Jump to content

Τα Πάντα για την τεχνολογία,και τους παρόχους Voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η youboto είναι πολύ καλή. Αλλά ακριβή (3€/ μήνα) σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

H viva είναι μακράν η καλύτερη αλλά μη δεις καθόλου. Οι τιμές της φωνάζουν ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΕΛΑΤΕΣ από τότε που το γύρισε σε wallet, εισιτήρια, Pos και άλλες δραστηριότητες.

H omnivoice είναι η φθηνότερη αν θες απλά για διατήρηση του αριθμού. Αλλά αντιμετώπισα προβλήματα και έφυγα.

 

http://www.modulus.gr

Αρκετά αξιόπιστη και λογικές τιμές.

Να θυμάστε οτι το τζάμπα πάντα το "πληρώνουμε"

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως χτες για περίπου μια ώρα με calling credit δεν άκουγα τον συνομιλητή, με άκουγαν όμως αυτοί (συνήθως όταν υπάρχει πρόβλημα από την μεριά σου, πχ αργό ίντερνετ, συμβαίνει το αντίθετο).

 

Δοκίμασα και με callback με ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα, άρα δεν έφταιγα εγώ.

 

Τελικά γύρισα σε telz και το βράδυ που δοκίμασα πάλι cc δούλευε.

 

Με λίγα λόγια χρειάζεται και κάποια δεύτερη λύση, έστω και πιο ακριβή για τέτοια.

 

You get what you pay for.

Προφανώς πρέπει να υπάρχει εναλλακτική λύση αλοιμονο αν βασιζόμαστε μόνο σε εταιρείες τύπου CallingCredit..

Link to comment
Share on other sites

Πάντα εναλλακτική λύση :)

 

Η telz παράδειγμα είναι καλή εναλλακτική

 

Και το σταθερό νουμερο της intertelecom (που είναι κινητό)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως χτες για περίπου μια ώρα με calling credit δεν άκουγα τον συνομιλητή, με άκουγαν όμως αυτοί (συνήθως όταν υπάρχει πρόβλημα από την μεριά σου, πχ αργό ίντερνετ, συμβαίνει το αντίθετο).

 

Δοκίμασα και με callback με ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα, άρα δεν έφταιγα εγώ.

 

Τελικά γύρισα σε telz και το βράδυ που δοκίμασα πάλι cc δούλευε.

 

Με λίγα λόγια χρειάζεται και κάποια δεύτερη λύση, έστω και πιο ακριβή για τέτοια.

 

Και εγώ γενικά με calling credit έκανα τη δουλειά μου, αλλά συχνά πυκνά αντιμετώπιζα προβλήματα. Δε μπορείς πάντα να στηρίζεσαι σε αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα που βάζεις στο telz έχουν ημερομηνία λήξης;;;

 

Έριξα μια γρήγορη ματιά αλλά δεν βρήκα κάτι

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά είναι 12 μήνες απο την τελευταία κίνηση. Αν και σε λογαριασμό που είχα πρέπει να έμειναν για πολύ περισσότερο. Σταμάτησα να το προτιμώ γιατί είχε προβλήματα με την αναγνώριση κλήσης. Έβγαζε ξένους αριθμούς αντί για το δικό μου. Εχουν βελτιωθεί τα πράγματα πλέον?
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές το έχω δοκιμάσει έχει βγάλει τον κανονικό αριθμό

 

δεν μου έχουν πει τίποτα τα άτομα που παίρνω τηλέφωνο

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά είναι 12 μήνες απο την τελευταία κίνηση. Αν και σε λογαριασμό που είχα πρέπει να έμειναν για πολύ περισσότερο. Σταμάτησα να το προτιμώ γιατί είχε προβλήματα με την αναγνώριση κλήσης. Έβγαζε ξένους αριθμούς αντί για το δικό μου. Εχουν βελτιωθεί τα πράγματα πλέον?
Καλά θυμάσαι έστειλα μήνυμα και απάντησαν πολύ γρήγορα :)

 

Hello A credit balance for the Services on the Account expires 12 months after the last activity of the Services. Credit balances that are not used within the said 12 months day period will be lost. Thank you.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Με 4,5 cents προς σταθερά και 9 cents προς κινητά / λεπτό δε τη λες φθηνότερη... μάλλον για ακριβότερη κάνει

 

Αν προσέξεις η telz χρεώνει 1,3 και 1,9 cents / λεπτό

 

 

 

Γιατί μπλέκεστε με εταιρίες η οποίες υιοθετούν κλειστά πρωτόκολλα με αποτέλεσμα να δουλεύουν μόνο με την εφαρμογή τους. Δουλεύω παρόχους callingcredit και voipalot από εφαρμογές grandstream wave και groundwire καθώς και adapter SPA-3102 απροβλημάτιστα.

 

Το grandstream wave διατίθεται δωρεάν στο play store

 

To groundwire απαιτεί αγορά... υποστηρίζει ωστόσο push notifications

Πώς σεταρεις αυτήν την grandstream; Δώσε λίγο οδηγίες, υπόψιν έχω callingcredit.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς σεταρεις αυτήν την grandstream; Δώσε λίγο οδηγίες, υπόψιν έχω callingcredit.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7842603#post7842603

Link to comment
Share on other sites

Με 4,5 cents προς σταθερά και 9 cents προς κινητά / λεπτό δε τη λες φθηνότερη... μάλλον για ακριβότερη κάνει

 

Αν προσέξεις η telz χρεώνει 1,3 και 1,9 cents / λεπτό

 

 

 

Γιατί μπλέκεστε με εταιρίες η οποίες υιοθετούν κλειστά πρωτόκολλα με αποτέλεσμα να δουλεύουν μόνο με την εφαρμογή τους. Δουλεύω παρόχους callingcredit και voipalot από εφαρμογές grandstream wave και groundwire καθώς και adapter SPA-3102 απροβλημάτιστα.

 

Το grandstream wave διατίθεται δωρεάν στο play store

 

To groundwire απαιτεί αγορά... υποστηρίζει ωστόσο push notifications

Ως τώρα όλα καλά, το σεταρα , αλλά αυτό το adapter SPA-3102 τί είναι και που το βρίσκεις;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα όλα καλά, το σεταρα , αλλά αυτό το adapter SPA-3102 τί είναι και που το βρίσκεις;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

voip adapter, παίρνει internet από router και σου μετατρέπει οποιοδήποτε συμβατικό τηλέφωνο σε sipοτηλέφωνο

δες https://www.e-shop.gr/linksys-small-business-by-cisco-spa3102-voice-gateway-with-router-p-PER.615101

πλέον δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο, και το πιο σημαντικό δεν υποστηρίζεται από τη cisco (μητρική εταιρία της linksys)

 

το συγκεκριμένο βέβαια ξεφεύγει από τα όρια ενός τυπικού adapter...

μέσω αυτού έχω σε ένα βασικό ασύρματο τηλέφωνο:

  • εισερχομενες/εξερχόμενες παρόχου
  • εισερχομενες/εξερχόμενες modulus
  • εξερχόμενες callingcredit

Link to comment
Share on other sites

Με 4,5 cents προς σταθερά και 9 cents προς κινητά / λεπτό δε τη λες φθηνότερη... μάλλον για ακριβότερη κάνει

 

Αν προσέξεις η telz χρεώνει 1,3 και 1,9 cents / λεπτό

 

 

 

Γιατί μπλέκεστε με εταιρίες η οποίες υιοθετούν κλειστά πρωτόκολλα με αποτέλεσμα να δουλεύουν μόνο με την εφαρμογή τους. Δουλεύω παρόχους callingcredit και voipalot από εφαρμογές grandstream wave και groundwire καθώς και adapter SPA-3102 απροβλημάτιστα.

 

Το grandstream wave διατίθεται δωρεάν στο play store

 

To groundwire απαιτεί αγορά... υποστηρίζει ωστόσο push notifications

Τελικά δοκίμασα και τις δύο εφαρμογές, προτιμώ την groudwire , πολύ καλή και σε κλήσεις έχει και record, αν είχε και επιλογή να βλέπεις πόσα χρήματα έχεις μέσα θα ήταν τέλεια.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά δοκίμασα και τις δύο εφαρμογές, προτιμώ την groudwire , πολύ καλή και σε κλήσεις έχει και record, αν είχε και επιλογή να βλέπεις πόσα χρήματα έχεις μέσα θα ήταν τέλεια.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την groudwire πως τη δοκίμασες; Την αγόρασες;

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την groudwire πως τη δοκίμασες; Την αγόρασες;

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αφού νομίζω είναι δωρεάν.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρα.

Εχω πολυ καιρο να ποσταρω στο νημα.

Τοτε ειχα βαλει callingcredit με mobilevoip για να κανω ολες τις εξερχομενες κλισεις και να μην μου τα χοντροπαιρνουν οι παροχοι εδω.

Σχεδον δυο χρονια τωρα ειναι μια αξιοπιστη λυση με ελαχιστα προβληματα (που και που αποκρυψη ή αργει να κανει login το mobilevoip, κτλ).

 

Τον τελευταιο καιρο με χρεωσαν με πενταψηφια sms πριν το παρω χαμπαρι και καποιος πρεπει να πληρωσει για αυτο.

Εχω μια καρτα frog και μια cosmote που μου δινει μονο internet. Την δευτερη δεν την καταργω.

 

Το θυμα θα ειναι η καρτα frog που εχω αλλα πως;

Δυστυχώς βλεπω οτι ακομα δεν γινεται να κανεις φορητοτητα κινητου αριθμου, αλλιως μετεφερα τον αριθμο στην omnovoice και καταργουσα την frog.

 

Εχω σκεφτει μερικους τροπους, ο πρωτος αρκετα μπελαλιστικος.

 

1. Καταργηση καρτας frog και νουμερου.

Νεο νουμερο στην omnivoice με 10ε το χρονο για εισερχομενες και callingcredit για εξερχομενες.

Το βασικο ερωτημα μου ειναι: γινεται να εχω εισερχομενα sms απο κινητα; Κυρίος για 2 factor authendication απο διαφορα site αλλα και απο 13033?

 

2. Διαβασα αρκετες σελιδες πριν οτι γινεται μια αλλαγη στην καρτα για βασικες παροχες και κοστος ανανεωσης 5ε αντι για 10ε.

Μπορει καποιος να μου πει δυο λογια παραπανω για αυτο;

 

3.Ακομα ανάφεραν για φορητοτητα αριθμου στην Q με ανανεωση 6ε ανα διμηνο.

Αλλα γραφανε οτι μπορεις να την εχεις για 12μηνο με εισερχομενες κλησεις πριν μπει φραγη.

Η πιο ευκολη και οικονομικη λυση αφου το βασικο μου προβλημα ειναι να εχω εισερχομενες κλισεις και sms.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα.

Εχω πολυ καιρο να ποσταρω στο νημα.

Τοτε ειχα βαλει callingcredit με mobilevoip για να κανω ολες τις εξερχομενες κλισεις και να μην μου τα χοντροπαιρνουν οι παροχοι εδω.

Σχεδον δυο χρονια τωρα ειναι μια αξιοπιστη λυση με ελαχιστα προβληματα (που και που αποκρυψη ή αργει να κανει login το mobilevoip, κτλ).

 

Τον τελευταιο καιρο με χρεωσαν με πενταψηφια sms πριν το παρω χαμπαρι και καποιος πρεπει να πληρωσει για αυτο.

Εχω μια καρτα frog και μια cosmote που μου δινει μονο internet. Την δευτερη δεν την καταργω.

 

Το θυμα θα ειναι η καρτα frog που εχω αλλα πως;

Δυστυχώς βλεπω οτι ακομα δεν γινεται να κανεις φορητοτητα κινητου αριθμου, αλλιως μετεφερα τον αριθμο στην omnovoice και καταργουσα την frog.

 

Εχω σκεφτει μερικους τροπους, ο πρωτος αρκετα μπελαλιστικος.

 

1. Καταργηση καρτας frog και νουμερου.

Νεο νουμερο στην omnivoice με 10ε το χρονο για εισερχομενες και callingcredit για εξερχομενες.

Το βασικο ερωτημα μου ειναι: γινεται να εχω εισερχομενα sms απο κινητα; Κυρίος για 2 factor authendication απο διαφορα site αλλα και απο 13033?

 

2. Διαβασα αρκετες σελιδες πριν οτι γινεται μια αλλαγη στην καρτα για βασικες παροχες και κοστος ανανεωσης 5ε αντι για 10ε.

Μπορει καποιος να μου πει δυο λογια παραπανω για αυτο;

 

3.Ακομα ανάφεραν για φορητοτητα αριθμου στην Q με ανανεωση 6ε ανα διμηνο.

Αλλα γραφανε οτι μπορεις να την εχεις για 12μηνο με εισερχομενες κλησεις πριν μπει φραγη.

Η πιο ευκολη και οικονομικη λυση αφου το βασικο μου προβλημα ειναι να εχω εισερχομενες κλισεις και sms.

 

καλημερα andval,

 

δύστυχος στην Ελλάδα δεν μπορείς να μεταφέρεις αριθμό κινητής σε voip πάροχο

 

Μπορείς όμως να κάνεις τα ακόλουθα:

  • Ενεργοποίηση αριθμού Cosmote mobile internet με κάρτα ή Vodafone Giga WiFi on the spot ανάλογα με το πια εταιρία σε καλύπτει στις περιοχές που κινείσαι και φυσικά το κόστος. Αμφότερες οι κάρτες δεν υποστηρίζουν κλήσεις και sms… μόνο internet.
  • Φορητότητα του βασικού αριθμού σου σε καρτοκινητό vodafone και διατήρησή του μέσω cashback μόνο για να έχεις εισερχόμενες κλήσεις και sms.

 

Όσον αφορά την αριθμοδότηση εγώ προσωπικά έχω επιλέξει modulus

τη θεωρώ κλάσης ανώτερη από την omnivoice στο θέμα των εισερχόμενων

ακριβότερη στις εξερχόμενες αλλά δε με ενοχλεί καθόλου γατί παίζω με voipalot

 

Για περισσότερες πληροφορίες

Τα πάντα για: Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone

Vodafone Giga WiFi on the spot

Cosmote Internet On The Go!

 

Τέλος για τα 12€ που πέταξαν από την frog κάρτα σου προτείνω ανεπιφύλακτα να ξεκινήσεις διαδικασία καταγγελίας σε συνήγορο καταναλωτή και ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

3.Ακομα ανάφεραν για φορητοτητα αριθμου στην Q με ανανεωση 6ε ανα διμηνο.

Αλλα γραφανε οτι μπορεις να την εχεις για 12μηνο με εισερχομενες κλησεις πριν μπει φραγη.

Η πιο ευκολη και οικονομικη λυση αφου το βασικο μου προβλημα ειναι να εχω εισερχομενες κλισεις και sms.

 

Αυτό ισχύει στην wind.

 

Έχω ένα νούμερο wind που βάζω χρήματα 1-2 φορές τον χρονο.

 

Το νούμερο δέχεται κανονικά εισερχόμενες και διάφορες προσφορές.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα andval,

Ενεργοποίηση αριθμού Cosmote mobile internet με κάρτα ή Vodafone Giga WiFi on the spot ανάλογα με το πια εταιρία σε καλύπτει στις περιοχές που κινείσαι και φυσικά το κόστος. Αμφότερες οι κάρτες δεν υποστηρίζουν κλήσεις και sms… μόνο internet.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Εχω ηδη καρτα για ιντερνετ.

Φορητότητα του βασικού αριθμού σου σε καρτοκινητό vodafone και διατήρησή του μέσω cashback μόνο για να έχεις εισερχόμενες κλήσεις και sms.

Η frog δεν εχει λυση cashback ή κατι για μικρότερη ανανέωση? (* τελικά θα κινηθώ προς Q)

Τέλος για τα 12€ που πέταξαν από την frog κάρτα σου προτείνω ανεπιφύλακτα να ξεκινήσεις διαδικασία καταγγελίας σε συνήγορο καταναλωτή και ΕΕΤΤ.

Θa κανω καταγγελια σε αυτες αλλα και σε:

 

Με τις λούγκρες που θα με χρεωσουν με το ετσι θελω....

 

 

Αυτό ισχύει στην wind.

Έχω ένα νούμερο wind που βάζω χρήματα 1-2 φορές τον χρονο.

Το νούμερο δέχεται κανονικά εισερχόμενες και διάφορες προσφορές.

 

Ευχαριστώ.

Από οσα εχω διαβάσει εως τώρα αυτη είναι η καλύτερη λυση. Θα πάω σε Q.

 

Πάντως για εισερχόμενα sms μεσω καθαρού voip χωρίς υπηρεσία κινητης δεν έχω βρεί τίποτα εως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα.

Εχω πολυ καιρο να ποσταρω στο νημα.

Τοτε ειχα βαλει callingcredit με mobilevoip για να κανω ολες τις εξερχομενες κλισεις και να μην μου τα χοντροπαιρνουν οι παροχοι εδω.

Σχεδον δυο χρονια τωρα ειναι μια αξιοπιστη λυση με ελαχιστα προβληματα (που και που αποκρυψη ή αργει να κανει login το mobilevoip, κτλ).

 

Τον τελευταιο καιρο με χρεωσαν με πενταψηφια sms πριν το παρω χαμπαρι και καποιος πρεπει να πληρωσει για αυτο.

Εχω μια καρτα frog και μια cosmote που μου δινει μονο internet. Την δευτερη δεν την καταργω.

 

Το θυμα θα ειναι η καρτα frog που εχω αλλα πως;

Δυστυχώς βλεπω οτι ακομα δεν γινεται να κανεις φορητοτητα κινητου αριθμου, αλλιως μετεφερα τον αριθμο στην omnovoice και καταργουσα την frog.

 

Εχω σκεφτει μερικους τροπους, ο πρωτος αρκετα μπελαλιστικος.

 

1. Καταργηση καρτας frog και νουμερου.

Νεο νουμερο στην omnivoice με 10ε το χρονο για εισερχομενες και callingcredit για εξερχομενες.

Το βασικο ερωτημα μου ειναι: γινεται να εχω εισερχομενα sms απο κινητα; Κυρίος για 2 factor authendication απο διαφορα site αλλα και απο 13033?

 

2. Διαβασα αρκετες σελιδες πριν οτι γινεται μια αλλαγη στην καρτα για βασικες παροχες και κοστος ανανεωσης 5ε αντι για 10ε.

Μπορει καποιος να μου πει δυο λογια παραπανω για αυτο;

 

3.Ακομα ανάφεραν για φορητοτητα αριθμου στην Q με ανανεωση 6ε ανα διμηνο.

Αλλα γραφανε οτι μπορεις να την εχεις για 12μηνο με εισερχομενες κλησεις πριν μπει φραγη.

Η πιο ευκολη και οικονομικη λυση αφου το βασικο μου προβλημα ειναι να εχω εισερχομενες κλισεις και sms.

Κάνε φορητότητα στην q και θα βάζεις 6€ τον χρόνο για να διατηρείς τον αριθμό και θα στέλνεις μηνύματα με το dosms.eu.

Η Q δίνει εισερχόμενες για έναν χρόνο ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπα.

Αν έχεις την κοσμοτε μόνο για ίντερνετ για νοιρ, καλύτερα να την καταργήσεις αν πληρώνεις πάνω από 3€ τον μήνα.

Αν την χρησιμοποιείς για πολλά δεδομένα, αλλάζει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε φορητότητα στην q και θα βάζεις 6€ τον χρόνο για να διατηρείς τον αριθμό και θα στέλνεις μηνύματα με το dosms.eu..

Thanks.

Να στελνεις μηνυματα γίνεται με λυσεις τυπου dosms.

Nα παιρνεις εισερχομενα sms δεν βλεπω λυση χωρις κλασικη καρτα κινητης.

 

Η Q δίνει εισερχόμενες για έναν χρόνο ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπα..

Παρολο που επίσημα γραφει 4 μηνες και φραγη εισερχομενων εχω δει και αλλου οτι κανει στραβα ματια.

 

Αν έχεις την κοσμοτε μόνο για ίντερνετ για νοιρ, καλύτερα να την καταργήσεις αν πληρώνεις πάνω από 3€ τον μήνα.

Αν την χρησιμοποιείς για πολλά δεδομένα, αλλάζει το θέμα.

Δεν εχω σταθερο ιντερνετ γιατι μετακινουμε συνεχως και το θελω συνεχεια κοντα μου, τα GB του frog δεν με εφταναν με τιποτα.. Η καρτα αυτη μου δίνει 40gb με 19ε καθε μηνα και εχει παντου καλο σήμα και ταχυτητα αντιθετα με wind και vodafone.

Γιαυτο δεν με απασχολεί καθόλου η frog που έχω, εκτός των εισερχομενων sms που δυστυχως ειναι ακόμα απαραιτητα για 2fa, τραπεζες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια χαζή ερώτηση: Μπορώ αν μένω μόνιμα Κρήτη, να πάω πχ αριθμό Αθήνας;

 

Κανονικά, δεν θα σε ελέγξει κανείς.

:cat:
Link to comment
Share on other sites

Thanks.

 

Να στελνεις μηνυματα γίνεται με λυσεις τυπου dosms.

 

Nα παιρνεις εισερχομενα sms δεν βλεπω λυση χωρις κλασικη καρτα κινητης.

 

 

 

 

 

Παρολο που επίσημα γραφει 4 μηνες και φραγη εισερχομενων εχω δει και αλλου οτι κανει στραβα ματια.

 

 

 

 

 

Δεν εχω σταθερο ιντερνετ γιατι μετακινουμε συνεχως και το θελω συνεχεια κοντα μου, τα GB του frog δεν με εφταναν με τιποτα.. Η καρτα αυτη μου δίνει 40gb με 19ε καθε μηνα και εχει παντου καλο σήμα και ταχυτητα αντιθετα με wind και vodafone.

 

Γιαυτο δεν με απασχολεί καθόλου η frog που έχω, εκτός των εισερχομενων sms που δυστυχως ειναι ακόμα απαραιτητα για 2fa, τραπεζες κτλ.

Ναι δεν γίνεται χωρίς αριθμό κινητής αλλά εντάξει δεν είναι πρόβλημα 6€ τον χρόνο, όσο το κρατήσει.

Αφού πληρώνεις 240 για ίντερνετ +6 δεν είναι τίποτα.

Υπάρχει και εφαρμογή dosns που στέλνεις από αυτήν μηνύματα.

Έχεις πμ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια χαζή ερώτηση: Μπορώ αν μένω μόνιμα Κρήτη, να πάω πχ αριθμό Αθήνας;

 

Μπορεις αρκει στα χαρτια να δηλωσεις μια διεύθυνση φιλου ή συγγενή στην Αθηνα.

 

Ναι δεν γίνεται χωρίς αριθμό κινητής αλλά εντάξει δεν είναι πρόβλημα 6€ τον χρόνο, όσο το κρατήσει.

Αφού πληρώνεις 240 για ίντερνετ +6 δεν είναι τίποτα.

Υπάρχει και εφαρμογή dosns που στέλνεις από αυτήν μηνύματα.

Έχεις πμ.

 

Ευχαριστω φιλε.

Τελικα καλο μου έκανε το μπερδεμα αυτο.

Αντι να ανανεωνω με 10ε ανα δίμηνο και να εχω εννοια τι θα κανω το χρηματικο υπολοιπο θα δουλεψει Q με 6ε το χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια χαζή ερώτηση: Μπορώ αν μένω μόνιμα Κρήτη, να πάω πχ αριθμό Αθήνας;
Αν εννοείς στην omnivoice, ναι κανονικά χωρίς να χρειάζεται να δώσεις διεύθυνση στην Αθήνα.

Μπορείς να διαλέξεις ότι περιοχή θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...