Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει το Καλοκαίρι ένα ταξιδακι στη Ρώμη?
στις 22 του μηνός πάω με την σχολή ζωγραφικής που συμμετέχω.το περιμένω πως και πως

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το Καλοκαίρι ένα ταξιδακι στη Ρώμη?
Όχι δεν αξίζει αν έχει 40 βαθμούς.

Πάντα κοιτάμε θερμοκρασίες πριν πάμε κάπου καλοκαίρι για αξιοθέατα.

Η Ρώμη είναι γεμάτη μνημεία εξωτερικά. Πώς θα κυκλοφορείς με τέτοια ζέστη έξω;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Όχι δεν αξίζει αν έχει 40 βαθμούς.

Πάντα κοιτάμε θερμοκρασίες πριν πάμε κάπου καλοκαίρι για αξιοθέατα.

Η Ρώμη είναι γεμάτη μνημεία εξωτερικά. Πώς θα κυκλοφορείς με τέτοια ζέστη έξω;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Ήμουν στη Ρώμη πέρσυ 15αυγουστο. Κάθε μέρα κατά τις 3 το μεσημέρι έριχνε καρεκλοποδαρα ! Μα κάθε μέρα .....δε με ενοχλησε τόσο η ζέστη όσο αυτό γιατί Αύγουστο μήνα δεν είσαι προετοιμασμένος κατάλληλα για βροχές. Αν εξαιρέσουμε αυτό ήταν μια χαρά άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε και έχουμε μάθει από ζέστη,δεν έχει διαφορά η Ρώμη με την Αθήνα . Κατά τα λοιπά εγώ ξενέρωσα γιατί τον Αύγουστο τα περισσότερα μαγαζιά τους είναι κλειστά. Και όταν λέω τον Αύγουστο εννοώ όλο τον Αύγουστο. Είχα σημειώσει εστιατόρια από φίλους που είχαν πάει και μου είχαν προτείνει και άνοιγαν ξανά 1 Σεπτεμβρίου. Οπότε δεν ευχαριστήθηκα φαγητό αναγκαστικά τρώγαμε στα τουριστικά του με κέντρου με ότι αυτό συνεπάγεται.....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μακάρι η κατάσταση να είναι καλή μετά από τη φωτιά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως με τη Ρωμη δε τρελαθηκα.Πολυ αγαλμα για οσους ενδιαφερονται...Το Βατικανο αξιζει σιγουρα.Η Φλωρεντια μου αρεσε πολυ
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

για όποιον γνωρίζει.... ετοιμάζομαι για το επόμενο καλοκαίρι να πάω σε μια συναυλία στο Maastricht. Ιούλιο θα είναι. ξέρει κανείς πως φτάνω εκεί; αεροπορικώς μέχρι ποια πόλη μεγάλη και μετά να νοικιάσω αμάξι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για όποιον γνωρίζει.... ετοιμάζομαι για το επόμενο καλοκαίρι να πάω σε μια συναυλία στο Maastricht. Ιούλιο θα είναι. ξέρει κανείς πως φτάνω εκεί; αεροπορικώς μέχρι ποια πόλη μεγάλη και μετά να νοικιάσω αμάξι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άμστερνταμ και μετά τρένο η αυτοκίνητο.

Η κεντρική Ευρώπη έχει πολύ καλό σύστημα σιδηροδρόμων με αποτέλεσμα να μη χρειάζεται αυτοκίνητο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως με τη Ρωμη δε τρελαθηκα.Πολυ αγαλμα για οσους ενδιαφερονται...Το Βατικανο αξιζει σιγουρα.Η Φλωρεντια μου αρεσε πολυ
Άμα δεν σου αρέσει αρχαία ιστορία κλπ λογικό.

Αλλιώς η Ρώμη είναι ένα ολόκληρο μουσείο η πόλη. Πουθενά αλλού στην Ευρώπη δεν θα βρεις τέτοια πρωτεύουσα με τόση ιστορία στους δρόμους και πλατείες της

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Bουδαπεστη τι παιζει το καλοκαιρι απο καιρο/κλιμα?Εχω κλεισει για τελη Αυγουστου.Ειχα παει και παλιοτερα αλλα Οκτωβρη και θυμαμαι οτι εβρεχε σχεδον καθε μερα.Παιζει να ριχνει καρεκλες και τον Αυγουστο?Μην την πατησω και ειμαι με σορτσακια και κοντομανικα.Επισεις απο τουρισμο πως ειναι εκει το καλοκαιρι?Ο Αυγουστος θεωρειται high season οπως εδω και θα γινεται χαμος ή επειδη ειναι καλοκαιρι και ο κοσμος επιλεγει συνηθως πιο παραθαλλασια μερη,θα ειναι χαλαρα τα πραγματα?
Link to comment
Share on other sites

Bουδαπεστη τι παιζει το καλοκαιρι απο καιρο/κλιμα?Εχω κλεισει για τελη Αυγουστου.Ειχα παει και παλιοτερα αλλα Οκτωβρη και θυμαμαι οτι εβρεχε σχεδον καθε μερα.Παιζει να ριχνει καρεκλες και τον Αυγουστο?Μην την πατησω και ειμαι με σορτσακια και κοντομανικα.Επισεις απο τουρισμο πως ειναι εκει το καλοκαιρι?Ο Αυγουστος θεωρειται high season οπως εδω και θα γινεται χαμος ή επειδη ειναι καλοκαιρι και ο κοσμος επιλεγει συνηθως πιο παραθαλλασια μερη,θα ειναι χαλαρα τα πραγματα?

Γιατί θέλετε να ξαναπάτε Βουδαπέστη στα τέλη αυτού του μήνα άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν σου αρέσει αρχαία ιστορία κλπ λογικό.

Αλλιώς η Ρώμη είναι ένα ολόκληρο μουσείο η πόλη. Πουθενά αλλού στην Ευρώπη δεν θα βρεις τέτοια πρωτεύουσα με τόση ιστορία στους δρόμους και πλατείες της

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

οπως μου ειχε πει μια ξεναγος: τρεις πολεις εχουν ιστορια.. Αθηνα, Ρωμη και Κωνσταντινουπολη.

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν σου αρέσει αρχαία ιστορία κλπ λογικό.

Αλλιώς η Ρώμη είναι ένα ολόκληρο μουσείο η πόλη. Πουθενά αλλού στην Ευρώπη δεν θα βρεις τέτοια πρωτεύουσα με τόση ιστορία στους δρόμους και πλατείες της

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Η Ρώμη είναι μοναδική.Και απο Ελλάδα πας γρήγορα & φτηνά.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Η Ρώμη είναι μοναδική.Και απο Ελλάδα πας γρήγορα & φτηνά.

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

για πες...οκ το γρηγορα ..το φθηνα πες μου!!!

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

για πες...οκ το γρηγορα ..το φθηνα πες μου!!!
πριν ενάμιση μήνα πήγα Ρώμη τρεις διανυκτερεύσεις τέσσερεις γεμάτες μέρες,και αεροπορικά 270€.με Aegean και Alitalia

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

για πες λεπτομέρειες αν θελεις.

σύνολο αεροπορικά και διαμονή;

για αεροπορικά πριν πόσο καιρό τα έκλεισες; πήγαινε-έλα τα 270€;

διαμονή πόσο την μέρα και σε ποιο ξενοδοχείο ή αιρβνβ; (το ξενοδοχείο καλό; )

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην σχολή ζωγραφικής του Δήμου Μοσχάτου.τα κλείσαμε μόνοι μας.το.πρακτορειο είναι κάπου στο Σύνταγμα από ότι θυμάμαι.το ξενοδοχείο ήταν ένα μικρό.τωρα δεν θυμάμαι όνομα.τα 270 αφορούσαν την διανυκτέρευση τρία βραδυα.,και την μετάβαση με Aegean στο πήγαινε και Alitalia στο ελα.αν θέλεις να δω ονόματα πρακτορείου και ξενοδοχείου.ισως βέβαια και σε κάποιο πρακτορείο με γκρουπ να βρεις ίδιες και καλύτερες τιμές.κανα μήνα πριν τα κλείσαμε.το ξενοδοχείο ένα μικρό συμπαθητικό ξενοδοχείο με τα απαραίτητα.με πρωινό μόνο.αλλα οκ σε αυτή την τιμή μια χαρά.οι μέρες γεμάτες.φυγαμε κατά τις 8:00 το.πρωι από εδώ και από την Ρώμη κατά τις 10:00 το βράδυ οπότε είχαμε όλο τον χρόνο της ημέρας σχεδόν.https://www.palmostravel.gr/el/trip/6865/rwmh-katakombes-batikano-flwrentia-4hm-aygoysto-p3 δες εδώ με μια γρήγορη αναζήτηση,χωρίς να θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση.ψαξε και άλλα.edit.βλεπω βέβαια εδώ ότι ζητάει αλλά 155 φόρους αεροδρομίου. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

για πες...οκ το γρηγορα ..το φθηνα πες μου!!!

 

 

 

dfa979d1f6b98aba50a4bf699bfce8ae.jpg

 

Αληθεια τωρα ;

 

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας απο εσάς εμπειρία με χειροκίνητο αυτοκίνητο στο valet parking του Ελ. Βενιζέλος; Γιατί φέτος σκοπεύω να πάω στο αεροδρόμιο με αμάξι που έχει χειροκίνητο κιβώτιο. Αλλά το θέμα είναι πως έχει 320 ίππους και φοβάμαι μήμπως δε το χειριστούν καλά και προκαλέσουν μηχανικές ζημιές.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό, θα πατήσουν γκάζι και θα φτάσουν Θεσσαλονίκη; υποτίθεται δε κουνιέται το αμάξι αν δεν υπάρχει ανάγκη. Το παρκάρουν κάπου και τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας απο εσάς εμπειρία με χειροκίνητο αυτοκίνητο στο valet parking του Ελ. Βενιζέλος; Γιατί φέτος σκοπεύω να πάω στο αεροδρόμιο με αμάξι που έχει χειροκίνητο κιβώτιο. Αλλά το θέμα είναι πως έχει 320 ίππους και φοβάμαι μήμπως δε το χειριστούν καλά και προκαλέσουν μηχανικές ζημιές.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk

 

Σε κάποιες από τις εταιρίες παίρνεις τα κλειδιά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...