Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνει και τα δύο. Για να σου ανάψει το ledάκι πρέπει να ενεργοποιήσεις τη λειτουργία νάρκης απο τις ρυθμίσεις :rolleyes:

LoL !

Ειχε λειτουργια ναρκης το ν70 και δεν το ηξερα... :wacko: Και πως ενεργοποιειται? Γιατι εγω ακομα δεν το εχω βρει... :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

LoL !

Ειχε λειτουργια ναρκης το ν70 και δεν το ηξερα... :wacko: Και πως ενεργοποιειται? Γιατι εγω ακομα δεν το εχω βρει... :O

Λάθος μου, δεν έχει λειτουργία νάρκης το Ν70. Μήπως ήταν Ν73 ή Ν80?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

LoL !

Ειχε λειτουργια ναρκης το ν70 και δεν το ηξερα... :wacko: Και πως ενεργοποιειται? Γιατι εγω ακομα δεν το εχω βρει... :O

Βλακεία σου είπα :X. Δεν έχει λειτουργία νάρκης το N70 :X. Μάλλον νύσταζα χθες... :wacko: :yawn:. Είσαι σίγουρος ότι ήταν το N70 αυτό που είδες; :worry:
Link to comment
Share on other sites

1000% δεν ήταν ν70.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Μολις πατησα στην αναζητηση να δω τo ν80 πως ειναι.

Τελικα, πρεπει να ηταν το ν80 γιατι το ειδα απο τι μεση της οθονης και πανω και ειναι ολοιδιο με το ν70. :O

Κριμα ομως, και θα φαινοταν πολυ μουρικο ετσι... :cry::cry::cry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας συναδερφος μου εδωσε το ν70 του

εχει την 5.0638.3.0.1

18-9-06

ρμ-84

 

τι μπορω να του κανω? εβαλα το update manager αλλα μου βγαζει οτι ειναι το τελευταιο λογισμικο(εκδοση)

υπαρχει νεοτερη? μπορω να του το κανω me???

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια αναβαθμιση του Ν70 ειναι η:

V 5.0737.3.0.1

13-09-07

RM-84

 

Mπορεις να το κανεις ΜΕ απλα πριν το βαλεις για αναβαθμιση θα πρεπει να αλλαξεις το product code. Θα κανεις οτι λεει εδω η εδω και το product code του Ν70 ΜΕ που πρεπει να βαλεις ειναι αυτο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

τελικα αλλαξα οθονη αλλα το προβλημα το ιδιο..αποτι εψαχα σε forums ειναι θεμα πλακετας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει το ματι καποιου αν υπαρχουν ολοκληρες πλακετες καπου σαν ανταλλακτικα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

SOS Χρειαζομαι αμεσα βοηθεια,εχω κανει αναβαθμιση και εχω ν5.0705.3.0.1 30-01-07,προσπαθω να χρησιμοποιησω το ν70 me στο εξωτερικο για να κανω κληση και μου λεει οτι οι εξερχομενες κλησεις ειναι φραγμενες και ζηταει κωδικο.εισερχομενες δεχομαι κανονικα αλλα εχω δοκιμασει ολους τους πιθανους κωδικους για να βγαλω την φραγη απο τις διεθνεις εξερχομενες κλησεις και δεν γινεται τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

SOS Χρειαζομαι αμεσα βοηθεια,εχω κανει αναβαθμιση και εχω ν5.0705.3.0.1 30-01-07,προσπαθω να χρησιμοποιησω το ν70 me στο εξωτερικο για να κανω κληση και μου λεει οτι οι εξερχομενες κλησεις ειναι φραγμενες και ζηταει κωδικο.εισερχομενες δεχομαι κανονικα αλλα εχω δοκιμασει ολους τους πιθανους κωδικους για να βγαλω την φραγη απο τις διεθνεις εξερχομενες κλησεις και δεν γινεται τιποτα.

Αυτό δεν έχει να κάνει καμία σχέση με την αναβάθμιση της συσκευής. :O

Μίλα με την εξυπηρέτηση πελατών του διανομέα δικτύου σου για να βρεις λύση. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει το ματι καποιου αν υπαρχουν ολοκληρες πλακετες καπου σαν ανταλλακτικα?

 

και να υπαρχουν δεν νομιζω να σε συμφαιρει..γιατι εχουν μεγαλο κοστος!καλυτερα να το παρεις καινουργιο αν υπαρχει ακομα στην αγορα!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο ρωτησα σε nokia shop και κοστιζει 317 ευρώ,δεν σκαω βεβαια εφοσον o φιλος μου το εδωσε ετσι,απλα ηθελα να δω αν αξιζει να φτιαχτει

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πως μπορώ να αποθηκεύσω κατευθείαν στον υπολογιστή τα δεδομένα της "Μνήμης τηλεφώνου" (όχι της κάρτας μνήμης, έτσι?) στο PC, μέσω του Nokia PC Suite?
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες όλα, εννοείς και τους φακέλους συστήματος, τα ΠΑΝΤΑ, έτσι;

Αν ναι, δεν γίνεται φίλε μου μέσω PC Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αποθηκεύσω κατευθείαν στον υπολογιστή τα δεδομένα της "Μνήμης τηλεφώνου" (όχι της κάρτας μνήμης, έτσι?) στο PC, μέσω του Nokia PC Suite?

Κοιτα, εχω ετοιμη την λυση με εναν απλό τροπο. Ανοιγεις FExplorer (αν δεν το εχεις, το κατεβαζεις τωρα, και το εγκαθιστας αμεσως στο κινητο, εννοειται).

 

Μετα από κει, κανεις copy σε ολους τους φακελους που υπαρχουν μεσα στο C (με Επιλογες --> Edit --> copy σε καθε φακελο), και τους κανεις paste (Επιλογες --> Edit --> Paste) μεσα σε εναν φακελο πχ "C_disk" που εχεις δημιουργησει εκ των προτερων καπου στην καρτα μνημης. Ε, μετα περνας τον "C_disk" στο PC με τον συνιθησμενο τροπο (card reader κ.λ.π.).

 

Ο C εχει πολυ μικρό μεγεθος γενικα, αρα λογικα δεν θα παιζει προβλημα χωρου στην καρτα (αλλα και να παιζει, απλά παρε backup τα δεδομενα της καρτας στο pc, σβηστα για να δημιουργησεις χωρο, και μετα επανεφερε τα), οποτε μην το φοβασαι καθολου...

 

Μην μπλεκεις τωρα με ενναλακτικους file managers και αλλα τετοια (υστετογραφο, το pc suite και το αντιστοιχο της se ειναι μια βλακεια και μιση, εγω με ενα card reader, ενα 3gp converter και ενα mp3 converter τα κανω ολα...)

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις ώστε να χρησιμοποιήσω το ν70 σαν modem(bluetooth) για να έχω internet στο laptop μέσω του Wind non stop plus?
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς από εδώ αναβάθμιση σε

V 5.0737.3.0.1

13-09-07

RM-84

μέσω του Nokia Software Updater?

 

Προσωπικά σε μένα, που έχω την

5.0705.3.0.1

30-01-07

RM-84

μου λέει ότι είμαι ήδη up-to-date εκτός κι αν θέλω να την κάνω reinstall.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Paidia sorry gia ta greeklish alla grafw apo kinito kai edw kai mia wra exw xontro provlhma..Loipon to kinito mou n70 edw k mia wra den anagnwrizei ta ellinika grammata oute katw apo ta eikonidia sto menu oute sta message oute sto mitrww pouthena!Ti mporei na ftaiei?Evala proswrina english lenguage kai ta anagmwrizei..Apo io einai?Ekana kai format alla tipota..Parakalw as voithisei kapoios...Opoios kserei ti ftaei as apanthsei me greeklish...Euxaristw!
Link to comment
Share on other sites

emena den mou diavazei tis foto stin ekthesi..ksereis kaneis ti exei ginei..????.mou dixnei teliws adia tin ekthesi....efxaristw an asxolithei kaneis mazi mou eksarxeis...
Link to comment
Share on other sites

Paidia sorry gia ta greeklish alla grafw apo kinito kai edw kai mia wra exw xontro provlhma..Loipon to kinito mou n70 edw k mia wra den anagnwrizei ta ellinika grammata oute katw apo ta eikonidia sto menu oute sta message oute sto mitrww pouthena!Ti mporei na ftaiei?Evala proswrina english lenguage kai ta anagmwrizei..Apo io einai?Ekana kai format alla tipota..Parakalw as voithisei kapoios...Opoios kserei ti ftaei as apanthsei me greeklish...Euxaristw!

Κάνε ξανά format και στο κινητό αλλά και στη κάρτα μνήμης.

Αν δεν επανέλθει και πάλι, πήγαινε σε ένα Nokia Shop.

 

 

emena den mou diavazei tis foto stin ekthesi..ksereis kaneis ti exei ginei..????.mou dixnei teliws adia tin ekthesi....efxaristw an asxolithei kaneis mazi mou eksarxeis...

Καλό θα ήταν να κάνεις ένα format στη συσκευή σου.

Δες εδώ πως.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλε...Παντως με το φορματ δεν γινεται τιποτα...Θα το παω αυριο σε νοκια shop να περασω language gr...Παει με την εγγυηση ε?
Link to comment
Share on other sites

@Itchrist86 θεωρώ ότι το format δεν είναι και η τέλεια λύση! Μπορεί ο χρήστης να έχει μέσα στη μνήμη του τηλεφώνου αρχεία τα οποία χρειάζεται και πολύ πιθανόν να μην 8έλει να τα χάσει. Γι' αυτό λοιπόν, εγώ θα πρότεινα να έβαζε έναν διαχειριστή αρχείων, κατά προτίμηση ProfiExplorer και να κοιτάξει από εκεί αν μπορεί να σώσει τουλάχιστον τα αρχεία που επιθυμεί και στη συνέχεια να προχωρήσει σε format αμά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει. Ενδεχομένως ένας άλλος λόγος που δεν δείχνει η έκθεση τις φωτογραφίες, ίσως να είναι ο μεγάλος όγκος των φωτογραφιών και των video. Άλλωστε υπήρξαν τέτοια κρούσματα τα οποία αντιμετωπίστηκαν χωρίς format.

 

Thanks φιλε...Παντως με το φορματ δεν γινεται τιποτα...Θα το παω αυριο σε νοκια shop να περασω language gr...Παει με την εγγυηση ε?

Μπορείς να το κάνεις και εσύ ο ίδιος!

Αν δεν θέλεις να το ρισκάρεις πήγαινέ το σε Nokia Shop αλλιώς, σε περίπτωση που σου ζητήσουν λεφτά, ακολούθησε τις οδηγίες εδώ.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ολα ενταξει!!Ακολουθησα τις οδηγιες για φορματ....Ευχαριστω για τη βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...