Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία. 'Ετσι γυρνάω από Αγγλικά σε Ελληνικά. Όταν όμως είμαι στα Ελληνικά δε λειτουργεί αντίστροφα. Εκεί τι πατάω;

 

το ; 2 φορες

Link to comment
Share on other sites

πατα το παρατεταμενα 2 φορες και σου ξαναβγαζει τη γλωσσα. ψαξτο λιγο θα το βρεις

 

Εντάξει, ήθελε τον τρόπο του. Όλα ΟΚ, σε ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα δεν με βολεύει και τόσο ο τρόπος γραφής του Swype. Προτιμώ το κλασσικό T9 που για πρώτη φορά ύστερα από τόσα χρόνια έμαθα να το χρησιμοποιώ!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα δεν με βολεύει και τόσο ο τρόπος γραφής του Swype. Προτιμώ το κλασσικό T9 που για πρώτη φορά ύστερα από τόσα χρόνια έμαθα να το χρησιμοποιώ!!

 

Πλάκα κάνεις. Ότι καλύτερο και πιο γρήγορο έχω γράψει ποτέ σε κινητό είναι το swype.. Λίγο προσοχή σε μερικές λέξεις μόνο θέλει. Αλλά ότι βολέυει τον καθένα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

συγκριση Ν78-Τ9, Ν97μινι-πληρες, Ν8-swype, το τελευταιο ειναι με διαφορα πιο αργο για μενα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

συγκριση Ν78-Τ9, Ν97μινι-πληρες, Ν8-swype, το τελευταιο ειναι με διαφορα πιο αργο για μενα :)

 

Δε μιλάω για hardware qwerty :)

Link to comment
Share on other sites

συγκρινα και τα 3 και αν και χρησιμοποιουσα swype στο Ν97 αλλα και φυσικα τωρα στο Ν8, τον θεωρω πιο αργο τροπο απο το Τ9 :)

βεβαια ειναι και η συνηθεια, με το Ν78 ξεκλειδωνω, ανοιγω μηνυματα, γραφω, επιλεγω αποστολεα, ξανακλειδωνω χωρις να κοιταξω μια φορα το κινητο :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σου είπε να το κατεβάσεις από το Nokia Beta Labs, όχι από το OVI store. Το έκανα και εγώ και έχω μια απορία. Πως εναλλάσσουμε γλώσσες; Έχω και το Ε7 και το Ν8 και το Ε6.

Γιατί δεν βλέπετε κανένα βίντεο να μάθετε πώς λειτουργεί; Έχει πολλά κόλπα.

Για αλλαγή γλώσσας σέρνεις από το Swype key στο Q (EN).

Link to comment
Share on other sites

το Swype το βάζω από το nokia store παιδιά?

 

Από το nokia beta labs και κατεβάζεις επίσης και την ελληνική γλώσσα.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

το Swype το βάζω από το nokia store παιδιά?

 

Όχι!! Από Beta Labs!!! Λοιπόν, πας: www.nokia.com--> Ευρώπη --> Ελλάδα --> Υποστήριξη --> Λογισμικό και Υπηρεσίες --> Πατάς Page Down --> Επιλέγεις κάτω αριστερά Nokia Beta Labs. Στην καινούρια σελίδα: Επιλέγεις Applications. Η 4η επιλογή από πάνω είναι το Swype 2.1 for Symbian. Ελπίζω να βοήθησα. :)

 

edit: Και μια ερώτηση κι από 'μένα: Το Vlingo, από Nokia Store, αξίζει ή είναι απλά για να περνάμε την ώρα μας; :rolleyes:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. θα ήθελα να σας ρωτήσω, οι σημειώσεις σε πιο φάκελλο και σε ποιά μνήμη του τηλεφώνου,Nokia n-8, βρίσκονται; θέλω να τις διαγράψω από τον φάκελλο που αποθηκεύονται.

σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

OFFTOPIC

[...]με το Ν78 ξεκλειδωνω, ανοιγω μηνυματα, γραφω, επιλεγω αποστολεα, ξανακλειδωνω χωρις να κοιταξω μια φορα το κινητο :lol:

αυτό να λέγεται,πάντα θα έχω ένα κινητο μη-αφης για τις συνομιλίες:p

Link to comment
Share on other sites

OFFTOPIC

 

αυτό να λέγεται,πάντα θα έχω ένα κινητο μη-αφης για τις συνομιλίες:p

 

yep!! Εχεις απολυτο δικιο!!! Το ειχα γραψει παλιοτερα και με ειχαν κραψει σχεδον ολοι!!! :-)

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αφήσω μονο την ελληνική γλώσσα στις υποψήφιες γλώσσες όταν κρατάω το "q" πατημένο ?

Edited by SubeRip

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ευχαριστώ πολύ φιλε μου @mr_47 θα το κατεβάσω τώρα να το δοκιμάσω ειδα σήμερα αυτή την εφαρμογή symDVR την έχει δοκιμάσει κανεις? Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

@gel7, thanks! δηλαδή, και τις Επαφές μου, σωστά;

 

@ andreas443, από το Nokia Store: SymDVR is video recorder utility with wide functionality onboard. Some of key functionalities are: record videos non-stop, record in background, acquire and log GPS info, write subtitles with date-time and GPS data. Also it has favorites functionality which help you to save important videos to separate folder on the fly. Επίσης, οι 36 από τους 37 την έχουν βαθμολογήσει με 5 αστέρια.

 

edit & offtopic: Πώς κάνω πολλαπλή παράθεση;;;; Sorry, new here.. :O

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

edit & offtopic: Πώς κάνω πολλαπλή παράθεση;;;; Sorry, new here.. :O

πατας το + διπλα απο την παραθεση σε οσα μηνυματα θες

Όχι!! Από Beta Labs!!! Λοιπόν, πας: www.nokia.com--> Ευρώπη --> Ελλάδα --> Υποστήριξη --> Λογισμικό και Υπηρεσίες --> Πατάς Page Down --> Επιλέγεις κάτω αριστερά Nokia Beta Labs. Στην καινούρια σελίδα: Επιλέγεις Applications. Η 4η επιλογή από πάνω είναι το Swype 2.1 for Symbian. Ελπίζω να βοήθησα. :)

 

σκεφτηκες ποτε να πας στο http://betalabs.nokia.com/ κατευθειαν ? :lol::lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

πατας το + διπλα απο την παραθεση σε οσα μηνυματα θες

 

 

σκεφτηκες ποτε να πας στο http://betalabs.nokia.com/ κατευθειαν ? :lol::lol:

 

thanks για το info!! :) χαχαχα :lol: ναί, το σκέφτηκα! απλά, επειδή ο φίλος έλεγε για το Nokia Store, είπα να του υποδείξω έναν πιο "γνωστό" για εκείνον τρόπο. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα ένα c6-01 κι έχω ένα πρόβλημα. παρατήρησα ότι αφού ρύθμισα την εφαρμογη κοινωνικά δίκτυα,ακόμα κι όταν την κλείνω (το widget της το χω κλειστο,καθώς κι όλα τ άλλα π χρησιμοποιούν ίντερνετ) η συσκευή συνεχώς συνδεεται-αποσυνδέεται στο ίτνερνετ κ κατεβάζει αρκετά δεδομένα μάλιστα. ξανανοιγοντας την εφαρμογή και κανοντας αποσύνδεση το πρόβλημα λύνεται.Γιατί γίνεται αυτό εφόσον κλείνω κανονικά την εφαρμογη?

 

Επίσης υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ελέγχεις τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν το ίντερνετ? Ή καποιος τρόπος για να με ρωτάει η συσκευή πριν συνδεθει στο ίντερνετ (όπως έκαναν τα παλιά s60)?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ρυθμίσεις τις συνδέσεις σου μέσω δικτύου.

Εκεί εφόσον δεν θέλεις να συνδέεται συνεχώς θα πρέπει να επιλέξεις μόνο wlan.

Πάντως το πρόβλημα σου δεν είναι από τα κοινωνικά δίκτυα αλλά λογικά από κάποιο e-mail λογαριασμό σου.

Βάλε στις ρυθμίσεις του e-mail να μην συγχρονίζετε ποτέ η ξετσέκαρε όλες τις ημέρες και

το πρόβλημα σου λογικά, θα λυθεί.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ρυθμίσεις τις συνδέσεις σου μέσω δικτύου.

Εκεί εφόσον δεν θέλεις να συνδέεται συνεχώς θα πρέπει να επιλέξεις μόνο wlan.

Πάντως το πρόβλημα σου δεν είναι από τα κοινωνικά δίκτυα αλλά λογικά από κάποιο e-mail λογαριασμό σου.

Βάλε στις ρυθμίσεις του e-mail να μην συγχρονίζετε ποτέ η ξετσέκαρε όλες τις ημέρες και

το πρόβλημα σου λογικά, θα λυθεί.

έχω επιλέξει ήδη «μόνο wlan»,αλλά δεν είναι αυτο το πρόβλημα μου, δεν θέλω ούτε σε wifi να συνδέεται αυτόματα. δεν είναι τα email,είναι σίγουρα τα κοινωνικά δίκτυα,αφού το πρόβλημα λύνεται όταν κάνω logout απο κει.

 

Ξαναρωτάω «υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ελέγχεις τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν το ίντερνετ? Ή καποιος τρόπος για να με ρωτάει η συσκευή πριν συνδεθει στο ίντερνετ (όπως έκαναν τα παλιά s60)?»

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

έχω επιλέξει ήδη «μόνο wlan»,αλλά δεν είναι αυτο το πρόβλημα μου, δεν θέλω ούτε σε wifi να συνδέεται αυτόματα. δεν είναι τα email,είναι σίγουρα τα κοινωνικά δίκτυα,αφού το πρόβλημα λύνεται όταν κάνω logout απο κει.

 

Ξαναρωτάω «υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ελέγχεις τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν το ίντερνετ? Ή καποιος τρόπος για να με ρωτάει η συσκευή πριν συνδεθει στο ίντερνετ (όπως έκαναν τα παλιά s60)?»

 

Εγώ έχω τα κοινωνικά δίκτυα σε widget, και δεν συνδέονται μόνα τους. Να σημειώσω ότι δεν κάνω ποτέ log out. Επομένως στην περίπτωση σου προφανώς ευθύνεται κάτι άλλο. Έχεις ορίσει τα widget της τρέχουσας αρχικής οθόνης εκτός σύδεσης;

Επίσης, ακόμα κι αν ήταν τα κοινωνικά δίκτυα (που πιστεύω πως δεν είναι) μιλάς για "αρκετά" δεδομένα, κάτι που θεωρώ πολύ για τα κοινωνικά δίκτυα μόνα τους.

 

Όσο για το να σε ρωτάει η συσκευή πριν συνδεθεί στο ίντερνετ, υποψιάζομαι πως πρέπει να κοιτάξεις τις εξής ρυθμίσεις (εγώ τα έχω στο αυτόματο, επομένως πρέπει να το ψάξεις εσύ) : Μενού - Ρυθμίσεις - Συνδεσιμότητα - Ρυθμίσεις. Ίσως αν πειράξεις τους προορισμούς (πχ να βάλεις κάποιον ψεύτικο για προεπιλεγμένο) ν' αναγκαστεί να σε ρωτάει κάθε φορά, δεν γνωρίζω όμως με σιγουριά.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...