Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Για την μπαταρία υπάρχει και βγαίνει κανονικά.

2.Για το dolby η εφαρμογή ενεργοποιειται μόνο αν συνδέσεις τα dolby ακουστικά της Nubia

 

Μέχρι στιγμής δύο bluetooth συσκευές που έχω συνδέσει δεν την εμφανίζουν. Εφόσον όμως το έχεις δοκιμάσει έτσι θα είναι και μάλλον το θέμα προκύπτει από τις δικές μου συσκευές...

 

Δηλαδή σε bluetooth δεν λειτουργεί το dolby? Ρωτάω πιο πολύ γιατί δεν είδα την εφαρμογή...

 

Και κάτι τελευταίο...Έχω δει σε ένα μόνο nubia Μ2, να γίνεται προώθηση της γραμμής 1 πχ στη 2 και αντίστροφα βέβαια, αν μιλάει η γραμμή. Θεωρούσα ότι αυτό γίνεται μόνο σε μερικά Huawei γιατί θα πρέπει ή να γίνεται προώθηση μέσω λογισμικού (mate 10 pro) ή με δύο κεραίες (Honor 6) μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο σε όλα τα nubia?? :p:p:p

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέχρι στιγμής δύο bluetooth συσκευές που έχω συνδέσει δεν την εμφανίζουν. Εφόσον όμως το έχεις δοκιμάσει έτσι θα είναι και μάλλον το θέμα προκύπτει από τις δικές μου συσκευές...

 

Δηλαδή σε bluetooth δεν λειτουργεί το dolby? Ρωτάω πιο πολύ γιατί δεν είδα την εφαρμογή...

 

Και κάτι τελευταίο...Έχω δει σε ένα μόνο nubia Μ2, να γίνεται προώθηση της γραμμής 1 πχ στη 2 και αντίστροφα βέβαια, αν μιλάει η γραμμή. Θεωρούσα ότι αυτό γίνεται μόνο σε μερικά Huawei γιατί θα πρέπει ή να γίνεται προώθηση μέσω λογισμικού (mate 10 pro) ή με δύο κεραίες (Honor 6) μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο σε όλα τα nubia?? :p:p:p

 

Συνδεδεμένο το bluetooth ηχείο μου

Screenshot_2018-03-08-13-53-54.png

 

Το dolby είναι μόνο αν συνδέσεις ηχείο της εταιρίας.

Στις ρυθμίσεις ήχου θα βρεις κάτω κάτω την επιλογή που είναι γκρίζα

 

Αυτό για τις 2 κάρτες δεν το ξέρω γιατί έχω μόνο μια. αλλά λογικά γίνεται γιατί

το υποστηρίζει το λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

1.Για την μπαταρία υπάρχει και βγαίνει κανονικά.

2.Για το dolby η εφαρμογή ενεργοποιειται μόνο αν συνδέσεις τα dolby ακουστικά της Nubia

 

που εμφανίζει την μπαταρία, μέσα στο μενού του bluetooth ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

που εμφανίζει την μπαταρία, μέσα στο μενού του bluetooth ?

 

πανω πανω διπλα απο το σημα του wifi ειναι το bluetooth και διπλα η μπαταρια του

και για να σε προλαβω οχι δεν αλλαζει χρωμα οταν πεφτειι απλα κατεβαινει η σταθμη σε αυτο το χαλια λευκο φοντο.

Ξερω ειναι δυσκολο να το δει καποιος

Edited by Germak
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά παρέλαβα και εγώ σήμερα το m2 για την γυναίκα μου.. Εγώ το xiaomi mi6 και εκείνη το mi4 πριν χαλάσει.. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ) το καλες! Για τα 130 ευρώ που το πήρα νομίζω είναι ότι καλύτερο.. Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι μέτα από χρόνια χρήστης της miui δεν μου αρέσει καθόλου το μενού του m2.. Μάλλον είναι συνήθεια! Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον ψάχνετε για κινητο και διαβάζει αυτό το νήμα!
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να βοηθησει. Ολες τις εφαρμογες τις τρεχει νερακι, δεν εχω δει λαγκαρισμα πουθενα οσες και αν ειναι ανοιχτες. Στο FB δεν τρεχει ετσι οπως πρεπει. Σαν να λαγκαρει λιγο. Μηπως πρεπει να κανω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Για να μην εχετε θεματακι παντως με τα λευκα και να φαινονται τα εικονιδια στο status bar βαλτε ανοιχτοχρωμο φοντο,γινονται γκρι
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Η Facebook εφαρμογή είναι για τα πανηγύρια τελευταία οπότε δε φταίει το τηλέφωνο.
Νομίζω έχεις δίκιο, αλλά ένας φίλος που έχει το Huawei p9 lite με 2 gb ram και στο ιδιο WiFi έτρεχε πιο στρωτά το Facebook. Αυτό που με προβληματισε είναι ότι δεν μπορεί εγώ με 4 ram και αυτός με 2 να τρέχει πιο γλυκά.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνδεδεμένο το bluetooth ηχείο μου

Screenshot_2018-03-08-13-53-54.png

 

Το dolby είναι μόνο αν συνδέσεις ηχείο της εταιρίας.

Στις ρυθμίσεις ήχου θα βρεις κάτω κάτω την επιλογή που είναι γκρίζα

 

Αυτό για τις 2 κάρτες δεν το ξέρω γιατί έχω μόνο μια. αλλά λογικά γίνεται γιατί

το υποστηρίζει το λογισμικό.

Το Dolby δουλεύει κανονικά με οποιοδήποτε Bluetooth ηχείο.Εαν χρησιμοποιείται έναν player πχ σαν τον Poweramp θέλει ρύθμιση για να παίξει στο μενού της εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

@Germak έχεις πιάσει στα χέρια σου AOSP rom να φτιάξεις ποτέ;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το Dolby δουλεύει κανονικά με οποιοδήποτε Bluetooth ηχείο.Εαν χρησιμοποιείται έναν player πχ σαν τον Poweramp θέλει ρύθμιση για να παίξει στο μενού της εφαρμογής

 

Εμένα φίλε δεν μου δουλεύει με κανένα Bluetooth ηχείο.

Άκυρο αδελφέ το έφτιαξα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Germak έχεις πιάσει στα χέρια σου AOSP rom να φτιάξεις ποτέ;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι φίλε δεν είναι τόσο απλό.

Edited by Germak
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όλος περιεργως έφτασε στη μακρινή Κινεζία.. Μου λένε όμως τώρα μόνο αντικατάσταση με το ίδιο.. Αν θέλω refund θα πρέπει να μου κόψουν ένα 20% δλδ να μου δώσουν 108€ επειδή το χρησιμοποίησα κ κατι τέτοια τρελά.. Εγώ ψιλο σκιάζομαι να παρω το ίδιο μην κλατάρει πάλι κ ψάχνομαι...έκαναν σε κανένα από εδώ full refund?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όλος περιεργως έφτασε στη μακρινή Κινεζία.. Μου λένε όμως τώρα μόνο αντικατάσταση με το ίδιο.. Αν θέλω refund θα πρέπει να μου κόψουν ένα 20% δλδ να μου δώσουν 108€ επειδή το χρησιμοποίησα κ κατι τέτοια τρελά.. Εγώ ψιλο σκιάζομαι να παρω το ίδιο μην κλατάρει πάλι κ ψάχνομαι...έκαναν σε κανένα από εδώ full refund?

Ηταν τον κινητό DOA?

Ποιο μαγαζί;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να πάω να πάρω xiaomi redmi 5 plus γιατί τι κινητό μου παρέδωσε πνεύμα και χρειάζομαι επείγοντος συσκευή λόγο δουλειάς. Μέχρι που έπεσε το μάτι μου στο nubia m2. Πολύ όμορφο και με καλές επιδόσεις από ότι βλέπω αλλά στο skroutz είναι πανάκριβο σε σχέση με τις τιμές που διαβάζω εδώ, και δεν είναι και ετοιμοπαραδοτο. Κανένας τρόπος να το πάρω πιο σύντομα από το να περιμένω να έρθει από Κίνα δεν υπάρχει?

 

Είδα επίσης πως δεν θα πάρει ποτέ oreo... Οι custom roms όμως τι λένε? Είναι αξιόπιστες ή με προβλήματα?

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

( ευχαριστώ )

 

Εκανα ότι μου είπες . Όταν περνάω την περιοχή 20-40% ( πρός τα πάνω και προς τα κάτω ) η ομαλότητα μετάβασης παύει να υπάρχει ( εμφανίζει ακριβως τα gaps που περιέγραφα. )

 

Σε περίπτωση που δεν είναι διορθώσιμο σκέφτομαι να αλλάξω τον τρόπο σβησίματος της οθόνης και να γίνεται ακαριαία . Είναι αυτό εφικτό ? Υπάρχει ρύθμιση για τον χρόνο σβησίματος της οθόνης ?

 

Τότε είσαι κομπλέ με την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όλος περιεργως έφτασε στη μακρινή Κινεζία.. Μου λένε όμως τώρα μόνο αντικατάσταση με το ίδιο.. Αν θέλω refund θα πρέπει να μου κόψουν ένα 20% δλδ να μου δώσουν 108€ επειδή το χρησιμοποίησα κ κατι τέτοια τρελά.. Εγώ ψιλο σκιάζομαι να παρω το ίδιο μην κλατάρει πάλι κ ψάχνομαι...έκαναν σε κανένα από εδώ full refund?

 

Δεν κατάλαβα,... αντικατάσταση εννοείς αυτό που εστειλες αλλά επισκευασμενο; Αν ειναι ετσι, δεν θα το προτιμούσα. Εκτός κι αν εννοεις να σου στειλούν καινούργιο, τότε οκ.

Αλλιώς προτίμησε τα 108 ευρώ, και στην τελική αν θες, το παραγγελνεις ξανά με την νέα μειωμένη τιμή.

Edited by lionor
Link to comment
Share on other sites

όποιος έχει θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα ,που όντως εχει ενα θεμα, ας βάλει αυτην την εφαρμογη δουλευει πολυ καλύτερα (κλείνουμε την αυτόματη φωτεινότητα του τηλεφωνου) https://play.google.com/store/apps/details?id=biz.gyrus.yaab Edited by stavag
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να πάω να πάρω xiaomi redmi 5 plus γιατί τι κινητό μου παρέδωσε πνεύμα και χρειάζομαι επείγοντος συσκευή λόγο δουλειάς. Μέχρι που έπεσε το μάτι μου στο nubia m2. Πολύ όμορφο και με καλές επιδόσεις από ότι βλέπω αλλά στο skroutz είναι πανάκριβο σε σχέση με τις τιμές που διαβάζω εδώ, και δεν είναι και ετοιμοπαραδοτο. Κανένας τρόπος να το πάρω πιο σύντομα από το να περιμένω να έρθει από Κίνα δεν υπάρχει?

 

Είδα επίσης πως δεν θα πάρει ποτέ oreo... Οι custom roms όμως τι λένε? Είναι αξιόπιστες ή με προβλήματα?

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από Κίνα (banggood)με priority direct mail θέλει 15 ως 20 μέρες το πολύ,αν δεν μπορείς να περιμένεις τόσο τότε ψωνίζεις από Ελλάδα κάποιο άλλο brand!

Τώρα για την Ρομ, αν αποφασίσεις να το πάρεις εγώ με την μαμισια ειμαι και ειμαι μια χαρα.Τωρα αν εχεις παραπάνω απαιτησεις από μένα υπάρχει λύση για βελτιωμένη Ρομ από παιδιά που το κατέχουν.

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Κίνα (banggood)με priority direct mail θέλει 15 ως 20 μέρες ......

Πσρελαβα με 8 μερεσ πριν 1 εβδομαδα. Με PostNL.

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Από Κίνα (banggood)με priority direct mail θέλει 15 ως 20 μέρες ......

Πσρελαβα με 8 μερεσ πριν 1 εβδομαδα. Με PostNL.

 

με τις καθυστερησεις των ελτα μεσος ορος ειναι 2 βδομαδες,φυσικα εξαιρεσεις υπαρχουν παντα,δεν ειναι ο κανονας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...