Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Επανέρχομαι με το θέμα των mails. Με λογαριασμό yahoo.com, όλα τα mails έφτασαν κανονικά σε hotmail.gr, hotmail.com και gmail.com. Μετά αντιμετώπισα καινούριο πρόβλημα... Διέγραψα το λογαριασμό yahoo και όταν πήγα να σετάρω έναν hotmail, αφού έβαλα τα στοιχεία μου ( διεύθυνση mail, password ), μου εμφάνιζε μοναδική επιλογή τύπου λογαριασμού Microsoft Exchange... :confused: Δεν είναι εταιρικό το mail μου....
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επανέρχομαι με το θέμα των mails. Με λογαριασμό yahoo.com, όλα τα mails έφτασαν κανονικά σε hotmail.gr, hotmail.com και gmail.com. Μετά αντιμετώπισα καινούριο πρόβλημα... Διέγραψα το λογαριασμό yahoo και όταν πήγα να σετάρω έναν hotmail, αφού έβαλα τα στοιχεία μου ( διεύθυνση mail, password ), μου εμφάνιζε μοναδική επιλογή τύπου λογαριασμού Microsoft Exchange... :confused: Δεν είναι εταιρικό το mail μου....

 

Πάτησες "Νέο γραμματοκιβώτιο", επέλεξες hotmail και σου βγάζει για Microsoft Exchange; κάτι λάθος κάνεις.

Μόλις το δοκίμασα με έναν ξεχασμένο λογαριασμό hotmail/outlook που έχω και δούλεψε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πάτησες "Νέο γραμματοκιβώτιο", επέλεξες hotmail και σου βγάζει για Microsoft Exchange; κάτι λάθος κάνεις.

Μόλις το δοκίμασα με έναν ξεχασμένο λογαριασμό hotmail/outlook που έχω και δούλεψε κανονικά.

 

Thanks για τη γρήγορη απάντηση. :) Ναί, ακριβώς αυτό. Πήγα και μέσω του μενού και μέσω του widget. Επιλέγω Mail --> Νέο Γραμματοκιβώτιο, αλλά δε μου βγάζει τύπο/υπηρεσία λογαριασμού. Μου εμφανίζει τα 2 κενά πεδία, για να συμπληρώσω διεύθυνση mail και password. Και μετά από αυτό το βήμα είναι η επιλογή ( η μοναδική ) για Microsoft Exchange ActiveSync.

 

P.S.1: Μόνο την πρώτη φορά που έφτιαχνα το yahoo mail είχε εμφανίσει τις επιλογές που μου γράφεις.

P.S.2: Πριν βάλω ένα - ένα τα mails, είχα ταυτόχρονα 3: yahoo και 2 hotmail. Γι' αυτό μου φαίνεται περίεργο τώρα, που τα εγκαθιστώ μόνα τους.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εεε καντου επέμβαση...

 

Χαχα. :p Δε βλέπω να γίνεται αλλιώς η δουλειά. Αυτό που φοβάμαι είναι μη μου μείνει στα χέρια η συσκευή.. Είναι και η αγαπημένη μου, οπότε μπαίνει και το "συναίσθημα" στη μέση. :O

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χαχα. :p Δε βλέπω να γίνεται αλλιώς η δουλειά. Αυτό που φοβάμαι είναι μη μου μείνει στα χέρια η συσκευή.. Είναι και η αγαπημένη μου, οπότε μπαίνει και το "συναίσθημα" στη μέση. :O

Και να σου μείνει διορθώνεται εύκολα μην αγχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Και να σου μείνει διορθώνεται εύκολα μην αγχώνεσαι.

 

Χμ. Καλό αυτό. Και μια τελευταία απορία, λίγο offtopic. Οι παραεισαγωγής συσκευές δεν έχουν εγγύηση στο software, σωστά;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χμ. Καλό αυτό. Και μια τελευταία απορία, λίγο offtopic. Οι παραεισαγωγής συσκευές δεν έχουν εγγύηση στο software, σωστά;

Δεν υπάρχει εγγύηση στο software. Υπάρχει εγγύηση ή μη εγγύηση. Παραεισαγωγής συσκευή από ευρώπη έχεις εγγύηση 2 χρόνια. Παραεισαγωγής εκτός ευρώπης δεν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εγγύηση στο software. Υπάρχει εγγύηση ή μη εγγύηση. Παραεισαγωγής συσκευή από ευρώπη έχεις εγγύηση 2 χρόνια. Παραεισαγωγής εκτός ευρώπης δεν έχεις.

 

Άρα, έχω. Ευρωπαϊκή είναι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ξαναδιατυπωσω την ερωτηση μου υπαρχει προγραμμα για νοκια n8 video call to windows?Με λιγα λογια να κανω βιντεοκλησεις απο το κινητο μου σε επαφη μου που χρησιμοποιει λαπτοπ.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

σε ios και σε pc υποστηρίζει, σε symbian δεν έχω δοκιμάσει.

Βιντεοκλήση υποστηρίζει το fring αλλά δεν τρέχει σε pc (αν και κάποιοι αναφέρουν ότι τρέχει κανονικά αν χρησιμοποιήσεις android emulator αλλά δεν ασχολήθηκα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καησπέρα,

Έχω ένα πρόβλημα με το mail exchange active sync. εχω C7 belle refresh και οταν κανω προωθηση ένα mail δεν μπορω να τροποποιησω το προωθημενο κομματι. παταω πανω στην οθονη και δεν βγαζει πληκτρολογιο. και καμια φορα που βγαζει δεν δουλευει... υπαρχει τροπος να το φτιαξω? η καποιο αλλο exchange mail σε εφαρμογη?

Ειναι πολυ σημαντικό αν μπορειτε βοηθηστε...

ευχαριστώ!

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ωαχνω 2 εφαρμογες για ν8 α)καποιο προγραμμα καταχωρησεις κωδικω στυλ password reminder και β)προγραμμα που να αποκρυπτει φωτο,βιντεο και αλλα σημαντικα αρχεια αν πεσει σε αδιακριτα βλεματα ο κινητο ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ωαχνω 2 εφαρμογες για ν8 α)καποιο προγραμμα καταχωρησεις κωδικω στυλ password reminder και β)προγραμμα που να αποκρυπτει φωτο,βιντεο και αλλα σημαντικα αρχεια αν πεσει σε αδιακριτα βλεματα ο κινητο ευχαριστω

το πρωτο δεν το ξερω.

για το δευτερο μπορεις να χρησιμοποιησεις το x-plore επιλεγεις τα αρχεια που θες πηγαινεις file artitubes και βαζεις hiden.

Ρε παιδια κανενας χρηστης δεν εχει προωθησει mail απο exchange; μηπως αν το εγγραφα στο N8 αποριες θα μου απαντουσε καποιος;

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ωαχνω 2 εφαρμογες για ν8 α)καποιο προγραμμα καταχωρησεις κωδικω στυλ password reminder και β)προγραμμα που να αποκρυπτει φωτο,βιντεο και αλλα σημαντικα αρχεια αν πεσει σε αδιακριτα βλεματα ο κινητο ευχαριστω

 

a) Walletx Password Manager

 

b) Υπάρχουν πολλά, κάποια είναι και δωρεάν

http://store.ovi.com/search?q=hider#/search?fragment=1&q=hider&page=1

http://store.ovi.com/content/234261?clickSource=search&pos=9

 

 

το πρωτο δεν το ξερω.

για το δευτερο μπορεις να χρησιμοποιησεις το x-plore επιλεγεις τα αρχεια που θες πηγαινεις file artitubes και βαζεις hiden.

Ρε παιδια κανενας χρηστης δεν εχει προωθησει mail απο exchange; μηπως αν το εγγραφα στο N8 αποριες θα μου απαντουσε καποιος;

 

Δεν έχω πρόβλημα. Στο κάνει μόνο στα exchange; Αν έχεις άλλους λογαριασμούς, δουλεύουν κανονικά;

Edited by matersci
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα. Στο κάνει μόνο στα exchange; Αν έχεις άλλους λογαριασμούς, δουλεύουν κανονικά;

 

ουτε στα αλλα δουλευει κανονικα.. Εσυ δοκιμασες να προωθησεις mail και να γραψεις στο προωθημενο μηνυμα;

εν το μεταξυ εκανα firmware refubrish. Ειναι καθαρο το τηλ. Και κατι αλλο τα mail στον exchange δεν φαινονται κανονικα δηλαδη ενα μαιλ με στηλες σαν του excel το δειχνει μονο το κειμενο το ενα κατω απο το αλλο.

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα για τις γρηγορες απαντησεις, με βοηθησαν αρκετα,κατι τελευταιο μηπως υπαρχει αντιστοιχο προγραμμα για symbian3 σαν το hideip για windows ετσι ωστε να αποκρυπτω την ip μου μπαινοντας στο ιντερνετ απο διαφορα wifi spots?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μια χαρά εδώ. Πατάω προώθηση και βγάζει κανονικά το πληκτρολόγιο. Όπου και να πατήσω θέμα, διεύθυνση κτλ βγαίνει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μια χαρά εδώ. Πατάω προώθηση και βγάζει κανονικά το πληκτρολόγιο. Όπου και να πατήσω θέμα, διεύθυνση κτλ βγαίνει κανονικά.

 

Λες να εχει προβλημα το firmware που κατεβασα; στο θεμα και τον αποστολεα μπορω να γραψω. Στο παλιο κειμενο που προωθησα δεν μπορω να τροποποιησω-σβησω. Κανε μου μια χαρη και δοκιμασε μην κανω τσαμπα φορματ. Ευχαριστω!

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα για τις γρηγορες απαντησεις, με βοηθησαν αρκετα,κατι τελευταιο μηπως υπαρχει αντιστοιχο προγραμμα για symbian3 σαν το hideip για windows ετσι ωστε να αποκρυπτω την ip μου μπαινοντας στο ιντερνετ απο διαφορα wifi spots?

 

δεν έχω δει κάποιο τέτοιο πρόγραμμα...

 

Λες να εχει προβλημα το firmware που κατεβασα; στο θεμα και τον αποστολεα μπορω να γραψω. Στο παλιο κειμενο που προωθησα δεν μπορω να τροποποιησω-σβησω. Κανε μου μια χαρη και δοκιμασε μην κανω τσαμπα φορματ. Ευχαριστω!

 

Ναι, μπορώ κανονικά να γράψω και στο παλιό κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα! Χρησιμοποιεί κανείς το Swype πλέον? Είπα να το ξαναβάλω αλλά δεν μπορώ να το φτιάξω να μου δείχνει τι γράφω όπως διάβασα στο ημερήσιο. Κάποιος τα φώτα του? :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...