Jump to content

Proficiency : Michigan / Cambridge


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έδωσα σήμερα Michigan ECCE...Εύκολα ήταν...Εν τω μεταξύ το χαζοlistening στο 1ο μέρος πολύ βλακεία...Αλλά το 2ο ήταν εύκολο...Και το GVR ήταν καλό όπως και το Writing...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έδωσα σήμερα Michigan ECCE...Εύκολα ήταν...Εν τω μεταξύ το χαζοlistening στο 1ο μέρος πολύ βλακεία...Αλλά το 2ο ήταν εύκολο...Και το GVR ήταν καλό όπως και το Writing...

 

Στην δευτερη βαρδια όλο το Listening ηταν απαίσιο!Στο GVR & Writing καλό αν και το GVR είχε κατι κουφά!Στην εκθεση τι σας ειχε 1η βαρδια?

Σε μας είχε για τα κινητά τηλεφωνα και το αν πρεπει να τα καταργησουμε στα ΜΜΕ!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Και στην ξαδέρφη μου είχε αυτό με τα κινητά,ήταν στη 2η βάρδια...Μπες msn,να τα πούμε από εκεί...
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω εντυπωσεις και απο άλλους που εδωσαν το ECCE!

Οι δικες μου:

 

Λοιπον εδωσα στο Form B(Τime:13:00)

 

Listening: ΠΑΛΟΥΚΙ!

GVR:ετσι και ετσι(γενικα βατο)ειχε και κουφα

WRITING: EASY! Αν θα πρεπει να καταργηθουν τα κιν.τηλ. στα ΜΜΜ!

Link to comment
Share on other sites

παντως επειδη σημερα δουλευα στις εξετασεις του ECCE στην αθηνα, πολυ αγχος ρε παιδια εσεις τα πιτσιρικια... κριμα! πολυ αγχος... στις πανελληνιες τι θα κανετε???

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

loipon edwsa kai egw.

 

entypwseis: listening etsi kai etsi. to deutero meros mou arese perissotero kai den to perimena.

 

gvr: merika paloukia alla kai merika gelia opote kai pali etsi kai etsi

 

writing: vato kai kalo thema. egw ekana to letter.

 

egrapsa stis 1.00 sto tei serrwn. proforika 8 iouniou

 

eutyxws pou edwsa kai kratiko. to euxaristithika para poly. apolaustiko grapsimo!!! kai ola ta themata poly kala.

Link to comment
Share on other sites

Φετος το Κρατικο πρέπει να ηταν ευκολο.

Στο Michigan εμενα μου φανηκε το Listening τεράστιο παλούκι.

Πολύ δυσκολο ηταν!

 

tha ksereis vevaia oti to akoustiko meros sto kretiko einai gia klamata, oxi toso gia tis erwthseis alla gia thn xalia poiothta anaparagwghs alla telos panton...elpizw na eimai ok sta ypoloipa.:)

Link to comment
Share on other sites

τα θεματα ηταν ψιλοβατα απο οτι καταλαβα. το listening σημερα (ΕΨΠΕ) μου ειπαν 3 εξεταστες οτι τους φανηκε σχεδον πιο ευκολο απο το χτεσινο του ECCE!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανένας από εσάς που έδωσαν σήμερα για ecpe μήπως μπορεί να μου πει τι έπεσε στην έκθεση;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανένας από εσάς που έδωσαν σήμερα για ecpe μήπως μπορεί να μου πει τι έπεσε στην έκθεση;

 

το 2 ελεγε σχετικα με τα καινουρια προιοντα που αντι να κανουν τις ζωες μας πιο ευκολες τις κανουν busier, παντως το listening στη πρωτη βαρδια δεν ηταν ευκολο αποτι ακουγα και απο αλλους....

και αυτο το unami στο τελευταιο κειμενο πρεπει να εψαξαν παρα πολυ να το βαλουν.................

Link to comment
Share on other sites

στην εκεθση το ενα θεμα ειχε να κανει με τα παιδια και το αν παιρνουν χαρακτηριστικα απο τους γονεις τους (κληρονομικα)... κατι τετοιο. στο Form A αυτο (9.00 το πρωι)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

εγω που εδωσα στις 9 το πρωι στο τει σερρων,το Listenig ηταν ψιλοευκολουτσικο.δεν ακουγοταν ομως καλα το he kai to she στις ερωτησεις!καθομουνα δευτερο θρανιο και δεν ακουγοταν καθαρα.

το gvr ευκολουυσικο και αυτο οπως και το writing!

ειμαι 50-50 στο αν το περασα ή οχι!αντε να δουμε και τα προφορικα τωρα...

Link to comment
Share on other sites

εγω που εδωσα στις 9 το πρωι στο τει σερρων,το Listenig ηταν ψιλοευκολουτσικο.δεν ακουγοταν ομως καλα το he kai to she στις ερωτησεις!καθομουνα δευτερο θρανιο και δεν ακουγοταν καθαρα.

το gvr ευκολουυσικο και αυτο οπως και το writing!

ειμαι 50-50 στο αν το περασα ή οχι!αντε να δουμε και τα προφορικα τωρα...

 

proforika pou dineis file mou??:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι να σας πω..εγώ έδινα στη Θεσσαλονίκη το μεσημέρι και είμαι σχεδόν σίγουρη πως κόπηκα στο listening... και ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε αυτό το κομμάτι. Δεν άκουγα καλά από τα ηχεία και παραμορφωνόταν ο ήχος. Μου έσπασαν τα νεύρα γιατί στα υπόλοιπα τα πήγα πολύ καλά.

 

Το ένα θέμα της έκθεσης ήταν για το τζόκερ. Μία έρευνα λέει έδειξε οτι μερικοί νικητές του τζόκερ ήταν πιο ευτυχισμένοι πριν το κερδίσουν παρά μετά..να πούμε γιατίο πιστεύουμε πως συμβαίνει αυτό.

Το δευτερο θέμα έλεγε πως πολοί καλλιτέχνες μένουν γνωστοί για πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Να περιγράψουμε κάποιον που είναι γνωστός για παραπάνω από 10 χρόνια και να εξηγήσουμε γιατί πιστεύουμε πως είναι τόσο γνωστός τόσο καιρό.

 

Όλα καλά, αλλά αυτό με το listening δεν το περίμενα...

Link to comment
Share on other sites

τα θεματα ηταν ψιλοβατα απο οτι καταλαβα. το listening σημερα (ΕΨΠΕ) μου ειπαν 3 εξεταστες οτι τους φανηκε σχεδον πιο ευκολο απο το χτεσινο του ECCE!!

 

Μην λεμε και οτι θέλουμε! Το listening ειχε αρκετες παγίδες και θα φανεί οταν βγούν τα αποτελεσματα. Εγω σε ολα τα preparation tests εγραφα πανω απο 90% ανεξαρτητως βιβλίου και νομιζω πως δεν ηταν καθολου ευκολο.Grammar και Reading ηταν βατα, και Cloze και Vocab ήταν γελοια. Η εκθεση με χαντακοσε εμενα. Οχι οτι ηταν δυσκολη. Εκανα bad time management. Αυτα για το 9-12. Είδομεν...

Link to comment
Share on other sites

Μην λεμε και οτι θέλουμε! Το listening ειχε αρκετες παγίδες και θα φανεί οταν βγούν τα αποτελεσματα. Εγω σε ολα τα preparation tests εγραφα πανω απο 90% ανεξαρτητως βιβλίου και νομιζω πως δεν ηταν καθολου ευκολο.Grammar και Reading ηταν βατα, και Cloze και Vocab ήταν γελοια. Η εκθεση με χαντακοσε εμενα. Οχι οτι ηταν δυσκολη. Εκανα bad time management. Αυτα για το 9-12. Είδομεν...

 

Καλα στο vocab νομιζα οτι μας κανουν πλακα, καμια σχεση με του σιουντρη για οσους ξερουν... ο οποιος σιουντρης να σας πληροφορησω οτι επειδη εχει επαφες με την hau τα βιβλια του ειναι οτι πιο κοντα στα αυθεντικα , οσο για το listening δεν το περιμενα ετσι

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τη συζήτηση αλλά είναι αλήθεια ότι το ECPE λήγει μετά από 10 χρόνια και πρέπει να ξαναδώσεις; Κάτι τέτοιο άκουσα και τρόμαξα!
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...