Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω τα κοινωνικά δίκτυα σε widget, και δεν συνδέονται μόνα τους. Να σημειώσω ότι δεν κάνω ποτέ log out. Επομένως στην περίπτωση σου προφανώς ευθύνεται κάτι άλλο. Έχεις ορίσει τα widget της τρέχουσας αρχικής οθόνης εκτός σύδεσης;

Επίσης, ακόμα κι αν ήταν τα κοινωνικά δίκτυα (που πιστεύω πως δεν είναι) μιλάς για "αρκετά" δεδομένα, κάτι που θεωρώ πολύ για τα κοινωνικά δίκτυα μόνα τους.

κι όμως αυτό φταίει,αν θες ανεβάζω και βίντεο που το αποδεικνύει:wacko: μάλιστα απεγκατέστησα το social και το ξαναβαλα και πάλι τα ίδια

Όσο για το να σε ρωτάει η συσκευή πριν συνδεθεί στο ίντερνετ, υποψιάζομαι πως πρέπει να κοιτάξεις τις εξής ρυθμίσεις (εγώ τα έχω στο αυτόματο, επομένως πρέπει να το ψάξεις εσύ) : Μενού - Ρυθμίσεις - Συνδεσιμότητα - Ρυθμίσεις. Ίσως αν πειράξεις τους προορισμούς (πχ να βάλεις κάποιον ψεύτικο για προεπιλεγμένο) ν' αναγκαστεί να σε ρωτάει κάθε φορά, δεν γνωρίζω όμως με σιγουριά.

τα χω φτιάξει όλα αυτά, αλλά δεν παίζει ρόλο

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

H Nokia μου αποδεικνύει κάθε φορά ότι μπορεί αν πέσει ακόμα πιο χαμηλά.

Κατέβασα τον Nokia Reader, και από ο,τι φαίνεται δεν υπάρχει δυνατότητα να κάνεις paste το url του RSS που θέλεις να προσθέσεις. Δηλαδή η δυνατότητα paste δεν υπάρχει by default στο πληκτρολόγιο αλλά πρέπει να την υποστηρίξει κάθε μια εφαρμογή. :p

Πανέξυπνο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H Nokia μου αποδεικνύει κάθε φορά ότι μπορεί αν πέσει ακόμα πιο χαμηλά.

Κατέβασα τον Nokia Reader, και από ο,τι φαίνεται δεν υπάρχει δυνατότητα να κάνεις paste το url του RSS που θέλεις να προσθέσεις. Δηλαδή η δυνατότητα paste δεν υπάρχει by default στο πληκτρολόγιο αλλά πρέπει να την υποστηρίξει κάθε μια εφαρμογή. :p

Πανέξυπνο.

 

Σίγουρα? Δε ξέρω για το reader αλλά σε όποια εφαρμογή δοκιμάζω copy paste δουλέυει κανονικά. Μήπως επειδή έχω swype?

Link to comment
Share on other sites

H Nokia μου αποδεικνύει κάθε φορά ότι μπορεί αν πέσει ακόμα πιο χαμηλά.

Κατέβασα τον Nokia Reader, και από ο,τι φαίνεται δεν υπάρχει δυνατότητα να κάνεις paste το url του RSS που θέλεις να προσθέσεις. Δηλαδή η δυνατότητα paste δεν υπάρχει by default στο πληκτρολόγιο αλλά πρέπει να την υποστηρίξει κάθε μια εφαρμογή. :p

Πανέξυπνο.

η αντιγραφή-επικόλληση είναι λειτουργεία του συστήματος κι όχι των εφαρμογων κι ισχύει σ όλο το λειτουργικό

Link to comment
Share on other sites

η αντιγραφή-επικόλληση είναι λειτουργεία του συστήματος κι όχι των εφαρμογων κι ισχύει σ όλο το λειτουργικό

Έτσι θα 'πρεπε!!!

Αλλά δεν μπόρεσα να κάνω paste στο πεδίο του url του RSS feed!!

Την ίδια στιγμή το url που είχα κάνει copy μπορούσα να το κάνω paste στη δημιουργία μηνύματος, άρα ήταν αντιγραμμένο. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα 'πρεπε!!!

Αλλά δεν μπόρεσα να κάνω paste στο πεδίο του url του RSS feed!!

Την ίδια στιγμή το url που είχα κάνει copy μπορούσα να το κάνω paste στη δημιουργία μηνύματος, άρα ήταν αντιγραμμένο. ;)

μα έτσι είναι. τώρα αυτο που λες δεν ξέρω γιατί συμβαίνει,περίεργο

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτή γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

κι όμως αυτό φταίει,αν θες ανεβάζω και βίντεο που το αποδεικνύει:wacko: μάλιστα απεγκατέστησα το social και το ξαναβαλα και πάλι τα ίδια

 

Αφού εξακολουθεί να υπάρχει θέμα, τότε δεν ξέρω... Θα το ψάξω λίγο ακόμα μήπως βρω κάτι.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αυτό ή αν αυτή η δυνατότητα υπήρχε πάντα, αλλά από τότε που έβαλα την τελευταία έκδοση του Swype, παρατήρησα ότι για να αλλάξεις γλώσσα, εκτός από το παρατεταμένο πάτημα του "Q", μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ένα gesture. Συγκεκριμένα, αν σύρεις το δάχτυλο από το πλήκτρο Swype μέχρι το πληκτρο "Q", επιτυγχάνεται εναλλαγή μεταξύ των δύο πιο πρόσφατα χρησιμοποιημένων γλωσσών. ;) Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλοοοο και εγω τωρα απο σενα τα εμαθα δεν το εχει παρει το ματι μου καπου αλλου ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αυτό ή αν αυτή η δυνατότητα υπήρχε πάντα, αλλά από τότε που έβαλα την τελευταία έκδοση του Swype, παρατήρησα ότι για να αλλάξεις γλώσσα, εκτός από το παρατεταμένο πάτημα του "Q", μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ένα gesture. Συγκεκριμένα, αν σύρεις το δάχτυλο από το πλήκτρο Swype μέχρι το πληκτρο "Q", επιτυγχάνεται εναλλαγή μεταξύ των δύο πιο πρόσφατα χρησιμοποιημένων γλωσσών. ;)

Νέο swype, εννοείς την beta έκδοση από BetaLabs;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ την έκδοση 2.01(4435) που δόθηκε πρόσφατα από τα Nokia Beta Labs.

Άλλη μια πολύ σημαντική αλλαγή είναι ότι για να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις το Swype, δεν χρειάζεται πλέον επανεκκίνηση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ την έκδοση 2.01(4435) που δόθηκε πρόσφατα από τα Nokia Beta Labs.

Άλλη μια πολύ σημαντική αλλαγή είναι ότι για να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις το Swype, δεν χρειάζεται πλέον επανεκκίνηση.

 

κάτσε! πότε βγήκε αυτή η ενημέρωση;;;;;;; :confused: Είμαι ακόμα με την 2.01 (1332).... Προσφέρει κάτι παραπάνω από την 1332;....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

κάτσε! πότε βγήκε αυτή η ενημέρωση;;;;;;; :confused: Είμαι ακόμα με την 2.01 (1332).... Προσφέρει κάτι παραπάνω από την 1332;....

 

Νομίζω ότι λύνει κάποια bugs (πλέον δεν υπάρχει κρασάρισμα όταν μπαίνεις στα settings) και επιπλέον αποκτά και επίσημα συμβατότητα με τη Symbian Belle.

Περισσότερα εδώ:

http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian-2-0

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω...ξέρει κανείς ποιο είναι αυτό το widget που φαίνεται στο πάνω μέρος της εικόνας που δείχνει τον καιρό κάμποσων ημερών!?

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22596&stc=1&d=1321639628

Link to comment
Share on other sites

εχω κινητο παραεισαγωγης και με ενδιαφερει να μπορω να γραφω sms με ελληνικους χαρακτηρες. στο ovi store εχει το swype και καποιες γλωσσες αλλα οχι τα ελληνικα. υπαρχει καποια λυση στο θεμα μου?εχετε να προτεινετε κατι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού εξακολουθεί να υπάρχει θέμα, τότε δεν ξέρω... Θα το ψάξω λίγο ακόμα μήπως βρω κάτι.

http://vimeo.com/32329588 δεν ξέρω τι να πω:mad::wacko:

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτή γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος είναι το SPB Weather.

Το έχω εγκαταστημένο στο κινητό μου...δεν είναι :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγκαταστημένο στο κινητό μου...δεν είναι :( :( :(

θεώρησέ το δεδομένο ότι είναι αυτό! και η Ηaiphong είναι πόλη του Βιετναμ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

θεώρησέ το δεδομένο ότι είναι αυτό! και η Ηaiphong είναι πόλη του Βιετναμ

 

Αυτό είναι :lol:

Τελικά είναι.... :p

Είχα παλιότερη έκδοση.... :D

Link to comment
Share on other sites

http://vimeo.com/32329588 δεν ξέρω τι να πω:mad::wacko:

 

Λοιπόν, πρόσεξα το εξής. Εσύ το χρησιμοποιείς με λογαριασμό facebook κι εγώ το χρησιμοποιώ με λογαριασμό twitter. Αυτή είναι η διαφορά μας. Έτσι έβαλα δοκιμαστικά ένα λογαριασμό facebook, και πράγματι την πρώτη φορά που πάτησα "έξοδος" (χωρίς να κάνω logout), συνέχισε να συνδέεται και να αποσυνδέεται το wifi.

Όντως, την δεύτερη φορά έκανα logout και δεν υπήρχε το πρόβλημα.

Όμως, την τρίτη φορά δεν έκανα logout, και τότε δεν έκανε συνδέσεις-αποσυνδέσεις.

Όλα τα παραπάνω έγιναν σε διάστημα μικρότερο των 3 λεπτών.

 

Επομένως, υποψιάζομαι το εξής:

Αν δεν έχει γίνει logout, μήπως το facebook ενημερώνει συνεχώς στο παρασκήνιο την ροή των φίλων, (ειδικά αν είναι πολλοί) ακόμα κι όταν είναι κλειστά τα κοινωνικά δίκτυα (με αποτέλεσμα να συνδέεται συνεχώς) ; Επειδή έκανα σε μικρό χρονικό διάστημα τα παραπάνω, την τρίτη φορά που το έκλεισα (όπου δεν έκανα logout), μήπως είχε πλέον φορτώσει την ήδη υπάρχουσα ροή φίλων και γι' αυτό δεν έκανε πια κάποια σύνδεση;

Προς το παρόν είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ. Πάντως με τον λογαριασμό twitter δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα, οπότε κάτι πρέπει να τρέχει συγκεκριμένα με το facebook αφού το διαπίστωσα κι εγώ.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πρόσεξα το εξής. Εσύ το χρησιμοποιείς με λογαριασμό facebook κι εγώ το χρησιμοποιώ με λογαριασμό twitter. Αυτή είναι η διαφορά μας. Έτσι έβαλα δοκιμαστικά ένα λογαριασμό facebook, και πράγματι την πρώτη φορά που πάτησα "έξοδος" (χωρίς να κάνω logout), συνέχισε να συνδέεται και να αποσυνδέεται το wifi.

Όντως, την δεύτερη φορά έκανα logout και δεν υπήρχε το πρόβλημα.

Όμως, την τρίτη φορά δεν έκανα logout, και τότε δεν έκανε συνδέσεις-αποσυνδέσεις.

Όλα τα παραπάνω έγιναν σε διάστημα μικρότερο των 3 λεπτών.

 

Επομένως, υποψιάζομαι το εξής:

Αν δεν έχει γίνει logout, μήπως το facebook ενημερώνει συνεχώς στο παρασκήνιο την ροή των φίλων, (ειδικά αν είναι πολλοί) ακόμα κι όταν είναι κλειστά τα κοινωνικά δίκτυα (με αποτέλεσμα να συνδέεται συνεχώς) ; Επειδή έκανα σε μικρό χρονικό διάστημα τα παραπάνω, την τρίτη φορά που το έκλεισα (όπου δεν έκανα logout), μήπως είχε πλέον φορτώσει την ήδη υπάρχουσα ροή φίλων και γι' αυτό δεν έκανε πια κάποια σύνδεση;

Προς το παρόν είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ. Πάντως με τον λογαριασμό twitter δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα, οπότε κάτι πρέπει να τρέχει συγκεκριμένα με το facebook αφού το διαπίστωσα κι εγώ.

επιεικώς απαράδεκτοι-.- μπα άλλη φορά είχα την εφαρμογή πολλή ώρα ανοιχτη,δεν θα χε φορτώσει κανονικα? κι επίσης το περίεργο είναι οτι συνδεεται κι αποσυνδέεται συνεχώς. κι έψαξα σε ξενα φόρουμ και δεν βρήκα τίποτα.και δοκίμασα να το ανοιγοκλείσω πολλες φορες και παλι το ίδιο έκανε, δεν καταλαβαίνω, τέλος πάντων η λύση είναι απλά να μην χρησιμοποιώ την εφαρμογή, άλλωστε δεν μου ναι απαραίτητη:p

 

 

Για πολλοστή φορά

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτή γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται δεν την έχω.Το μόνο κακό είναι ότι δεν βρίσκει αυτόματα που είμαι, όπως πιο πάνω..

.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

εχω κινητο παραεισαγωγης και με ενδιαφερει να μπορω να γραφω sms με ελληνικους χαρακτηρες. στο ovi store εχει το swype και καποιες γλωσσες αλλα οχι τα ελληνικα. υπαρχει καποια λυση στο θεμα μου?εχετε να προτεινετε κατι?

 

Θα πς στο nokia beta labs και θα κατεβασεις το swype απο κει. Εκεί επίσης θα βρείς και ελληνική γλώσσα.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...