Jump to content

Redmi 5A


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο ήχος κλήσης, όταν με καλούν, χτυπά για 3-4 δευτερόλεπτα και μετά σταματά. Τι μπορεί να είναι....σημειωτέον ότι ως ήχος κλήσης έχει ορισθεί από τους υπάρχοντες στη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρήκα σε ελληνικό eshop το redmi 5A 3/32GB, το οποίο λέει ελληνικό μενού αλλά δεν λέει global version (όπως λέει στο 5Α 2/16GB)

 

Τι πρόβλημα θα έχω εκτός από την Β20 μπάντα? θα έχει θέμα με τις επίσημες ενημερώσεις?

 

ή με το να γράφεις ελληνικά στις επαφές?

 

κάτι άλλο?

Dimitris :respect:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως λύνετε το πρόβλημα με τον ήχο στα video που τραβάμε, που όταν ειναι σε περιβάλλον με πολύ θόρυβο ο ήχος στην αναπαραγωγή του video είναι παραμορφωμενος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Όταν ενεργοποιώ το φορητό σημείο πρόσβασης ενώ συνδέονται οι άλλες συσκευές δεν έχουν ίντερνετ. Το δοκίμασα με δύο διαφορετικά tablet, και δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Την ίδια ώρα στο τηλέφωνο έχω ίντερνετ. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιώ το φορητό σημείο πρόσβασης ενώ συνδέονται οι άλλες συσκευές δεν έχουν ίντερνετ. Το δοκίμασα με δύο διαφορετικά tablet, και δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Την ίδια ώρα στο τηλέφωνο έχω ίντερνετ. Καμιά ιδέα?

 

 

Το έλυσα ως εξής: Στις ρυθμίσεις ιντερνετ, άλλαξα το mvno type σε IMSI, αυτό με σύνδεση vodane. Thanks xiaomi-miui.gr.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μόλις πήρα το συγκεκριμένο τηλέφωνο για τη μητέρα μου. Είναι η πρώτη της εμπειρία με smartphone και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει λειτουργία απλής χρήσης. Πιο μεγάλα εικονίδια, μεγαλύτερη γραμματοσειρά (αν και τη γραμματοσειρά την άλλαξα από τις ρυθμίσεις). Γενικά κάτι πολύ απλό.

 

Επίσης υπάρχει εναλλακτικό μεγαλύτερο πληκτρολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

βάλε big launcher για αρχική οθόνη, κάποια πληκτρολόγια μεγαλώνουν επίσης

 

Ωραία θα το δοκιμάσω. Από πληκτρολόγιο κατέβασα το Swiftkey που κάνει αξιοπρεπή δουλειά.

 

Ευχαριστώ.

 

Edit: Δοκίμασα και το Big Launcher. Πολύ καλό. Θα το λατρέψει η μητέρα :)

Edited by broxopios
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πάντως παιδιά χρειάζεται οπωσδήποτε τζαμάκι, το πέταξα στην άμμο έσπασε και το πρόβλημα δεν είναι ότι έσπασε αλλά ότι η επισκευή στοιχίζει 60-65 ευρώ για κινητό των 100 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω κι 2μερες βγαζει δικτυο μη διαθεσιμο,ενω αρχικα για μια φορα εβγαλε no sim.Καμια οδηγια απλη για αρχαριους να το διορθωσω πριν το βαλω κατω απο τις ροδες????:angry::angry::angry::angry::angry::angry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω κι 2μερες βγαζει δικτυο μη διαθεσιμο,ενω αρχικα για μια φορα εβγαλε no sim.Καμια οδηγια απλη για αρχαριους να το διορθωσω πριν το βαλω κατω απο τις ροδες????:angry::angry::angry::angry::angry::angry:

 

anyone??????

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε (φτηνά) το κινητό;
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Με χρήση λειτουργίας πτήσης το SOT είναι 7 ώρες και 40 λεπτά, ενώ άνευ κυμαίνεται από 5 ώρες έως 6 ώρες.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Παρήγγειλα το Xiaomi redmi 5A για τη μητέρα μου!

Τι μέγεθος sim φοράει;

Θέλει nano SIM;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Μετά απο ένα factory reset που έκανα στο κινητο δεν με αφήνει πλέον να περασω την επαληθευση του λογαριασμου της Google. Βάζω δλδ το mail μου και το password αλλα δεν προχωράει μετάει ζηταει επαληθευση. Μπηκα απο τον υπολογιστη στον λογαριασμο της Google πηγα στις ρυθμισεις ασφαλείας, επετρεψα να γινει συνδεση στην συσκευή αλλά αυτό τίποτα, έχει μουλαρώσει. Τι άλλο μπορώ να κάνω. Υπάρχει τρόπος να ξαναπεράσω κάποια Rom αλλά να διαγράφουν όλα ώστε να μην μεινει καποιο υπολειμμα απο τον λογαριασμο της google έτσι ώστε να το σεταρω απο την αρχη;
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ένα factory reset που έκανα στο κινητο δεν με αφήνει πλέον να περασω την επαληθευση του λογαριασμου της Google. Βάζω δλδ το mail μου και το password αλλα δεν προχωράει μετάει ζηταει επαληθευση. Μπηκα απο τον υπολογιστη στον λογαριασμο της Google πηγα στις ρυθμισεις ασφαλείας, επετρεψα να γινει συνδεση στην συσκευή αλλά αυτό τίποτα, έχει μουλαρώσει. Τι άλλο μπορώ να κάνω. Υπάρχει τρόπος να ξαναπεράσω κάποια Rom αλλά να διαγράφουν όλα ώστε να μην μεινει καποιο υπολειμμα απο τον λογαριασμο της google έτσι ώστε να το σεταρω απο την αρχη;

 

Το ίδιο έκανε και σε μένα..

Απλά το παρέλειψα και μετά το προσέθεσα στα accounts και το πήρε

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανε και σε μένα..

Απλά το παρέλειψα και μετά το προσέθεσα στα accounts και το πήρε

 

Έλα μου όμως που δεν βρήκα πουθενά επιλογή για παράλειψη...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

Βρήκα το κινητό στα 119€ με επίσημη εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας, αξίζει σαν κινητό για άτομο μεγαλύτερης ηλικίας για απλή χρήση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...