Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας! Εχω μερικες ερωτησεις ακομα..(ατελειωτες ειναι :p )

1. Γιατι μερικες φωτο τις ανοιγει αρχικα θολες και στη συνεχεια τις καθαριζει? Μπορει να μη γινεται αυτο?

2. Υπαρχει τροπος να μενει στην οθονη η φωτο που τραβαω και να μη χρειαζεται να πηγαινω παντα στην εκθεση?

3. Τα προγραμματα java τα δεχεται ολα? (π.χ. το παιχνιδι sheepmania:) )

4. Βλεπω οτι υπαρχουν πολλα java προγραμματα που κανουν περιπου οτι και τα symbian. Υπαρχουν καποια προγραμματα για τα οποια αξιζει κανεις να επενδυσει σε symbian λειτουργικο?

Ευχαριστω και ελπιζω να μη σας κουραζω!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ναι και το χα δει κάποια στιγμη παλιότερα το thread...Τι να πεις ρε αδερφέ είχε και ένα υφάκι ο τύπος...και πάλι τι να πεις!!!!!Θα πάω και σε κανά άλλο τι να κάνω!!!!!Ρε που έχουμε μπλέξει με όλους αυτούς!!!!Μια κάνει διάφορα η otenet μια η nokia!!!!Είναι να τρελένεσαι....!:wacko: ....Παω να πάρω τα χάπια της πίεσης!!!!:p

Και εγω το ειχα γραψει παλαιοτερα για το συγκεκριμενο nokia shop!Πρεπει να ειναι καποιος :chair: τυπος εκει και μενα τα ιδια μου ελεγε και αφου ξεβαρεθηκε μετα μου εκανε την αναβαθμιση!!!Αλλα γιατι να πληρωνω γι αυτη με ποσο ψυχικης ηρεμιας ενω πρεπει να την κανει απο μονος του????Απλα αλλη φορα παμε σε αλλο για την αναβαθμιση η απο το σπιτι :)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

epeidi skeftomai na agoraso ena bluetooth usb gia na to sindeso me to nokia n70 moy me. thelo moy peite ti parapano prosferoyn ta usb v 2 apota 1.2 . Epishw an agoraso ena me emveleia 100m nokia n70 moy tha to katalavainei mexri ta 100m i mexri ta 10m;

 

PIO APO TA 2 MOY PROTINETE NA AGORASO to ΖΟΟΜ BLUETOOTH USB ACCESS POINT 26 euro apo tin microland (http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=2571&ct=23&la=1) i to BLUETOOTH USB BLUEWALKER CLASS 2 poy kanei mono 15euro.

to Bluetooth to thelo mono gia na to sindeso me to nokia n70

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες σημαντικη λεπτομερεια.Στο βημα 5 θα βαλετε το IP που σας δινει το analogX για proxy.(Αυτο θα το βρειτε κανοντας δεξι κλικ στο εικονιδιο του analogXproxy στο systray και "net info"). Η πορτα ισχυει η ιδια 6588.

Πιστευω να λυθει το προβλημα.

 

Τωρα ειναι που μαμαει το Ν70!!!:D :D :D

 

 

Παιδιά με drivers Bluesoleil δεν παίζει?

Link to comment
Share on other sites

epeidi skeftomai na agoraso ena bluetooth usb gia na to sindeso me to nokia n70 moy me. thelo moy peite ti parapano prosferoyn ta usb v 2 apota 1.2 . Epishw an agoraso ena me emveleia 100m nokia n70 moy tha to katalavainei mexri ta 100m i mexri ta 10m;

 

PIO APO TA 2 MOY PROTINETE NA AGORASO to ΖΟΟΜ BLUETOOTH USB ACCESS POINT 26 euro apo tin microland (http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=2571&ct=23&la=1) i to BLUETOOTH USB BLUEWALKER CLASS 2 poy kanei mono 15euro.

to Bluetooth to thelo mono gia na to sindeso me to nokia n70

..... apo 9volto ...billionton.... πολυ καλο το εχω εδω κ 6 μηνες κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

@AGNOSTOS: O idios o typos tha itane.... Posoi kollimenoi anthrwpoi na iparxoun se auton ton kosmo...

 

Entwmetaksi kalw poses wres ta kentrika tis nokia sti glifada gia na mathw poia einai i episimi thesi tous se auto to thema (an kseroune vevaia kai autoi!!) alla apantisi kamia.....akoma na to sikwsoune!!! Kai logika twra kleisane to magazi!

Link to comment
Share on other sites

file mou gia mena to n70 einai to poio stathero symbian kai epeidi i timi tou einai poia prositi einai oti kalutero mporeis na pareis kai den tha to metanoioseis den mou eixe vgalei oute ena provlima kai gia mena milame einai to kalutero symbian mexri tora

 

 

s' euxaristw file kai to filo pcman gia tis apantiseis sas. kati allo thelw na rwtisw. mou poulaei enas filos n70 giati thelei na parei to n80 leei. den exei apodeixi agoras omws alla isxurizetai oti den xreiazetai giati an xreiastei episkeui sth nokia de sou zitane apodeixi alla apo to imei sou vriskoun an exeis akomi egguhsh 'h oxi... re paidia isxuei auto? posous mines dinei h nokia egguhsh gia to kinito? 24? kati teleutaio.. mexri ti xwritikotitas karta mnimis borei na "sikwsei" to n70?eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

loipon gia to proto den xero alla to kinito exei 24 mines egguisi kai pernei mexri 1gb ap'oti nomizo

pantos des poia anavathmisi exei mesa pliktrologontas *#0000# kai na einai i teleutaia 5.0609.2.0.1

Link to comment
Share on other sites

loipon gia to proto den xero alla to kinito exei 24 mines egguisi kai pernei mexri 1gb ap'oti nomizo

pantos des poia anavathmisi exei mesa pliktrologontas *#0000# kai na einai i teleutaia 5.0609.2.0.1

Η τελευταια είναι

5.0616.2.0.3

24-04-06

RM-84

 

 

Entwmetaksi kalw poses wres ta kentrika tis nokia sti glifada gia na mathw poia einai i episimi thesi tous se auto to thema (an kseroune vevaia kai autoi!!) alla apantisi kamia.....akoma na to sikwsoune!!! Kai logika twra kleisane to magazi!

Οταν τα ξύνουν, δεν σηκώνουν τηλέφωνα :D

 

Καλημερα σας! Εχω μερικες ερωτησεις ακομα..(ατελειωτες ειναι )

1. Γιατι μερικες φωτο τις ανοιγει αρχικα θολες και στη συνεχεια τις καθαριζει? Μπορει να μη γινεται αυτο?

2. Υπαρχει τροπος να μενει στην οθονη η φωτο που τραβαω και να μη χρειαζεται να πηγαινω παντα στην εκθεση?

3. Τα προγραμματα java τα δεχεται ολα? (π.χ. το παιχνιδι sheepmania )

4. Βλεπω οτι υπαρχουν πολλα java προγραμματα που κανουν περιπου οτι και τα symbian. Υπαρχουν καποια προγραμματα για τα οποια αξιζει κανεις να επενδυσει σε symbian λειτουργικο?

Ευχαριστω και ελπιζω να μη σας κουραζω!

1. Ναι, με το προγραμμα resco photo viewer

2. Οχι προς το παρών

3. Ναι

4. java να κανουν οτι και τα Symbian? πλακα θα κανεις..

 

Οχι μωρε,τι να μας κουραζεις :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια είναι

5.0616.2.0.3

24-04-06

RM-84

Και που θα μπορούμε να τις κάνουμε επειδή είμαι άσχετος...;;;:O

Link to comment
Share on other sites

Και που θα μπορούμε να τις κάνουμε επειδή είμαι άσχετος...;;;:O

εκτος απο νοκια σοπ; και στο σπιτι σου, για το συγκεκριμενο αλλα και για το Ν93 :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=123597

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο νοκια σοπ; και στο σπιτι σου, για το συγκεκριμενο αλλα και για το Ν93 :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=123597

Ωραία,σ'ευχαριστώ πολύ....:happy:

Link to comment
Share on other sites

Μα τι λες PCMan.... Τα ξύνουν στην nokia...? Γιατί θίγεις την υπόληψη της εταιρείας...

 

Όσον αφορά τα bluetooth επειδή δεν ειπώθηκε από ότι έχω καταλάβει η διαφορά του v2 από το v1.2 ειναι μόνο στην ταχύτητα μετάδοσης....(1 και 2.4 νομίζω αντίστοιχα-νομίζω υπάρχει και σχετικό thread). Δεν παίζει ρόλο για την απόσταση... Βέβαια το n70 έχει v1.2...οπότε δεν ξέρω αν έχει νόημα το bluetooth με v2

Πάντως πιστεύω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πιάνει το n70 100m...Καλό θα ήταν αλλά στην τελική τι να το κάνεις κιόλας...Εκτός αν στέλνεις ταινία στο κινητό, περιμένεις επείγον τηλεφώνημα και θες να πας και στο περίπτερο....:p Τότε αλλάζει...

Link to comment
Share on other sites

Διορθωστε με αν κανω αλαθος αλλα οταν λεει οτι εχει εμβελεια 100μ εννοει οτι εκπεμπει μεχρι εκει και οχι οτι λαμβανει μεχρι εκει(απλα ειναι εντυπωση μου αυτο οποτε μην πεσετε να με φατε!!!) Δηλαδη αν στησεις ενα νοκια ν70 στα 80μ πχ και να προσπαθεις να το βρεις με ενα ΒΤ 100Μ δε νομιζω πως θα γινει ποτε!!!ΔΟκιμαστε ομως να βρειτε το ΒΤ με το νοκια και νομιζω πως θα το βρειτε αλλα δε θα μπορειτε να επικοινωνησετε!Αν εχει καποιος κανενα V3 μοτορολα που ειναι 100μ κινητο η εστω ενα dongle 100m ας δοκιμασει να μας πει συμπερασματα
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικά ξερετε αν μπορείς να συνδεθείς με το gnubox στο pc για Internet via Bluetooth, με Blusoleil direvers?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι η απόδειξη αγοράς είναι απαραίτητη για κάθε συσκευή για να έχεις ήσυχο το κεφάλη σου από τυχόν αντιρήσεις τις αντιπροσωπείας,τώρα εάν κάποιος γνωρίζει ότι υπάρχει νόμος που να ζητάνε την απόδειξη εγώ δέν ξέρω διότι στην εγγύηση δέν αναφέρει κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Μα τι λες PCMan.... Τα ξύνουν στην nokia...? Γιατί θίγεις την υπόληψη της εταιρείας...

Σιγουρα θα αστειευεσαι...

 

Οσον αφορα την εμβελεια, ποιος σας είπε οτι το ν70 παει μεχρι 100μετρα?

Αυτο το γραφουν στα bluetooth του υπολογιστη και αφορά bluetooth στο pc με bluetooth στο pc(δικτυο υπολογιστων μεσω bluetooth δηλαδη), οχι στου κινητου.

Δεν υπάρχει καμια περιπτωση να παει κανενα κινητο πανω απο 8-10 μετρα(εκτος απο bluetooth hands free).

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικά ξερετε αν μπορείς να συνδεθείς με το gnubox στο pc για Internet via Bluetooth, με Blusoleil direvers b?

 

Blusoleil ksereis to serial tis teleytaias ekdosis toy blusoleil;

 

 

basika agorasa tin trith ena tetoio bluetooth usb poy eixe mesa aytoys toys drivers alla einai provlimatiko allote to vriksei kai allote to leei san agnosth siskeyi mipos kserette ti ftaiei

 

bainei mia xara oso afora apo to internet ....apolaystiko .... gia ayto ithela na rotiso gia emvleleia gia na serfaro apo ton kanape h akomh kalitera apo tin toualeta lol vasika an t antaptoraki anagnorizei emvleleia mexri 100m λογικα δεν θα πιανει και το ν70 εφοσον είναι΄μέσα στην εμβέλεια αυτή

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αστειεύομαι... Ειρωνικά το είπα. Κάποτε πήγα στα κεντρικά να αλλάξω το handfree που είχε χαλάσει....τους έπαιρνα επί 3 ώρες τουλάχιστον για να μου πουν απλά πώς να πάω εκεί πέρα και τελικά όταν εδέησαν να απαντήσουν ούτε αυτό κατάφεραν να μου εξηγήσουν σωστά...LoL!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμια περιπτωση να παει κανενα κινητο πανω απο 8-10 μετρα(εκτος απο bluetooth hands free).

παρεπιπτοντως ποσα φτανει γιατι εκει που θα παω το καλοκαιρι δεν εχει σημα εκει που θα ειμαι..ειναι σε συγκεκριμενα σημεια κ λεω να παρω το bt για διευκολυνση...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα προγραμμα να διαχειριζομαι το κινητο(επαφες,μηνυματα,....)

εκτος του pcsuite kai tou obex commander.και να υποστηριζει συνδεση μεσω bt.

δοκιμασα και το oxygen αλλα δεν λειτουργησε καθολου.

Link to comment
Share on other sites

παρεπιπτοντως ποσα φτανει γιατι εκει που θα παω το καλοκαιρι δεν εχει σημα εκει που θα ειμαι..ειναι σε συγκεκριμενα σημεια κ λεω να παρω το bt για διευκολυνση...

μεχρι 10μετρα με οτι και αν το συνδεσεις, εκτος απο hands free. το ξανα ειπα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...