Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο αποδείχθηκε προβληματικό.

Τι έγινε με εμένα,επειδή είχε περάσει ένας μήνας από την αγορά πριν το στείλω πίσω μου κάνουνε refund το 80% της αξίας της συσκευής και ΔΕΝ πληρώνουν τα μεταφορικά 15€.

Γνώμη μου ένα μπείτε στην διαδικασία Μετά το πέρας τής πρώτης εβδομάδας να ζητήσετε φουλ refund διότι δε το στέλνουν πότε σε τεχνικούς όποτε ξεκινήστε την πριξα.

Εαν γνωρίζετε από PayPal (Εγώ Όχι) Μόλις σας πουν για λιγότερο refund ξεκινήστε dispute από PayPal.

Οι τύποι μαζεύουν πίσω τις συσκευές και μας δίνουν λιγότερα λεφτά λες και την χαρήκαμε !!!! Ευτυχώς Εγώ ξεμπέρδεψα κ εύχομαι να σταματήσουν εδώ τα προβλήματα. Θα μπαίνω να παρακολουθώ το νήμα όσο μπορώ.

 

Τελικα πηρες κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα πηρες κατι αλλο?

Θα ανέβω σε Τιμή φίλε μου ήταν να πάρω το xiaomi redmi note 5 αλλά τελικά κατέληξα απο πολυ ψάξιμο στο HTC u ultra περσινή ναυαρχίδα που την είχαν Στα 800 ευρώ κ Τώρα έπεσε στα 260 ευρώ βέβαια βοήθησέ πολύ ένα παλληκάρι γνώστης κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Καλοοο!!! Aλλα πολυ γκουμουτσα ρε φιλε και με μια καμερα.

Θα ανέβω σε Τιμή φίλε μου ήταν να πάρω το xiaomi redmi note 5 αλλά τελικά κατέληξα απο πολυ ψάξιμο στο HTC u ultra περσινή ναυαρχίδα που την είχαν Στα 800 ευρώ κ Τώρα έπεσε στα 260 ευρώ βέβαια βοήθησέ πολύ ένα παλληκάρι γνώστης κινητών.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Καλοοο!!! Aλλα πολυ γκουμουτσα ρε φιλε και με μια καμερα.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως κουμουτσα. Όσο για την κάμερα μία αλλά θαυματουργική και το βασικό έχει ois .

Link to comment
Share on other sites

Θα ανέβω σε Τιμή φίλε μου ήταν να πάρω το xiaomi redmi note 5 αλλά τελικά κατέληξα απο πολυ ψάξιμο στο HTC u ultra περσινή ναυαρχίδα που την είχαν Στα 800 ευρώ κ Τώρα έπεσε στα 260 ευρώ βέβαια βοήθησέ πολύ ένα παλληκάρι γνώστης κινητών.
Πρόσεξε γιατί η εταιρεία έχει ως σέρβις την αρβατο!!!! Πρόσεξε καλά

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πώς μεταφέρουμε τραγούδια από το My files? Και αν μπορούμε να μεταφέρουμε το My files στην κάρτα sd για να πηγαίνουν εκεί τα τραγούδια που κατεβάζουμε στο τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι κάποια εφαρμογή στην κάνει την δουλειά. Κάνε επαναφορά εργοστασιακων και σβήσε όλες τις εφαρμογές που έχεις. Έπειτα ανέβαζε μια μία και κάνε σε κάθε μία reboot. Ξέρω είναι ταλαιπωρία

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανα wipe all data και reboot ,αλλά τίποτα η οθόνη ,συνεχίζει να μην ανταποκρίνεται,μάλλον είναι από τα προβληματικά...

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ξαφνικά; Πλέον όποιος μπαίνει και κάνει παράπονα για το κινητό δεν τον κράζετε; :lol:

Μπαα, δε μένει χρόνος. Πάει όλος στις προσευχές μη χαλάσουν κι άλλα!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε ξέρω αν θα προτιμήσω Nubia ξανά μετά από αυτό, έχει βγάλει πολύ ωραία κινητά τους τελευταίους μήνες. Τώρα για ROM κ.α προσωπικά θεωρό είναι χαμένος αν δεν treble πλέον (δηλαδή και stable). Όσοι το έχετε ακόμα, καλή τύχη αδέρφια, εύχομαι να μην σας πάθει τίποτα. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σε λίγες ημέρες θα είμαι και εγώ κάτοχος του nubia και από αυτά που διαβάζω δεν ξέρω αν έκανα καλά χαχα θα δείξει με τον καιρό...επειδή είναι πολύ δύσκολο να διαβάσω τόσες σελίδες τι θα μου προτείνατε να κάνω για την καλύτερη λειτουργία τού? Να αλλάξω ρομ? Και αν ναι ποια πρότεινετε και τι διαφορά θα έχει από την μαμά? Και κάτι διάβασα ότι έρχεται με μισά αγγλικά και μισά ελληνικά πως θα μπορέσω να το φτιάξω αυτό?και κάτι ακόμα ότι δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by Giwrgoc
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις την Germakrom v2.1

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7534368#post7534368

και είσαι ΟΚ. Είναι custom ROM που βασίζεται στις "μαμά" ROMs με πολλές τροποποιησεις.

Οι ειδοποιησεις θα έρχονται. Τα μενου με όχι παντού ελληνικά θα παραμείνουν έτσι. Θα το συνηθησεις.

Υπάρχει κι επιλογή για MIUI,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7566558#post7566558

αλλά δε την έχω δοκιμασεί ακόμα και δε μπορώ να πω.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση: όταν είχα αποκτήσει το Huawei honor 9, από το Huawei honor 6 με το phone clone, μετέφερα μέχρι κ το στήσιμο των εφαρμογών, ακόμη κ τους κωδικούς των wlan δικτύων. Στο nubia m2,

το phone clone δν λειτουργούσε. Η εγκατάσταση των εφαρμογών έγινε χειροκίνητα, αφού με μια παρόμοια εφαρμογή, απλά έστειλα τις εφαρμογές.Το στήσιμο, αφήστε το.... Όμως ρυθμίσεις όπως οι κωδικοί από το wlan δν μπόρεσα να τις στείλω. Ξέρει κανείς τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, αν με αυτές τις 2 rom η φόρτιση, το πολύ γρήγορο neocharge, θα ισχύει; Έχω το 4/128...

Όχι δεν φορτίζει καν με τη miui και το φορτιστή και καλώδιο neocharge ,πρέπει να χρησιμοποιηθεί άλλο καλώδιο αλλά κάνει απλή φόρτιση.

Εγώ πάντως έχω φορτιστή QC3 και με το καλώδιο neocharge κάνει ταχεία φόρτιση. Απ'ότι έχω καταλάβει ο φορτιστής και το καλώδιο neocharge διαθέτουν μια έξτρα επαφή και χρειάζεται και η υποστήριξη από το λειτουργικό για να ενεργοποιηθεί.

Αν δεν έχεις συνηθίσει τη miui θα σου πρότεινα να πας σε Germakrom, πάντως όπωσδηποτε να αλλάξεις την μαμά ρομ .

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει μήπως κάποιος αυτό το tempered glass; Εφαρμόζει καλά;

 

Εφαρμόζει πολύ καλά, αλλά γεμίζει αμέσως δακτυλίες.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμόζει πολύ καλά, αλλά γεμίζει αμέσως δακτυλίες.

Εντάξει δεν θα με ενοχλεί τόσο φαντάζομαι, έχω συνηθίσει απ' το προηγούμενο κινητό μου. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος η ZTE από τα κινητά.

Δυσάρεστη είδηση για εμάς τους κατόχους.

http://www.athinorama.gr/digital/Gadgets/article.aspx?id=2528506

Link to comment
Share on other sites

Τέλος η ZTE από τα κινητά.

Δυσάρεστη είδηση για εμάς τους κατόχους.

http://www.athinorama.gr/digital/Gadgets/article.aspx?id=2528506

Χωρίς να βάζω και το χέρι μου στη φωτιά, πιστεύω επειδή η nubia είναι άλλη εταιρεία ( παρόλο που βασικός μέτοχος μέσο εταιρειών holdings είναι η zte) δεν θα υποστεί τις αμερικανικές κυρώσεις.

Η zte έθεσε εκτός λειτουργίας τους σέρβερς που δίνουν τις ρομ, η nubia ακόμη παρέχει ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Ποσες ωρες οθονη βγαζει με φουλ φωτεινοτητα ?

Με αυτόματη φωτεινότητα και χρήση κυρίως internet με wifi, έχω δει 8,5 - 9 ώρες. Από κει και πέρα, οι 6,5 - 7 είναι δεδομένες.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόματη φωτεινότητα και χρήση κυρίως internet με wifi, έχω δει 8,5 - 9 ώρες. Από κει και πέρα, οι 6,5 - 7 είναι δεδομένες.

Επιβεβαιώνω τα νούμερα μια από τα ίδια και γω, συνήθως φορτίσω μετά τις 60 ώρες λειτουργίας με σίγουρα πάνω από 6,5 ώρες οθόνης και υπόλοιπο 12% με 15%.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...