Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το face look το εχει βαλει κανενας;Αυτο λεει οτι αναγνωριζει το προσωπο του ιδιοκτητη της συσκευης ,και ανοιγει αυτοματα!

Πως ομως γινετε αυτο;Γιατι με τα λιγα που εχουν δεν εβγαλα ακρη.:wacko:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και το face look το εχει βαλει κανενας;Αυτο λεει οτι αναγνωριζει το προσωπο του ιδιοκτητη της συσκευης ,και ανοιγει αυτοματα!

Πως ομως γινετε αυτο;Γιατι με τα λιγα που εχουν δεν εβγαλα ακρη.:wacko:

 

εγώ το έβαλα και το έβγαλα με την μία, κόλλησε το τηλ και δεν ξεκολλούσε με τίποτα !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έβαλα και το έβγαλα με την μία, κόλλησε το τηλ και δεν ξεκολλούσε με τίποτα !

 

μια απο τα ιδια ! αστο καλυτερα, δεν αξιζει...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το Sleeping Screen είναι πλέον στο Nokia Store.

 

το κατεβάζω από το όβι αλλά δεν μπορώ να ΤΟ βρω και να το ανοίξω, τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Για το swype πού μπορούμε να βρούμε ελληνικά?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

το κατεβάζω από το όβι αλλά δεν μπορώ να ΤΟ βρω και να το ανοίξω, τι πρέπει να κάνω?

 

Θα πας μενού -> ρυθμίσεις -> θέματα -> προφύλαξη οθόνης -> sleeping screen.

 

Για το swype πού μπορούμε να βρούμε ελληνικά?

 

Αν έχεις την έκδοση 2.0 πήγαινε εδώ http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian-2-0/download_and_installation

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα πας μενού -> ρυθμίσεις -> θέματα -> προφύλαξη οθόνης -> sleeping screen.

 

 

 

Αν έχεις την έκδοση 2.0 πήγαινε εδώ http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian-2-0/download_and_installation

 

ενω γραφει ότι έχει γίνει εγκατάσταση δεν φαίνεται στην προφύλαξη οθόνης ή κάπου αλλού

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία έκδοση του SPB Shell 3D?

Υπάρχει στα μαγαζάκια?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ενω γραφει ότι έχει γίνει εγκατάσταση δεν φαίνεται στην προφύλαξη οθόνης ή κάπου αλλού

 

Δοκίμασες να τα ξαναεγκαταστήσεις; Αν πάλι δεν φαίνεται δοκίμασε να το κατεβάσεις και από betalabs.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να τα ξαναεγκαταστήσεις; Αν πάλι δεν φαίνεται δοκίμασε να το κατεβάσεις και από betalabs.

 

καλημέρα όλη μέρα

υπάρχει free έκδοση για το quick lang, όσες βρήκα και κατέβασα δεν της δέχεται το κινητό? thanks

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα

υπάρχει free έκδοση για το quick lang, όσες βρήκα και κατέβασα δεν της δέχεται το κινητό? thanks

 

Καλημέρα. Δεν είναι δωρεάν εφαρμογή αλλά μπορείς να την βρες δωρεάν στα μαγαζάκια. Μήπως κατέβασες unsigned έκδοση; Δοκίμασε μόνο signed εφαρμογές.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να τα ξαναεγκαταστήσεις; Αν πάλι δεν φαίνεται δοκίμασε να το κατεβάσεις και από betalabs.

 

επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα αυτό που πρεπει να κανεις για να σου λειτουργήσει είναι να βάλεις την τελευταία Qt ... αν θυμάμαι καλα...κ πρεπει να είναι η 4,8 ... δεν θυμάμαι...εγω με το που το έκανα λειτούργησε κανονικοτατα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε κανα προγραμμα για αλλαγη μεγεθους των γραμματοσειρων;Εχω την belle.

To font zoomer δεν μου δουλευει!! Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει εφαρμογη που να μας επιτρεπει να συνδεθουμε απο το κινητο στον υπολογιστη μας και να τον ελεγχουμε απο μακρυα? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει εφαρμογη που να μας επιτρεπει να συνδεθουμε απο το κινητο στον υπολογιστη μας και να τον ελεγχουμε απο μακρυα? ευχαριστω

 

Τι έλεγχο θες να έχεις; έχω δει σε μαγαζάκια αλλά και στο nokia store εφαρμογές για να ελέγχεις multimedia players, power point και να κάνεις το κινητό ασύρματο ποντίκι. Κάνε αναζήτηση στο nokia store η στα μαγαζάκια με την λέξη remote, θα σου βγάλει κάμποσα. Δεν έχω χρησιμοποιήσει κάποιο για να σου πω εντυπώσεις.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

για τετοια απλα πραγματα το sallin clicker ειναι καλυτερο απο το προγραμμα που ανεφερες φιλε

εγω θελω ομως στην οθονη του κινητου μου να βλεπω την οθονη του πισι οπου και να βρισκομαι οχι μονο στο δικο μου δικτυο και να ελεγχω τα παντα....πχ να ειμαι σε ενα φιλο μου να μπω remotely απο το κινητο μου, και να στειλω ενα ιμεικ με ατατσμεντ απο τα αρχεια μου...για παραδειγμα...

Link to comment
Share on other sites

για τετοια απλα πραγματα το sallin clicker ειναι καλυτερο απο το προγραμμα που ανεφερες φιλε

εγω θελω ομως στην οθονη του κινητου μου να βλεπω την οθονη του πισι οπου και να βρισκομαι οχι μονο στο δικο μου δικτυο και να ελεγχω τα παντα....πχ να ειμαι σε ενα φιλο μου να μπω remotely απο το κινητο μου, και να στειλω ενα ιμεικ με ατατσμεντ απο τα αρχεια μου...για παραδειγμα...

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει τέτοια εφαρμογή.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει τέτοια εφαρμογή.

 

Υπάρχει το team viewer το οποίο δουλεύει σε όλες τις πλατφόρμες (ios, android κλπ) εκτός από τη δική μας. Τους έχω στείλει και παράπονα πριν ένα χρόνο αλλά τίποτα αυτοί. Σαν να μην υπάρχει το symbian γι' αυτούς...

 

Παλαιότερα υπήρχε και η εκπληκτική εφαρμογή ovi files που σου έδινε πρόσβαση στο my computer (άρα σε όλο το περιεχόμενο του υπολογιστή) και δυνατότητα να κατεβάσεις στο κινητό ότι θές. Είχε και δυνατότητα cloud μέχρι 10giga αλλά επειδή η εφαρμογή ήταν πολύ μπροστά για το τότε κοινό της νόκια δεν είχε αποίχηση και μια ωραία πρωία ήρθε μέιλ ότι αναστέλλεται η λειτουργία της. Από τότε έχουμε πάρει τον ***** σε θέματα απομακρυσμένης πρόσβασης του υπολογιστή από το κινητό:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα υπήρχε και η εκπληκτική εφαρμογή ovi files που σου έδινε πρόσβαση στο my computer (άρα σε όλο το περιεχόμενο του υπολογιστή) και δυνατότητα να κατεβάσεις στο κινητό ότι θές. Είχε και δυνατότητα cloud μέχρι 10giga αλλά επειδή η εφαρμογή ήταν πολύ μπροστά για το τότε κοινό της νόκια δεν είχε αποίχηση και μια ωραία πρωία ήρθε μέιλ ότι αναστέλλεται η λειτουργία της. Από τότε έχουμε πάρει τον ***** σε θέματα απομακρυσμένης πρόσβασης του υπολογιστή από το κινητό:(:(:(

 

Δεν μπορουμε να βρουμε αυτην την εφαρμογη πλεον ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουμε να βρουμε αυτην την εφαρμογη πλεον ?

 

δυστυχως οχι.

το μονο cloud που κρατησε ανοιχτα η νοκια ειναι οι επαφες,notes και ημερολογιο

το ovi files ξεκινησε το 2007 επι πληρωμης και το 2009 εγινε free και στην συνεχεια το 2010 το κλεισανε.

 

και τωρα κατι εταιριες με μηλα σου πουλανε πρωτοτυπια με το cloud τους ΟΥΑΟΥ :p

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

κριμα θα ηταν πολυ χρησιμο. το μονο πλεον που μπορω να κανω ειναι σπιτι μου μεσω του wifi μου να εχω προσβαση στο πισι. αλλα σιγα την απομακρυνση...τεσπα. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά δεν ήξερα που να γράψω το θέμα. Λοιπον πείτε που μπορώ να βρω free πρόγραμμα αναγνώρισεις κομματιών μουσικών!!! για Ν8
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά δεν ήξερα που να γράψω το θέμα. Λοιπον πείτε που μπορώ να βρω free πρόγραμμα αναγνώρισεις κομματιών μουσικών!!! για Ν8

 

θα μπεις στο Ovi Store και θα ψαξεις για το Shazam

 

ειναι δωρεαν

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά δεν ήξερα που να γράψω το θέμα. Λοιπον πείτε που μπορώ να βρω free πρόγραμμα αναγνώρισεις κομματιών μουσικών!!! για Ν8

 

Σου το δίνει δωρεάν με την αναβάθμιση σε symbian^Anna η Nokia.

Δες μέσα στον φάκελο της μουσικής από το μενού του τηλεφώνου σου,

λογικά πρέπει να το έχεις ήδη.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. θα ήθελα να σας ρωτήσω, εάν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κλειδώνει την οθονη του κινητού.

εξηγώ τι θέλω ακριβώς.

γράφω ένα μήνυμα ή μια σημείωση και θέλω να το δείξω κάπου. δεν θέλω αν πατηθεί η οθόνη του κινητού, κατά λάθος, να γίνεται αλλαγή του κειμένου, αλλα να παραμένει έτσι όπως το έχω γραψει.

δεν εχω χακάρει το τηλεφωνο μου. φυσικά αναφέρομαι για το Νοκια n 8

σας ευχαριστώ πολύ.

Edited by skiouros_54
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...