Jump to content

Vernee X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περι Κ6

Πολύ καλή σούμα - και πολύ καλή φαίνεται η συσκευή!

 

(και) από τα όσα είδαμε στα διάφορα συγκριτικά, το Κ6 μου φαίνεται σαν η πιο καλή επιλογή από την τριάδα.

Το μόνο που θα με... κλονίσει κάπως θα είναι να δώ σε κανένα review ότι το Vernee έχει όντως το ανακοινωμένο βάρος και είναι -σημαντικά- ελαφρύτερο (που δεν το πολυπιστεύω...)

Κάθε φορά που πιάνω το K3 των φίλων (που ανέφερα σε προηγούμενο post), που είναι κι αυτό κάπου εκεί στα 260γρ (κι ας ανακοίνωνε η Oukitel κάτι για περίπου 200), έχω συνέχεια το νου μου μη μου πέσει στο πόδι... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλή σούμα - και πολύ καλή φαίνεται η συσκευή!

 

(και) από τα όσα είδαμε στα διάφορα συγκριτικά, το Κ6 μου φαίνεται σαν η πιο καλή επιλογή από την τριάδα.

Το μόνο που θα με... κλονίσει κάπως θα είναι να δώ σε κανένα review ότι το Vernee έχει όντως το ανακοινωμένο βάρος και είναι -σημαντικά- ελαφρύτερο (που δεν το πολυπιστεύω...)

Κάθε φορά που πιάνω το K3 των φίλων (που ανέφερα σε προηγούμενο post), που είναι κι αυτό κάπου εκεί στα 260γρ (κι ας ανακοίνωνε η Oukitel κάτι για περίπου 200), έχω συνέχεια το νου μου μη μου πέσει στο πόδι... :)

Το συνολικό πακέτο είναι πλήρες

Η συσκευή έχει ένα βάρος, αυξημένο μεν, που συνηθίζεται δε...

Για εμενα θα γίνει η πρώτη συσκευή μου....

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.Εχω το Alcatel pop 4 6αρα οθόνη προσωρινά μέχρι να πάρω αλλο..η οθόνη είναι μεγάλο μείον για μένα δεν την αντέχω,θεωρώ οτι είμαι για 5,5" το ΜΕΓΙΣΤΟ.Με καλύπτουν σ αυτό το κομμάτι τουλάχιστον σαν αίσθηση;;Μπαταρία μου βγάζει με το ζόρι μια μέρα(το δουλεύω παράλληλα με ένα j5 2016 για καλυψη αλλά θέλω ακομα πιο πολύ.Μεσο ορο το χρησιμοποιώ γύρω στις 10 ώρες τη μέρα μετά τη δουλειά ενώ πιο πριν είναι ανοιχτό για κάποιες κλήσεις.θα ήθελα αυτές τις ώρες να το αφήνω στο τέλος εγω και όχι να με αφήνει απο μπαταρία.Θα με αντέξει κάποια απο τις 3;Παιχνίδια δεν παίζω,πολύ σπάνια.Συνηθως ίντερνετ, YouTube και social media.Εφαρμογές κατεβάζω αρκετές θέλω και ram και rom.Απο 4/32 και πάνω είμαστε κομπλέ.Κάμερα γουστάρω να χει μπόμπα,του Ουκιτελ στο review μου φάνηκε καλύτερη αλλα επειδή έχω πιάσει και lumia και Samsung,με το αλκατελ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος(13αρα έχει ο θεός να την κάνει).Ελπίζω να μην σας ζάλισα κοιτάω προς Κίνα γιατί δεν θέλω να δώσω μια περιουσία,αλλά να αντέξει κιόλας.Με καλύπτει κάποια από τις 3 η όχι;Δεν έχω αγοράσει ποτέ απο Κίνα και το φοβάμαι λίγο με τα τελωνεία κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.Εχω το Alcatel pop 4 6αρα οθόνη προσωρινά μέχρι να πάρω αλλο..η οθόνη είναι μεγάλο μείον για μένα δεν την αντέχω,θεωρώ οτι είμαι για 5,5" το ΜΕΓΙΣΤΟ.Με καλύπτουν σ αυτό το κομμάτι τουλάχιστον σαν αίσθηση;;Μπαταρία μου βγάζει με το ζόρι μια μέρα(το δουλεύω παράλληλα με ένα j5 2016 για καλυψη αλλά θέλω ακομα πιο πολύ.Μεσο ορο το χρησιμοποιώ γύρω στις 10 ώρες τη μέρα μετά τη δουλειά ενώ πιο πριν είναι ανοιχτό για κάποιες κλήσεις.θα ήθελα αυτές τις ώρες να το αφήνω στο τέλος εγω και όχι να με αφήνει απο μπαταρία.Θα με αντέξει κάποια απο τις 3;Παιχνίδια δεν παίζω,πολύ σπάνια.Συνηθως ίντερνετ, YouTube και social media.Εφαρμογές κατεβάζω αρκετές θέλω και ram και rom.Απο 4/32 και πάνω είμαστε κομπλέ.Κάμερα γουστάρω να χει μπόμπα,του Ουκιτελ στο review μου φάνηκε καλύτερη αλλα επειδή έχω πιάσει και lumia και Samsung,με το αλκατελ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος(13αρα έχει ο θεός να την κάνει).Ελπίζω να μην σας ζάλισα κοιτάω προς Κίνα γιατί δεν θέλω να δώσω μια περιουσία,αλλά να αντέξει κιόλας.Με καλύπτει κάποια από τις 3 η όχι;Δεν έχω αγοράσει ποτέ απο Κίνα και το φοβάμαι λίγο με τα τελωνεία κλπ.

 

 

Περί Κ6

 

Σε όλα σε καλύπτει

Τώρα στο θέμα "κάμερα" μιλάμε για τηλέφωνο στην κατηγορία 200-220€

....

Μέτρια/καλημετρια θα είναι...

Με λίγο πειραματισμό και εφαρμογές από το store έχεις ικανοποιητικά , έως εκεί, αποτελέσματα

Η αίσθηση στο χέρι είναι σαν ένα 5.5' με .μπολικουλια μπεζελ,

Σχεδόν ίδιο σε μέγεθος με ένα ZUK Z1 5.5 που είχα , αλλωστε το Κ6 έχει μικρά, όχι ανύπαρκτα, μπεζελ

Η μπαταρία του θα σε βγάλει, με απελπιστικα σκληρή χρήση,

άνετα μια μέρα(χρήση non stop κυριολεκτικά)

Χώρο έχει άφθονο.

 

Η ταχύτητα επαρκεστατη, έχει μάλιστα επιλογή για "power performance" στις ρυθμίσεις μπαταρίας

 

GPS επαρκέστατο με.μικροσκαλωματα στο κέντρο πολεων....όχι κάτι ενοχλητικό

Είναι ακριβεστατο

 

Οθόνη λαμπρή, λεπτομερής, ιιιισως με λιιιιγο μικρότερη ευαισθησία ΑΠΟ ότι εγώ θα ήθελα, αλλά βελτιώθηκε σε αυτό με την αφαίρεση της ζελατινας-θα του βάλω αφρό προστασίας.

 

ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ-wifi/4G απολύτως αξιόπιστα

NFC AEPAS!λειτουργικότητα.....τέλεια

Μόλις πλήρωσα 0.90€ με το κινητό

Λάλησε η ταμίας....

Ε, ...είναι βαρύ, 250 γραμμάρια

Είναι όμορφο

Ειδικά το μπλε

Θήκες κυκλοφορουν πια

Τίμιο σε όλα του

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Περί Κ6

 

Σε όλα σε καλύπτει

Τώρα στο θέμα "κάμερα" μιλάμε για τηλέφωνο στην κατηγορία 200-220€

....

Μέτρια/καλημετρια θα είναι...

Με λίγο πειραματισμό και εφαρμογές από το store έχεις ικανοποιητικά , έως εκεί, αποτελέσματα

Η αίσθηση στο χέρι είναι σαν ένα 5.5' με .μπολικουλια μπεζελ,

Σχεδόν ίδιο σε μέγεθος με ένα ZUK Z1 5.5 που είχα , αλλωστε το Κ6 έχει μικρά, όχι ανύπαρκτα, μπεζελ

Η μπαταρία του θα σε βγάλει, με απελπιστικα σκληρή χρήση,

άνετα μια μέρα(χρήση non stop κυριολεκτικά)

Χώρο έχει άφθονο.

 

Η ταχύτητα επαρκεστατη, έχει μάλιστα επιλογή για "power performance" στις ρυθμίσεις μπαταρίας

 

GPS επαρκέστατο με.μικροσκαλωματα στο κέντρο πολεων....όχι κάτι ενοχλητικό

Είναι ακριβεστατο

 

Οθόνη λαμπρή, λεπτομερής, ιιιισως με λιιιιγο μικρότερη ευαισθησία ΑΠΟ ότι εγώ θα ήθελα, αλλά βελτιώθηκε σε αυτό με την αφαίρεση της ζελατινας-θα του βάλω αφρό προστασίας.

 

ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ-wifi/4G απολύτως αξιόπιστα

NFC AEPAS!λειτουργικότητα.....τέλεια

Μόλις πλήρωσα 0.90€ με το κινητό

Λάλησε η ταμίας....

Ε, ...είναι βαρύ, 250 γραμμάρια

Είναι όμορφο

Ειδικά το μπλε

Θήκες κυκλοφορουν πια

Τίμιο σε όλα του

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση..Στο αλκατελ εχει πολύ δυνατό και καθαρό ηχείο με το maxxaudio να μπορείς να παίξεις με τον ήχο μπάσα,πριμα κλπ.θα ήθελα να είναι έτσι και εδώ αν και δεν ξέρω.Notification led το συνήθισα είναι η αλήθεια,δεν θα σκάσουμε κιολας μιας και δεν έχει.η μπαταρία με νοιάζει κυρίως και μετά τα υπόλοιπα.Είδα και αυτό https://gr.gizchina.com/2018/01/23/oukitel-k10-antutu-test/ αλλά δεν μου αρέσει καθόλου εξωτερικά,αν μπορούσε να είναι πιό όμορφο θα το κοιτούσα..ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@ George6633:

Μη σε πτοούν οι 6 ίντσες... Με αυτήν την αναλογία... λουκανικόπιτας που έχουν αυτά εδώ που εξετάζουμε, το πλάτος της οθόνης παίζει να είναι και λίγο μικρότερο από μια 5.5" (θέλει χαρτί και μολύβι για να βρούμε ακριβώς...) - άρα και το συνολικό πλάτος της συσκευής.

Με τα -υποτιθέμενα- μικρά bezels πάνω και κάτω από την οθόνη, υποτίθεται ότι και το έξτρα ύψος της οθόνης αντισταθμίζεται (ή περίπου), οπότε συνολικά θα πρέπει να έχουμε συσκευές αναλόγων εξωτερικών διαστάσεων με 5.5άρια τηλέφωνα.

Το πάχος και το βάρος είναι λίγο αυξημένα, ελέω μεγάλων μπαταριών, αλλά τι να κάνουμε που τη θέλουμε την έξτρα χωρητικότητα...

 

Τι εννοείς με το notification led...; Και τα τρία (Vernee, Oukitel και Ulefone) έχουν - και μάλιστα με κάποια -σχετικά περιορισμένη- δυνατότητα παραμετροποίησης ως προς το χρώμα.

 

θα του βάλω αφρό προστασίας.

Τι αφρός είναι πάλι αυτός...;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Βρε θηρίο 6000mAh μπαταρία πως γονατίζει σε 1 μέρα?!

 

https://www.kimovil.com/en/compare/oukitel-k6,ulefone-power-3,vernee-x η αγαπημένη μου σελίδα, για συγκρίσεις, δείτε τα πρωτότυπα αν σας βοηθούν για τις διαστάσεις που έχουν και τα 3.

Link to comment
Share on other sites

@ George6633:

Μη σε πτοούν οι 6 ίντσες... Με αυτήν την αναλογία... λουκανικόπιτας που έχουν αυτά εδώ που εξετάζουμε, το πλάτος της οθόνης παίζει να είναι και λίγο μικρότερο από μια 5.5" (θέλει χαρτί και μολύβι για να βρούμε ακριβώς...) - άρα και το συνολικό πλάτος της συσκευής.

Με τα -υποτιθέμενα- μικρά bezels πάνω και κάτω από την οθόνη, υποτίθεται ότι και το έξτρα ύψος της οθόνης αντισταθμίζεται (ή περίπου), οπότε συνολικά θα πρέπει να έχουμε συσκευές αναλόγων εξωτερικών διαστάσεων με 5.5άρια τηλέφωνα.

Το πάχος και το βάρος είναι λίγο αυξημένα, ελέω μεγάλων μπαταριών, αλλά τι να κάνουμε που τη θέλουμε την έξτρα χωρητικότητα...

 

Τι εννοείς με το notification led...; Και τα τρία (Vernee, Oukitel και Ulefone) έχουν - και μάλιστα με κάποια -σχετικά περιορισμένη- δυνατότητα παραμετροποίησης ως προς το χρώμα.

 

 

Τι αφρός είναι πάλι αυτός...;;;

 

Με κάλυψες πλήρως...νόμισα ότι δεν έχει led μάλλον θα πρόκειται για άλλο μοντέλο...οπότε αξίζει να ασχοληθώ.Το ότι δεν έχω παραγγείλει ποτέ απο Κίνα με φοβίζει κυρίως για το τελωνείο(θα ήθελα να ξέρω ποσα θα δώσω σύνολο) αλλα ήδη έφτιαξα χθες PayPal και προσπαθώ να τα μάθω.

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες πλήρως...νόμισα ότι δεν έχει led μάλλον θα πρόκειται για άλλο μοντέλο...οπότε αξίζει να ασχοληθώ.Το ότι δεν έχω παραγγείλει ποτέ απο Κίνα με φοβίζει κυρίως για το τελωνείο(θα ήθελα να ξέρω ποσα θα δώσω σύνολο) αλλα ήδη έφτιαξα χθες PayPal και προσπαθώ να τα μάθω.

 

banggood priority direct mail, ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ, γιατι απο οσο ξερω ειναι και η σφαλεστερη...μετα απο....300 παραγγελιες απο "εξω".....

 

αν αλλος ξερει καποια ασφαλεστερη ας σου προτεινει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Priority επιλέγεις και λογικά αποφεύγεις το τελωνείο.

Ρε παιδιά σα ν' ανέβηκε αρκετά η τιμή του Κ6 :cry: 220 :cry:

Vernee X 244.45 banggood, 208.32 gearbest

Ulefone power 3 179.26 banggood, 183.32 gearbest

Link to comment
Share on other sites

Βρε θηρίο 6000mAh μπαταρία πως γονατίζει σε 1 μέρα?!

 

https://www.kimovil.com/en/compare/oukitel-k6,ulefone-power-3,vernee-x η αγαπημένη μου σελίδα, για συγκρίσεις, δείτε τα πρωτότυπα αν σας βοηθούν για τις διαστάσεις που έχουν και τα 3.

 

αν εισαι σε βουνο, με μονη παρεα 2 μικρα μωρα, μια μανα, -4C εξω, ενα τζακι, 4G καμπανα, 3 γιγα δωρεαν και ενα εξαιρετικο ψηστη...

 

εσυ (εγω δλδ) γοντατισα το 4G, Youtube, whtasapp, κλησεις, φατσοβιβλιο, τethering... ....9.5 ωρες SOT kai emeine kai 10%.....στις 02.00...ΜΟΝΟ 4G, oxi WIFI...

 

τριτη φορτιση μπαταριας....

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για έως 200€ είναι καλό

Όχι για παραπάνω

Μόνο ερώτημα οι ενημερώσεις ασφαλείας και η αξιοπιστία στο χρόνο

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ως (πρώην) κάτοχος του Apollo Lite για περιπου 15 μήνες μπορώ να σου πώ τα εξής

  1. Η εταιρία είχε υποσχεθεί Android 7 το οποίο δεν έβγαλε ποτέ. Μόνο από το community βγήκε ένα, αλλά δεν το δοκίμασα.
  2. Η συσκευή πήρε 4-5 ενημερώσεις OTA. Δεν θυμάμαι πόσες ακριβώς, αλλά ήταν λιγες.
  3. Από τις επίσημες ενημερώσεις, 1-2 είχαν adware/spyware. Η εταιρία δεν τα αναγνώρισε ποτέ και έσβηνε μηνύματα από το forum της. Τις αφέρεσε από τις τελευταίες ενημερώσεις της.
  4. Η μπαταρία έκανε κάτι τρελλά λίγο μετά τους 13 μήνες. Στο 17% ξαφνικά έσβηνε και δεν αναβε μέχρι να το φορτήσω για μερικά λεπτά. Μετά ξεκινούσε με 1% μπαταρία.
  5. Το σήμα ήταν αισχρό σε κάποια σημεία του σπιτιού, κάτι που δεν συμβαίνει με άλλες συσκευές
  6. Το internet χανόταν σε συγκεκριμένα σημεία της διαδρομής για το γραφείο. Προφανώς έχει να κάνει με την κεραία, αλλά άλλες συσκευές απλά χάνουν το 3g/4g στο ίδιο σημείο και όχι το internet.
  7. Ώς hardware ήταν αξιοπρεπής και άντεξε αρκετά βασανιστήρια και πτώσεις, μέχρι που ράγησε η οθόνη και σταμάτησε να δουλεύει το digitiser.

 

Από θέμα υποστήριξης, ήταν μακράν η χειρότερη συσκευή που είχα μέχρι στιγμής. Για να είμαι ειλικρινής σκέφτηκα να πάρω το X ως προσωρινή συσκευή με την προσφορά που θα τρέξει τις επόμενες μέρες, αλλά όταν είδα ότι "φοράει" 7.1, άλλαξα γνώμη. Αν βγάλουν το 8 σύντομα, θα το ξανασκευτώ μιας και θα δείχνει πρόοδο στον τομέα της υποστήριξης.

Edited by giwrgos_ath
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
αν εισαι σε βουνο, με μονη παρεα 2 μικρα μωρα, μια μανα, -4C εξω, ενα τζακι, 4G καμπανα, 3 γιγα δωρεαν και ενα εξαιρετικο ψηστη...

 

εσυ (εγω δλδ) γοντατισα το 4G, Youtube, whtasapp, κλησεις, φατσοβιβλιο, τethering... ....9.5 ωρες SOT kai emeine kai 10%.....στις 02.00...ΜΟΝΟ 4G, oxi WIFI...

 

τριτη φορτιση μπαταριας....

Έχεις απόλυτο δίκιο :)

 

Έφαγα φλασιά, είχα ξεχάσει να σε ρωτήσω: από θέμα - χτύπα ξύλο - service τί γίνεται?

 

@giwrgos_ath πού είδες πως θα τρέξει προσφορά για το Χ?

Link to comment
Share on other sites

Ως (πρώην) κάτοχος του Apollo Lite για περιπου 15 μήνες μπορώ να σου πώ τα εξής

  1. Η εταιρία είχε υποσχεθεί Android 7 το οποίο δεν έβγαλε ποτέ. Μόνο από το community βγήκε ένα, αλλά δεν το δοκίμασα.
  2. Η συσκευή πήρε 4-5 ενημερώσεις OTA. Δεν θυμάμαι πόσες ακριβώς, αλλά ήταν λιγες.
  3. Από τις επίσημες ενημερώσεις, 1-2 είχαν adware/spyware. Η εταιρία δεν τα αναγνώρισε ποτέ και έσβηνε μηνύματα από το forum της. Τις αφέρεσε από τις τελευταίες ενημερώσεις της.
  4. Η μπαταρία έκανε κάτι τρελλά λίγο μετά τους 13 μήνες. Στο 17% ξαφνικά έσβηνε και δεν αναβε μέχρι να το φορτήσω για μερικά λεπτά. Μετά ξεκινούσε με 1% μπαταρία.
  5. Το σήμα ήταν αισχρό σε κάποια σημεία του σπιτιού, κάτι που δεν συμβαίνει με άλλες συσκευές
  6. Το internet χανόταν σε συγκεκριμένα σημεία της διαδρομής για το γραφείο. Προφανώς έχει να κάνει με την κεραία, αλλά άλλες συσκευές απλά χάνουν το 3g/4g στο ίδιο σημείο και όχι το internet.
  7. Ώς hardware ήταν αξιοπρεπής και άντεξε αρκετά βασανιστήρια και πτώσεις, μέχρι που ράγησε η οθόνη και σταμάτησε να δουλεύει το digitiser.

 

Από θέμα υποστήριξης, ήταν μακράν η χειρότερη συσκευή που είχα μέχρι στιγμής. Για να είμαι ειλικρινής σκέφτηκα να πάρω το X ως προσωρινή συσκευή με την προσφορά που θα τρέξει τις επόμενες μέρες, αλλά όταν είδα ότι "φοράει" 7.1, άλλαξα γνώμη. Αν βγάλουν το 8 σύντομα, θα το ξανασκευτώ μιας και θα δείχνει πρόοδο στον τομέα της υποστήριξης.

 

Η αναφορα μου εγινε για το Oukitel K6

οπως ειχα πει, και κακως κανω αναφορα εδω για το Κ6,

το Κ6 εχει τιμια χαραξτηριστικα

με μονα ερωτηματα την αξιοπιστια και τις ενημερωσεις ασφαλειας...

οπως ολοι οι μεσαιοι κινεζοι κατασκευαστες...

βεβαια εδω κατι LG/Samsung στα <200Ε συσκευες δε δινουν καμια αναβαθμιση...

υποψιν και αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις απόλυτο δίκιο :)

 

Έφαγα φλασιά, είχα ξεχάσει να σε ρωτήσω: από θέμα - χτύπα ξύλο - service τί γίνεται?

 

@giwrgos_ath πού είδες πως θα τρέξει προσφορά για το Χ?

 

service?(!)

χμ καλη ερωτηση :D

 

 

Φανταστειετε πως το κ6 προς ωρας αντικατεστησε ενα LeEco x722 LePro3Elite 6/64 Snap820 ΑΙCP Oreo 8.1.1 .......

kαι οχι αδικα, ελεω αυτονομιας....5-6 ωρες το Χ722, 10 ωρες το αλλο, πινοντας του το ΑΙΜΑ

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στο Banggood,Under restocking. It will be available soon...απο εμπειρία σας,για ποσο "soon" μιλάμε;
Link to comment
Share on other sites

Στο Banggood,Under restocking. It will be available soon...απο εμπειρία σας,για ποσο "soon" μιλάμε;

 

που εψαξες?

 

Δες και GearBest

 

to Soon σημαινει δεν εχω ιδεα...

 

EDIT: 01/02 λεει εμενα

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Στην προηγούμενη σελίδα έβαλα τις τιμές με 2 καρτέλες banggood και gearbest και δακρύζω... Έπρεπε να το είχαμε χτυπήσει με τα 70$ off που έδιναν το Δεκέμβρη αλλά που μυαλό :rolleyes: Αν το είχαμε πάρει πρώτοι με την κοπέλα μου, θα είχε βγεί πατάτα΄, δεν το πήραμε κι είναι ultra γαμάτο :!: Τί Νόμος του Μέρφι, Νόμος του Bernadi πρέπει να μετονομαστεί.

 

Πάντως η τιμή του banggood για το Χ είναι 244.45 :cry: για restock δε γνωρίζω. τώρα μπαίνω στα κόλπα κι εγώ

Link to comment
Share on other sites

που εψαξες?

 

Δες και GearBest

 

to Soon σημαινει δεν εχω ιδεα...

 

EDIT: 01/02 λεει εμενα

 

Στο Banggood εψαξα μόνο που έχει το priority..Αν εχει και στο Gearbest κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα φλασιά, είχα ξεχάσει να σε ρωτήσω: από θέμα - χτύπα ξύλο - service τί γίνεται?

Αν αναφέρεσαι στην Vernee, η επίσημη απάντηση είναι ότι το στέλνεις στο κατάστημα που το αγόρασες

 

@giwrgos_ath πού είδες πως θα τρέξει προσφορά για το Χ?

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=463586

 

Η αναφορα μου εγινε για το Oukitel K6

Α σόρρυ δεν διάβασα όλα τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Αν αναφέρεσαι στην Vernee, η επίσημη απάντηση είναι ότι το στέλνεις στο κατάστημα που το αγόρασες

 

 

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=463586

 

 

Α σόρρυ δεν διάβασα όλα τα μηνύματα.

Ρωτούσα το φίλο celtic, αλλα κι εσύ με κάλυψες!

 

Η προσφορά που δείχνεις είναι η πιό χαμηλή έκδοση, στα 4/64 δεν είναι κακό, αλλά το Αλί και τρίς Αλί το φοβούμαι. Συν ότι δεν είδα να έχει priority, οπότε λογικά περνά τελωνείο και DHL που απλά κλαίς...

Edited by Bernadi7
Link to comment
Share on other sites

Στο Banggood εψαξα μόνο που έχει το priority..Αν εχει και στο Gearbest κομπλέ

Το Gearbest (ξανα)βαλε priority, απ' ό,τι γράφεται σε άλλες σελίδες εδώ. Ακόμα δεν έχει προλάβει να το δοκιμάσει κανείς (εννοώντας να παραγγείλει, αλλά και να παραλάβει - χωρίς παρατράγουδα, εννοείται), οπότε... *ελπίζουμε* να δουλεύει.

Η προσφορά που δείχνεις είναι η πιό χαμηλή έκδοση, στα 4/64 δεν είναι κακό, αλλά το Αλί και τρίς Αλί το φοβούμαι. Συν ότι δεν είδα να έχει priority, οπότε λογικά περνά τελωνείο

Με πρόλαβες - ετοιμαζόμουν να σχολιάσω το ίδιο. Πολύς κόσμος ψωνίζει από ali και μάλιστα λένε ότι παραλαμβάνουν χωρίς... οχλήσεις από τελωνεία και τέτοια, αλλά δε βλέπω να αναφέρεται κάπου κάποια μέθοδος τύπου priority, οπότε μάλλον σε καλή τύχη φαίνεται να οφείλεται... (αν μας διαβάζει κανείς με εμπειρία από ali, θα χαρώ να με διαψεύσει!)

Ελπίζω μόνο πριν τελειώσει η προωθητική ενέργεια για το 4/64 μήπως το βγάλουν στην ίδια τιμή και στο banggood και τα άλλα μαγαζιά που... ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Τα priority σε banggood και gearbest έχουν επανέλθει, όπως σωστά μας ενημερώνεις.

Από Ali παρήγγελνε παλαιότερα ο κολλητός μου, αλλά μικροποσά, έχει χρόνια να παραγγείλει, το κακό ήταν πως Χριστουγεννιάτικο δώρο μου το έδωσε κοντά Πάσχα :lol: Δε μου είχε κάνει συζήτηση περί τελωνείου, αλλά φαντάζομαι πως ο λόγος ήταν τα μικροποσά.

 

Θα καραδοκώ μήπως δω καμιά αλλαγή προς τα κάτω στις τιμές των κινητών που σχολιάζουμε, δε ξέρω πόσο θα κρατηθεί η κοπέλα μου με το xperia M που έχει γιατί σχεδόν 5 χρόνια κινητό ( της το έλουσε η μάνα της και το σώσαμε στο τσακ) αρχίζει να τα φτύνει και σύντομα θα χρειαστεί ένα εκ των τριών :cry:

Edited by Bernadi7
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας διανύσει το 1/3 της ζωής της μπαταρίας...

708e11f65e2ad56fa6039f4d4ca8a836.jpg

 

 

Oukitel K6

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας διανύσει το 1/3 της ζωής της μπαταρίας...

708e11f65e2ad56fa6039f4d4ca8a836.jpg

 

Μπορείς να μου πεις αν έχουν και οι δύο κάρτες σιμ 4g ταυτόχρονα? Γιατί βλέπω η μία 4g και η άλλη 3g. Κανονικά στα χαρακτηριστικά του επεξεργαστή που διαφήμιζει η MediaTek είναι το dual lte αλλά δεν το έχω δει πουθενά ότι όντως ισχύει. Όποιος έχει κινητό με τον helio p23 μπορεί να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι

Μια 4G, η άλλη 3G

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...