Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έτσι είναι!!:)

Μόνο αυτές τις 3 "φουσκάλες" έχουμε διαθέσιμες;

Υπάρχει τρόπος να προσθέσουμε άλλες;

 

Ανάλογα τι εφαρμογές έχεις ανοιχτές, εμφανίζονται κι άλλες φουσκάλες, π.χ. φουσκάλα ελέγχου του music player ή του ραδιοφώνου (όταν τα έχεις ανοιχτά), ανάγνωση νέων μηνυμάτων (όταν υπάρχουν), έλεγχος αναπάντητων κλήσεων (όταν υπάρχουν) κλπ. ;)

 

Η εφαρμογή είναι άκρως πρωτοποριακή, αλλά είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο, ούτε καν σε beta. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα προστεθούν κι άλλες δυνατότητες όταν βγει σε τελική έκδοση. Λίγη υπομονή θέλει.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι είναι πολύ ωραία!!!

 

Δε θα "χαλάσει" έτσι και το συρόμενο κουμπί ξεκλειδώματος...:lol::lol::lol:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το bubbles, μετά από μία απεγκατάσταση και μία εκ νέου εγκατάσταση, δουλεύει μία χαρά, χωρίς κανένα απολύτως artifact στην οθόνη. Θα το κρατήσω. :)

 

Τελικα ξαναεβαλα το bubbles και μου δουλεψε ναι ειναι αρκετα ωραιο αλλα δεν μου αρεσε σε 2 πραγματα.1)Δεν εχει καποιο τροπο ωστε να το απενεργοποιηθη και 2) μου εβγαλε με την εγκατασταση τον bubbles τον φακελο QtExamples που περιέχει το αρχείο qmlviewer και το κουφο ειναι οτι ενω το εσβησα απο την διαχειριση εφαρμογων εξακολουθει να υπαρχει ακομη στο μενου και αν πατησω οργανωση-διαγραφη δεν το σβηνει με τιποτα..... Γιατι το κανει αυτο?Υπαρχει αλλος τροπος να το βγαλω??HELP!!!:(

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο.

Προσπάθησα να το διαγράψω αλλά τίποτα!

Για να μη το βλέπω το μετέφερα σε "ασχετο"φάκελο.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο.

Προσπάθησα να το διαγράψω αλλά τίποτα!

Για να μη το βλέπω το μετέφερα σε "ασχετο"φάκελο.

 

Ακριβως και εγω το ιδιο εκανα για να μη το βλέπω το μετέφερα σε "ασχετο"φάκελο αλλα ειναι σπαστικο δεν ειναι λυση αυτο πρεπει να ξεκολλησει και να μπορουμε να το σβησουμε...!!!Εχουμε βαλει ενα καρο πραγματα apps-games απο δω και απο εκει και να την παθουμε απο κατι που ειναι απο την νοκια??Εμενα αυτο με εχει χαλασει!!!:wacko: Καμια λυση ξερει κανεις??:ninja:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως και εγω το ιδιο εκανα για να μη το βλέπω το μετέφερα σε "ασχετο"φάκελο αλλα ειναι σπαστικο δεν ειναι λυση αυτο πρεπει να ξεκολλησει και να μπορουμε να το σβησουμε...!!!Εχουμε βαλει ενα καρο πραγματα apps-games απο δω και απο εκει και να την παθουμε απο κατι που ειναι απο την νοκια??Εμενα αυτο με εχει χαλασει!!!:wacko: Καμια λυση ξερει κανεις??:ninja:

 

Γι'αυτό το λένε Experimental, με δικιά σου ευθύνη το βάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουμε να τη καταργήσουμε πως το κάνουμε;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία εφαρμογή αλλά από ότι βλέπω τρώει αρκετή ram..ίσως στο μέλλον το αλλάξουν!

 

και που να δείτε ram που θα τρώει η μεγάλη αναβάθμιση το καλοκαίρι που αναμένεται,και μέσα σε όλα θέλουν να κάνουν και πιο smoothing το λειτουργικό αλλά android..εκεί να δεις τα ζα μου παν αργά και κολληματα μιας κ 256 μόνο ram είναι ποοολυ λίγα σήμερα..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

και που να δείτε ram που θα τρώει η μεγάλη αναβάθμιση το καλοκαίρι που αναμένεται,και μέσα σε όλα θέλουν να κάνουν και πιο smoothing το λειτουργικό αλλά android..εκεί να δεις τα ζα μου παν αργά και κολληματα μιας κ 256 μόνο ram είναι ποοολυ λίγα σήμερα..

 

Εχετε φαγωθει αλλοι με την ram και αλλοι με τον επεξεργαστη. Επειδη το android και το iOS ειναι απαιτητηκα ποιος σας ειπε οτι θα πρεπει οπωσδηποτε και το symhian να ειναι; Περιμενετε να δουμε την υλοποιηση του και μετα γκρινιαζουμε. Λετε να τσιγκουνευτηκε η Nokia εναν ποιο γρηγορο επεξεργαστη η περισσοτερη ram; Αυτo το hardware που εχει μια χαρα το σηκωνει το συστημα, αλλα bugs πρεπει να διορθωθουνε. Μη ξεχναμε οτι υπαρχει και ο επιταχυντης γραφικων που οταν ζοριζει το πραγμα βοηθαει. Σκεφτητε και το γεγονος οτι ενα λιγοτερο απαιτητικο λειτουργικο ειναι και λιγοτερο ενεργοβορο και μην τσιμπατε σε οτι ακουτε για επεξεργαστες 1GHz κλπ. Εδω ετοιμαζουνε samsung με διπυρηνο να δω με τι μπαταρια θα το κυκλοφορισει!:p

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουμε να τη καταργήσουμε πως το κάνουμε;

 

κανένας;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η φουσκάλα με τις 3 σειρές αριθμών τι ρόλο βαράει ?????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει 3ης,

1 κλειδωμα-ξεκλείδωμα

2 προφίλ

3 επαφές.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηγα να βαλω της φουσκιες και δεν μου δουλεψανε και επισης και εμενα μου εβγαλε τον φακελο QtExamples που περιέχει το αρχείο qmlviewer και το κουφο ειναι οτι ενω το εσβησα απο την διαχειρισει εφαρμογων εξακολουθει να τπαρχει ακομη στο μενου και αν πατησω οργανωση-διαγραφη δεν το σβηνει με τιποτα.....:wacko::wacko: Γιατι το κανει αυτο πρωτη φορα και εχω βαλει ενα καρο πραγματα δεν μπορει να μουσβησει κατι....:mad:

 

ποιος ο λογος να σε αφησει να σβησεις αρχεια συστηματος?

Εξαλλου δεν ενοχλει....

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η φουσκάλα με τις 3 σειρές αριθμών τι ρόλο βαράει ?????

 

"Display statistics about bubble speed and distance (just for fun)"

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@Rayden1

Δυστυχώς το Ν8 το είχα και η λειτουργεία του κάθε άλλο παρά ομαλή ήταν..

Η ram είναι κάτι παραπάνω από απαραίτητη ειδικά όταν του έβαζα το spb shell και το ζόριζα λιγάκι αλλά και στη πλοήγηση στο νετ ακόμα και στο GPS του..

Μη με παρεξηγείτε μερικοί το θέλω το symbian αλλά όχι αργό και με διάφορα μικρόκολληματα όπως είναι τώρα,απλά αν αντί το εκθιαζουμε συνέχεια καλό είναι να λέμε μερικοί και τα αρνητικά του μιας και αν κάποιος έχει κάνει αναβάθμιση από 5800 η Ν97 νταξει αλλά πλέον ο ανταγωνισμος είναι αλλού..

 

σσ

θα ξαναματα ρωτήσω..ρε παιδιά ολόκληρο symbian και δεν έχει 1 widgetακη να πατάς την οθόνη direct και να κλειδώνει χωρίς να πατάς το πλαϊνό διακόπτη συνέχεια,όχι τίποτα άλλο αλλά θέλω να πάρω το C7 σε λίγες μέρες(τελευταία προσπάθεια αν δε βάλει μυαλό στο symbian για μένα)και είναι πολύ πρακτικό..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξαναδοκιμασα σημερα..εβαλα το social της νοκια σαν widget και εγινε και παλι ο χαμος στο κινητο.....:lol:

αλλαζε θεματα μονο του κολλούσαν οι αρχικες οθονες πηγαινε να συνδεθεί χωρις λογο και αιτία με το ιντερνετ και στο τελος εσβησε...:rolleyes:

το ξαναλεω για αλλη μια φορα μακριααααα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατοτητα γραφης σε Qt εφαρμογων απο iphone και android ή δεν καταλαβα καλα λογω κακων αγγλικων?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατοτητα γραφης σε Qt εφαρμογων απο iphone και android ή δεν καταλαβα καλα λογω κακων αγγλικων?:worry:

Προσπάθειες γίνονται τόσο για το iPhone όσο και για το Android όμως δεν έχουν επίσημο χαρακτήρα ούτε μπορεί να θεωρηθούν ακόμα έτοιμες για ανάπτυξη εφαρμογών.

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά τις φούσκες, μπορείτε να αλλάξετε φωτογραφίες. Απλά πατήστε στην επιφάνεια κάπου χωρίς να επιλέξετε κάποια φούσκα και βγάζει επιλογές. Επίσης αν θέλετε να προσθέσετε κάποια από τις επαφές ώστε να την καλείτε μέσω φούσκας πατήστε πάτω στην προσθήκη και αν θέλετε να αφαιρέσεται, πατήστε πάνω στη φούσκα με το όνομα για λίγη ώρα και βγάζει επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Πρόγραμμα για screenshot ???

 

το ScreenSnap

 

γιατι δεν μπορω να εγκαταστήσω το Nokia diagnostics? μου βγάζει αδυναμία εγκατάστασης ενσωματωμένο μέρος. μπορώ να κάνω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

το ScreenSnap

 

γιατι δεν μπορω να εγκαταστήσω το Nokia diagnostics? μου βγάζει αδυναμία εγκατάστασης ενσωματωμένο μέρος. μπορώ να κάνω κάτι?

 

Αν εχεις εγκατεστημενο το nokia bigscreen βγαλτο κατα 99% αυτο φταιει. Αν οχι θα ειναι μια αλλη εφαρμογη που εχεις στο κινητο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις εγκατεστημενο το nokia bigscreen βγαλτο κατα 99% αυτο φταιει. Αν οχι θα ειναι μια αλλη εφαρμογη που εχεις στο κινητο.

 

φιλε μου το εβγαλα το bigscreen οπως κ ολες της εφαρμογες της νοκια μονο τα κοινωνικα δικτυα, το topapps και οι ενημερωσεις εχουν μεινει αλλα τιποτα.. Ευχαριστω παντως για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...