Jump to content

Τα Πάντα για την τεχνολογία,και τους παρόχους Voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το voip έλεγα να της στείλω ένα κουτάκι voip που έχω και δουλεύει μια χαρά με τα νούμερα VoIP που έχω (ολλανδικό και ΗΠΑ)

 

Τελικά μου φαίνεται ότι όλα είναι μπελάς και η καλύτερη λύση είναι η sim της inter να την έχει ανοικτή σε μια παλιά συσκευή και όταν δει ότι την έχουν πάρει να παίρνει αυτή με κάποιο VoIP της beta η telz η ακόμα και από το ίδιο...

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις. Πρώτα βλέπεις τις πραγματικές ανάγκες ενός ανθρώπου και μετά βρίσκεις λύσεις, όποιες και αν είναι αυτές. Όλες οι προτάσεις είναι στον αέρα γιατί δεν ξέρουμε εμείς τις πραγματικές ανάγκες της φίλης σου.

Έχεις μπλέξει το voip με το διεθνές ροαμινγκ σε δεδομένα και ομιλία, τις χώρες ταξιδιού, τους ελληνικούς παρόχους, αν έχουν προβλήματα κλπ κλπ.

Οσο δεν γνωρίζειςτις πραγματικές ανάγκες που να δικαιολογούν τον ελληνικό πάροχο, το διεθνές ροαμινγκ και άλλες τέτοιες παραμέτρους, είναι σίγουρο ότι δε θα αποφασίσεις για την καλύτερη δυνατή λύση.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν θυμάμαι να μίλησα για δεδομένα,η κοπέλα θέλει ένα ελληνικό νούμερο να την παίρνουν τηλέφωνο οι γονείς της η συγγενείς, με το ελληνικό νούμερο κινητής στην Αγγλία δεν είχε θέμα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν θυμάμαι να μίλησα για δεδομένα,η κοπέλα θέλει ένα ελληνικό νούμερο να την παίρνουν τηλέφωνο οι γονείς της η συγγενείς, με το ελληνικό νούμερο κινητής στην Αγγλία δεν είχε θέμα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Γιατί λοιπόν δεν το κρατάει? Τέλος πάντων δεν καταλαβαίνω τίποτα, οπότε ότι συμβουλή και αν πω, δεν θα βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε ΗΕΟ,

 

“...θέλει ένα ελληνικό νούμερο να την παίρνουν τηλέφωνο οι γονείς της η συγγενείς, με το ελληνικό νούμερο κινητής στην Αγγλία δεν είχε θέμα”

 

Το ελληνικό νούμερο κινητής παίζει στην Αγγλία στα πλαίσια του EU roaming χωρίς πρόσθετες χρεώσεις. Αν η φίλη σου μετακινηθεί σε Ιαπωνία ή Αργεντινή θα εξακολουθεί να λειτουργεί αλλά με πολύ τσουχτερες χρεώσεις για την ίδια (πχ για cosmote οι προορισμοί που αναφέρεσαι ανήκουν στην ζώνη 3 και έχουν χρέωση εισερχομένων 1,20€ ανά λεπτό ομιλίας).

 

“Για το voip έλεγα να της στείλω ένα κουτάκι voip που έχω και…”

 

Προφανώς αναφέρεσαι σε analog adapter. Οι συσκευές αυτές συνδέονται μέσω ethernet σε router και διαθέτουν έξοδο RJ-11 για σύνδεση συμβατικού σταθερού τηλεφώνου. Η λύση είναι εξαιρετική για τηλέφωνο οικίας… προφανώς ακατάλληλη για mobile voip.

 

“Λύση δική μου της αγοράζω και της στέλνω ένα νούμερο κινητή intertelecom σαν αυτό που έχω εγώ και απλά χρεώνεται όταν την καλούν στο ελληνικό νούμερο…”

 

Η λύση που περιγράφεις είναι εξαιρετική και εύκολα υλοποιήσιμη. Αποτελεί μορφή global roaming με ελληνικό αριθμό.

Αδυναμία η χρέωση εισερχομένων κλήσεων:

  • Το κόστος των εισερχομένων κλήσεων στο ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ είναι 0.05€ το λεπτό.
  • Το κόστος των εισερχομένων κλήσεων στην ΙΑΠΩΝΙΑ είναι 0.15€ το λεπτό
  • Το κόστος των εισερχομένων κλήσεων στην ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ είναι 0.19€ το λεπτό.

 

Όσον αφορά για τις καθαρες voip λύσεις με ελληνική αριθμοδότηση θα συμφωνήσω με τις προτάσεις του μέλους kmpatra. Οι συγκεκριμένες προτάσεις μπορούν να αξιοποιηθούν σε συνδυασμό με το “κουτάκι voip” είτε με sip client εφαρμογή σε κινητό τηλέφωνο. Στο σημείο αυτό κολλάει και η παρατήρηση του pavlitakis1 οτι απαιτείται mobile internet για να παίξει…

 

Σου προτείνω ανεπιφύλακτα να ξαναδιαβάσεις καλοπροαίρετα τα σχόλια όσων σου απάντησαν.

Όλοι προσπαθούν να σε βοηθήσουν...

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που γράφεις πολύ σωστά και τα γνωρίζω ...

 

Το sip client στο κινητό δεν χρειάζεται μόνο δεδομένα κινητής αλλά δουλεύει μια χαρά σε τζαμπα WiFi που θα έχει σε αστραπιές ταχύτητες σπίτι της και στο πανεπιστήμιο

 

Από εκεί και πέρα κουβέντα κάνουμε, και ευχαριστώ όλους για την βοήθεια...

 

....κατά βάση ήθελα μερικές πληροφορίες για την αριθμοδοτηση voip και από ότι βλέπω και έγραψα πιο πάνω δεν βλέπω να αξίζει στην περίπτωση της

 

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι άλλο ... Απάντηση στον Παυλάκι

 

Το νούμερο το ελληνικό να το κρατήσει είναι ένα θέμα , οι εισερχόμενες εκεί είναι πολύ ακριβές και σαν κόσμοτε καρτοκινητο που είναι θέλει τάισμα κάθε δίμηνο, η πρόταση μου είναι απλά να το ταιζει μια φορά τον χρόνο για να μην το χάσει

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει κανονικό ίντερνετ σπίτι και σχολή, τότε ένας αριθμός omnivoice θα ήταν η καλύτερη λύση για εισερχόμενες και τα ελάχιστα κολλήματα (αν υπάρξουν) είναι ασήμαντα, αφού δεν είναι για επαγγελματική χρήση που χρειάζεται άψογη λειτουργία. Επίσης όταν είναι εκτός δικτύου ή κλειστή η εφαρμογή, έρχεται ειδοποίηση, οπότε μπορεί να παίρνει πίσω χρησιμοποιώντας το http://voipalot.com που δουλεύει άψογα μέσω διαδικτύου.

Είναι η οικονομικότερη και αξιόπιστη λύση σε λειτουργία και τέλη χρήσης και για ΣΜΣ αν χρειαστεί κάπου.

Και βεβαίως η κοσμοτε στα σκουπίδια. Αφού για έναν χρόνο θα είναι νεκρό θα το έχουν ξεχάσει όλοι.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει κανονικό ίντερνετ σπίτι και σχολή, τότε ένας αριθμός omnivoice θα ήταν η καλύτερη λύση για εισερχόμενες και τα ελάχιστα κολλήματα (αν υπάρξουν) είναι ασήμαντα, αφού δεν είναι για επαγγελματική χρήση που χρειάζεται άψογη λειτουργία. Επίσης όταν είναι εκτός δικτύου ή κλειστή η εφαρμογή, έρχεται ειδοποίηση, οπότε μπορεί να παίρνει πίσω χρησιμοποιώντας το http://voipalot.com που δουλεύει άψογα μέσω διαδικτύου.

Είναι η οικονομικότερη και αξιόπιστη λύση σε λειτουργία και τέλη χρήσης και για ΣΜΣ αν χρειαστεί κάπου.

Και βεβαίως η κοσμοτε στα σκουπίδια. Αφού για έναν χρόνο θα είναι νεκρό θα το έχουν ξεχάσει όλοι.

 

Αν είναι κλειστό ερχεται μήνυμα στο μέιλ σου η sms σε οποίο νούμερο ορίσεις;;;.. πάντως ενδιαφέρον παράμετρος ακόμα και αν είναι μέιλ ειδικά αν σκεφτείς ότι το προωθείς στο mycosmos και σου έρχεταi sms στο Coamote κινητό σου :)

 

Η Cosmote μετά το πέρας του τριμήνου δεν βάζει φραγή στα εισερχόμενα μηνύματα ;)

 

Και να προσθέσω ακόμα πολλοί φίλοι μου από το εξωτερικό (κατόπιν οδηγιών μου) το κάνουν αυτο να ενεργοποιούν το κόσμοτε καρτοκινητο μόνο το καλοκαίρι για τις διακοπές και όλοι ξέρουν το νούμερο σαν νούμερο διακοπών

 

Και εγώ το κάνω για να ναι ειλικρινής έχω ένα φοιτητικό κόσμοτε μόνο για το καλοκαίρι για διακοπές κυρίως καθότι υπάρχουν ερημικά σημεία που ενδεχομένως να μην έχουν σήμα οι άλλοιν που χρησιμοποιώ....

 

Έχω βέβαια και ξένα με roaming στην Coamote ειδικά το κυπριακό

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

H Q επιτρέπει εισερχόμενες και ΣΜΣ με μηδενικό υπόλοιπο για έναν χρόνο και έχει 6€ ανανέωση.

Τώρα τι νόημα έχει κάποιος που έρχεται από εξωτερικό και έχει ροαμινγκ δωρεάν να έχει δεύτερο αριθμό, δεν το καταλαβαίνω. Λάθος οδηγίες δίνεις.:lol:

Ενημερώνει η omnivoice με μέιλ ότι είχες κλήση.

Έχω την εντύπωση ότι πάλι δεν καταλαβαίνω που μπλέκεται η κοσμοτε και τα φοιτητικά για το καλοκαίρι.

Θέλεις απλώς να ταΐζεις την εταιρεία για προσωπικούς λόγους?

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

Χθες το απόγευμα χρειάστηκε να μιλήσω με ένα συγγενή μου που είναι Αμερική. Το νούμερο του είναι 00141.....

Δοκίμασα το mobile voip, αλλά δεν κατάφερα να βγάλω γραμμή.

Στη συνέχεια δοκίμασα μέσω του χρόνου ομιλίας που είχα με τη Q card.

Μίλησα 4-5 λεπτά και τελικά διαπίστωσα ότι από τον λογαριασμό μου είχαν

καταναλωθεί 6 περίπου ευρώ που είχα υπόλοιπο και όχι ο χρόνος ομιλίας.

 

Τελικά βρεθήκαμε στο messenger ( που δεν ήξερα ότι διαθέτει ) και συνεχίσαμε με δωρεάν βιντεοκλήση....όλα οκ.

 

Στις 2 πρώτες περιπτώσεις τι έκανα λάθος; Για να μην την ξαναπατήσω άλλη φορά!

Link to comment
Share on other sites

Το νούμερο δεν ξεκινά από 001 αλλά +1 και πρέπει να πληκτρολογήσεις σωστά τα υπόλοιπα. Έχω κάνει πολλές κλήσεις σε Αμερική.

Ο χρόνος ομιλίας προς όλους της Q περιλαμβάνει παρόχους κινητής και σταθερής στην Ελλάδα, όχι προς όλους γενικά σε όλον τον κόσμο. Πακέτο με λεπτά προς Αμερική έχει μόνο το κιού σταρ.

Link to comment
Share on other sites

Το νούμερο δεν ξεκινά από 001 αλλά +1 και πρέπει να πληκτρολογήσεις σωστά τα υπόλοιπα. Έχω κάνει πολλές κλήσεις σε Αμερική.....

Έχεις δίκιο. Σε ευχαριστώ!

Μου είχαν δώσει το τηλεφωνικό νούμερο με τη μορφή 001....και είχα ξεχάσει ότι έπρεπε να το αλλάξω σε +1....για να καλέσω με το mobile voip.

Επίσης έχω αποθηκευμένα στον τηλεφωνικό μου κατάλογο αρκετά τηλέφωνα από Κύπρο με τη μορφή 00357...... Όλα τα άλλαξα σε +357.....

Υπάρχει και μια σελίδα που μπορούμε να βρούμε όλους τους κωδικούς χωρών:

https://el.m.wikivoyage.org/wiki/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82_%CE%BA%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD_%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82_%CF%87%CF%89%CF%81%CF%8E%CE%BD

Ο χρόνος ομιλίας προς όλους της Q περιλαμβάνει παρόχους κινητής και σταθερής στην Ελλάδα, όχι προς όλους γενικά σε όλον τον κόσμο. Πακέτο με λεπτά προς Αμερική έχει μόνο το κιού σταρ.

Μετά την αλλαγή στο κωδικό, και την εξυπηρέτηση με την voipalot, προφανώς δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιώ την Q για κλήσεις εκτός Ελλάδος.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Σε ευχαριστώ!

Μου είχαν δώσει το τηλεφωνικό νούμερο με τη μορφή 001....και είχα ξεχάσει ότι έπρεπε να το αλλάξω σε +1....για να καλέσω με το mobile voip.

Επίσης έχω αποθηκευμένα στον τηλεφωνικό μου κατάλογο αρκετά τηλέφωνα από Κύπρο με τη μορφή 00357...... Όλα τα άλλαξα σε +357.....

Υπάρχει και μια σελίδα που μπορούμε να βρούμε όλους τους κωδικούς χωρών:

https://el.m.wikivoyage.org/wiki/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82_%CE%BA%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD_%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82_%CF%87%CF%89%CF%81%CF%8E%CE%BD

 

Μετά την αλλαγή στο κωδικό, και την εξυπηρέτηση με την voipalot, προφανώς δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιώ την Q για κλήσεις εκτός Ελλάδος.

 

Είτε προσπαθήσεις να καλέσεις το +30 697 1234567 είτε το αντίστοιχο 0030 697 1234567 η κλήση θα δρομολογηθεί, πράγμα που σημαίνει ότι οι betamax κλώνοι χειρίζονται σωστά και τις δυο μορφές του διεθνούς προθέματος ( + / 00 ). Κακώς άλλαξες τους αριθμούς στον τηλεφωνικό σου κατάλογο.

 

Εκτιμώ ότι κάλεσες λάθος αριθμό ή ο server ήταν φορτωμένος και δεν κατάφερε να δρομολογήσει την κλήση σου.

Δοκίμασε και πάλι ελέγχοντας την ορθότητα του αριθμού κλήσης.

Edited by arjuna
Link to comment
Share on other sites

Είτε προσπαθήσεις να καλέσεις το +30 697 1234567 είτε το αντίστοιχο 0030 697 1234567 η κλήση θα δρομολογηθεί, πράγμα που σημαίνει ότι οι betamax κλώνοι χειρίζονται σωστά και τις δυο μορφές του διεθνούς προθέματος ( + / 00 ). Κακώς άλλαξες τους αριθμούς στον τηλεφωνικό σου κατάλογο.

 

Εκτιμώ ότι κάλεσες λάθος αριθμό ή ο server ήταν φορτωμένος και δεν κατάφερε να δρομολογήσει την κλήση σου.

Δοκίμασε και πάλι ελέγχοντας την ορθότητα του αριθμού κλήσης.

Κάλεσα και με τους δύο τρόπους, με 0030.... και με +30..... και οι κλήσεις δρομολογήθηκαν κανονικά.

Τέλος πάντων, αφού την έκανα τη διαδικασία για καμιά 10 αριθμούς, έχει κανένα νόημα να τους ξαναδιορθώσω;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση από εμπειρία ότι διορθώνει αυτόματα μόνο στην χώρα που είσαι. Αυτό είχα δοκιμάσει. Ας κάνει ο φίλος μία δοκιμή να μάθουμε. Ας ξαναπάρει τον φίλο του και με τους δύο τρόπους. Επίσης η freevoipdeal.com δίνει δωρεάν κλήσεις προς Αμερική. Έτσι για να το ξέρουμε.:lol:
Link to comment
Share on other sites

H Q επιτρέπει εισερχόμενες και ΣΜΣ με μηδενικό υπόλοιπο για έναν χρόνο και έχει 6€ ανανέωση.

Τώρα τι νόημα έχει κάποιος που έρχεται από εξωτερικό και έχει ροαμινγκ δωρεάν να έχει δεύτερο αριθμό, δεν το καταλαβαίνω. Λάθος οδηγίες δίνεις.:lol:

Ενημερώνει η omnivoice με μέιλ ότι είχες κλήση.

Έχω την εντύπωση ότι πάλι δεν καταλαβαίνω που μπλέκεται η κοσμοτε και τα φοιτητικά για το καλοκαίρι.

Θέλεις απλώς να ταΐζεις την εταιρεία για προσωπικούς λόγους?

Κάποιος που έρχεται από το εξωτερικό πρώτον δεν έχει δωρεάν roaming αν έρχεται από Αμερική π.χ κατά δεύτερον θέλει ένα ελληνικό νούμερο να δέχεται τηλέφωνα από Έλληνες φίλους του τρίτον η κόσμοτε έχει πολύ καλύτερη κάλυψη σε απομακρυσμένα σημεία.

 

Υγ το γνωρίζω ότι η wind δεν βάζει φραγή την χρησιμοποιώ άλλωστε αλλα δυστυχώς δεν έχει πάντα το καλύτερο σήμα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση από εμπειρία ότι διορθώνει αυτόματα μόνο στην χώρα που είσαι. Αυτό είχα δοκιμάσει. Ας κάνει ο φίλος μία δοκιμή να μάθουμε. Ας ξαναπάρει τον φίλο του και με τους δύο τρόπους. Επίσης η freevoipdeal.com δίνει δωρεάν κλήσεις προς Αμερική. Έτσι για να το ξέρουμε.:lol:

Δεν δοκίμασα να πάρω Αμερική, λόγω ώρας:)

Σε Ολλανδικό τηλεφωνικό αριθμό που πήρα και με τους δύο τρόπους ( 0031..... και +31..... ) η κλήση δρομολογήθηκε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκίμασα να πάρω Αμερική, λόγω ώρας:)

 

Σε Ολλανδικό τηλεφωνικό αριθμό που πήρα και με τους δύο τρόπους ( 0031..... και +31..... ) η κλήση δρομολογήθηκε κανονικά.

Επομένως δεν έφταιγε αυτό. Δεν θα μάθουμε ποτέ γιατί τελικά δεν δρομολογήθηκε η κλήση. Μόνο υποθέσεις.:lol: Τουλάχιστον έμαθα κάτι καινούργιο.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση από εμπειρία ότι διορθώνει αυτόματα μόνο στην χώρα που είσαι. Αυτό είχα δοκιμάσει. Ας κάνει ο φίλος μία δοκιμή να μάθουμε. Ας ξαναπάρει τον φίλο του και με τους δύο τρόπους. Επίσης η freevoipdeal.com δίνει δωρεάν κλήσεις προς Αμερική. Έτσι για να το ξέρουμε.:lol:

 

Η αυτόματη διόρθωση της χώρας εγκειται στο να δημιουργήσεις λογαριασμό Ελλάδας (+30), να καλέσεις 697 1234567 και να δρομολογηθεί σωστά η κλήση στο +30 697 1234567. Αφορά μόνο τη χώρα του λογαριασμού και υποστηριζόταν μόνο από τη μαμά εφαρμογή.

 

Δυστυχώς δεν χρησιμοποιώ πλέον τη μαμά εφαρμογη... δεν έχω ιδέα αν υποστηρίζεται ακόμα.

Άλλωστε στον τηλεφωνικό μου κατάλογο όλες οι επαφές υφίστανται ως 00 30 XXX XXX XXXX.

Link to comment
Share on other sites

A κατάλαβα. Εννοείς το caller id να είναι Ελληνικό? Γιατί εγώ δεν έχω Ελλάδα. Μάλλον το φτιάξανε τελικά, 00->+. Στην μαμά εφαρμογή δουλεύει πάντως που το δοκίμασα. Στο zoiper κρασαρε αμέσως με 00. Άβυσσος η ψυχή του λογισμικού.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιες χώρες στις οποίες ο κωδικός διεθνούς εξόδου δεν είναι το 00 αλλά άλλο. Συνήθως είναι το 011 (ΗΠΑ, Καναδάς, Αυστραλία και κάποιες στη Λατινική Αμερική), με το δεύτερο συνηθισμένο το 810 σε Ρωσία και πρώην σοβιετικές αλλά υπάρχουν και μερικές με άλλους κωδικούς στην ΝΑ Ασία.

 

Δηλαδή για να καλέσεις Ελλάδα από Αμερική βάζεις 01130699..... από Ρωσία 81030699... και από Αγγλία 0030699....

 

Αντί λοιπόν να αλλάζει κάποιος που ταξιδεύει σε αυτές τις χώρες τις επαφές του πριν πάει και μετά πάλι όταν γυρίσει, βάζουμε το + και το δίκτυο καταλαβαίνει τι πρέπει να κάνει στο +30699.... όπου και αν βρίσκεσαι.

 

Συνήθως τα voip είναι ρυθμισμένα για την χώρα που βρίσκονται και για τις πιο συνήθεις περιπτώσεις. Η εφαρμογή της mobilevoip θεωρεί ότι χωρίς κωδικό εξόδου (+, 00 κλπ) πας να καλέσεις απευθείας διεθνές νούμερο, δουλεύει και το σκέτο 30699... (κακώς)

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 ημέρες με την εφαρμογή mobilevoip όταν πραγματοποιώ κλήση σε αυτόν που δέχεται την κλήση φαίνεται απόκρυψη αριθμού.Εσβησα κι ξαναέκανα επιβεβαίωση του αριθμού που θελω να εμφανίζεται και δεν διορθωθηκε .Εχει παρατηρήσει κανεις κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 ημέρες με την εφαρμογή mobilevoip όταν πραγματοποιώ κλήση σε αυτόν που δέχεται την κλήση φαίνεται απόκρυψη αριθμού.Εσβησα κι ξαναέκανα επιβεβαίωση του αριθμού που θελω να εμφανίζεται και δεν διορθωθηκε .Εχει παρατηρήσει κανεις κάτι ανάλογο;
Ναι, σε κάποιους αριθμούς που καλώ φαίνεται ο αριθμός μου, σε κάποιους άλλους όχι. Ότι και αν έκανα δεν πέτυχε από την εφαρμογή. Με zoiper & grandstream κανένα πρόβλημα. Ανεξήγητο. Ίσως είναι θέμα παρόχου. Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα.... δεν εμφανίζεται ο αριθμός μου, αν και το caller ID είναι οκ.

Μυστήρια πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...