Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξέρει να μου πεί κάποιος αν το Ε6 παίρνει τα nokia bubbles ??? Επίσης υπάρχει κάποια εφαρμογή που όταν βάζω μια ταινία κ τους υπότιτλουσ χώρια, όταν παρακολουθώτην ταινία να παίζει κ τους υπότιτλους ???

 

αν βαλεις το ιδιο ονομα στην ταινιακαι στους υποτιτλους θα τους δειχνει κατευθειαν, τα βαζεις και χuμα αν θες απο τον υπολογιστη στο φακελο videos

Link to comment
Share on other sites

ardonhs δοκίμασε το nokia goal

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει live αποτελέσματα ελληνικού ποδοσφαίρου ?

Αν υπάρχει με widget ακόμη καλύτερα!

 

Για μόνο ελληνικό πρωτάθλημα δεν ξέρω, αλλά live scores από πολλές διοργανώσεις (για στοίχημα περισσότερο) είναι το soccer live scores. Υπάρχει και το nokia goal αλλά πρίν καιρό που το είχα βάλει είχε πάρα πολλά, με βαθμολογίες στατιστικά κτλ, εκτός από ελληνικό πρωτάθλημα.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

@diaoloS Δεν βρηκα να εχει ελληνικες ομαδες

@Johnious13 θα δοκιμασω το soccer live scores

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Έχει τα πάντα

http://www.livescore.com/

 

ναι αλλά ως εφαρμογή λέει μάλλον ο φίλος μας

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά ως εφαρμογή λέει μάλλον ο φίλος μας

 

Ναι, ειχα δει σε μια εικονα καποιου που ανεβασε εδω και ειχε στην αρχικη οθονη του μια

σελιδα, νομιζω to stoixima. γρ σε θεση widget .

Αν οχι καποια εφαρμογη τοτε :)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

αν βαλεις το ιδιο ονομα στην ταινιακαι στους υποτιτλους θα τους δειχνει κατευθειαν, τα βαζεις και χuμα αν θες απο τον υπολογιστη στο φακελο videos

 

To έκανα αλλά τίποτα :(:(:( το όνομα της ταινιας ειναι .avi και οι υπότιτλοι . srt. κάνω κάτι λάθος ???

Link to comment
Share on other sites

To έκανα αλλά τίποτα :(:(:( το όνομα της ταινιας ειναι .avi και οι υπότιτλοι . srt. κάνω κάτι λάθος ???

 

ίδια ακριβώς ονομασία, χωρίς να απουσιάζει ουτε τελεία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ίδια ακριβώς ονομασία, χωρίς να απουσιάζει ουτε τελεία

 

έτι είναο το ένα είναο όμως avi κ το άλλο srt. να σβήσω την κατάληξη αρχειού ??/

Link to comment
Share on other sites

έτι είναο το ένα είναο όμως avi κ το άλλο srt. να σβήσω την κατάληξη αρχειού ??/

 

όχι δεν σβήνεις κατάληξη, για τσέκαρε πάλι, ίσως να έχεις αφήσει κάποιο κενό διάστημα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν σβήνεις κατάληξη, για τσέκαρε πάλι, ίσως να έχεις αφήσει κάποιο κενό διάστημα

 

Το δοκίμασα κ τίποτα... Αλλαξα τα ονόματα σε 1.avi και 1.srt για να μην υπάρχουν περιθώρια λάθους αλλα τιποτα. Τι μπορεί να φταίει ???

Link to comment
Share on other sites

ιδιο φακελο εννοειται ε?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ιδιο φακελο εννοειται ε?

 

ναι τα έχω βάλει σε χώρια φάκελο ταινια κ υποτιτλους αλλα τίποτα. αλλαξα μνήμη που τα έχω αποθηκευμένα. Μήπως θέλει κάποια αναβάθμιση ο player ?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το νέο nokia maps suite και έχω πλέον μόνιμα συνδεμένο το internet, να ξέρετε ότι σε αυτήν την περίπτωση φταίει το nokia pulse που είναι εφαρμογή μαζί με το πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το νέο nokia maps suite και έχω πλέον μόνιμα συνδεμένο το internet, να ξέρετε ότι σε αυτήν την περίπτωση φταίει το nokia pulse που είναι εφαρμογή μαζί με το πακέτο.

 

Είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα κι έψαχνα 2-3 μέρες να δω τι φταίει (επίσης δεν μπορούσα να μπω στο nokia store πέραν της αρχικής οθόνης, δε ξέρω αν έφταιγε αυτό). Άν έχεις κάποια εφαρμογή task manager δες ποιές διεργασίες τρέχουν. Σε μένα έτρεχε το ovi maps. Τερμάτισα την διεργασία αυτή κι έστρωσε. Πιθανόν να οφείλεται στο pulse, το απεγκατέστησα για να μαι σίγουρος.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε κανένα λεξικό (αγγλο-ελληνικό & vice versa, γαλλο-αγγλικο κτλ) ανάλογο του slovoed που να δουλεύει στο n8?

 

κανείς ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

κανείς ξέρει?

 

Εγώ για λεξικά χρησιμοποιώ το Translate από nokia store και το qtranslate, δεν ξέρω αν σου κάνουν.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ηθελα να ρωτησω για την εφαρμογη whats up, αν την εχει καποιος..την εβαλα χθες κ ειδα οτι συμφερει παρα πολυ..αλλα μενει μονιμως στο ιντερνετ κ αν δεν το αποσυνδεσεις χειροκινητα η εφαρμογη δεν σταματαει,ακομα κ exit να κανεις.υπαρχει τροπος να μην συνδεεται?απο τις ρυθμισεις της δεν βρηκα τροπο να κλεινει τελειως,μονο να διαλεγεις προτεραιοτητα,πρωτα wifi κ μετα gprs.

Οποτε,αν δεν κλεινει,ποια εφαρμογη καλη ξερουμε που να δειχνει τι εφαρμογες τρεχουν στο backround? ειχα κατεβασει την app stop αλλα μου φανηκε οτι δημιουργουσε προβλημα στο κιν.αλλη καλη ξερουμε?

 

 

καπου ειχα διαβασει οτι αν εβαζες την εφαρμογη TaskManager (την εφαρμογη που κυκλοφορει στο γνωστο μερος και οχι κρατώντας το κουμπι του μενου,δηλαδη οχι του κινητου) και την κανεις dead με αυτο το προγραμμα τοτε λυνεται το προβλημα που ψαχνει συνεχεια για ιντερνετ. δυστυχως εγω δεν ξερω πως να δουλεψω αυτην την εφαρμογη και δεν εχω δοκιμασει αν οντως γινεται.ειχα ρωτησει κιολας εδω πριν 3-4 μερες αν ξερει κανεις να την δουλευει αλλα δεν μου απαντησε καποιος....

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα κι έψαχνα 2-3 μέρες να δω τι φταίει (επίσης δεν μπορούσα να μπω στο nokia store πέραν της αρχικής οθόνης, δε ξέρω αν έφταιγε αυτό). Άν έχεις κάποια εφαρμογή task manager δες ποιές διεργασίες τρέχουν. Σε μένα έτρεχε το ovi maps. Τερμάτισα την διεργασία αυτή κι έστρωσε. Πιθανόν να οφείλεται στο pulse, το απεγκατέστησα για να μαι σίγουρος.

 

Ναι στανταρ είναι αυτό γιατί έχει και επιλογές push notifications κτλ και αν τις απενεργοποιήσεις στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βγήκε στο store ελληνικό εορτολόγιο (είναι πολύ καλό. Αν είχε και κουμπί για να κλείνει και ίσως widget θα ήταν τέλειο) κι επίσης νέα έκδοση nokia suite στο beta labs.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι αν εβαζες την εφαρμογη TaskManager (την εφαρμογη που κυκλοφορει στο γνωστο μερος και οχι κρατώντας το κουμπι του μενου,δηλαδη οχι του κινητου) και την κανεις dead με αυτο το προγραμμα τοτε λυνεται το προβλημα που ψαχνει συνεχεια για ιντερνετ. δυστυχως εγω δεν ξερω πως να δουλεψω αυτην την εφαρμογη και δεν εχω δοκιμασει αν οντως γινεται.ειχα ρωτησει κιολας εδω πριν 3-4 μερες αν ξερει κανεις να την δουλευει αλλα δεν μου απαντησε καποιος....

 

παντως με το app stop που κατεβασα δεν γινεται τπτ,δεν το δειχνει να τρεχει δλδ..οποτε το μονο που μενει ειναι να κλεινω τη συνδεση ιντερνετ χειροκινητα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παντως με το app stop που κατεβασα δεν γινεται τπτ,δεν το δειχνει να τρεχει δλδ..οποτε το μονο που μενει ειναι να κλεινω τη συνδεση ιντερνετ χειροκινητα

 

Δοκίμασε το Best TaskMan. Από κει μπορείς να κλείσεις όποια εφαρμογή και διεργασία θέλεις.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Best TaskMan. Από κει μπορείς να κλείσεις όποια εφαρμογή και διεργασία θέλεις.

 

 

αυτη την εφαρμογη εννοουσα.δεν ξερω να την δουλευω ομως

Link to comment
Share on other sites

αυτη την εφαρμογη εννοουσα.δεν ξερω να την δουλευω ομως

 

Χαχα είχες αναφέρει την εφαρμογή Jbak Taskman. Άνοιξε τον task man, πάτα options -> view και δες τις κατηγορίες All opened apps και processes. Στην εφαρμογή ή διεργασία που θες να κλείσεις πάτα παρατεταμένα πάνω της και πάτα close app ή terminate process αντίστοιχα.

 

Edit: Να είσαι σίγουρος ποιά εφαρμογή θα κλείσεις για να μην επηρεάσεις κάποια άλλη λειτουργία-εφαρμογή του τηλεφώνου.

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...