Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω παιδια θα παω με την γυναικα μου και τον πατερα μου για επαγγελματικους σκοπους και ετσι τουλαχιστον θα μου μεινουν τα 200 ευρω που χρειζοταν για τα διαβατηρια καποιο ξενοδοχειο με παρκιν εχεται να μου προτεινεται

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!

Έχω (απο το καλοκαίρι) κλείσει Λόνδον 7 μέρες με τη κοπέλα μου 28/12-4/1 και θέλω προτάσεις για μέρη/διασκέδαση/φαγητό ούτε πολύ θορυβώδη ντάπα-ντούπα αλλά ούτε και νέκρα.Έχω πάει 6 φορές για αναψυχή αλλά κυρίως με γονείς/συγγενείς και θέλω τη βοήθεια σας.

Επίσης δώσε μου τα φώτα σας για πρωτοχρονιάτικα events!!!(Ε πως να το κάνουμε,θέλω να μας μείνει αξέχαστη αυτή η βδομάδα...)Ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΤΟ Σ' ΑΓΑΠΩ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΣΑΝ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ

ΑΠΟΥ ΤΗ ΛΕΓΑΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΙ ΑΓΑΠΕΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάει 6 φορές και ζητάς τις συμβουλές μας; :blink:

 

Βρε σουβλάκι, ο άνθρωπος θέλει συμβουλές για μη τουριστικά μέρη... Κι εγώ έχω πάρα πολλές φορές, αλλά δεν μπορώ να πω κατά διάνοια πως ξέρω το Λονδίνο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τον Φεβρουάριο θα κάνουμε επίσημο myPhone meeting με τον johner στην Λόνδρα.

Έχουμε id με λατινικούς χαρακτήρες.

Χρειάζεται πασσαπόρτι;

Ήξερα πως όχι, αλλά με την τρομουστερία που τους έχει πιάσει δεν ξέρω πλέον.

Ευχαριστώ(ούμε)!

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για ταξίδια εντός Ευρωπαικής Ένωσης αρκεί η ταυτότητα με τους λατινικούς χαρακτήρες.Τον Ιούνιο είχα πάει Αγγλία μόνο με την ταυτότητα και δεν είχα κανένα πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Myphone meeting στη Γηραιά Αλβιώνα; Ισχύει; :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τον Φεβρουάριο θα κάνουμε επίσημο myPhone meeting με τον johner στην Λόνδρα.

Έχουμε id με λατινικούς χαρακτήρες.

Χρειάζεται πασσαπόρτι;

Ήξερα πως όχι, αλλά με την τρομουστερία που τους έχει πιάσει δεν ξέρω πλέον.

Ευχαριστώ(ούμε)!

 

Τις δυο φορες που ρωτησε φιλη μου πριν καμια δυο εβδομαδες σε αστυνομικο τμημα, την μια της ειπαν "Μια χαρα θα εισαι και μονο με την ταυτοτητα με ελληνικους χαρακτηρες", και την αλλη "Βγαλε και διαβατηριο ή ταυτοτητα με λατινικους χαρακτηρες καλυτερα, ποτε δεν ξερεις" ;)

 

Εγω εχω διαβασει σε εφημεριδα παντως, οτι νομικα, ειναι υποχρεωμενοι να δεχτουν και την απλη ταυτοτητα με τους ελληνικους χαρακτηρες, αλλα αντε να τραβιεσαι να τα εξηγησεις αυτα.

 

Φυσικα, ολα αυτα δεν ισχυουν για σενα, προσωπικα. Εσενα θα σε μπαγλαρωσουν αμα τη αφιξει! :p:lol:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω διαβασει σε εφημεριδα παντως, οτι νομικα, ειναι υποχρεωμενοι να δεχτουν και την απλη ταυτοτητα με τους ελληνικους χαρακτηρες, αλλα αντε να τραβιεσαι να τα εξηγησεις αυτα.

 

ισχύει 100% αυτό που λες, αλλα δεν το ρισκάρεις...

Η Ελλάδα έχει πολύ διαφορετικούς χαρακτήρες από τους λατινικούς που ξέρουν να διαβάζουν!

Link to comment
Share on other sites

Τις δυο φορες που ρωτησε φιλη μου πριν καμια δυο εβδομαδες σε αστυνομικο τμημα, την μια της ειπαν "Μια χαρα θα εισαι και μονο με την ταυτοτητα με ελληνικους χαρακτηρες", και την αλλη "Βγαλε και διαβατηριο ή ταυτοτητα με λατινικους χαρακτηρες καλυτερα, ποτε δεν ξερεις"

 

Εγω εχω διαβασει σε εφημεριδα παντως, οτι νομικα, ειναι υποχρεωμενοι να δεχτουν και την απλη ταυτοτητα με τους ελληνικους χαρακτηρες, αλλα αντε να τραβιεσαι να τα εξηγησεις αυτα.

 

Φυσικα, ολα αυτα δεν ισχυουν για σενα, προσωπικα. Εσενα θα σε μπαγλαρωσουν αμα τη αφιξει!

 

Ανόητε, στους VIP δεν κάνουν έλεγχο :lashes:

Για τον johner ρωτούσα κυρίως!

 

Ευχαριστώ πάντως για τις ομολογουμένως χρήσιμες πληροφορίες σου. Με ταυτότητα έχω σκοπό να ταξιδέψω, αν είναι να βγάλω διαβατήριο βγαίνω... εκτός budget :p

 

(btw Θεσσαλονίκη - Λονδίνο 90€ μετ'επιστροφής :w00t:)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω παω μόνο στην πατριδα μου.

γιατι πολυ απλα λατρευω αυτο το μερος και τα πατριωτάκια που ειναι και ψυχαρες.

ΠΑΡΟΣ ΟΛΕ ΟΛΕ!!!

καθε 2ο σκ ειμαι εκει:yahoo:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dapper/29955/456253/0/248200.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση για φθηνό (και μετά καλό :p) ξενοδοχείο στο Λονδίνο? Κατά προτίμηση κάπου κεντρικά. Ρωτώ από προσωπική εμπειρία, να ψάξω στα γνωστά sites ξέρω και μόνος :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θεσ/νίκη Λόνδρα 90 ευρά μετ' επιστροφής;

Τζαμπαντάν!!!

Στις αποσκευές έκλεισες θέση για να πετάξεις;

 

Θέλω και εγώ Λόνδρα!!!!:(

Πάρτε με και εμένα.

Αν και σκέφτομαι για Ρώμη, όπου θα κοιμηθώ με 6 ξένες φοιτήτριες(η ξαδέλφη μου φυσικά δεν υπολογίζεται)!!!:happy:

Κοιμήσου εσύ με το Γιάννη!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θεσ/νίκη Λόνδρα 90 ευρά μετ' επιστροφής;

Τζαμπαντάν!!!

Στις αποσκευές έκλεισες θέση για να πετάξεις;

 

Θέλω και εγώ Λόνδρα!!!!:(

Πάρτε με και εμένα.

Αν και σκέφτομαι για Ρώμη, όπου θα κοιμηθώ με 6 ξένες φοιτήτριες(η ξαδέλφη μου φυσικά δεν υπολογίζεται)!!!:happy:

Κοιμήσου εσύ με το Γιάννη!:lol:

Με easyJet, καινούριο δρομολόγιο που ξεκινά στις 30 Φεβ 08, γι'αυτό ακόμα και οι τιμές είναι (ή έστω ήταν) χώμα.

 

Ελπίζω να γυρίσεις και με τα 2 νεφρά σου απο το hostel της Ρώμης :nagger:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πάντως για τις ομολογουμένως χρήσιμες πληροφορίες σου. Με ταυτότητα έχω σκοπό να ταξιδέψω, αν είναι να βγάλω διαβατήριο βγαίνω... εκτός budget :p

 

(btw Θεσσαλονίκη - Λονδίνο 90€ μετ'επιστροφής :w00t:)

το να βγαλεις διαβατηριο δεν ειναι και τρομερο πληγμα στον προυπολογισμο σου...περιπου 80€ κοστιζει και το εχεις μεσα σε μια βδομαδα,εν αντιθεση με την ταυτοτητα που περιμενεις(αν εχεις απο τις παλιες) λιγο πολυ ενα μηνα...:mad:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

το να βγαλεις διαβατηριο δεν ειναι και τρομερο πληγμα στον προυπολογισμο σου...περιπου 80€ κοστιζει και το εχεις μεσα σε μια βδομαδα,εν αντιθεση με την ταυτοτητα που περιμενεις(αν εχεις απο τις παλιες) λιγο πολυ ενα μηνα...:mad:

 

 

80!?!?!?:eek:

 

Εγώ νόμιζα 40€ έκανε και το θεωρούσα πλήγμα. Φοιτητής είμαι. Εργαζόμενος μεν, αλλά φοιτητής :p

 

Εδώ σκέφτομαι να κλείσουμε κανα easyHotel χωρίς παράθυρα :lol:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όταν ταξιδεύεις στο εξωτερικό να έχεις στη θυρίδα του ξενοδοχείου το ένα έγγραφο και μαζί σου το άλλο. Δεν ξέρεις τι μπορεί να σου συμβεί.
Link to comment
Share on other sites

80!?!?!?:eek:

 

Εγώ νόμιζα 40€ έκανε και το θεωρούσα πλήγμα. Φοιτητής είμαι. Εργαζόμενος μεν, αλλά φοιτητής :p

 

Εδώ σκέφτομαι να κλείσουμε κανα easyHotel χωρίς παράθυρα :lol:

 

80€ κανουν τα παραβολα του δημοσιου(τοσο αν τα παρεις απο την εφορια) αν τα παρεις απο το περιπτερο(που παντα υπαρχει διπλα απο το αστυνομικο τμημα) θα σου βγει γυρω στα 90€ ,μαζι με τις φωτοτυπιες...

ε και 10€ οι φωτογραφιες.90-100€:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση για φθηνό (και μετά καλό :p) ξενοδοχείο στο Λονδίνο? Κατά προτίμηση κάπου κεντρικά. Ρωτώ από προσωπική εμπειρία, να ψάξω στα γνωστά sites ξέρω και μόνος :p

 

Όταν πήγα πέρσι τα Χριστούγεννα, έμεινα στο Tavistock Hotel, στην Tavistick Square, 3 λεπτά με τα πόδια από το Βρετανικό Μουσείο και επίσης 3 μέχρι το σταθμό Russel Square του μετρό. Δύο αστέρων, ικανοποιητικοί χώροι, λιτά αλλά καθαρά δωμάτια. Εξ άλλου μπαίναμε για να κοιμηθούμε μόνο...

 

Έβγαινε περίπου 80 ευρώ το άτομο το βράδυ σε δίκλινο. Υπ' όψιν ότι δύσκολα θα βρεις ακριβότερο πράγμα στο Λονδίνο από τη διαμονή...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πιο ακριβά θα σου βγει να το αλλάξεις από το να βγάλεις καινούριο :rolleyes: (o johner δεν ξέρει να χρησιμοποιεί πιστωτικές)

 

VeCo σ'ευχαριστώ, θα το κοιτάξω, αν και τελικά μάλλον θα κλείσουμε easyhotel στο κέντρο του Λονδίνου :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια θελω να παω ενα ταξιδι....δεν μπορω πια...δεν παει αλλο...βαριεμαι υπερβολικα σε σημειο τρελας:cry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...