναι κριμα να περασω 30-40 φωτογραφιες και να χαθουν ολες :(

 

Ευχαριστω

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Πραγματικα καλο application!!

 

- Αγορασα την full version και δεν βρηκα διαφορα απο την λιτε (μεχρι στιγμης)

- Ξερει κανεις που αποθηκευονται οι ρυθμισεις της εφαρμογης ωστε να τις παρω backup!? Ειναι κριμα να περασω 30-40 φωτογραφιες και να χαθουν ολες :(

 

Ευχαριστω

 

Εμ βρε φιλε στο ειπα οτι δεν εχει διαφορα!τωρα για τις φωτο τις εχεις αποθηκευμενες στην καρτα μνημης(οπου θελεις).ετσι οπως σου ειπα ομως.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.είμαι καινούργιος στο forum k κάτοχος ενός nokia n8 εδώ k 3 μέρες.είμαι πολύ ευχαριστημένος αν k είμαι άσχετος k μερικά πράγματα που γράφετε δεν τα καταλαβαίνω καν.αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιο σπάσιμο ώστε να κατεβάζουμε εφαρμογές οι οποιες δεν είναι δωρεάν k να τις περνάμε κανονικά.όπως γίνετε με το iphone 3g.ευχαριστώ πολύ k στο μέλλον μάλλον θα έχω πολλές απορίες.οποτε τα ξαναλέμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Οτιδήποτε εφαρμογές θέλεις να περάσεις γίνεται,με μια αναζήτηση στο διαδίκτυο,βρίσκοντας τα αρχεία εγκατάστασης τους.

Σαν καινούργιος στον χώρο του symbian καλό είναι να διαβάσεις το FAQ της πρώτης σελίδας.Θα σε βοηθήσει πολύ στα πρώτα σου βήματα καθώς πολλές απορίες σου θα λυθούν μέσα από αυτό.

Καλορίζικη η καινούργια συσκευή,για ότι χρειαστείς εδώ ήμαστε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω το ovi store. εκεί μπαίνω από το κινητό με wifi κ έχω κατεβάσει αρκετές ,δωρεάν όμως εφαρμογές. υπάρχουν όμως πάρα μα πάρα πολλές κ καλές εφαρμογές που κοστίζουν. Αυτές γίνεται με κάποιον τρόπο να τις κατεβάσεις δωρεάν κ να τις περάσεις στο κινητό? sorry αν κάνω χαζές ερωτήσεις.απο αύριο θα κάτσω να διαβάσω αυτό πού μου εστειλες .ευχαριστω sti
Link to comment
Share on other sites

Εμ βρε φιλε στο ειπα οτι δεν εχει διαφορα!τωρα για τις φωτο τις εχεις αποθηκευμενες στην καρτα μνημης(οπου θελεις).ετσι οπως σου ειπα ομως.

 

Οι φωτογραφιες / ρυθμισεις αποθηκευονται στο:

<καρτα μνημης> \system\Apps\Ting\<files>

 

Το path φαινεται με τον x-plore. λογικα ενα copy του directory αρκει ;)

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το nokia drop το κατεβασε κανενας;εγω προσπαθησα να το βαλω αλλα δεν μου δουλευει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και πραγματι ειναι πολυ καλο....

 

καλημερα.πως τα εβαλες τα αρχεια;με ποια σειρα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν ισχυει αυτο που λες.εγω την εχω κατεβασει μεσω ovi store σε lite και παιρνει οσες θελω!

 

την κατεβασα και εγω πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Tο ting εχει ενα θεματακι.......

 

Αν βαλετε μια φωτογραφια σε ενα contact, και μετα προσθεσετε ενα επιπλεον τηλεφωνο, για το καινουργιο τηλεφωνο ΔΕΝ θα δουλευει η φωτογραφια. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο!?

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το παλιό καλό full screen caller για τη δουλειά που θέλετε νομίζω για s^3 αλλά προσωπικά με καλύπτει το μέγεθος της φωτογραφίας που βάζει από μόνο του το κινητό και δε το έχω ψάξει περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το spb shell απο "μαγαζακι"???

δουλευει σε ολους τους τομεις καλα??

αξιζει τον κοπο ή ειναι κουραστικο?

 

thanks in advance :)

 

υ.γ. : ναι θα μπορουσα να το δοκιμασω αλλα μου φαινεται βαρυ προγραμμα και θελω οσο μπορω να αποφευγω ασκοπες εγκαταστησεις/απεγκαταστησεις στο κινητο μου, για αυτο ρωταω εδω μηπως και το εχει δοκιμασει κανεις??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα παιζει αλλα προσωπικα δεν βρηκα λογο να το χρησιμοποιω στο every day

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.με αυτο το NOKIA DROP θα σκασω ρε γ.....Ενω βαζω το αρχειο για τον firefox 4,κ για το κινητο την αλλη εφαρμογη,δεν μου δουλευει.Δεν μπορω να καταλαβω τι στο καλο θελει αλλο να του κανω!εαν το εχει βαλει καποιος με επιτυχεια ας βοηθησει και εμενα τον ασχετο!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

drop ενοείς το παιχνιδι που πεφτει η μπαλα ; εμενα δουλεψε κανονικα με την πρωτη... το εχω κανει πολλες φορες εγκατασταση απο τοτε, γιατι αλλαζα "λογισμικο" !

ισως να γεμισε η μνημη σου, κανε ενα restart... και κατεβασετο μεσω wifi και ovi store

 

 

εμενα ξαφνικα απτη μια μερα στην αλλη δε λειτουργει το "κοινωνικα δικτυα" κοινος nokia communities !

πάω να μπώ και μου βγαζει το εξης :

Sorry, please uninstall and reinstall Communities

 

σαν καλο παιδι εψαξα παντου, αλλα τιποτα... η εφαρμογη δεν υπαρχει και απτο κινητο δε σβινεται εντελως, το ονομα της στις εγκατεστημενες εφαρμογες ειναι Social, την οποια δε μπορώ να απεγκαταστησω !

 

Καποια λυση ;;;

Edited by pateras
δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.με αυτο το NOKIA DROP θα σκασω ρε γ.....Ενω βαζω το αρχειο για τον firefox 4,κ για το κινητο την αλλη εφαρμογη,δεν μου δουλευει.Δεν μπορω να καταλαβω τι στο καλο θελει αλλο να του κανω!εαν το εχει βαλει καποιος με επιτυχεια ας βοηθησει και εμενα τον ασχετο!!

 

Μια χαρά δουλεύει και σε chrome και σε firefox.Login κάνεις και στον υπολογιστή και στο κινητό;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει και σε chrome και σε firefox.Login κάνεις και στον υπολογιστή και στο κινητό;

 

Δηλαδη πως να κανω login; ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εμενα ξαφνικα απτη μια μερα στην αλλη δε λειτουργει το "κοινωνικα δικτυα" κοινος nokia communities !

πάω να μπώ και μου βγαζει το εξης :

Sorry, please uninstall and reinstall Communities

 

σαν καλο παιδι εψαξα παντου, αλλα τιποτα... η εφαρμογη δεν υπαρχει και απτο κινητο δε σβινεται εντελως, το ονομα της στις εγκατεστημενες εφαρμογες ειναι Social, την οποια δε μπορώ να απεγκαταστησω !

 

Καποια λυση ;;;

 

κανεις ; :(

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Ενω εχω κανει λογαριασμο στον υπολογιστη,και εχω κανει εγκατασταση το προγραμμα,το τελευταιο εικονιδιο στο κινητο δεν μου το βγαζει.(για την εισοδο στον λογαριασμο NOKIA)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...