Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι βεβαιο ο φιλος που εχει το nokia shop εχει Ν70 του εστειλα ενα θεμα μεσω profi και οταν πηγε να το κανει εγκτασταση βγηκε μυνημα οτι δεν επιτρεπεται μολις το βγαλαμε το vdafon live ola ok.

Καταστράφηκαν και τα 60άρια της nokia δηλαδή;; Κρίμα και μέχρι τώρα είχαν απλά τα λογότυπα της voda και την επιλογή για vodafone live. Μα καλά η nokia πως το επέτρεψε;; Ποια η χρησιμότητα ενός symbian τότε;;

 

freddara βασικά δε θυμάμαι αν το πάθαινα και πριν την αναβάθμιση, τώρα το πρόσεξα ιδιαίτερα γιατί το έκανε πολλές φορές μαζεμένες. Τι mmc έχεις; Εγώ της transcend την 512, λέω μπας και φταίει κάτι τέτοιο αν και αποκλείεται γιατί το κάνει σε άσχετα σημεία και όχι όταν έχεις πρόσβαση στη mmc μόνο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Anavathmisei stin Athina kaneis??

 

Να προσθεσω ,για την διευκολυνση ολων μας ,καλο ειναι οσα παιδια αναφερουν οτι εκαναν την αναβαθμιση στο Ν70 ,να αναφερουν ,εαν ειναι δυνατον, και το μερος που την εκαναν. Ευχαριστω εκ μερους και των υπολοιπων :O :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω ,για την διευκολυνση ολων μας ,καλο ειναι οσα παιδια αναφερουν οτι εκαναν την αναβαθμιση στο Ν70 ,να αναφερουν ,εαν ειναι δυνατον, και το μερος που την εκαναν. Ευχαριστω εκ μερους και των υπολοιπων :O :)

 

To γράφω και δω φίλε nervous μιας και είναι γενική απαίτηση :p

Εγώ έκανα αναβάθμιση στην Πλατεία Κάνιγγος Βερανζέρου 8. Στο κατάστημα της κατεχάκης που είχα πάρει τηλέφωνο μου είχαν πει ότι θα την είχαν από Πέμπτη ενώ στην Αγία Παρασκευή Αγ. Ιωάννου 24Γ Τετάρτη πρωί μου είπαν τηλεφωνικά ότι την είχαν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καταστράφηκαν και τα 60άρια της nokia δηλαδή;; Κρίμα και μέχρι τώρα είχαν απλά τα λογότυπα της voda και την επιλογή για vodafone live. Μα καλά η nokia πως το επέτρεψε;; Ποια η χρησιμότητα ενός symbian τότε;;

 

Συγγνώμη, για να καταλάβω τι γίνεται, στην VODAFONE Live! έκδοση τα Ν70 είναι "κλειδωμενα" και δεν έχεις τις ελευθερίες ενός κανονικού Ν70?Ας απαντήσει κάποιος με απόλυτη σιγουριά γιατι σκοπεύω αύριο να πάω να πάρω το κινητο από τη VODAFONE!Αν είναι να μην το πάρω!

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

apoti leei o filos parapanw auto sumvainei...

 

paidia me thn anavathmish mphke fullscreen mode stis photo i mpaaa?den exei anaferthei tpt giauto.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, για να καταλάβω τι γίνεται, στην VODAFONE Live! έκδοση τα Ν70 είναι "κλειδωμενα" και δεν έχεις τις ελευθερίες ενός κανονικού Ν70?Ας απαντήσει κάποιος με απόλυτη σιγουριά γιατι σκοπεύω αύριο να πάω να πάρω το κινητο από τη VODAFONE!Αν είναι να μην το πάρω!

Δεν μπορώ να επιβεβαιώσω αυτά που λέει ο φίλος παραπάνω, αλλά η λογική λέει ότι με το Vodafone live θα υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί, όπως το να μην μπορείς να βάλεις ΜΡ3 σαν ήχο κλήσης, ή να μην μπορείς να ανταλλάξεις αρχεία μέσω bluetooth αν αυτά έχουν μεγάλο μέγεθος αρχείου. Για μένα το μόνο όφελος που μπορεί να έχει κάποιος με μία Vodafone live συσκευή, είναι η υπηρεσία της τηλεόρασης. Από κει και πέρα, αρχίζουν τα κλειδώματα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...Και δε μου λετε ρε παιδιά, ξεκλειδωμα της συσκευής παίζει?Ξέρει κανεις πότε κυκλοφορούν τα VF Live! N70?
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που υπάρχει και η κανονική έκδοση λογισμικού από την Nokia, υποθέτω πως παίζει.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι...

 

Στην παρακάτω φωτό, ποιό από τα 2 χρώματα έρχεται στην Ελλάδα ; :confused:

 

Γνωρίζετε ονομασίες των χρωμάτων; :rolleyes:

 

http://img432.imageshack.us/img432/1462/post2411274113578hf.jpg

 

 

Γνωρίζει κανείς κάτι επ' αυτού ; :)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάτι επ' αυτού ; :)

 

Eρχονται και τα δυο .

Επαναλαμβανω ,εαν σε ενδιαφερει το Ν70 ,διαβαζεις το θεμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1117242#post1117242 :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παραγγειλα, αυριο θα θα το εχω στα χερια μου.

 

Το πηρα απο τον γερμανο με συνδεση στο cosmote 120 και μαζι με αποσυρση.

Δηλαδη απο 523 που εχει σκετη η συσκευη, επεσε στα 391 εξ'αιτιας της συνδεσης και -25% που εναι η αποσυρση φτασαμε στα 293 :D .Τοσο θα το παρω :D

 

Ρωτισα για το λογισμικο του και μου λεει οτι το εστειλαν απο taiwan; (δεν θυμαμαι ακριβως απο που) τον αυγουστο και τωρα ειναι στο μαγαζι....

Ποια εκδοση λογισμικου να υποθεσω οτι εχει?

 

Ακομα...

Με την εγγυηση του γερμανου, μπορω να παω σε νοκια σοπ και να του κανω αναβαθμηση δωρεαν; Γιατι τον ρωτησα για αναβαθμηση και απ'οτι ειδα ηταν λιγο ασχετος...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω καρτα comote2in1 θα δουλεψει κανονικα ετσι; Την πρωτη φορα που θα το φορτισω, ποσες ωρες να το αφησω;;

H mpataria poy periexetai sth syskeyasia toy kinhtoy thlefonoy einai synhthos fortismenh.

1 ora kai 30 lepta prepei na einai o xronos mias plhroys fortishs toy N70.

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται καμια αποδειξη η απλα πηγαινω την συσκευη και την κανει αναβαθμηση?

 

Αυτο με την αποσυρση καλο.

Τον ρωτησα αν το κινητο που θα του δωσω πρεπει να δουλευει, και μου λεει οχι,και σπασμενο να ειναι το παιρνω... :D .Ηρθα σπιτι και βρηκα ενα παλιο 3310 με καμενη πλακετα και σπασμενη οθόνη, το ανοιξα πηρα, δονηση, ακουστικό, μεγάφωνο, μικρόφωνο και τα λαμπακια του, το εκλεισα και ειναι ετοιμο για παραδοση :lol:

 

Εν τω μεταξί αυριο πουλάω και το 3230 μου 200 ευρωπουλα και ετσι το Ν70 θα μου στοιχισει 93 ΕΥΡΩ

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται καμια αποδειξη η απλα πηγαινω την συσκευη και την κανει αναβαθμηση?

 

Αυτο με την αποσυρση καλο.

Τον ρωτησα αν το κινητο που θα του δωσω πρεπει να δουλευει, και μου λεει οχι,και σπασμενο να ειναι το παιρνω... :D .Ηρθα σπιτι και βρηκα ενα παλιο 3310 με καμενη πλακετα και σπασμενη οθόνη, το ανοιξα πηρα, δονηση, ακουστικό, μεγάφωνο, μικρόφωνο και τα λαμπακια του, το εκλεισα και ειναι ετοιμο για παραδοση :lol:

 

Εν τω μεταξί αυριο πουλάω και το 3230 μου 200 ευρωπουλα και ετσι το Ν70 θα μου στοιχισει 93 ΕΥΡΩ

Εξυπακούεται πως για να γίνει δωρεάν αναβάθμιση σε κάποια συσκευή απαιτείται η επίδειξη της απόδειξης αγοράς της.

Link to comment
Share on other sites

Απόψε πέρασα την νέα αναβάθμιση....Οι παρατηρήσεις μου :

 

1. Όντως η έναρξη ειναι πολύ γρήγορη και θυμίζει απλό κινητό....

 

2. Οι διαστάσεις των μικροφωτογραφιών στις επαφές είναι πιά σωστές.

 

3. Το πρόβλημα της παραμόρφωσης του ήχου στην μετατροπή του 3 σε 2G, δεν άλλαξε. Το πρόβλημα σαφώς παραμένει...

 

4. Δεν μου λειτουργεί με τίποτα το FSCaller....To ενεργοποιώ και κλείνει μόνο του με την έξοδο.... :(

 

Αυτά προς το παρόν..... ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζει κανεις αν η αποσυρση στον γερμανο ισχυει μονο για αγορα με συνδεση η απλα μονο συσκευη? η χαμηλοτερη εκπτωση λογο απορσυσης ειναι 25% ή η μεγαλυτερη?γουσταρω να το παρω αλλα δεν παιζει μια :D

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

Δινεις οτι θελεις αρκει να μοιαζει με κινητο :D και παιρνεις οποιοδηποτε κινητο θελεις (με συνδεση) σε οποιο προγραμμα και σε οποια εταιρια θελεις.

Οτι και να δωσεις και οτι και να παρεις, η εκπτωση ειναι 25%, δεν αλλαζει

 

ΟΣΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΑΣ ΒΙΑΣΤΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Απόψε πέρασα την νέα αναβάθμιση....Οι παρατηρήσεις μου :

 

1. Όντως η έναρξη ειναι πολύ γρήγορη και θυμίζει απλό κινητό....

 

2. Οι διαστάσεις των μικροφωτογραφιών στις επαφές είναι πιά σωστές.

 

3. Το πρόβλημα της παραμόρφωσης του ήχου στην μετατροπή του 3 σε 2G, δεν άλλαξε. Το πρόβλημα σαφώς παραμένει...

 

4. Δεν μου λειτουργεί με τίποτα το FSCaller....To ενεργοποιώ και κλείνει μόνο του με την έξοδο.... :(

 

Αυτά προς το παρόν..... ;)

 

Δηλαδη .... μολις το παρω παω για αναβαθμιση κατευθειαν ε? Γιατι το λογισμικο που εχει μεσα αρχαιο θα ειναι....

 

Και κατι αλλο. Τι καρτα θα μου δώσουν(σιμ)? Τι διαφορα εχει η 3τζι με την απλη? θα δουλευει η απλη κανονικα η θα εχει κανενα προβλημα?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο για αγορά με σύνδεση, το πήρα κι εγώ σήμερα...!!!

Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής... η version Σεπτεμβρίου 2005, να υποθέσω είναι η παλιά, ε;

Το πρόβλημα με το ραδιόφωνο, ακόμα δεν έχω καταλάβει, πού είναι; ένα ελαφρύ μπιτ-μπιτ που ακούγεται μέσα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

25% για ενα κινητο,2 κινητα = 50% ?

Efoson pragmatopoihseis dyo ksexoristes syndeseis symvolaioy(plhronontas kathe mhna dyo pagia mazi),ypotheto pos tha dikaioysai diplasia ekptosh gia to kainoyrio soy kinhto thlefono.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...