Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι εδώ μπορώ να επιβεβαιώσω ότι η Germakrom v2.1 τα κάνει - έχει όλα αυτά.

 

Αυτά δε τα έχω ψάξει και τώρα δε μπορώ, γιατί αυτή την εποχή έχω MIUI.

 

Βρε δεν ντρεπεσαι! Καθε λιγο και λιγακι αλλαζεις ρομ.:lol::lol::lol:

Δεν μπορεί να μην θυμασαι στις κλησεις αν ειχε επιλογη ηχογραφησης αφου ο Germak ειχε πει οτι αυτα τα ειχε παρει απο την κινεζικη ρομ?

Και νομιζω πως η κινεζικη εχει και δυνατοτητα να χρησιμοποιεις το τηλεφωνο με το ενα χερι αφου "μικραινει" τις διαστασεις της οθονης!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ρίσκο να θυμάμαι λαθος, ναι και στα δυο!
Ως ειδικός πλέον. Είναι καλύτερη η miui από την Germakrom, εκτός του ότι το τηλέφωνο χάνει από την προσωπικότητα του? Φιλολογικά πάντα μιλώντας!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ρίσκο να θυμάμαι λαθος, ναι και στα δυο!

 

Επιβεβαιώνω και τα δύο. Δεν έχω χρησιμοποιήσει την εγγραφή, αλλά η επιλογή υπάρχει. Κι έχει one-handed mode

Link to comment
Share on other sites

...

Είναι καλύτερη η miui από την Germakrom, εκτός του ότι το τηλέφωνο χάνει από την προσωπικότητα του? ...

Παρότι συμπαθώ πολύ τη MIUI, μπορώ να πω ότι με Germakrom v2.1 και nova launcher μ αρέσει παραπάνω.

Επίσης έχει καλύτερη μπαταρία. Το μόνο που θεωρώ ότι υπερτερεί η MIUI, είναι η φωτογραφία από την κύρια κάμερα, όπου κατά την γνώμη μου έχει καλύτερο αλγόριθμο αποθορυβοποιησης. Όμως μικρή η διαφορά.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Παρότι συμπαθώ πολύ τη MIUI, μπορώ να πω ότι με Germakrom v2.1 και nova launcher μ αρέσει παραπάνω.

Επίσης έχει καλύτερη μπαταρία. Το μόνο που θεωρώ ότι υπερτερεί η MIUI, είναι η φωτογραφία από την κύρια κάμερα, όπου κατά την γνώμη μου έχει καλύτερο αλγόριθμο αποθορυβοποιησης. Όμως μικρή η διαφορά.

 

εγω παλι που ειμαι με miui απο τα ιταλακια νομιζω οτι εχει καποιο θεμα η καμερα μεsα απο την εφαρμογη το0υ ινσταγκραμ...δηλαδη οταν πας να κανεισ στορι με video το βιντεο κανει καρε επισης οταν βγαζεις φωτο για στορι μεσα απο την εφαρμογη παντα του ινστα η φωτο εχει πολυ θορυβο...θα πρεπει για να βγουν κ τα δυο σωστα να τα κανεις ολα εκτος εφαρμογης ινστα κ μετα να πας να τα ανεβασεις σαν στορι..επιβεβαιωστε καποιος που φοραει miui...η κοπελα μ με την germa rom ολα κομπλε κανενα θεμα...

 

drain battery η 9.5.2 και η 8.5.14 (η 8.2.1 έχει την καλύτερη διαχείριση ever)

Ειναι root με magisk 16.4 (επίσημο ειναι το 16.00) ενω η 8.2.1 είναι με SU

Επιλογή ποσα (3-4-5) feature θες να χεις στη κουρτίνα σου

Security patch 01/03/18 ενω η 8.2.1 με 01/01/18

Το dt2w δουλεύει ενω στην 8. 2.1 όχι

ευχαριστω για τα ινφο,αν θες τσεκαρε και πες μ λιγο αν σου κανει κ εσενα αυτο το θεμα στο ινστα

Edited by takaros7
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι που ειμαι με miui απο τα ιταλακια νομιζω οτι εχει καποιο θεμα η καμερα μεsα απο την εφαρμογη το0υ ινσταγκραμ...δηλαδη οταν πας να κανεισ στορι με video το βιντεο κανει καρε επισης οταν βγαζεις φωτο για στορι μεσα απο την εφαρμογη παντα του ινστα η φωτο εχει πολυ θορυβο...θα πρεπει για να βγουν κ τα δυο σωστα να τα κανεις ολα εκτος εφαρμογης ινστα κ μετα να πας να τα ανεβασεις σαν στορι..επιβεβαιωστε καποιος που φοραει miui...η κοπελα μ με την germa rom ολα κομπλε κανενα θεμα...

 

 

ευχαριστω για τα ινφο,αν θες τσεκαρε και πες μ λιγο αν σου κανει κ εσενα αυτο το θεμα στο ινστα

 

Facebook,messenger, instagram, Twitter κτλ δυστυχώς για σενα (αλλά ευτυχώς για μενα) δεν έχω φίλε μου :lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Facebook,messenger, instagram, Twitter κτλ δυστυχώς για σενα (αλλά ευτυχώς για μενα) δεν έχω φίλε μου :lol:

εχεις χιλια δικια αδερφε μου αλλα με βοηθανε στη δουλεια μου...εχουν γινει σε καποια επαγγελματα αναποσπαστα κομματια της ζωης μας ολα αυτα τα apps

Link to comment
Share on other sites

Μετά το δικό μου μαύρο Nubia M2, έλαβα χθες το άσπρο Nubia M2 της κόρης

(από Banggood παραγγελία 30/5 με τριγωνική αποστολή μέσω Ολλανδίας)

 

Ήρθε όπως το πρώτο στη μεγάλη συσκευασία, χωρίς τον ταχυφορτιστή

(που δεν θεωρώ ότι χρειάζεται, είναι πολύ καλή η διαχείριση ενέργειας του κινητού και η φόρτιση του γρήγορη)

 

Και το άσπρο χρώμα είναι όμορφο, αλλά δεν αλλάζω το μαύρο για αυτό.

Πήρα και τα δύο κινητά με χώρο 64GB, αρκετός χώρος για την ανάγκες κάποιου

(κυκλοφορούν κινητά με 256GB, περιττό μιας και το μέλλον της αποθήκευσης είναι στο cloud)

 

Δεν θυμάμαι πως είχα ρυθμίσει στο δικό μου τον χρόνο που η οθόνη παραμένει φωτεινή μετά την τελευταία επαφή, θα το βρω αν ψάξω.

 

Ωραίος τρόπος αποστολής η τριγωνική αποστολή, να δω τώρα πως θα παραγγείλω γυαλιά μυωπίας με φακούς από το ebay

(κόστος περίπου 100 ευρώ και θα περάσει τελωνείο). Θα δω τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς gcam ported με ενεργοποίηση api2 για HDR+ να μας πει εντυπώσεις όχι ότι δεν μου αρέσει η stock κάμερα αλλά έτσι κουβέντα να γίνεται
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως ξέρει κάποιος πώς προσθέτουμε μια εφαρμογή στην κουρτίνα εκεί που λέει customize με τις 3 τελείες?

Ας πούμε την αριθμομηχανή. Είναι πολύ σημαντικό για μένα να την λειτουργώ χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδωθεί το τηλέφωνο. Αν γίνεται να μου απαντήσει κάποιος σύντομα. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς gcam ported με ενεργοποίηση api2 για HDR+ να μας πει εντυπώσεις όχι ότι δεν μου αρέσει η stock κάμερα αλλά έτσι κουβέντα να γίνεται

Εδώ είναι η δική μου δοκιμή:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7500101#post7500101

 

Έχεις βρει έκδοση της google camera πάνω από τις 3, που να μπορεί να δουλέψει στο Android 6 του τηλεφώνου μας;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες μήπως ξέρει κάποιος πώς προσθέτουμε μια εφαρμογή στην κουρτίνα εκεί που λέει customize με τις 3 τελείες?

Ας πούμε την αριθμομηχανή. Είναι πολύ σημαντικό για μένα να την λειτουργώ χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδωθεί το τηλέφωνο. Αν γίνεται να μου απαντήσει κάποιος σύντομα. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω πως δε γίνεται.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι η δική μου δοκιμή:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7500101#post7500101

 

Έχεις βρει έκδοση της google camera πάνω από τις 3, που να μπορεί να δουλέψει στο Android 6 του τηλεφώνου μας;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω πως δε γίνεται.

Τελικά έτσι νομίζω και εγώ!!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον κάθε φορά που γίνεται εκκίνηση του κινητού να βγάζει Εκκίνηση Android Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 1 από 3 και να κάνει μετά κάνα δεκάλεπτο να ανοίξει;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον κάθε φορά που γίνεται εκκίνηση του κινητού να βγάζει Εκκίνηση Android Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 1 από 3 και να κάνει μετά κάνα δεκάλεπτο να ανοίξει;;
Σβήσε την εφαρμογή ZEDGE και όλα θα στρώσουν. Είναι προβληματική!!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αυτήν την εφαρμογή, δεν εμφανίστηκε τώρα αυτό το θέμα υπήρχε από την αρχή..
Τότε απεγκατεστησε μία μία τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει, και σε κάθε μία κάνε επανεκκίνηση. Δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Τότε απεγκατεστησε μία μία τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει, και σε κάθε μία κάνε επανεκκίνηση. Δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστωω!:D

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε κι ένα κουλό που κάνει το νούμπι. σχηματίζω το νούμερο 100 για αστυνομία, καλώ και αντί για 100 παίρνει τον διεθνή αριθμό έκτακτης ανάγκης το βλαμμένο. Πάντα.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε κι ένα κουλό που κάνει το νούμπι. σχηματίζω το νούμερο 100 για αστυνομία, καλώ και αντί για 100 παίρνει τον διεθνή αριθμό έκτακτης ανάγκης το βλαμμένο. Πάντα.
Χα χα πάρε τότε το 911 μπας και βγει η δικιά μας αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος, ανοιγοντας την lock screen απο το power button εμφανιζεται κατω δεξια η καμερα.

1. Αν μπορουμε να αλλαξουμε την καμερα με αλλη εφαρμογη.

2. Αν μπορουμε να προσθεσουμε και αλλη εφαρμογη οπως πχ τον φακο χωρις να χρειαστει να ξεκλειδωσουμε το τηλεφωνο.

3. Αν γινεται αυτο απο που αλλαζει γιατι εψαξα ολες τις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα απο που εχει ενεργοποιηθει η καμερα ωστε να το ψαξω περαιτερω.

4. Αυτα μπορουν να γινουν μεσω της Germakrom?

Μαλλον ζηταω πολλα ε?

Ευχαριστω.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που έχω χαθεί αλλά έχω κάτι προβλήματα υγείας τον τελευταίο καιρό.

Όποιος χρειάζεται κάτι μου στέλνει pm γιατί μου έρχεται mail με ειδοποίηση

και μπαίνω και το βλέπω.Δυστηχως δεν έχω χρόνο να παρακολουθώ το νήμα πλέον.

 

Στο θεμα μας.

Βγήκε lineagerom nightly με προβλήματακια, αλλά δουλεύει.

Όποιος θέλει εδώ είναι.Δεν προτείνω να την βάλετε ακόμα για καθημερινή

rom

 

https://forum.xda-developers.com/android/development/rom-lineageos-cm-13-0-nubia-m2-t3800019

Edited by Germak
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...